TVRinfo.ro: "Opriti distrugerea democratiei!" Tineri romani din Germania denunta evenimentele de la Bucuresti

de Redactia     HotNews.ro
Miercuri, 11 iulie 2012, 14:30 Revista Presei | Subiectele Zilei

Protest al romanilor din Germania
Foto: TVRinfo.ro
"Opriti distrugerea democratiei si a statului de drept!", "Vrem o tara curata politic", "Meritocratie, nu nepotism", "Daca vrem alternative trebuie sa le cream" sau "Schimbare? DA! Cine? TU si EU!" sunt cateva dintre mesajele pe care circa 60 de tineri romani care traiesc in Germania au incercat sa le transmita marti seara, intr-un protest organizat in fata Ambasadei Romaniei la Berlin, relateaza TVRinfo.ro.

Mobilizati pe Facebook, circa 60 de tineri romani, dar si germani preocupati de situatia din Romania, s-au adunat in fata ambasadei pentru a-si exprima dezaprobarea fata de evenimentele petrecute la Bucuresti in ultimele saptamani si fata de intreaga clasa politica. Pe pancartele manifestantilor se putea citi "PDL=USL", "Vrem o tara curata politic", "Basescu, Ponta, Antonescu - la brutarie", "Aceasta clasa politica nu ne reprezinta" sau "Cine vreti sa va fure?" cu variantele de raspuns "PDL" si "USL".

Organizatorii au subliniat in mod explicit pentru TVRinfo.ro ca actiunea de protest nu a fost orientata pro sau contra vreunui partid, a unei grupari sau persoane politice din Romania, cu toate ca in cursul protestului au fost mentionati cei considerati responsabili pentru actuala situatie din Romania.

"Daca vrem alternative trebuie sa le cream"

De o importanta majora pentru grupul de protestatari este nevoia de a semnala "riscul major ca aceasta lupta pentru putere dusa intr-un mod iresponsabil sa creasca si mai mult dezinteresul si indiferenta cetatenilor tarii fata de conducatorii si reprezentantii ei" , au declarat organizatorii pentru TVRinfo.ro.

"Implicit, acest lucru va duce la diminuarea ireversibila a dispozitiei si dorintei acestora de a-si exprima votul si nemultumirile si de a deveni parte integranta si activa a societatii civile, din care initiatorii protestului se considera a face parte, indiferent de faptul ca locuiesc temporar sau permanent in alta tara", spun tinerii organizatori.

Citeste restul materialului pe TVRinfo.ro






Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO "I-am caftit pana am obosit si eu". Educatoarele care isi dadeau sfaturi pe Facebook despre cum se snopesc orfanii

Apar acuzatii extrem de grave la adresa unor educatoare din Constanta, banuite ca ar fi snopit in bataie cativa orfani dintr-un centru de plasament. Femeile au intrat in atentia ''Directiei pentru Protectia Copilului'' dupa ce pe un site de socializare ar fi vorbit, fara frica, despre tratamentele socante aplicate elevilor.








6984 vizualizari
  • +20 (20 voturi)    
    off (Miercuri, 11 iulie 2012, 14:38)

    Razvan-TheodorIorga [anonim]

    cat mai poate sa plateasca Base agenturli ?
    ironic
  • -29 (31 voturi)    
    SIE (Miercuri, 11 iulie 2012, 14:40)

    slotinn [anonim]

    SIE isi face treaba bine dupa articololele aparaute in germania si dezinformarea de rigoare apar si rezultatele.
    • +24 (24 voturi)    
      ?? (Miercuri, 11 iulie 2012, 14:53)

      ia cucu [utilizator] i-a raspuns lui slotinn

      E normal sa ai impresia ca toti ceilalti sunt dezinformati cand singura ta sursa de informare este vocea lui Voiculescu.

      Noi am protestat in Paris de doua ori(gest ignorat de media din Romania deocamdata), o data in fata ambasadei si o data la Trocadero si urmeaza un nou protest duminica asta. Te asigur ca majoritatea celor care au participat se informeaza din mai multe surse.
      • +7 (7 voturi)    
        si la Bucuresti se protesteaza (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:01)

        cris19 [utilizator] i-a raspuns lui ia cucu

        in Piata Victoriei in fiecare zi de vreo saptamana incoace. Si romanii de aici sunt aproape total ignorati de presa romana.

        Am scris pe tema asta la Hotnews si mi s-a raspuns sa intru pe adresa http://www.hotnews.ro/hotreporter si sa postez poze si eventual un text, poze pe care ei le publica.

        Puteti sa incercati - poate iese un album interesant cu poze de la protestele din Bucuresti, Paris si eventual si Berlin.
        • +2 (2 voturi)    
          @Cris (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:54)

          Claude [utilizator] i-a raspuns lui cris19

          Intelege ca aia din Germania protesteaza in spiritul protestelor cu omuleti cumparati de USL in stil Occupy.

          Nu are legatura cu nebunia recenta de la noi.

          Poate de afara se vede mai bine, dar mesajele lor sint deja invechite.

          oricum, nu au legatura cu protestele din Piata Victoriei.
          • +1 (1 vot)    
            scuze (Miercuri, 11 iulie 2012, 17:42)

            cris19 [utilizator] i-a raspuns lui Claude

            nu am vazut poza. am citit doar textul.

            si in Franta pentru acelasi lucru s-a protestat?
            • +2 (2 voturi)    
              da (Miercuri, 11 iulie 2012, 18:13)

              ia cucu [utilizator] i-a raspuns lui cris19

              Si in Franta s-a scandat pentru independenta justitie, schimbarea mentalitatii de haita a politicienilor, plagiatului etc.
              • 0 (0 voturi)    
                Olanda (Joi, 12 iulie 2012, 0:13)

                jon [anonim] i-a raspuns lui ia cucu

                Si in Olanda s-a protestat luni in fata ambasadei Romaniei de la Haga.
  • +21 (23 voturi)    
    de neinteles (Miercuri, 11 iulie 2012, 14:40)

    juliann [utilizator]

    Astia pe ce lume traiesc? Sunt chemati la vot sa voteze ceva. ...or ei neaga tot. Mai copii, nu ca nu ati avea dreptate ca avem o clasa politica jenanta dar suneti in postura de a alege ceva. Hotarati ce e anticonstitutional, cine ataca statul de drept, cine a condus spre aceasta criza politica si mergeti la vot.
  • +23 (23 voturi)    
    Acolo de ce se poate si acasa nu (Miercuri, 11 iulie 2012, 14:42)

    Petru [anonim]

    Ma bucura sa vad ca si romanii din strainatate iau atitudine.

    Ma intristeaza ca in Romania in sute de orase nu s-au adunat macar 60 de oameni sa protesteze impotriva incalcarii democratiei si a statului de drept.
  • +27 (27 voturi)    
    Hallo (Miercuri, 11 iulie 2012, 14:48)

    mercedes [utilizator]

    Danke für die Unterstützung !
    Multumim pentru sustinere !
  • +18 (20 voturi)    
    vezi sa nu-ti (Miercuri, 11 iulie 2012, 14:51)

    catri81 [utilizator]

    inghiti cuvintele astea mai tarziu ca e posibil sa mori sufocat de propria ta ignoranta.
    • +8 (8 voturi)    
      Ordinul lui Ponta catre Crin: justitia (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:05)

      bobobobo [utilizator] i-a raspuns lui catri81

      DNA, Procuratura, acestea au fost ACTIUNILE lui Ponta. Dar ca premier Ponta, nu putea reusi sa puna gheara pe justitia care realmente a lucrat liber datorita lui Basescu. Dovada dosarelor- erau in curs de finalizare si Ciuma USL aflase. Cazul Nastase i-a pus pe jar pe toti USL-istii, determinandu-i sa dea Lovitura de Stat. Puciul de tip bolsevic. Voiculescu intrase in fibrilatii, fiind un puscariabil dovedit de atatea ori, care a dat saci cu bani de fiecare data sa fie scapat prin tertipluri politice. Acesta este adevarul lui Ponta si tara trebuie sa stie asta! Basescu era piedica lui Ponta si USL, nu puteau sa scape de puscarie cu Basescu in functie.
    • +5 (5 voturi)    
      USL a dat lovitura de stat (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:20)

      bobobobo [utilizator] i-a raspuns lui catri81

      Teama ca urma sa fie arestati multi din USL cu dosare grele, la care s-a muncit ani de zile, Ponta a fost determinat si ajutat de "arhanghelii" USL-isti si Voiculescu Turnatorul, sa dea lovitura de stat. Basescu, a lasat libera justitia, iar USL a intrat in mare panica, isteria i-a cuprins, teama ca dosarele lor vor fi finalizate, i-au facut pe Baronii USL sa scoata banii furati si investiti in manipulare, prin tv Hazana ale lui Voiculescu, ptr a asmuti populatia impotriva PDL si Basescu. Scopul: deturnarea adevarului impotriva PDL si Basescu!
      • +1 (1 vot)    
        :) (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:40)

        iulia [anonim] i-a raspuns lui bobobobo

        Odata cu venirea comunistilor de la USL la putere avem impresia ca ne-am intors in timp si ca traim vremurile de dinainte de 89... Este incredibil modul abuziv cu care se comporta Antonescu ( Ceausescu) si Ponta (copy-paste)... Observ din ce in ce mai multi oameni care regreta cu varf si indesat venirea acestor oameni malefici care confisca statul de drept! Romanii trebuie sa se trezeasca, trebuie sa-si impuna punctul de vedere si sa faca in asa fel incat Romania sa nu fie acaparata in totalitate de regimul Ceausist impus de acesti impostori!
    • +4 (4 voturi)    
      Romani nu lasati Justitia in gheara USL (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:27)

      bobobobo [utilizator] i-a raspuns lui catri81

      -Ponta ca premier nu putea acapara justitia
      -multe dosare de coruptie erau spre finalizare, dovada si Nastase- asata i-a scos din minti pe Baronii USL
      -planul diabolic a urmat imediat, demiterea dumanului nr 1 al comunistilor USL cu dosare grele la DNA
      -Crin Antonescu, are o singura sarcina, sa stavileasca Justitia URGENT!
      -Crin Antonescu, are ordin precis sa opreasca orice dosar impotirva mafie USL si sa intoarca justita impotriva PDL-istilor
      -alt ordin dat de Voiculescu Turnatorul este acela ca, chiar daca nu sunt dovezi la adresa PDL-istilor sa se fabrice urgent dovezi in stil securistic- modelul ceausist cu ajutorul Haznalei 3 care este pusa la dispozitia USL.
      -Ponta si clica bolsevica, a dat o lovitura de stat, ROMANIA TREZESTE-TE!!!
      -Ciuma USL a intrat in panica, acum au toate parghiile de a se razbuna setos si nedrept pe PDL si Basescu!
      -Romani, USL este o adunatura de SACALI cu state vechi in PCR, au in sange bolsevismul, sunt periculosi, ca dovada ca au pus gheara pe tara, pe istitutiile statului numai in 3 zile, INCALCAND Constitutia, Legile FOSTULUI Stat de Drept, actualmente statul lui Ponta si Crin!!!
  • +12 (12 voturi)    
    Adica ...ce? (Miercuri, 11 iulie 2012, 14:51)

    Bogdan [anonim]

    A inteles cineva pentru ce demonstreza acei tineri; ba hulesc toata clasa ba ca nu e indreptata fata de anumite personaje politice. Bai..tvr. info ...;))
    Cine vrea sa va fure ....ok, cine?
    Si eu sunt in diaspora ce-i drept putin mai departe de Europa si cam pare clar cine si ce fura....
    Se pare ca se fura institutiile statului...lasind la o parte faptul ca politicienii au o problema in a fi coruptibili, cred ca faptul ca tara este privata de curtea constitutionala si de alte institutii de stat mi se pare cel mai grav. Tocmai ca sa stim cine ne fura trebuie sa se invirta roata institutiilor. Draga diapora fixeaza-ti clar pentru ce demonstrezi...ca sa stim si noi !!
  • +7 (7 voturi)    
    Din Germania se vede mai limpede !!! (Miercuri, 11 iulie 2012, 14:55)

    simon [anonim]

    PDL=USL , aceeasi mizerie.

    Votati candidati independenti fara cazier politic !!!

    Vreti o tara curata ? afara cu impostorii din Parlament !

    Vreti crestere economica ? apucati-va serios de investitii si creati locuri de munca !

    Dar mai ales, nu permiteti nimanui sa va fure dreptul de a fi un Stat membru al UE !
  • +5 (5 voturi)    
    Vorbe (Miercuri, 11 iulie 2012, 14:55)

    PAPA PAUL [anonim]

    Auziti!Nu a dat examenul,dar sigur nu l-a luat!!!Asa facem noi cei din ginta latina.Se numeste antepronuntare o postura draga multora.Nu le cunosc nivelul de IQ , dar poate ca cercetatorii britanici se vor ocupa si de acest aspect...
    • -1 (1 vot)    
      primit/dat (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:48)

      neb.... [anonim] i-a raspuns lui PAPA PAUL

      Aceasta nu este o glumă!

      Citire sau mor în termen de 7 zile, de asemenea, de lectură doar mesajul inițial!!

      .........................................................................Corinne ar muri după 7 zile de la acea zi...

      Curând ea râs şi ignorate în întregime că link-ul şi a plecat!

      Ultimele 7 zile, în noaptea de ziua a şaptea dormit liniştită şi paşnice, din cauza că link-ul deja dacă acesta a fost uitat!

      Dar a doua zi dimineata, el a mers la apel ei pentru a patului mama ei spunându-i el a trebuit să merg la şcoală şi imediat a început tipete! Corinne a fost că ei terorizați oricine largă sticlă cu ochi încă!

      Dacă nu doriţi ca să se întâmple această copie şi lipeşte acest text în cel puţin 15 diferite comentarii şi link-uri, deci blestemul de Corinne lovit altcineva!

      Exemplu: Marco, un tip de la Napoli, care avea 13 ani ar nu copiaţi acest text şi exact 7 zile după ce a dispărut...Imi cer scuze,am primit si eu
    • -1 (1 vot)    
      nebuna (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:00)

      neb [anonim] i-a raspuns lui PAPA PAUL

      atenţie!! Aceasta nu este o glumă!

      Citire sau mor în termen de 7 zile, de asemenea, de lectură doar mesajul inițial!!

      .........................................................................Corinne ar muri după 7 zile de la acea zi...

      Curând ea râs şi ignorate în întregime că link-ul şi a plecat!

      Ultimele 7 zile, în noaptea de ziua a şaptea dormit liniştită şi paşnice, din cauza că link-ul deja dacă acesta a fost uitat!

      Dar a doua zi dimineata, el a mers la apel ei pentru a patului mama ei spunându-i el a trebuit să merg la şcoală şi imediat a început tipete! Corinne a fost că ei terorizați oricine largă sticlă cu ochi încă!

      Dacă nu doriţi ca să se întâmple această copie şi lipeşte acest text în cel puţin 15 diferite comentarii şi link-uri, deci blestemul de Corinne lovit altcineva!

      Exemplu: Marco, un tip de la Napoli, care avea 13 ani ar nu copiaţi acest text şi exact 7 zile după ce a dispărut...Imi cer scuze,am primit si eu si imi e frica
      • +1 (1 vot)    
        na poftim (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:19)

        gogu [anonim] i-a raspuns lui neb

        viitorul tarii! du-te la biserica fa si pupa moastele poate n-o sa crapi.
  • +22 (24 voturi)    
    Vasile (Miercuri, 11 iulie 2012, 14:56)

    vasile-roaita [utilizator]

    Nu pe Basescu trebuie sa-l demitem ci shleatka bolsevica aciuiata la presedentie si parlament. cea mai mare shleatka de plagiatori, betivi, cartofori, chiulai, puturosi si hoti.
    • +2 (2 voturi)    
      Jos haita USL !! (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:30)

      bobobobo [utilizator] i-a raspuns lui vasile-roaita

      Odata cu venirea comunistilor de la USL la putere avem impresia ca ne-am intors in timp si ca traim vremurile de dinainte de 89... Este incredibil modul abuziv cu care se comporta Antonescu ( Ceausescu) si Ponta (copy- paste)... Observ din ce in ce mai multi oameni care regreta cu varf si indesat venirea acestor oameni malefici care confisca statul de drept! Romanii trebuie sa se trezeasca, trebuie sa-si impuna punctul de vedere si sa faca in asa fel incat Romania sa nu fie acaparata in totalitate de regimul Ceausist impus de acesti impostori!
  • 0 (4 voturi)    
    sustin!!! (Miercuri, 11 iulie 2012, 14:58)

    costica [anonim]

    Ce mi-e PDL, ce mi-e USL !!
    Ce mi-e Traian Basescu, ce mi-e Victor Ponta, ce mi-e Antonescu!!
    SUSTIN!!
    Afara cu ei, vrem o lasa politica responsabila, curata !
    De unde ?!
  • +11 (13 voturi)    
    haha cod portocaliu la psd (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:00)

    zaboo [utilizator]

    se zvarcoleste caracatita si intra mafiotii pe rand la zdup si e nevoie de ponta sa le salveze pielea =)) premierul copy-paste/ ne-a facut de ras in vest!
    • +1 (1 vot)    
      Hmmm... (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:39)

      George [anonim] i-a raspuns lui zaboo

      Cred mai degraba ca e cod... rosu!!! Si nu la PSD ci la USL.
    • +1 (1 vot)    
      rusine usl! (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:44)

      david [anonim] i-a raspuns lui zaboo

      USL inainte de a veni la putere : in prima luna vom mari salariile si pensiile pentru a ajunge la nivelul din 2009, vom crea sute de mii de locuri de munca in primele doua luni, vom face in asa fel incat Romania sa fie ``un greu`` al Uniunii Europene, vom redresa economia, etc....
      USL dupa doua luni de guvernare : Euro atinge un prag maxim in fiecare zi, combustibilul a ajuns la niste preturi enorme, incalcari grave ale constitutiei, demiterea sefilor camerei deputatilor si a senatului, demiterea avocatului poporului, suspendarea presedintelui ( toate acestea fara un motiv intemeiat), etc.... De ce se intampla toate astea ??? Pentru a pune justitia sub controlul lor si probabil pentru a-l gratia pe cel mai corupt om al tarii ( Adrian Nastase) !!! Rusine USL !!!
  • +9 (11 voturi)    
    Oooof Doamne ! (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:00)

    Ramona [anonim]

    Dar despre Voiculescu .... Patriciu .... Adelul .... nimic !
    Cum ramane chestia cu plagiatul ? Cand aflam cine a vandut Rosia Montana ! Cum s-au vandut 300 de tone de aur numai asa ... fara semnatura Prezidentiala .... Guvernamentala ! Ce sa intamplat cu Hidrocentrala de la Tirgoviste dar cu cea de la Galati ? Combinatul Siderurgic de la Galati ... unul dintre cele mai mari din Europa .... cum a fost vandut ! Cand a fost vandut ! De unde are soacra lui Geoana dintr-o pensie ( pe cand pensionari mureau de foame sub conducerea PSD -ului ) ... 3 CASE ! Pe matusa Tamara nu o mai inteleg deloc ! Cand se da cauza intamplariilor de la Mineriada ?
    Deci pana nu primim un raspuns concret .. votam ... NU .... CINE DORESTE ...
  • +7 (9 voturi)    
    Acum poate te odihnesti si tu (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:01)

    Bogdan_1 [utilizator]

    Si incerci sa gandesti cu mintea ta nu cu propaganda antenelor. Trecem peste exprimarea agramata, usor confuza (citez cu ghilimele " Care i-a dat un pumn unui copil (nu, ca e punctul albastru) (vezi cand jura ce spune, ca un copil mic).") care reia fara discernamant temele unei inepte dar insistente propagande. Dar de infractorii nastase, voicu, ponta, de turnatorii securisti, de parlamentarii incompatibili ce sfideaza legi si nu se supun hotararilor justitiei oare ai auzit? De prim ministri ce au furat proprietate intelectuala pentru dobandire de foloase necuvenite oare ai auzit ? Vorba ta (din nou ghilimele) "Astea sunt doar cateva, sunt multe altele." Si o parafraza: Sunt capabil sa gandesc cu capul meu si spun NU minciunii, coruptiei si imposturii aduse de un guvern condus de un hot, protejat al unui infractor incarcerat si partener a unor indivizi ce nu recunosc justitia, constitutia si statul de drept.
    • +2 (2 voturi)    
      :) (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:48)

      ovidiu [anonim] i-a raspuns lui Bogdan_1

      O tara intreaga a vazut ce a facut USL-ul in numai doua luni de cand sunt la putere!! Modificari ale legilor si ale constitutiei, au calcat in picioare constitutia Romaniei si Institutiile cele mai de pret ale tarii, ne acapareaza statul de drept si transforma democratia unei tari membre a U.E. in comunism!!! USL este tot ce poate fi mai rau pentru romani si pentru tara noastra !! Romanii trebuie sa deschida ochii, sa se trezeasca si sa ia masuri !!! Tara nu este a lui Ponta si a lui Antonescu ca sa faca ce vor ei din ea !!!
  • -5 (7 voturi)    
    De acord (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:06)

    Koczka [utilizator]

    cu solicitarile tinerilor. Chestia cu curatenia valabila pt toti. Sa incepem cu Base.
    • +3 (5 voturi)    
      Eu zic (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:17)

      Claude [utilizator] i-a raspuns lui Koczka

      sa incepi cu tine. fa un dus!
      • 0 (2 voturi)    
        neamul prost (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:41)

        catalin_mattei [utilizator] i-a raspuns lui Claude

        neamul prost conduce Romania sub masca pdl, usl.. cand nu ai argumente caci e greu sa faci legaturi logice reusesti sa jignesti.. halal sustinatori politici.. voi vreti jegul in care traim caci asa aveti si voi o paine de mancat.. din mizeria asta
        • +1 (1 vot)    
          Logica? (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:48)

          Claude [utilizator] i-a raspuns lui catalin_mattei

          Dar solutii aveti? Nu, nu stiti decit sa negati totul, foarte convenabil.
      • -2 (2 voturi)    
        Tu chiar daca faci puti a hoit (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:47)

        Koczka [utilizator] i-a raspuns lui Claude

        Ai inteles postacule basist !
        • +2 (2 voturi)    
          Mai bine ai pune mina sa muncesti.... (Miercuri, 11 iulie 2012, 16:46)

          Claude [utilizator] i-a raspuns lui Koczka

          ....m-am saturat sa sustin prin salariul meu toti nespalatii care se joaca de-a occupy.... veniti cu solutii mucosilor, de scirbiti sintem satui.
    • +2 (2 voturi)    
      presedintele are mandat (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:21)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui Koczka

      mandatul Presedintelui are durata fixa, presedintele nu poate avea mai mult de doua mandate succesive, presedintele poate fi suspendat de Parlament si demis prin referendum.

      primul ministru nu poate fi demis, poate sta toata viata acolo.

      Asa ca s-a-ncepem cu astia care vor sa faca panza de paianjen la scaun.
      • 0 (2 voturi)    
        premierul nu poate fi demis? (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:40)

        catalin_mattei [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

        A fost demis Boc?.. a fost demis MRU?.. atunci ce vorbesti tu? si nu doar in Romania vezi din astea ci in toate tarile democratice.. Premierul se schimba si chiar mai usor ca un presedinte caci e vorba doar de majoritati parlamentare ( de regula)
  • +2 (2 voturi)    
    Timisoara (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:12)

    I [utilizator]

    plimbare civica in centru, ora 19:00.
  • +3 (5 voturi)    
    diversiune marca psd (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:18)

    iz putred bolsevic [anonim]

    cind uselistii au inteles ca nu le merge cu minciuna (si plagiatul) in exterior, au preluat o veche smecherie din manualul de manipulare bolsevic: ii baga pe toti, de la aristotel si platon, in oala hotilor, iar ei se pierd in multime.
    • 0 (2 voturi)    
      draga nenea (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:38)

      catalin_mattei [utilizator] i-a raspuns lui iz putred bolsevic

      afla matalutza ca bolsevicii din usl se simt bine langa loazele securiste din pdl ( ca doara nu o fi altceva tatuca traian).. asa ca lasa-ne cu prostii din astea ca stim ca voi, voi cei ce nu puteti reusi prin voi insiva ci doar pe baza de carnet de partid indiferent daca usl-ist sau pdl-ist, voi nu aveti decat pozitia in genunchi.. noi vrem doar ceea ce ne da democratia:
      • +2 (2 voturi)    
        maTTei si doTTore (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:59)

        ce te-ai ofuscat asa? [anonim] i-a raspuns lui catalin_mattei

        dublarea t-ului iti divulga apartenenta la tabara lui plagiattore.
  • +3 (3 voturi)    
    multumiri (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:20)

    vali [anonim]

    Este bine ca romanii plecati din tara iau atitudine dar este mare pacat c noi cei din tara stam si privim fara sa facem nimic.
  • -2 (4 voturi)    
    tu vorbesti ? (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:22)

    banateanul. [utilizator]

    te pomenesti cal plangi si pe Ceausescu !
  • +1 (1 vot)    
    Romani nu lasati justitia in gheara USL (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:52)

    Romani nu lasati justitia in gheara USL [anonim]

    -Ponta ca premier nu putea acapara justitia
    -multe dosare de coruptie erau spre finalizare, dovada si Nastase- asata i-a scos din minti pe Baronii USL
    -planul diabolic a urmat imediat, demiterea dumanului nr 1 al comunistilor USL cu dosare grele la DNA
    -Crin Antonescu, are o singura sarcina, sa stavileasca Justitia URGENT!
    -Crin Antonescu, are ordin precis sa opreasca orice dosar impotirva mafie USL si sa intoarca justita impotriva PDL-istilor
    -alt ordin dat de Voiculescu Turnatorul este acela ca, chiar daca nu sunt dovezi la adresa PDL-istilor sa se fabrice urgent dovezi in stil securistic- modelul ceausist cu ajutorul Haznalei 3 care este pusa la dispozitia USL.
    -Ponta si clica bolsevica, a dat o lovitura de stat, ROMANIA TREZESTE-TE!!!
    -Ciuma USL a intrat in panica, acum au toate parghiile de a se razbuna setos si nedrept pe PDL si Basescu!
    -Romani, USL este o adunatura de SACALI cu state vechi in PCR, au in sange bolsevismul, sunt periculosi, ca dovada ca au pus gheara pe tara, pe istitutiile statului numai in 3 zile, INCALCAND Constitutia, Legile FOSTULUI Stat de Drept, actualmente statul lui Ponta si Crin!!!
  • +2 (2 voturi)    
    Basescu era piedica lui Ponta pentru acapararea ju (Miercuri, 11 iulie 2012, 15:57)

    Basescu era piedica lui Ponta pentru acapararea ju [anonim]

    Cu Presedintele Basescu, Ponta degeaba devenise premier, doasarele la justitie erau pe rol. Cazul Nastase i-a scos din minti pe USL-isti. Asa ca Ciuma USL a trecut la lovitura de stat, ptr a pune mana pe justitie cat mai repde, deoarece dosarele erau finalizate.... multe dintre ele. Dar cum spuneam, functia de premier nu era suficienta, trebuia dat jos Basescu ptr a putea opri arestarile si a deturna totul impotriva PDL. Acesta este rolul lui Crin Puturosul, DOAR acesta: sa opreasca justitia din treaba si sa puna justitia pe scormonit si ce nu exista la PDL-isti. Obsesiile lui Voiculescu, Ponta si clica sunt PDL-istii ATAT nimic mai mult. Este singurul mod de-a scapa USL atacand cu justitia in buzunar, PDL.
    Ordinul lui Ponta dat lui Antonescu a fost unul singur: "faci pe dracul in patru si in scurt timp pui justitia pe PDL-isti. In rest lasi pe seama mea totul"
  • +1 (1 vot)    
    Si noi suntem alaturi de voi! (Miercuri, 11 iulie 2012, 22:47)

    Ciresarul [utilizator]

    Romanii din Elvetia au protestat pe 7.07 la Zuerich si sunt alaturi de toti cei care isi doresc o Romanie europeana!
    Asteptam mai mult interes din partea presei, nu numai indemnul de a posta poze. Multumim!