Neuronul stingher... al protestelor: Cum il sustine lumea pe domnul Calafat si cum viitorul presedinte al Romaniei ii face pe jandarmi sa se retraga

de I.B.     HotNews.ro
Luni, 16 ianuarie 2012, 1:47 Revista Presei | Faze Tari

Protest in fata Universitatii din Bucuresti
Foto: Constantin Barbu / HotNews
Reporter: Doamna, cat veti sta azi aici?
Doamna la protest: Stiti, eu acum doua luni am implinit 40 de ani de cand am implinit 28 (RTV)

Reportera: De ce sunteti aici?
Protestatar: Sa il sustin pe dl. Calafat.
Reportera: Pe cine?!Cine e dl. Calafat?
Protestatar: Nu stiu!



"Viitorul presedinte al Romaniei, Dan Diaconescu, ii roaga pe jandarmii din Bucuresti sa se retraga" (crawl OTV)


Citeste mai multe despre   


















8218 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    mda (Luni, 16 ianuarie 2012, 1:57)

    ampersand [utilizator]

    Asta-mi aminteşte de unul dintre reportajele de pe stradă, realizate prin 90-91: era un magazin mare, cu ditamai firma "General Store"; reporterul o întreabă pe-o cucoană bine-nţolită "Ce părere aveţi de faptul că generalul Store şi-a deschis magazin aici, în centrul Bucureştiului?" iar mami, c-o figură revoltată "ar trebui anchetat generalul ăsta!" - o variaţiune pe tema Irinei Loghin, p-atunci parlamentar, "domnul Nasdaq ar trebui arestat".
  • +6 (6 voturi)    
    Mda (Luni, 16 ianuarie 2012, 2:01)

    Dan [anonim]

    Pai protestam, habar nu avem de ce dar daca e ordin cu placere, de ce sa mergem la munca? Poate ne da statul ceva, un ulei, un zahar, psd-ul era bun maica, la alegeri dadea ceva acolo, poate dau si acum... De munca nu ati auzit???? Nu, e greu, e mai bine sa-l sustinem pe dl. calafat decat sa ne vedem de treaba.
  • +7 (7 voturi)    
    si astia tot ai nostri sint (Luni, 16 ianuarie 2012, 2:04)

    monica L [anonim]

    la revulutie, ca la tigai de teflon
  • +5 (5 voturi)    
    ..................... (Luni, 16 ianuarie 2012, 2:11)

    canaris [anonim]

    Mare'i grdina Ta Doamne si multi protesteaza si nu stiu de ce!
  • +4 (4 voturi)    
    reteta (Luni, 16 ianuarie 2012, 5:44)

    neuronul [anonim]

    pentru depasirea crizei mondiala se recomanda urmatoarele:
    1. toti chinezii sa nu manance o zi
    2. toti rusii sa nu bea o zi
    3. romanii sa munceasca macar o zi!
  • +2 (2 voturi)    
    Link? (Luni, 16 ianuarie 2012, 10:26)

    Stefan [anonim]

    Da' linkul cu "dl. Calafat" il aveti? Pe Youtube ceva?
  • -5 (5 voturi)    
    Nu numele este important (Marţi, 17 ianuarie 2012, 7:58)

    Omu de pe strada [anonim]

    Omul sarman, apasat de toate furaciunile de sus pana jos , nu-i interesat sa retina un nume . Stie ca exista un doctor care a salvat vieti omenesti , muncind gratuit, ca nu ia spaga, nu stie ca'; cheama Arafat sau Calafat. Tot asa cum stie ca Presedintele ia taiat pensia ori salariul, ca i-a scumpit painea dar nu stie ca-l cleama Basescu sau Bashinescu sau Bashina. tot asa cum stie ca e o stricata de conduce si face sali de sport sa aiba de unde fura, da' nu stie c'o cheama Udrea sa Urdea sau Uda sau Ureea
    • +2 (2 voturi)    
      Omul de mahala.. (Marţi, 17 ianuarie 2012, 14:03)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Omu de pe strada

      La cum vorbesti nu esti omul normal de pe strada ci omul de mahala sau doar un USL-ist. De altfel ma repet.