Neuronul stingher: Ponta: Eu vorbesc foarte putin de Basescu

de I.B.     HotNews.ro
Luni, 26 martie 2012, 22:25 Revista Presei | Faze Tari

Victor Ponta a declarat la Antena 3 ca este ferm convins ca toate cele 3 partide din USL nu vor colabora cu Traian Basescu si nu crede ca cineva ar putea colabora cu acesta.

"Traian Basescu este pe finalul carierei si de aceea eu vorbesc foarte putin de el", a declarat liderul PSD :)

Din "putinele vorbe" la adresa presedintelui:

- Sa spui ca glumesti cu functia de premier e neserios. L-am intrebat pe premierul Blair daca regina isi permite sa glumeasca asa cu cineva...
- Traian Basescu se baga peste toti si nu poti lucra cu el
- E timpul sa avem un alt gen de presedinte decat Basescu
- Vrem un primar bun. Am mai avut unul care se plangea ca nu are Consiliu si...
- Ce treaba are presedintele s ane spuna cine candideaza si cine nu din partea PDL
- Dl. Ungureanu nu a avut curajul sa-i spuna presedintelui Basescu ca nu are de ce sa vorbeasca el de marirea salariilor.


Citeste mai multe despre   














2452 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    dream on (Luni, 26 martie 2012, 22:32)

    UglyKidJoe [utilizator]

    ptiu, am senzatia ca vorbesti si in somn :)
  • +10 (10 voturi)    
    Doamne (Luni, 26 martie 2012, 22:38)

    nano2k [utilizator]

    Nu imi imaginez de inseamna atunci "mult" la Ponta.
    Pai daca intr-adevar vorbeste putin de Basescu, inseamna ca in 99% ii pronunta numele doar ca sa atraga atentia celor care se plictisesc sa-l asculte.

    Ireal...

    PS: ma distreaza si HN cu astfel de articole de genul: liber la comentat / bascalie :)
  • +6 (6 voturi)    
    vorbe putine (Luni, 26 martie 2012, 22:41)

    goto [anonim]

    la fel ca tot usl-ul, vorbe putine... in schimb prostii si jigniri cat cuprinde,
  • +11 (11 voturi)    
    presedinte (Luni, 26 martie 2012, 22:42)

    MoiseSorin [anonim]

    Ponta: Basescu se baga peste noi si ne ia jucariile (e jucator)... avem nevoie de un alt gen de presedinte si cred ca unul care doarme in post ne-ar prinde bine... deja cunosc unul...
  • +9 (9 voturi)    
    neuronul stingher (Luni, 26 martie 2012, 22:47)

    Gg [anonim]

    Pontanacu' te-ai gandit vreodata ca si el s-ar putea sa vorbeasca foarte putin cu tine?
    Atat de putin ca o sa propuna altuia functia de prim-ministru..........................
  • +7 (7 voturi)    
    Dl Ponta ne 'ameteste' pe fiecare zi cu altceva! (Luni, 26 martie 2012, 23:00)

    Colette [utilizator]

    Nu cred ca Victor Ponta intelege ce se intampla in jurul lui, ce spune presedintele Basescu in mod special. Acesta a subliniat, de mai multe ori, ca la orice discutie purtata la Palatul Cotroceni se mai fac glume, de fata cu presa mai ales, dar apoi tot ce se discuta acolo nu este nici gluma si nici 'bascalie', cum s-a exprimat academic dl Ponta! Dar e o tactica, prin noianul asta de declaratii, zi de zi, schimbate de la o zi la alta, dl Ponta incearca sa ne faca sa nu mai vedem 'padurea de arbusti', sa nu mai intelegem ce este real si adevarat din 'avalansa' lui de declaratii! Cred ca si-a calculat gresit, sunt unii care chiar mai au tinere de minte, ca sa nu mai spun ca o simpla cautare pe net....rezolva orice 'lapsus' in sensul asta!
  • +6 (6 voturi)    
    Observ... (Luni, 26 martie 2012, 23:32)

    Duncan_Idaho [utilizator]

    ... :)
  • +1 (1 vot)    
    Bravooooo..... (Luni, 26 martie 2012, 23:49)

    Dan Florin [anonim]

    S-o ţii tot aşa , Gigă contra - vei fi în folosul României şi mai ales în interesul poporului !!!
  • +1 (1 vot)    
    si atunci... (Luni, 26 martie 2012, 23:51)

    Tom_Macaragiu [utilizator]

    ...atunci cand vorbesti despre Basescu, vorbeste gura fara tine
  • +1 (1 vot)    
    Foarte puţin (Luni, 26 martie 2012, 23:56)

    ampersand [utilizator]

    "Foarte puţin" raportat la standardele lui crin sau voiculescu.
  • +2 (2 voturi)    
    proverb (Marţi, 27 martie 2012, 18:22)

    Neamtu [anonim]

    Stimate domn Ponta, are neamtul o vorba: gandeste de doua ori si zi o singura data......sau mai bine taci.
    • 0 (0 voturi)    
      Obraznicia.................... (Joi, 29 martie 2012, 8:53)

      icu [utilizator] i-a raspuns lui Neamtu

      Ponta este unul din politicieni ,,obraznici" care este corigent in privinta bunelor maniere . D-ul Ponta nu intelege ca politica este o ,,arta a negocieri ,si a compromisului" cand este vorba despre tara . Contradictiile duc la progres, unde ideile bune trebuie sa primeze si aici intervine arta compromisului .
  • 0 (0 voturi)    
    mimi (Joi, 29 martie 2012, 20:05)

    ana [anonim]

    mimi