Neuronul stingher

Lui Puiu Hasotti nu-i iese deloc cuvantul Fulbright/ CV pe Archex: "Fubright"/ Pe site-ul PNL: "Fullbricht"

de Ionut Baias     HotNews.ro
Marţi, 19 iunie 2012, 23:01 Revista Presei | Faze Tari

Cuvantul "Fulbright" pare sa-i faca probleme domnului Hasotti si pe site-ul "Asociatia pentru promovarea mostenirii culturale si arheologiei experimentale ARCHEX", organizatie al carei presedinte de onoare este. De aceasta data aflam ca are o bursa "Fubright" la San Francisco State University si New York University.

Din CV aflam ca lucrarea de doctorat a domnului Hasotti este "Fondul pretracic in Dacia Pontica", Institutul National de Tracologie, 1995

Trei site-uri, trei greseli: Senat, PNL si ARCHEX
Greseala o regasim si in CV-ul pe site-ul PNL unde este trecuta "bursa Fullbricht"

Domnul Hasotti a scris in CV-ul sau de pe site-ul Senatului ca a fost bursier "Fullbricht" (n.r. corect Fulbright) la San Francisco State University.


Citeste mai multe despre   

















1576 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    Dacia Pontică? (Marţi, 19 iunie 2012, 23:16)

    ampersand [utilizator]

    Yicks, România Pontică e continuatoarea de drept prin ponta, os domnesc.
  • +7 (9 voturi)    
    cred ca este mai mult de atat (Marţi, 19 iunie 2012, 23:17)

    sucaa [utilizator]

    cand lucrezi/studiezi intr-o institutie macar o luna de zile inveti sa pronunti sau sa scri numele institutiei fara nicio problema. Faptul ca a scrisgresit de doua ori numele institutii unde a avut bursa da de gandit ca greseala de scriere este ultima problema.
    aste suficient sa scrie de 3-4 ori o adresa de mail care contine numele institutieisi tot invta sa o silabiseasca pana acum.
    dumnezeule ce pacoste pe romanii astia sa fie condusi de niste agramati.
    • 0 (0 voturi)    
      Eu zic sa fim un pic mai precauti. (Miercuri, 20 iunie 2012, 0:32)

      lucis29 [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

      Asa cum dumneavoastra ati scris gresit "scri" in loc de scrii, "scrisgresit" in loc de "scris gresit" si "institutieisi" in loc de "instituriei si", probabil ca si domnului Hasoti i-a facut Word-ul autocorect la FullBright.
      Nu ii iau apararea domnului Hasoti, dar sa ii acordam omului un pic de incredere.
      Toata lumea greseste.
    • 0 (0 voturi)    
      Corect (Miercuri, 20 iunie 2012, 0:45)

      Rasboinicu [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

      Ai dreptate, la un moment dat trebuie sa inveti sa... "scri". :)
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Marţi, 19 iunie 2012, 23:20)

    Witch [anonim]

    Io cred ca si voi va plictisiti uneori :)) Nu gasiti si teza de doctorat? ;)
  • 0 (0 voturi)    
    teza de doctorat al lui hasotti (Marţi, 19 iunie 2012, 23:39)

    apoteoza [utilizator]

    fondul prea tragic in dacia lui pontica
  • +1 (1 vot)    
    multi, dar prosti (Marţi, 19 iunie 2012, 23:39)

    xuleasca [utilizator]

    Daca din atata popor de usl ,nu se gaseste un ministru onest la cultura , atunci e grav, trag concluzia sunt multi, multi dar prosti
  • 0 (0 voturi)    
    "Dacia Pontica"-teza de doctorat :):) (Miercuri, 20 iunie 2012, 0:17)

    neutrino [utilizator]

    nume predestinat....acum urmeaza Romania-Pontica, vorba aia cu asa "dottore"-prim ministru (nu-i de colea sa apari si in nature si in FAZ in aceeasi zi) suntem pe calea cea buna.
  • 0 (0 voturi)    
    traducere (Miercuri, 20 iunie 2012, 0:52)

    AdrianNegrean [anonim]

    Adica pe romaneste "Fubright" = a fost istet... noul ministru al culturii care nii bagat pe gat, fara sa ne mai dea ocazia sa mestecam bine de tot...