Ghita Ciobanul, despre poza facuta cu premierul Ponta: Fac poze cu toate oile, dapai cu oamenii

de Ionut Baias     HotNews.ro
Joi, 2 ianuarie 2014, 23:20 Revista Presei | Faze Tari

Victor Ponta cu familia sa si Ciobanul Ghita
Foto: Facebook/ Victor Ponta
Ciobanul Ghita a tinut sa le raspunda prietenilor sai de pe contul de socializare care l-au acuzat ca si-a facut poza cu premierul Victor Ponta. "Dragi pretini care v-ati suparat pe mine, io nu fac politica, la mine vine multa lume si am poarta deschisa tuturor. Fac poze cu toate oile, dapai cu oamenii :)) imi pare rau ca sunteti nacajiti pe mine va astept pa toti la Jina!", scrie Ghita pe contul sau de Facebook.

Postarile au continuat insa si l-au acuzat pe acesta de minciuna, incaperea in care cei doi apar impreuna fiind una din cadrul primariei si nu din casa sa.

"Ma Ghita, Io nu zic ca-i bai ca te-ai pozat cu cel ce vremelnic sta in scaunul de prim ministru daca tu zici ca o venit la tine la Jina, numa ca nu-mi dau seama unde ai tu camera aia cu atatea simboluri de stat si nu numai... Asta-i baiul al mai mare. O facut intelegere ala de-i prim ministru cu compania ta de telefonie? Nu stiu. Dar io nu cred ca-i la tine acasa facuta poza. Asa ca nu-i corect sa ne duci cu presul. Altfel io iti urez un an si mai fain si multa sanatate si bucurii dar alaturi de alti oameni (adica oameni adevarati)." ii scrie Dan T pe contul de Facebook.

Victor Ponta a luat masa duminica impreuna cu familia sa, la Jina (judetul Sibiu), cu primarul localitatii si familia lui, precum si cu Ghita Ciobanul, cu care s-a fotografiat. Ponta a precizat ca intalnirea a avut loc la "initiativa" fiului sau Andrei.



















9828 vizualizari

  • +17 (19 voturi)    
    Stimati cititori (Vineri, 3 ianuarie 2014, 0:00)

    Porcurorul General [utilizator]

    Pun si eu o intrebare de berbec: cine e Ghita Ciobanul? Ca nu reusesc sa imi dau seama de ce e acest articol de prima pagina.

    A doua intrebare ar fi cum s-au intalnit premierul Ponta si cu ciobanul Ghita, insa pe asta imi e oarecum frica sa o pun.

    PS: Absolut sincer: nu ma prind ce e cu acest cioban si cu valva asta.
    • +6 (8 voturi)    
      Ce e cu acest cioban? (Vineri, 3 ianuarie 2014, 0:44)

      florinb1 [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

      Pai, daca Monta nu se pozeaza cu aminalele, macar sa ajunga cat mai aproape.
    • +11 (13 voturi)    
      nu inteleg de ce te miri... (Vineri, 3 ianuarie 2014, 1:18)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

      pt ca e normal ca pe prima pagina sa apara toate vedetele ( pardon , c-rvele si manelistii ) si toti escrocii ( inclusiv acest plagiator )...presa ofera ceea ce poporului roman ii place : "minciuna, hotia si depravarea"...adica "prostitutia" societatii romanesti..
      • 0 (2 voturi)    
        aici te inseli (Vineri, 3 ianuarie 2014, 12:47)

        asspeeda [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

        rau,amice!te-a intrebat cineva,vreodata ce vrei sa vezi la tv sau sa citesti in presa??pai,vezi!doar ca ti se baga pe git toti acesti analfabeti si aceste '"pocnitori"!e metoda sigura de prostire si indobitocire a oamenilor!daca Academia Romana nu zice nimic,privitor la mizeriile oferite"natiei,ce mai e de spus?ni se"" spala creierele !"democratic",nu?
    • +15 (15 voturi)    
      Deci iar a mintit Ponta ca a fost acasa la Ghita (Vineri, 3 ianuarie 2014, 1:36)

      dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

      Ponta a fost de fapt la primarie unde primarul l-a adus pe Ghita direct de la Bucuresti unde acesta se afla cu treburi. Ponta nu a fost acasa la Ghita Ciobanul si nu a luat nici o masa cu acesta.
      • +5 (5 voturi)    
        nimeni (Vineri, 3 ianuarie 2014, 12:58)

        asspeeda [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

        nu a remarcat ca familia lui ghita nu apare in foto! de ce? n-are familie,e singur pe lume? famiglia martafoiului e omniprezenta!unde o fi tata socru?
    • +9 (13 voturi)    
      Ghiță est eun personaj de marketing dela vodafone (Vineri, 3 ianuarie 2014, 2:40)

      visio [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

      sunt atât de disperați să câștige un abonament în + încât snt în stare să doarmă lângă oi...
      într enoi fie vorba, dsacă ar fi inventat o reclamă gen ”războiul stelelor” ar fi avut clienți de nu făceau față...însă, e mai ieftin să cumperi un cioban decât să îți rupi creierul cu treburi inovative...
      ăștia dela Vodafone și neputincioșii dela cosmote cu reclama de una care spune prietenilro că se culcă cu șeful și șefulșui că își dă demisia...
      dacă eram în boardul astora dela vodafone și cosmote, le ceream capetele șefilor dela marketing și le luam și banii la tribunal...ce urmează după Ghiță? Mi-am turnat vecinul!!!!????
      • +4 (4 voturi)    
        Cred ca asta vrea poporul! (Vineri, 3 ianuarie 2014, 11:25)

        hot news [utilizator] i-a raspuns lui visio

        Evident ca cei de la advertizing de la Vodafone, respectiv Cosmote, au cheltuit ceva bani pe studii de piata "ce subiect de reclama ar fi mai bun" inainte de a demara respectivele campanii promotionale. concluzia este una singura: rezultatul studiilor a fost ca ASTA VREA POPORUL!
        Suntem in economia de piata, ceea ce doreste publicul, aia i se ofera. Inclusiv sub aspect politic, daca alegatorii vroiau politicieni competenti si cinstiti, din aceia am fi avut, dar poprul l-a votat pe Ponta, pe D|ragnea, pe Shova si altii asemnea ...
    • +19 (19 voturi)    
      ghita (Vineri, 3 ianuarie 2014, 2:42)

      ws [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

      e un cioban de prin sibiu. in urma unei campanii publicitare, a ajuns cunoscut la nivel national.

      e un nimeni ajuns vedeta. a ajuns un brand, iar asta-i multumeste pe publicitari.

      ponta trebuia oarecum sa dreaga busuiocul dupa intalnirea ratata cu regele mihai. asa ca s-a aruncat ca ratza la muci - l-a convocat la primarie pe ghita ca sa se traga in poza cu el. o actiune propagandistica pura si dura.

      basescu ar fi mers la el acasa, cred ca s-ar fi si filmat cum hahaia cu ghita, cum pupa copiii, cum intindea painea in jintita. bineinteles, tot din motive de pr.

      mirel palada si restul "echipei de imagine" au ales sa-l convoace pe cioban la primarie (pozele acolo sunt facute, nu cred ca un cioban are insemnele romaniei si ue in casa), ca un semn al atotputerniciei lui ponta. mesajul transmis e clar: chiar si ghita raspunde in fata lui ponta. nu ponta merge acasa la ghita, ci ghita merge acolo unde ii cere ponta.

      parerea mea.

      ws
      • +5 (7 voturi)    
        Multumesc (Vineri, 3 ianuarie 2014, 9:13)

        Porcurorul General [utilizator] i-a raspuns lui ws

        Eu traiesc in Cehia de aproape 10 ani si in Romania am fost la inceputul verii in 2013 asa ca nu stiam cine e acest Ghita. Chiar nu stiam. Am cautat pe internet insa am gasit doar pagina lui de Facebook si nu intelegeam de ce e asa de special.

        Chiar multumesc de raspuns.
      • +4 (4 voturi)    
        intrebarea era pur retorica! (Vineri, 3 ianuarie 2014, 11:28)

        hot news [utilizator] i-a raspuns lui ws

        Omul desigur ca stie cine este Ghita, intrebarea era retorica.
        Poate ca pe Alfa Centauri sa nu se stie de Ghita, ca nu a ajuns inca acolo semnalul TV, dar pe globul nostru terestru nu cred ca mai este cineva care nua auzit e de Ghitza, ciobanul cu abonament 4G la Vodafone si cu acoperire excelenta sus la stana ...
        • 0 (0 voturi)    
          Nu stiam cine e Ghita (Sâmbătă, 4 ianuarie 2014, 13:44)

          Porcurorul General [utilizator] i-a raspuns lui hot news

          Am cautat pe net dar am gasit pagina lui de Facebook si nu am inteles de acolo cine e ci doar ca inchiriaza camere, etc.

          PS: Nu traiesc in sistemul Alfa Centauri la 5 ani lumina ci in sistemul Sirius (Alpha Canis Majoris) la 8 ani lumina. Semnalul cu Ghita nu a ajuns inca pana aici.
    • +9 (9 voturi)    
      Peste 1600 comentarii sub poza Ghita-Ponta (Vineri, 3 ianuarie 2014, 2:47)

      dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

      99% sunt ca mai jos si par a fi naturale, adica nu comandate de Basescu unei echipe de postaci.

      - Ștefăniță Soare: Sa iti fie rusine, Ghita ! M-ai dezamagit total!
      - Ovidiu Pop: Sper sa nu va treziti cu vreo sonda ceva prin zona dupa vizita lui
      - Amalia Fulop: In locul tau nu-l primeam!
      - Camelia Rusu: N-as fi vrut sa vad poza asta niciodata
      - Florin FLoryn: A venit Ponta pentru ca din seria hotilor si pentru ca mancare pe gratis .
      - Andrei Chiorean: Eu sunt de parere ca nu ar fi trebuit sa-l accepti langa tine,pentru ca tu Ghita Ciobanul reprezinti tot ce e mai corect,sincer,modest,muncitor si simtit om din Romania!!!!!!!!iar d-nul Victor Ponta: este in om care dupa parerea mea nu poate reprezenta o intreaga natiune,find foarte limitat din pct de vedere politic,social,economic
      - Monalbi Lengyel: ghita ma-i dezamagit.chiar pe asta l-ai primit?
      - Alin Andreescu: Ghita, te-ai ratacit ... mieluseii de langa tine sunt dragalasi, dar berbecul ala cu ochelari nu are ce cauta acolo !
      - Valentin Popescu: ai bagat berbeci in casa?
      - David Gabriel: Daca esti cu ASTA te sterg din lista in doua sec
      - Ovidiu Schengen Vanca: Ghiţă Ciobanul are şi mai mult de pierdut
      - Barbu Dorin: Ghita se da cu gunoaiele
      - Andrei Bali: Ma Ghita eu team crezut om serios
      - Horia Popa: Ghita, stai cu jeguri la masa ? Ma simt tradat, nu te mai plac.
      - Cristina Anghel Candea: UNLIKE!!! Ghita, ce te-a apucat de te-ai pozat cu nenorocitul asta? Ma faci sa stricam prietenia!!
      - Linda Barkasz: Ghita cu poza asta tocmai ai aratat ca habar nu ai ca oille altora manaca cianura , romania este vanduta la straini, si muzeul taranului se vrea desfintat de omul cu care te-ai pozat
      - Cipi Ciprian: Ghita, omule, prietene, suflete nevinovat... SA DAI CU AGHEASMA PRIN CASA!!!
      - Rafael Constantinescu: Dragă "Ghita" ai fost simpatic, dar acum e timpul sa lași pe altul, cum a patit-o și CRBL daca-l știi
      • +5 (5 voturi)    
        @dumitrica (Vineri, 3 ianuarie 2014, 11:05)

        Marius2345 [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

        Si daca tot ai deschis subiectul........Sa ma anunti si pe mine cand o sa merga Tonta "liber" la cumparaturi.......
      • +3 (3 voturi)    
        ce treaba are basexu cu asta? (Vineri, 3 ianuarie 2014, 11:38)

        hot news [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

        Orice guvern, chiar cind ia masuri ce teoretic sunt bune pentru economie, poate avea parte de critici!
        Exista nemultumiri grave in tara, care perffect autentice, nu sunt "comandate unei echipe de postaci", asa cum spuneti Dvs.
        iar 2013 a fost anul protestelor, adica si in Bulgaria, si in brazilia, tot postacii lui Basescu sunt de vina?!
        Multi din cei care in 2012 au votat SCHIMBAREA , si care atunic la fel ca si acuma il deteste pe Basescu, sunt nemultumiti de guvernul actual si de Ponta in principal, asa ca nu era nevoie sa comande Base postacilor ca sa apara comentarii negative la adresa intalnirii Ghita-Ponta!
  • +26 (26 voturi)    
    adevarul ca Ghita a scris: (Vineri, 3 ianuarie 2014, 0:04)

    victor L [utilizator]

    "Fac poze cu toate oile, dapai cu magarii"
  • +6 (6 voturi)    
    Cine e acest Ghita? (Vineri, 3 ianuarie 2014, 0:09)

    tavyy [utilizator]

    Chiar asa cine e acest Ghita? Ca-l tot vad prin ziare. De ce-i asa de popular?
  • -12 (14 voturi)    
    desigur (Vineri, 3 ianuarie 2014, 0:40)

    srpc [utilizator]

    e de condamnat ca a facut poza cu Ponta, dar daca facea una cu basexul ce-l mai laudati voi! mi-e o scarba profunda de basex si de cei ce-l sustin.
    • +4 (4 voturi)    
      (Vineri, 3 ianuarie 2014, 10:59)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      Du-te cu cercul pedagogic.
    • +5 (5 voturi)    
      P.S. (Vineri, 3 ianuarie 2014, 11:00)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      Si noua ne este scarba de  pontalogul tau si tot ceea ce insemnati voi, uslagii. Tu ai intrat aici, nu te-a pus nimeni.
  • +15 (15 voturi)    
    Da toate comentariile au fost geniale (Vineri, 3 ianuarie 2014, 0:42)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    " Bai Ghita,, sa iti numeri oile"

    "Ghita, vezi sa nu iti apara sonde de sist pe la stana"

    "Ghita, vezi ca asta vrea sa te sondeze"

    "Ciobanu` si carlanu` "

    Am ras cu lacrimi :))
  • +12 (12 voturi)    
    La initiativa lui Andrei (Vineri, 3 ianuarie 2014, 1:54)

    Wanheda [utilizator]

    o sa tot vedem poze cu Sauron, Aragorn, Gandalf, Frodo.
    Pe Ghita probabil ca l-au cautat bodyguarzii mai intai, faptul ca el e usor de speriat nu i se poate imputa.
  • +11 (11 voturi)    
    ;ipsa de ocupatie zilnica. dar incaseaza leafa (Vineri, 3 ianuarie 2014, 2:38)

    Baltaretu [utilizator]

    Daca Ghita face poze cu toate oile, toti din poze sunt oi? Dar unde-i magarul? Stie ce inseamna drapele din fundal. magarul? Sa te cobori la acest nivel din lipsa de ocupatie.. parca seaman a magarie
  • -3 (9 voturi)    
    Presa (Vineri, 3 ianuarie 2014, 3:19)

    Airwaves [utilizator]

    Mai, oameni buni, ati uitat ca Becali e la răcoare, iar presa a ramas fara obiectul muncii? Normal ca incearca sa produca alte vedete "dashtepte", in cazul de fata, Ghita, ciobanul. E din acelasi registru si, la o adică, poporul vrea doar circ si branza, ca de paine s-a saturat.

    Iar Vodafone sa puna mana si sa isi gaseasca niste oameni buni la marketing. Personal, I-as da afara instant pe aia care au fost de acord cu asocierea numelui companiei cu urmatorile "valori": brânză, ciobani, oi, miros de brânză, prostie." Nu am nimic cu ciobanii, insa nu au ce cauta intr-o reclama la o firma de telefonie mobila decat daca, cineva din firma aia, e prost grămadă. Asteptam promoțiile: "la un abonament nou primesti bonus si un kil de brânză". Vomafone, reteaua ciobanilor.
  • +10 (10 voturi)    
    poi (Vineri, 3 ianuarie 2014, 3:40)

    Soljenitin [utilizator]

    Ce nu prinde Ghita este treaba urmatoare: zice ca face poze cu oile, nu mai incape vorba ca face si cu oamenii. Bine-bine, zic, insa chiar nu si-a dat seama ca exemplarul din stanga lui are mai putina demnitate si mai putina curatenie spirituala decat o oaie?
  • +9 (9 voturi)    
    lupu la oi (Vineri, 3 ianuarie 2014, 4:17)

    mflorea [utilizator]

    Datorita tie , mai Ghita mi-am cumparat telefon ,si tot datorita tie si pozelor facute cu ponta voi dresa cainele sa latre la plagiatori si la sclavul marilor latifundiari care detin Jurilofca si Delta
  • +7 (7 voturi)    
    Ma bucur (Vineri, 3 ianuarie 2014, 9:42)

    methalman [utilizator]

    Am urmarit impactul acestei poze in mediul online - pentru ca la TV am renuntat sa ma mai uit de mai bine de 4-5 luni - si ma bucur ca s-a ajuns la stadiul de stire pe hotnews si digi24.
    Daca va uitati la aceasi poza pe cele 2 conturi de facebook- Ghita Ciobanul si Victor Ponta - o sa puteti observa o diferenta ca de la cer la pamant. In plus cei care au dat like la brandul Ghita Ciobanul nu sunt protestatarii de serviciu, sunt acei oameni care au fost prea lenesi sa iasa la proteste dar care se pare ca pana la urma nici acestia nu se mai lasa mintiti cu televizorul.
    Asadar cand cineva o sa ma mai intrebe "ce am realizat in 4 luni de proteste" o sa ii raspund sincer si bucuros: am trezit un popor adormit care pana mai ieri se lasa manipulat din orice directie. Pentru mine e o victorie de etapa foarte importanta :)

    Pentru pasionati, las un link cu rugamintea sa nu fie sters de moderatori :)

    Minority Rules: Scientists Discover Tipping Point for the Spread of Ideas:
    http://news.rpi.edu/luwakkey/2902
    • +2 (2 voturi)    
      MULTUMESC! (Vineri, 3 ianuarie 2014, 11:41)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui methalman

      La multi ani, si fie ca optimismul tau sa nu fie exagerat ...
  • +5 (5 voturi)    
    Ghiţă, (Vineri, 3 ianuarie 2014, 10:39)

    victor L [utilizator]

    trebuie s-o spun: nu mai ai niciun haz.
    Te credeam natur, dar tu esti ca frati`tu.
    Adio, Ghiţă!
  • +7 (7 voturi)    
    Corecție (Vineri, 3 ianuarie 2014, 10:50)

    Steamy [utilizator]

    Ciobanul Ghiță ar fi spus de fapt „Fac poze cu toate oile, dapăi cu berbecii și cârlanii”
  • +4 (4 voturi)    
    Ghitza (Vineri, 3 ianuarie 2014, 12:52)

    Berzelius [utilizator]

    Ghitza face poze cu oricine-i cere echipa de marketing de la Vodafone.

    ... ca doara branza-i pe bani! :)
  • +2 (2 voturi)    
    Cîtă disperare pe Ponta (Vineri, 3 ianuarie 2014, 13:24)

    marga 2 [utilizator]

    A ajuns să facă poză cu Ghiță ciobanul.I-mi aduc aminte de Becali,care la un moment dat a fost un o bilă albă pentru PNL,dar cu ce urmări la final...........pușcăria.