Neuronul stingher

Victor Ponta: Daciana Sarbu a fost europarlamentar inainte de a fi fiica lui Ilie Sarbu sau sotia mea

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 28 aprilie 2014, 13:51 Revista Presei | Faze Tari

Daciana Sarbu
Foto: Arhiva personala
Premierul Victor Ponta a declarat, la Romania TV, ca sotia sa, Daciana Sarbu, a fost europarlamentar inainte de a fi fiica tatalui sau, senatorul PSD Ilie Sarbu:)

"(...) Eu nu vad lucrurile asa. Eu am cunoscut-o pe Daciana in politica, a fost europarlamentar inainte de a fi fiica lui Ilie Sarbu sau sotia mea", a spus primul ministru.

Victor Ponta s-a cununat civil cu Daciana Sarbu in 2010, la ambasada Romaniei din Beijing, potrivit revistei Tango.


















10624 vizualizari

  • +44 (44 voturi)    
    de cand era embrion (Luni, 28 aprilie 2014, 13:53)

    mos ion roata [utilizator]

    probabil
    • +42 (42 voturi)    
      ... (Luni, 28 aprilie 2014, 14:09)

      karula [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      Fa mama lu' Daciana! Spune drept: cine-i tatal lu' fiica matale, bre?
    • +25 (27 voturi)    
      nu (Luni, 28 aprilie 2014, 14:24)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      n-ati inteles nimic :)
      plagiatorul incearca sa ne spuna ca blonda lui sotie s-a nascut cu acest drept. precum familiile regale.
      peste cativa ani, daca-l mai voteaza spalatii pe creier de la antene, o sa vina sa ne spuna ca dupa ce el moare lasa tara copiilor lui. un fel de kim ir sen :)
      omu are probleme mari la mansarda. pe zi ce trece devine tot mai periculos. in mod normal n-ar trebui sa-l prinda toamna la guvern....
    • +21 (23 voturi)    
      Nici-o zi fara Ponta la televizor! (Luni, 28 aprilie 2014, 14:26)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      Daca Presedintia se poate castiga cu declaratii sifilioide, administrate zilnic in mass-media, atunci inseamna ca opozitia este inmatura sa dezmembreze mizerabila tehnica de manipulare!

      Doamne cat trebuie sa indure poporul asta, blestemat de propia incapacitate de a recunoaste parvenitii, mafiotii si tradatorii politici care vaneaza scaunele cele mai inalte doar ca o oportunitate de a devaliza prin decizii politice tara asta!
  • +34 (40 voturi)    
    Huh? (Luni, 28 aprilie 2014, 13:55)

    dandra [utilizator]

    The f*ck did I just saw?
    Mickey., ce fumezi, tati?
    • +11 (19 voturi)    
      "did I just see" (Luni, 28 aprilie 2014, 14:03)

      igorashu [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Mental note: cand folosesti "did" foloseste infinitivul ;)
      • 0 (2 voturi)    
        Prezentul (Luni, 28 aprilie 2014, 19:21)

        rcaon.ro [utilizator] i-a raspuns lui igorashu

        Poate vrei sa zici ca se foloseste forma de prezent a verbului. Infinitivul e "to see" la verbul de care vorbim. Asta daca nu am luat-o si eu pe ulei :)
  • +27 (27 voturi)    
    infiata la 30 de ani ? (Luni, 28 aprilie 2014, 13:59)

    GeorgeT [utilizator]

    Sa nu mai zica nimeni ca tata ei nu are suflet bun..

    Inteleg ca a infiat aceasta copila atunci cind copila avea ceva mai mult de 30 de ani si se juca cu batul in tarina.
    ASA DA exemplu pozitiv pentru masele indobitocite.
    .
  • +32 (32 voturi)    
    sigur ca da (Luni, 28 aprilie 2014, 14:01)

    tenere [utilizator]

    daciana este un fel de chuck norris, s-a nascut intr-o casa construita chiar de ea
  • +36 (36 voturi)    
    daciana (Luni, 28 aprilie 2014, 14:06)

    MihailNica [anonim]

    inteleg ca este infiata de familia sarbu! a gasit-o in politica, cu biletel la gat.....
    • +13 (13 voturi)    
      ! (Luni, 28 aprilie 2014, 16:20)

      melcul_naravas [utilizator] i-a raspuns lui MihailNica

      Dar, despre prima sotie, cu care are baietelul, nu ne povesteste? nu-i mai corespundea? multe schelete are jigodia in dulap.Despre procurorul Panait, nimic?
  • +29 (29 voturi)    
    Chiar (Luni, 28 aprilie 2014, 14:10)

    Soljenitin [utilizator]

    A fost europarlamentar chiar intr-o viata anterioara. Totusi, nu m-am lamurit cine a vorbit acum, deputatul tonta sau premierul tonta?
  • +16 (18 voturi)    
    neuronul stingher (Luni, 28 aprilie 2014, 14:11)

    Captain Obvious [utilizator]

    imi place url-ul
  • +24 (24 voturi)    
    E un fel de Chuck Norris (Luni, 28 aprilie 2014, 14:11)

    Numele [utilizator]

    Si Chuck Norris s-a nascut intr-o cabana pe care a construit-o cu mainile lui.
  • +17 (17 voturi)    
    asteptati putin (Luni, 28 aprilie 2014, 14:24)

    cosminbut [utilizator]

    o sa zica ca el nu a spus niciodata asa ceva.... vezi declaratia din strainatate cum ca isi da demisia daca a plagiat, sau transformarea din "fa" in "mai", etc. ma mir ca nu i se innoada limba de la atata contorsionism verbal
    • +7 (7 voturi)    
      a ascultat (Luni, 28 aprilie 2014, 18:15)

      Yankeu [utilizator] i-a raspuns lui cosminbut

      inregistrarea si nu a spus asa ceva niciodata!
  • +19 (19 voturi)    
    Marele Prostovan a grait, (Luni, 28 aprilie 2014, 14:29)

    Ponta [utilizator]

    Tontea intai a fost fiica lui 'sinlge ou' dupa care a devenit Europarlamentar si in final a cunoscut MITOMANUL Mitomanilor din specia umana.
    ///
  • +18 (20 voturi)    
    :) (Luni, 28 aprilie 2014, 14:29)

    Arthemisa [utilizator]

    Asta e din categoria ''din putul gandirii' ! ... deh.. ..minte de ''doctor'', ce vrei !
  • +17 (19 voturi)    
    Vorbete incontinent! (Luni, 28 aprilie 2014, 14:36)

    LiviuIordache [utilizator]

    E de teatru de revista, Victoras, cred ca a dat-o direct pe bascalie, nu se mai controleaza neam, a dat liber la gura///! Oricum, l-a epuizat atita gindit sau a cazut pe ginduri si si-a fracturat neuronul stingher!
  • +14 (16 voturi)    
    Declaratie de declaratie. (Luni, 28 aprilie 2014, 14:50)

    EuSiCuMine [utilizator]

    Asta e declaratie din ciclul "din putul gandirii"! Dar erau europarlamentari pe vremea cand Daciana nu are fica lui Ilie Sarbu? Sau era europarlamentar de pe vremea cand nici ea, nici europarlamentarii nu existau?
  • +11 (11 voturi)    
    Retoric (Luni, 28 aprilie 2014, 15:09)

    miss saloane [utilizator]

    Retoric imi iau permisiunea de a pune si eu o intrebare: "Domnul prim-ministru Ponta ce a fost inainte de a fi fost Daciana?"
  • +11 (11 voturi)    
    Tata socru fiind popa (Luni, 28 aprilie 2014, 15:13)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Probabil a produs un miracol divin si "sfanta" daciana devenise parlamentar inca din stadiul pre-conceptie. Bine ca raspopitul nu a avut accidentul de vanatoare in acest stadiu ca alfel divina daciana ar fi fost conceputa "imaculat"
  • +7 (9 voturi)    
    Mda (Luni, 28 aprilie 2014, 15:14)

    Andradda [utilizator]

    Geoana declara in 2009 ca a pus-o pe Daciana pe lista la europarlamentare la rugamintea lui Sarbu:
    "„Nu am avut nicio ezitare în 2009 s-o pun pe Daciana pe listă. E adevărat că nu la rugămintea lui Victor, ci la rugămintea lui Ilie Sârbu”, spunea Geoană."
    E drept ca Plagiatorul a luat-o de nevasta dupa un an de zile, dar chestia cu "inainte de a fi fiica lui Sarbu" e de-a dreptul penibila.
  • +10 (10 voturi)    
    Tonta crede ca vorbeste cu nord-coreeni (Luni, 28 aprilie 2014, 15:26)

    cixx [utilizator]

    De ce nu plagiaza putin si un manual de istorie de fratii lui nord coreeni si ne povesteste si noua cum de fapt el este un soi de geniu, zeu, salvator al prostimii etc care va mari pensiile si va da ajutoare sociale la toti uslasiii. Alegerile oricum a decis, le-a si castigat cu 99,999%, dreapta nu exista etc. Singura salvare e "tovarasul", iar sotia este incarnarea tovarasei Elena, geniu, accademician si mai nou parlamentar UE, e trecut in manual. Oare cand o sa se lepede romanii de comunsim si comunisti (ciuma).
  • +8 (8 voturi)    
    Mai Tonta (Luni, 28 aprilie 2014, 15:56)

    Euunul [utilizator]

    Ea singura a zis ca nu mai candideaza in 2014 - mai ales fiind sotia ta...dar pare-se ca a luat ceva (Copy-paste) de la tine.
    Adica mancam ...cu gura plina - doamna fiind?

    Si tu ai zis ca nu o sa mai candidezi daca nu va fi gata Comarnic-Bv in 2016 - dar sa vezi ca nici macar nu incepe. Ai o sg sansa sa candidezi la toamna si poate asa te scoti...cu 2016
  • +6 (6 voturi)    
    nu are rost (Luni, 28 aprilie 2014, 16:44)

    Wladislav [utilizator]

    Stiti, la fel de bine ca mine, ca toata zbaterea despre Daciana, despre Barosu care a gratulat Moldova cu vize numai pentru ca in ziua respectiva se afla EL (VVP) la Chisinau, se rezuma doar in limitele acestui site, eventual si la B1TV. Atat. Parul se poate smulge din cap, cenusa se poate pune in cap, dar adevarul despre VVP nu va ajune sa fie diseminat mai departe de... AICI. Ceva care seamana lei cu ce i s-a intamplat si dlui puscarias Adrian Nastase. O natie intreaga de tarani si oaraseni nedusi decat la Cinema-Antena continua sa creada ca Nastase si Ponta a fost si continua sa fie victimele satrapului betiv, cu ochii inrositi iesiti din orbite, cu coarne de Satyr, cu o coada stufoasa - asa cum va ramane imortalizat Basescu in manuscrisele bisericesti distribuite de Dany la momente festive, gen alegeri. "Multumim lui Dumnezeu ca in mijlöcul nostru se afla Eroul natiunii, fiul ei, dl Ponta, cel care se lupta cu Gorgonul, cu Balaurul, pentru propasirea noastra..."
  • +8 (8 voturi)    
    Viorele, esti de " Cantarea Romaniei " cu bratari (Luni, 28 aprilie 2014, 17:17)

    Plagarus [utilizator]

    Daciana Sârbu, nevasta de Ponta, cumpără de la BCR Leasing, în 2013, un Range Rover de peste 100.000 de euro cu doar 34.000 de euro.Victor Ponta, prim-ministrul României, îi vinde directorului BCR Leasing o garsonieră – în 2012, an de profundă criză imobiliară – cu 80.000 de euro. În noiembrie 2013, directorul BCR Leasing devine membru în Consiliul de Administrație al TAROM, compania aviatică deținută de statul român prin Ministerul Transporturilor, parte a Guvernului României mosit de Ponta.
    Viorele , mai draga pe tine doar " doctoratul " cadou de la Bombo te recomanda ca-n rest esti ....fara nici o activitate de Doamne ajuta ex : se stie că, în timp ce erai procuror la Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, nu ai soluţionat niciun dosar cu rechizitoriu !!!!
  • +4 (4 voturi)    
    toti comentatorii (Luni, 28 aprilie 2014, 20:30)

    Yankeu [utilizator]

    care-l denigrati pe prea-maritul prim ministru sunteti plini de rea vointa.Voi nu intelegeti ca nu Sarbu e tatal natural al Dacianei.El doar a infiat-o dupa ce a devenit parlamentar.Euro.Ca doar nu o fi victor viorel chiar asa de prost sa scoata pe gura o asa tampenie!Sau este?!
    Hai, mai dati si cu nu, ca 99,9% da-uri e ca pe vremuri.....
  • +4 (4 voturi)    
    Intrebari de om fara doctorat... (Luni, 28 aprilie 2014, 20:36)

    damocles [utilizator]

    Am si eu doua intrebari pt doctorul Ponta:
    1. Cine a cunoscut-o primul pe Daciana, el sau socrul lui?
    2. Acciza la benzina a marit-o cumva ca sa n-o mai cunoasca si altii (aici e vorba doar de acciza, va rog sa nu interpretati aiurea)?
  • +4 (4 voturi)    
    Derbedeul asta va ia la misto !!! (Luni, 28 aprilie 2014, 20:47)

    andreesanu [utilizator]

    Mistocareala ,gargara ,vorbe aruncate la plezneala ,iar azi trebuie sa recunoasteti voi care l-ati votat ca si-a batut si i-si bate joc de voi chiar si acum cind vrea votul vostru .
    Votindu-i nevasta ca europarlamentar ii viriti in buzunar familiei Ponta un milion de euro.
    Fraierii ramineti tot voi.
  • +4 (4 voturi)    
    ce o fivrand să spună... (Luni, 28 aprilie 2014, 21:59)

    timp tamp [utilizator]

    Daciana era europarlamentar înainte de afi fiica lui Sârbu, oare moș ilie a cules-o pe daciana de pe centură?
  • +4 (4 voturi)    
    Minti captive (Luni, 28 aprilie 2014, 22:35)

    krampus [utilizator]

    Unii ar putea crede ca Ponta e nebun...atii cred ca e iresponsabil...ori imatur, ori mincinos patologic. De fapt imaturi, iresponsabili, nebuni sint cei care il voteaza. Ponta nici nu conteaza de fapt, e doar o marioneta abia bagata in seama, o rotita intr-un sistem care a transformat milioane de oameni (7,4 daca ar fi sa-i credem) in sclavi ideologici pentru care nimic altceva decit partidul nu conteaza. Minti captive, oamenii noi supravietuitori ai ceausismului national si care traiesc acum intr-o asa zisa democratie fara inteles si pe care o saboteaza din instinct.
  • +3 (3 voturi)    
    Super tare! (Marţi, 29 aprilie 2014, 9:36)

    Audit [utilizator]

    Tipic Ponta. E genul care munceşte nu gândeşte.