La fanta cortului: Mircea Badea este un "gurnalist", iar CTP este "treningurist"

de R.B.     HotNews.ro
Joi, 9 aprilie 2009, 4:54 Revista Presei | Faze Tari

Mircea Badea vs. CTP
Dupa ce C.T. Popescu a spus ca Mircea Badea nu este jurnalist, ci "gurnalist", si l-a atacat intr-un editorial, Mircea Badea i-a raspuns in emisiunea "In Gura Presei" (Antena 3) de aseara. Badea l-a facut "treningurist" pe CTP, criticandu-i aparitia neingrijita, in trening si neras, dintr-o emisiune TV.

Cristian Tudor Popescu: "Necinste, rea-credinta, lipsa totala de fair play, asta am vazut la acest tanar care scuipa constant pe regulile morale ale profesiei de jurnalist si nu numai. Inteleg, in sfarsit, poate prea tarziu in naivitatea mea, de care dl. Badea a facut vorbire adesea, cu cine am de-a face. Ma sufoca penibilul cand ma gandesc ca am incercat sa-l conving intr-o discutie fata in fata sa renunte la a mai instiga public la violenta." (Gandul)


Citeste mai multe despre   


















5394 vizualizari

  • -3 (13 voturi)    
    .. (Joi, 9 aprilie 2009, 9:30)

    Anonim [anonim]

    Consider ca ar cam trebui sa se dea la o parte acest CTP, nu neaparat pentru faptul ca nu are o tinuta corespunzatoare, ci pentru ca e putin cam depasit de orice situatie in care este pus. Mai mult decat atat, bate campii cu gratie la fiecare aparitie televizata si este intruchiparea perfecta a formei fara fond.
    In ceea ce il priveste pe Mircea Badea, tot respectul!!
    • +5 (15 voturi)    
      publicul lui badea (Joi, 9 aprilie 2009, 13:03)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui Anonim

      e exact ca tine: habar n-are despre ce vorbeste da-si da vesnic cu parerea, foloseste o gramada de cuvinte fara a spune nimic, se baga in orice discutie, cu predilectie in cele in care nu se pricepe, il respecta pe mircea badea care e un mare idiot, si se semneaza cu responsabilitate "anonim".
    • +4 (6 voturi)    
      elogiaza retardatii nene .. (Vineri, 10 aprilie 2009, 11:38)

      stoicadrian [utilizator] i-a raspuns lui Anonim

      ca asta vad ca e tot ce esti in stare ...
  • +6 (18 voturi)    
    Doi ingineri care se cred jurnalisti (Joi, 9 aprilie 2009, 10:10)

    bebe [anonim]

    CTP e un inginer caruia i s-a dat prea mult nas si care a inceput sa creada si el ca e un geniu jurnalist. Badea e un alt inginer de doi bani, cu un vocabular de canal, care se crede ziarist. Doua jeguri care nu respecta elementarul bun-simt si nici deontologia jurnalistului.
    • +1 (3 voturi)    
      Badea nu e inginer (Joi, 9 aprilie 2009, 10:48)

      g0dlike [anonim] i-a raspuns lui bebe

      ... ci economist. A terminat ASE-ul.
    • +2 (6 voturi)    
      Absolut corect. . . (Joi, 9 aprilie 2009, 14:31)

      Vali cel Batran [anonim] i-a raspuns lui bebe

      . . . in cele spuse de tine si ai mai putea adauga si pe alyii ca SRStanescu Ciutacu, Cornel etc.
      • 0 (8 voturi)    
        pt vali cel batran si bebe (Vineri, 10 aprilie 2009, 9:02)

        silviu [anonim] i-a raspuns lui Vali cel Batran

        Prieteni. Sunteti penibili. Amandoi.
        Mai bine CPT si Badea decat Traian Ungureanu, Avramescu si alti catei lingai de-ai lui Basescu.
        In ce lume traiti!?
  • -2 (10 voturi)    
    ba e libertate de exprimare (Joi, 9 aprilie 2009, 10:40)

    iul [anonim]

    Eu ii ascult pe amandoi. Cred ca ar trebui sa se tolereze reciproc. E libertate de exprimare, la urma urmei.
    • +6 (8 voturi)    
      Fara limite? (Joi, 9 aprilie 2009, 12:43)

      Vival [utilizator] i-a raspuns lui iul

      Bunul simt pune totusi limite libertatii de exprimare!
  • +2 (10 voturi)    
    Amandoi au dreptate ! (Joi, 9 aprilie 2009, 14:23)

    martin [anonim]

    Am doar senzatia ca Mircea Badea e ceva mai simpatic, dar niciodata nu va musca mana voiculesciana,care il hraneste, atat timp cat nu-l da afara.
    Iar tonomatul mesianic CTP este atat de incarcat de ura si invidie, incat ar putea fi folosit la un autoturism de tip nou bazat pe aceasta energie a lui CTP.
    Daca ar tacea amandoi, lumea ar fi mai buna si mai curata, dar exista nenumarati tonomati,acum de religie antibasesciana si se mai nasc si altii noi !
  • -3 (15 voturi)    
    Pe cine deranjeaza Badea? (Joi, 9 aprilie 2009, 15:24)

    warsteiner [anonim]

    Din cate observ sunt o multime de romanasi pe care-i deranjeaza Badea, oare de ce? pentru ca spune lucrurilor pe nume, asa cum probabil nu face nimeni in televiziunile din Romania? Cred sincer ca cei care il urasc sau dispretuiesc pe Badea sunt ori cu mintea odihnita ori dintre cei de care Badea face haz. Si mai e ceva, daca nu va place, schimbati canalul, e mai simplu. Iar despre "deontologia jurnalistului" cum zice bebe mai sus, cred cineva in asa ceva? Poate cei cu mintea odihnita.
    Incercati sa fiti mai putin virulenti dragi cititori, e loc pentru toti in lumea asta.
    • -1 (13 voturi)    
      despre proşti (Joi, 9 aprilie 2009, 16:46)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui warsteiner

      Dacă-ţi place Mircea Badea,tu esti cel cu mintea odihnita !Mulţi prosti sunt in ţărisoara asta...de-aia suntem unde suntem.
  • +3 (11 voturi)    
    CTP/Badea (Vineri, 10 aprilie 2009, 8:55)

    hefe [anonim]

    sa-l compari pe Popescu cu Badea e ca si cum l-ai compara pe Hagi cu Banel. Popescu e totusi ziarist. Alalalt e un guster isteric.
  • -5 (11 voturi)    
    badea e tare (Vineri, 10 aprilie 2009, 9:41)

    stoia [anonim]

    Il face Badea pe CTP cand vrea el. Forza Badea!
    • +5 (5 voturi)    
      :))) (Vineri, 10 aprilie 2009, 12:25)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui stoia

      replica din ciclul "ba pe-a ma-ti!"
      cine e mai puternic, brusli sau ciac noris? :D
  • +3 (5 voturi)    
    bufonul badea (Vineri, 10 aprilie 2009, 13:30)

    kuk [anonim]

    badea e un Bufon.
  • -1 (1 vot)    
    ctp&mb (Vineri, 10 aprilie 2009, 19:02)

    nmc [anonim]

    Doi tampiti!!!