Neuronul Stingher: Sexy Braileanca ar fi putut face un program anticriza mai bun ca Boc, iar Udrea vede "partea buna a faptului ca nu avem drumuri. Au ramas oaze de natura nealterata"

de V.C.     HotNews.ro
Sâmbătă, 22 mai 2010, 3:14 Revista Presei | Faze Tari

Neuronul Stingher
"Speram ca turistii straini sa aleaga Romania pentru natura nealterata. Este si o parte buna a faptului ca nu ne-am dezvoltat foarte tare in ultimii 20 de ani. Putem gasi inca foarte multe oaze de natura nealterate", a declarat Elena Udrea, cu prilejul seminarului "Crearea Brandului de Turism al Romaniei". (Gandul.info)

Atanasiu despre masurile lui Boc: Si Sexy Braileanca putea face programul asta de doi bani. Presedintele PNL Alba, deputatul Teodor Atanasiu, a declarat, vineri, intr-o conferinta de presa, ca programul de masuri propus de Guvern, in urma discutiilor cu FMI, este cea mai proasta varianta posibila, iar "un asemenea program de doi bani, minimal, il putea face si Sexy Braileanca". (Money.ro)


Citeste mai multe despre   

















1247 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    Mirare (Sâmbătă, 22 mai 2010, 5:11)

    Sergiu [anonim]

    Daca se mai intreba cineva daca Elena Udrea este proasta, are confirmarea in replica de mai sus.
  • 0 (2 voturi)    
    Patroana turismului (Sâmbătă, 22 mai 2010, 6:16)

    Turistul iubitor de natura moarta [anonim]

    In loc de "nealterat" as fi folosit "salbatic", la fel de salbatic cum distrugeti tot pe un pumn de bani, la fel cum doamna ministru "binecuvanteaza" practicile care duc la distrugere si nu la civilizatie.

    Atunci cand ajungi ministru esti un fel de "Nash" care aduni taxe de protectie de la toti cei care au treaba cu ministerul.

    Am fost naiv sa cred ca Udrea e primul ministru care dupa 20 de ani face ceva pentru turism, in afara de sporirea buzunarului propiu sau al partidului.
  • 0 (2 voturi)    
    O propunere constructiva (Sâmbătă, 22 mai 2010, 8:40)

    Zorro [anonim]

    Poate doamna Atanasiu-Bijboaca sa vina cu propuneri, e la fel de competenta ca si Sexy Braileanca in toate
  • 0 (4 voturi)    
    Ma enerveaza Udrea... (Sâmbătă, 22 mai 2010, 11:43)

    danimag [utilizator]

    cum m-ar enerva sa ma trezesc sa sunt casatorit cu o femeie proasta si ca am si un copil cu ea.
    • +3 (3 voturi)    
      mai terminati mai cu epitetele . . . (Sâmbătă, 22 mai 2010, 13:31)

      ghorghe [anonim] i-a raspuns lui danimag

      . . . ca nu e proasta deloc ba ii merge mintea brici.
  • +3 (3 voturi)    
    de acord (Sâmbătă, 22 mai 2010, 12:31)

    swolf [anonim]

    Eu sunt de acord cu ceea ce spune Elena Udrea> Are perfecta dreptate, in Romania nu avem turism de masa in multe zone ale tarii si asta le face mai atractive, cel putin pentru profilul meu de turist
  • 0 (0 voturi)    
    ?! (Duminică, 23 mai 2010, 23:49)

    eu [anonim]

    sa inteleg ca atunci cand ne vom dezvolta nu vor mai veni turisti (pt ca vom altera natura)? Sa ii spuna cineva ca autostrada nu sa face in Retezat printre iezere, nici langa Sfinx sau in rezervatia Piatra Craiului. Turistii si soselele nu se exclud reciproc. Dar atunci cand vii de la Londra si faci 3h pana la Otopeni si de la Otopeni (vara ) faci 2h-2h1/2 pana la Bv atunci ce pretentii de turism sa mai ai? Sau cand mergi prin munti si nu ai refugii, marcaje, cabane? Nu ai harti turistice cu trasee montane, monumentele istorice sunt in paragina (vezi cetatile dacice), locurile de popas sunt pline de sticle, pungi, instalatiile pe cablu sunt in marea majoritate vechi de +20 ani (curge tabla pe ele - telecabina pe Transfagarasan) ca sa nu mai pomenin de plaje (mizerie, dughene, servicii de slaba calitate) etc... Invatati ba de la elvetieni; ce fac aia se numeste TURISM (si nici macar nu au iesire la mare)- noi aici facem branduri, imagine, promovare si alte prostii de genul asta. Faceti ceva CONCRET bai acestia ca se prabusesc brandurile voastre ca un castel de nisip. Scarbelor...
  • 0 (0 voturi)    
    Scuza este arma (Luni, 24 mai 2010, 1:49)

    HESS [anonim]

    Idiotului.Mai zicea careva ca soselele noastre pline de gropi pot fi atractive pt turisti .Oare cine-o fi fost.Trebuie sa ai obraz sa vi cu scuze si sa o intorci ,vorba aia ,ca la Braila.Am vazut tari mult mai dezvoltate cu turisti mult mai numerosi.Nu are nimic dezvoltarea cu scaderea nr de turisti.Zone nealterate.POLITICIENII FUMEAZA CEVA ?Prea sant rupti de realitate.
  • 0 (0 voturi)    
    oare de ce? (Luni, 24 mai 2010, 11:36)

    hmm [anonim]

    Oare de ce, sum cum poate duce pamantul atata amar de prostie (pe un teritoriu atat de mic?). Off off maii maii... Ce "clasa politica"... Cine a pus-o pe zaluda asta la ministrul turismului?!! Toti care stiu, nu pot si toti care pot sunt retardati - sau poate nu... daca stai si te gandesti ca se gandesc doar la buzunarele si burtoaiele/fundurile lor pe seama "plebei".... Pe scurt, citand-o pe bunica:
    Crapaiar capu, ca nu ii mai satura nici dracu!!!!

    Trist, foarte trist.