VIDEO Premierul Victor Ponta juca baschet duminica, in timp ce se instituia codul rosu

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 26 ianuarie 2014, 15:09 Revista Presei | Radio TV

Reporterii postului Realitatea TV l-au surprins pe premierul Victor Ponta iesind de la sala de sport, unde in jurul pranzului a jucat un meci de baschet. Postul de televiziune aminteste ca Ponta obisnuieste sa joace baschet la sfarsit de saptamana.

Intrebat de reporter, in timp ce se urca in masina, daca stie de codul rosu de viscol instituit in trei judete, Ponta a raspuns: "Da, acum la 15.30 ma duc la guvern".

El a confirmat si ca este multumit de cum au gestionat situatia autoritatile.


























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

9109 vizualizari

  • +41 (49 voturi)    
    Ponta e iresponsabil si nesimtit (Duminică, 26 ianuarie 2014, 15:14)

    Gryphus [utilizator]

    Ponta nu e deranjat de faptul ca 5 oameni au murit de frig in Romania in ultimele zile, el a inchis drumurile si le-a spus sa stea in case...mai departe ne uitam la ceas sa treaca 24 de ore, nu conteaza ca unii au servicii, ca altii au probleme de rezolvat
    • +34 (40 voturi)    
      dar in pauza meciului..... (Duminică, 26 ianuarie 2014, 15:26)

      nova [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      si-a operat fecebook-ul cu aroganta la talibanii care-I contesta competenta. Doar a hotarat :STS singurul vinovat pentru moartea celor doi din accidental aviatic.
      • -7 (13 voturi)    
        lol (Duminică, 26 ianuarie 2014, 17:17)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui nova

        sts are vina lui.... dar e departe de a fi singurul vinovat
        • +8 (8 voturi)    
          Ponta prbuseste Romania si da vina pe Basescu! (Duminică, 26 ianuarie 2014, 19:35)

          Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

          Omul asta e mai rau ca Iliescu. Nu stie ce face, e de o prostie rasunatoare, e ingamfat si fara scrupule!
        • +2 (4 voturi)    
          Ponta nu are nici o vina . . . (Duminică, 26 ianuarie 2014, 19:49)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

          Numirea vinovatilor si luarea de masuri impotriva acestora o activitate preferata a lui Ponta. Imi amintesc de directoarea de la min. agriculturii acuzată că a încercat să influenţeze procesul lui Dan Voiculescu (ICA S.A.).
      • -3 (9 voturi)    
        mda (Duminică, 26 ianuarie 2014, 20:59)

        Mowgli [utilizator] i-a raspuns lui nova

        si noaptea de duminica spre luni doarme in loc sa dea la lopata prin Buzau.
        Eu nu va inteleg, cum vreti ca Romania sa mearga inainte cand voi romanii in loc sa amendati erorile, cautati nod in papura celor a caror fata va displace.
        Ponta poate sa joace baschet daca deszaperirea functioneaza, iar daca nu functioneaza este raspunzator chiar daca nu a jucat baschet si a dat el cu lopata aiurea.
        Aceleasi penibilitati care sunt la Antena3 le regasim si aici....lipsa de judecata si ura :(
        • +3 (5 voturi)    
          Cuvântul cheie este "dacă" (Duminică, 26 ianuarie 2014, 22:10)

          Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui Mowgli

          Numărul de drumuri blocate nu pare să indice un spor prea consistent.

          Aceste scuze le-ar putea invoca un strungar plătit în acord. E treaba lui ce face după ce îi sună ieșirea din schimb.

          Cu funcțiile de răspundere e mai complicat. Mai ales când sunt atâtea de îndreptat, cum e cazul unei țări ca România.

          De fapt, aveți dreptate. De ce amestec eu ideea de răspundere în acest subiect?
        • +3 (7 voturi)    
          Bai Mowgli! (Duminică, 26 ianuarie 2014, 22:17)

          Sani [utilizator] i-a raspuns lui Mowgli

          In Cartiel Junglei, personajul era inteligent.

          Matale dai dovada de lipsa de experienta de viata.
          Adica in Romania, unde toti asteapta comanda, unde nu exista spirit de initiativa, unde o gramada de indivizi de abia asteapta sa se acopere de hartii cu unic scop sa se justifice,.....capul tarii, PM-ul are datoria sa se implice cat mai puternic.

          Dar ponta este capul.....///
        • +2 (2 voturi)    
          Și totuși...e cod roșu (Duminică, 26 ianuarie 2014, 22:45)

          Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui Mowgli

          Dacă situația nu e gravă atunci nu se impune alerta. Odată aceasta declanșată, însă, prioritățile personale ar trebui deplasate mai spre coada listei.
    • +26 (28 voturi)    
      Ce mai vreti sa patiti ca sa-l demiteti? (Duminică, 26 ianuarie 2014, 16:10)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Sufera tare sarac cu duhul dr. viorel ponta.. Vineri dupa-n mormantare a facut petrecere mare..astazi cand tara-i ingropata in nameti..PM joaca baschet..Mare om...IOC CARACTER
      Vineri 24 decembrie, de ziua Roamniei..cand tara-si ingropa si plangea eroii, pe Adrian Iovan si Aura Ion morti la dotorie din cauza incompetentei acestui PM viorel ponta care prin deciziile si actiunile coordinate de el si institutiile conduse de el au reusit performata ca in nici sase ore sa nu ajunga la locul catastrofei..Din cauza lor au murit ingetati de frig acesti doi valorosi oameni!!!!

      ….De la ora 16:00 la Cluj PSD-ul cu meniu si muzica de nunta cu tombola si geambarale joaca tropatica de mama focului…Joaca Daciana sarbu, prima PM fata eunucului sarbu si-a PM criminal viorel ponta…joaca madam cretu…joaca si chiuie alai de PSD-istii pana dimineata!

      Romanii plang si tin doliu in memoria acestor EROI!!!! Judecati singuri..Cine-i OM si cine-i caine!!!!!!
    • +22 (24 voturi)    
      el juca baschet azi (Duminică, 26 ianuarie 2014, 16:48)

      Cobra_Ro [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      La pranz l juca baschet cu niste golani din gasca sa...NESIMTIRE MAXIMA!
    • -17 (21 voturi)    
      Sunt base.... (Duminică, 26 ianuarie 2014, 19:07)

      cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Si nu ma deranzeaza niminea...
      • +2 (2 voturi)    
        esti un tz...rural (Duminică, 26 ianuarie 2014, 22:40)

        verisoaraluifelix [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

        care scrie niminea in loc de nimeni .
    • +2 (4 voturi)    
      2 personaje intrunul singur (Duminică, 26 ianuarie 2014, 20:19)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Nu premier si deputat, ci mitocan si cacanar.
  • +12 (38 voturi)    
    oare noaptea ce face? (Duminică, 26 ianuarie 2014, 15:18)

    Francisc 1 [utilizator]

    cica doarme nesimtitu!
  • +33 (41 voturi)    
    Halal PM (Duminică, 26 ianuarie 2014, 15:19)

    joao miguel [utilizator]

    Este de-a dreptul incredibil si sfidator acest Prim Ministru psihopat.
    Cerem DEMISIA INTREGULUI GUVERN!!! Ponta vezi exemplul urmat de Guvernul Letoniei!!!
    • +4 (4 voturi)    
      urmeaza Ucraina... (Duminică, 26 ianuarie 2014, 20:21)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui joao miguel

      ...si se pregateste Romamia. Deocamdata doar joc de glezne, ca la baschet...
  • +26 (26 voturi)    
    Iata ce scrie Pontacel...pe FaceCiubuc (Duminică, 26 ianuarie 2014, 15:19)

    LEX LEX [anonim]

    Mesajul primului-ministru:

    "Mesajul primului-ministru:

    "Toate institutiile din subordinea Guvernului - mobilizate, la datorie, pentru ca vremea rea continua si azi. Multumim tuturor celor care ajuta
    Pacat ca, in timp ce se munceste non-stop pentru protejarea oamenilor de efectele viscolului, sunt multi talibani care au dat drumul la masinarie pentru protectia lui Opris in fruntea STS! De ieri dimineata acestia au o singura grija: sa umple media de manipulari si dezinformari, pentru ca lumea sa uite ca STS nu si-a facut treaba!", referindu-se la accidentul aviatic din Apuseni.

    Eu aveam programat Baschet
    .
  • -32 (48 voturi)    
    bravo lui (Duminică, 26 ianuarie 2014, 15:21)

    chiuariu [utilizator]

    si ce voiati sa-si faca? Harakiri? cind veti fi si voi prim ministri, duceti-va cu lopata in buzau.
    • +24 (28 voturi)    
      ... (Duminică, 26 ianuarie 2014, 16:26)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui chiuariu

      sigur ca nu, doar Boc era obligat.
      • +5 (5 voturi)    
        Boc (Duminică, 26 ianuarie 2014, 19:51)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

        are bun simt.
    • +2 (2 voturi)    
      Robin Sharma: (Duminică, 26 ianuarie 2014, 20:38)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui chiuariu

      "Adevaratul risc in viata consta intr-o viata fara riscuri"
    • +2 (2 voturi)    
      Harakiri nu... (Duminică, 26 ianuarie 2014, 22:12)

      Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui chiuariu

      ...dar poate o "mea culpa" ar fi fost un gest apreciat
  • +25 (29 voturi)    
    Era sa uit... (Duminică, 26 ianuarie 2014, 15:21)

    joao miguel [utilizator]

    Respectul meu pentru toti ziaristii si reporterii liberi din Romania! Ma aplec in fata voastra!!!
    • +4 (4 voturi)    
      Nu prea mult ca sta Gidea in spate... (Duminică, 26 ianuarie 2014, 20:22)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui joao miguel

      sau Badea?
  • -26 (40 voturi)    
    foarte bine (Duminică, 26 ianuarie 2014, 15:26)

    MihaiUngureanu1307527128498 [anonim]

    foarte bine ca face sport! Asa si presedintele inoata dimineata si foarte bine face! Avem nevoie de conducatori sanatosi.
    Acum serios, nu premierul sau presedintele trebuie sa dea cu lopata pentru dezapezire, cum nu trebuie sa mearga nici unul din ei in munti sa caute victime de accidente aviatice. Ca Ponta are si alt program pe langa subiectele pe ordinea de zi e ceva normal, mizeria care a incercat-o Turcescu cu programul Dacianei in timpul inmormantarii e jalnica. Si vad ca se continua in acelasi ton si e pacat. Pacat ca nu se ataca guvernarea doar cu chestiile care le fac gresit, sunt suficiente pentru a nu fi nevoie sa intoxicam opinia publica cu scandaluri inventate. La fel a facut si Antena3 cu Basescu, au dat in el si cand a gresit si cand nu, pana si-au pierdut credibilitatea pentru o buna bucata din public. Era suficient sa dea in el doar cand a gresit, a gresit destule cat sa nu fie nevoie si de inventii
    • +12 (14 voturi)    
      Mai intai (Duminică, 26 ianuarie 2014, 17:49)

      CarmenO [utilizator] i-a raspuns lui MihaiUngureanu1307527128498

      Se spune "chestiile PE care le fac gresit".
      In al dollea rand, daca ai cod portocaliu, rosu si comitetele si comitiile sa zicem ca fac treaba, nu te duci la baschet, fie programat sau nu, ca nu da bine.
      E o chestie de bun simt, dar de la pontalau ce pretentii sa avem
      In al treilea rand mi se pare o nesimtire fara seaman intrunirea psd de la Cluj cu hore, batute si geamparale, cand sunt inmormantati niste oameni. Tot de bun simt e vorba.
      Nu stiu la ce rima intrunirea de 1200 de oameni de la Cluj, dar daca nu puteau s-o contramandeze, puteau s-o faca mai sobra, fara hore si fara multa imbuibeala, ca nu erau nemancati.
      Dar de ce a fost facuta? Sa se imprieteneasca mai bine? Ca nu era nici congres ...
      • -1 (3 voturi)    
        ride ciob de oala sparta (Duminică, 26 ianuarie 2014, 22:11)

        Anonim AntiBasescu [utilizator] i-a raspuns lui CarmenO

        Amica dulce si agramata: nu face observatii altora atita timp cit schiopatei la limba romana...
        • +3 (3 voturi)    
          Nu sunt amica (Duminică, 26 ianuarie 2014, 23:46)

          CarmenO [utilizator] i-a raspuns lui Anonim AntiBasescu

          Cu tine!
          Am recitit textul si nu am gresit cu nimic, atata vreme cat au mai facut si altii aceeasi observatie.
          Nu stiu forma "schiopatei", dat ma rog, de la un anonim si antibasescu nu ma astept la altceva.
    • +8 (10 voturi)    
      Oups (Duminică, 26 ianuarie 2014, 18:53)

      dan63 [utilizator] i-a raspuns lui MihaiUngureanu1307527128498

      antena 3 a scăpat momentul să devină credibilă: să îl arate pe ponta ieșind gol de la dușuri!
      • +3 (3 voturi)    
        Dar îl arată gol în mod regulat (Duminică, 26 ianuarie 2014, 22:14)

        Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui dan63

        La cap
    • +4 (4 voturi)    
      gramatica (Duminică, 26 ianuarie 2014, 19:38)

      ubu [utilizator] i-a raspuns lui MihaiUngureanu1307527128498

      Chestii pe care le fac gresit, nu chestii care le fac gresit... Uslamistii nu peea au fost la scoala
    • -2 (2 voturi)    
      Deci.. (Duminică, 26 ianuarie 2014, 22:02)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui MihaiUngureanu1307527128498

      "mizeria incercata de Turcescu" nu se referea la Daciana, ci la Poanta, care dupa emisiunea de la B1 TV (unde a mintit spunand ca s-au gasit toti pasagerii si sunt in viata) s-a dus la chef, in timp ce era o degringolada intre departamentele responsabile pentru gasirea celor implicati in accidentul aviatic.

      Mai citeste, poate ca o sa intelegi. "Adevarul" a scris despre Daciana, nu Turcescu.
    • +3 (5 voturi)    
      Problema domniei sale nu e sportul... (Duminică, 26 ianuarie 2014, 22:16)

      Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui MihaiUngureanu1307527128498

      ...ci celelalte hobby-uri practicate mai mult pe la TV
    • +3 (5 voturi)    
      Vorbind despre mizerii (Duminică, 26 ianuarie 2014, 22:58)

      Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui MihaiUngureanu1307527128498

      Criticile adresate premierului de către cetățeni sunt îndreptățite și legitime.
      Mizerabilă este deturnarea atenției practicată la palatul Victoria. Spune domnul prim ministru: În timp ce oamenii mei sunt la lopată, talibanii refuză să-mi execute ordinele de mazilire a capului STS.
      Ăsta da, nonsens. Iată de ce nu mai avem autostrăzi: le-a înzăpezit marinarul și echipajul lui.
  • +30 (34 voturi)    
    talibanilor! (Duminică, 26 ianuarie 2014, 15:28)

    silviust [utilizator]

    Vedeţi, are dreptate cu "talibanii". Staţi toată ziua pe capul omului, acuma o să fie nevoit să se ducă la guvern şi se duce naibii toată munca non-stop pentru a "proteja oamenii de efectele viscolului".
    • +5 (7 voturi)    
      sa ne zici.. talibani si talibane.. (Duminică, 26 ianuarie 2014, 19:37)

      Inna100 [utilizator] i-a raspuns lui silviust

      ca eu sunt ..talibana.
      Ahhh.. de i-ar citi si lui unul din multii consilieri si pagina de hotnews, sa vada cat de mult il ..apreciem!

      Singurul lucru pe care il doresc.. este sa stea in frig si in intuneric.. si nimeni sa nu vina sa-l salveze. Asa cum au stat medicii in Apuseni
    • -2 (4 voturi)    
      talib, taliban (Duminică, 26 ianuarie 2014, 22:49)

      Anonim AntiBasescu [utilizator] i-a raspuns lui silviust

      Cine are un minim de cultura stie ca taliban e deja o forma de plural (talib la sg). Mai puneti, baeti, mina si pe carte, lasati dracului tastatura si castile de ascultare!
  • +30 (40 voturi)    
    asa rezolva el problemele (Duminică, 26 ianuarie 2014, 15:39)

    tenere [utilizator]

    inchide drumurile, inchide scolile, in curand o sa inchida toata tara

    cum a ajuns kkciosul asta premier? greu de explicat...
  • +26 (28 voturi)    
    omul asta chiar nu stie care e masura responsabilitatii functiei sale (Duminică, 26 ianuarie 2014, 15:39)

    MihneaR [utilizator]

    Aici nu mai conteaza ca esti PSDist sau liberal, ca simpatizezi cu Basescu sau nu ...
    dar Ponta se comporta ca un Rege ce i-a fost dat prin nastere acest post: nu-si ia nicio raspundere sau atributiune, ii pune pe altii sa conduca. El se considera deasupra celorlalti si doar este informat de situatia lucrurilor, fara sa faca NIMIC.
    E incredibil ce tupeu si cata nesimtire.
    • +5 (7 voturi)    
      vor (Duminică, 26 ianuarie 2014, 18:15)

      sebagain [utilizator] i-a raspuns lui MihneaR

      pentru ei nu mai conteaza sa guverneze bine tara, vor sa castige alegerile cu orice pret.
  • +30 (34 voturi)    
    Acest individ (Duminică, 26 ianuarie 2014, 15:44)

    rutger [utilizator]

    are o minge de baschet in loc de capatana cu creier ! Iar o minge de baschet are mai multe santulete decat puslamaua asta pe scoarta ! Sa ne lase ca nu mai il suportam ! Valea plagiatorule !
  • +15 (19 voturi)    
    mai importanta e stirea cu protocolul (Duminică, 26 ianuarie 2014, 15:45)

    clarice [utilizator]

    A fost nesimtit la maxim cu masa de protocol in timpul cautarilor din munti dar tin sa precizez ca a facut-o alaturi de PRESA.
    Voi presa ati participat la acea masa si dupa cum spune un jurnalist de la mediafax acolo la masa au fost si de la B1.
    Despre ce mai vorbim?
    • +10 (12 voturi)    
      .... (Duminică, 26 ianuarie 2014, 16:27)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui clarice

      cati ziaristi din cati posibili au fost acolo? 0 virgula cat la suta? despre ce vorbim de fapt?
  • -13 (19 voturi)    
    Nesimtitu... (Duminică, 26 ianuarie 2014, 15:46)

    taticutu [utilizator]

    In loc sa mearga la biserica,in loc sa tina post negru ,el isi vede de treburile lui... Inteleg ,daca era mai tanar parca are scuze ,dar la varsta asta,sa faci miscare, sa faci sport ,mi se pare total deplasat pentru o functie de prim ministru !
    • +12 (16 voturi)    
      sa faca sport! (Duminică, 26 ianuarie 2014, 16:08)

      ggna [utilizator] i-a raspuns lui taticutu

      sa alerge pana la granita si dus sa fie!
    • +3 (3 voturi)    
      Ponta face sport, (Duminică, 26 ianuarie 2014, 19:57)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui taticutu

      el nu greseste, el doar chiuleste de cate ori apare vreo problema de asumare a raspunderii.
  • +15 (15 voturi)    
    aoleu (Duminică, 26 ianuarie 2014, 15:47)

    IlincaIlinca [utilizator]

    Aoleu, precis o sa-l trimita Oprea acasa!
  • +18 (18 voturi)    
    cârcotaşi (Duminică, 26 ianuarie 2014, 15:57)

    silviust [utilizator]

    Normal că juca baschet, ce voiaţi să facă? Cu maşina de raliu nu putea să se dea, că-s drumurile înzăpezite.
  • +13 (19 voturi)    
    ponta (Duminică, 26 ianuarie 2014, 16:07)

    consting [utilizator]

    nu se ridica nici la degetul cel mic al lui boc. nu ca boc a facut prea multe. dar a luat masurile nepopulare care tin acum de cald oportunustilor uslisti. daca erau impotriva masurilor antipopulare ale pdl, de ce nu le-au desfiintat cand au ajuns la guv ? cei ce precizau ca usl va juca totnoroiul pe cadavrul pdl si vor beneficia de rezultatul masurilor nepopulare au avut perfecta dreptate. cu toate acestea usl guv atat de prost in cat multi din cei 70 % care i-au votat sunt plini de regrete.
    • +12 (14 voturi)    
      .... (Duminică, 26 ianuarie 2014, 16:29)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui consting

      or fi, dar n-au pe cine sa voteze, nu vedeti ca blaga a amortit tot pdl-ul?
  • -10 (16 voturi)    
    Nu e chiar asa! (Duminică, 26 ianuarie 2014, 16:15)

    chil [utilizator]

    Nu inteleg de ce e gresit sa mearga la baschet sau in alta parte.Din moment ce a numit responsabili pentru fiecare institutie care sa gestioneze situatia,cred ca are dreptul si la viata personala.Nu il admir,nu sunt simpatizant nicidecum,e doar o parere.Nu e primul articol de felul acesta...,,Ponta era la bere in timp ce...'', '' sotia lui Ponta era la piscina in timp ce...'' e doar manipulare ceea ce incercati. O zi buna!
    • +16 (18 voturi)    
      ... (Duminică, 26 ianuarie 2014, 16:29)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui chil

      eu sunt de acord, dar de ce se plange pe fb ca nu e lasat sa coordoneze deszapezirea cand el fix asta NU face?
      • -1 (1 vot)    
        nu urmaresc ce zice Ponta pe facebook! (Duminică, 26 ianuarie 2014, 21:27)

        chil [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

        Ideea era ca am vazut cateva articole de genul asta care mi se par cel putin tendentioase,daca nu cu scop manipulator.Ce face,ce nu face Ponta, ma lasa rece,indiferent! De mult il consider o nulitate!
    • +9 (11 voturi)    
      Si la baschet este un pitic ! (Duminică, 26 ianuarie 2014, 16:48)

      Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui chil

      In politica =O, profesional " doctor " = O ....si un biet pitic pana si la sportul preferat !
    • +12 (14 voturi)    
      Nesimtire (Duminică, 26 ianuarie 2014, 16:54)

      Cobra_Ro [utilizator] i-a raspuns lui chil

      Oamenii mor si el; in loc sa fac conform legii comanddamente de criza umbla prin crciumi ..joaca baschet,,,si minte la televizor.
      Trebuie sesizate parchetul si instantele juddecatoresti pentru a fi pus sub ancheta
  • -16 (26 voturi)    
    Sa nu va scape nimeni! Mama lor de burgheji! (Duminică, 26 ianuarie 2014, 16:20)

    Anonim AntiBasescu [utilizator]

    Ia vedeti, bai, nu cumva a mers si la toaleta sa se pise? Da' contact sexual are voie? Luati de la Maior o camera cu infrarosu... Si supravegheati-l si pe ala de la Cotroceni ca am impresia ca acu' si-a gasit sa se joace cu nepotica.
    • +11 (13 voturi)    
      Sa iti raspund cu cuvintele tale? (Duminică, 26 ianuarie 2014, 18:22)

      CarmenO [utilizator] i-a raspuns lui Anonim AntiBasescu

      Mama voastra de comunisti!!!
      Au murit oameni nevinovati in decembrie 89 sperand ca vor scapa de ciuma rosie, dar degeaba.
      Nu va mai satura Dumnezeu de putere si nu vedeti poporul decat ca pe niste votanti pentru voi! In rest, sa traiasca cine poate, ca voi va vedeti doar de jocurile si jucariile voastre.
      Sa iti raspund cu cuvintele tale? Neee, nu ma cobor la nivelul tau!
    • +3 (3 voturi)    
      Cam asa arata Poanta: (Duminică, 26 ianuarie 2014, 22:04)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Anonim AntiBasescu

      "Pacat ca, in timp ce se munceste non-stop pentru protejarea oamenilor de efectele viscolului, sunt multi talibani care au dat drumul la masinarie pentru protectia lui Opris in fruntea STS! De ieri dimineata acestia au o singura grija: sa umple media de manipulari si dezinformari, pentru ca lumea sa uite ca STS nu si-a facut treaba!"

      Asta era ala care munceste non-stop. Non-stop pentru manipulare si minciuna.
    • +1 (1 vot)    
      Aluzia e subversivă (Duminică, 26 ianuarie 2014, 22:20)

      Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui Anonim AntiBasescu

      Nici chiar dl. Turcescu, nici reporterii Realității nu și-ar fi permis să sugereze că primul ministru ar fi...nimeni.

      Dezvăluirile capătă proporții.
  • -7 (11 voturi)    
    penibil! (Duminică, 26 ianuarie 2014, 18:25)

    srpc [utilizator]

    asta e o mostra de populism grosier si de propaganda pentru uzul cretinilor agresivi:) auzi, cica premierul juca baschet, in loc sa dea la lopata, iar europarlamentara a fost la un chef, in loc sa boceasca! mai sunteti multi din astia, cu obrazul bashinit?
    • +3 (3 voturi)    
      E o neînțelegere (Duminică, 26 ianuarie 2014, 22:26)

      Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      Nu în loc să dea la lopată.
      Ci în loc să coordoneze operațiunile, direct din studio.

      Ce, îl durea gura să spună clar, de la microfonul A3, "am fost informat că operațiunile de deszăpezire s-au încheiat cu succes?"

      Plecau și oamenii acasă, să bea o țuică fiartă.

      La lopată să meargă sătenii din Horea, că a început să le placă. Și-așa par cam odihniți, după cât au trâmbițat la presă.
  • +8 (10 voturi)    
    astia sunt activistii... (Duminică, 26 ianuarie 2014, 18:37)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    astia sunt activistii...
    prosti si nesumtiti !
    oameni care in viata lor:
    NU au facut NIMIC
    NU au raspuns de MINIC !
  • +10 (12 voturi)    
    In oglinda (Duminică, 26 ianuarie 2014, 18:42)

    paul155 [utilizator]

    Nu pot uita un P.M ca Boc care pentru mobilizarea oamenilor dadea zapada cu lopata.Am zambit,gandeam ca este un gest demagogic.Astazi avem un P.M care dupa accidentul aviatic cu doi decedati,merge la petrecere cu amici,cand mii de oameni stau in zapada pe drumurile ne curatate,el joaca baschet.Eu astazi prefer demagogul in locul iresponsabilui.
  • +9 (11 voturi)    
    Leacul 'baschet'! (Duminică, 26 ianuarie 2014, 18:44)

    hotnewsfil [utilizator]

    Viorel isi ineaca in baschet necazurile pe care i le fac desvaluirile presedintelui Basescu.
  • +10 (12 voturi)    
    ... (Duminică, 26 ianuarie 2014, 18:55)

    tirolez [utilizator]

    zicea tot el mai devreme: va rog sa nu iesiti cu masina decat daca aveti drumuri urgente :)
  • +4 (6 voturi)    
    SINCERITATEA UNUI MINCINOS (Duminică, 26 ianuarie 2014, 19:50)

    zapciu [utilizator]

    Dupa parerea mea asta a fost un mare moment de sinceritate al lui ponta. Cand credea ca nu il vede nimeni a aratat ce crede el defapt despre amaratii aia de sub zapada: ca il doare fix la basca. Totul e numai miscare de imagine , comferinte de presa, comandamente, figuri incruntate, lasam costumul luam flanelul, dar cand nu ne vede nimeni-hai la o miuta...
  • +2 (4 voturi)    
    Join Luminita Williams (Duminică, 26 ianuarie 2014, 19:50)

    emigrant [utilizator]

    Din dite inteleg, Luminita Williams, o doctorita care a revenit in Rom din SUA organizeaza proteste ptr demiterea Plagiatorului. Adaugati-va ei si grupului ei! Din pacate dei de la Uniti Salvam nu par sa fie interesati de actiuni radicale. E nevoie ca oamenii sa iasa in strada, sa ceara demisia iresponsabilului. Trebuie sa scapam de derbedeul national. Astia vor fura alegerile..
  • -4 (6 voturi)    
    ridicol (Duminică, 26 ianuarie 2014, 20:09)

    adonis84 [utilizator]

    Detest USL-ul si pe Ponta, dar mi se pare normal sa faci sport regulat, indiferent de vreme.
    • +2 (2 voturi)    
      Pt un cetatean ordinar. (Duminică, 26 ianuarie 2014, 22:14)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui adonis84

      Nu e normal inca ca cel care se afla la fraiele guvernului si care ar trebui sa fie COORDONATORUL, in momente grele pt tara, de care depind vieti, sa stea pe la chermeze sau sa bata mingiuca. Este o sfidare de o nesimtire crasa, epica deja la plagiator, la adresa propriului popor.
      Nevasta-sa danzuia si ea la vremuri de doliu si vrea sa te reprezinte cica in Europarlament.
      Ti se invarte capul cand vezi oameni care considera ca e NORMAL. Bai voi v-ati tampit de-a dreptu'?
    • +2 (2 voturi)    
      N-ai inteles nimic (Duminică, 26 ianuarie 2014, 22:20)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui adonis84

      Poate tu sau eu putem face sport indiferent de vreme.

      Dar nici tu nici eu nu suntem PM!

      Ponial?
    • +3 (3 voturi)    
      Mai ales că se cam acumulaseră calorii... (Duminică, 26 ianuarie 2014, 22:27)

      Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui adonis84

      ...de la chef
    • -3 (3 voturi)    
      Indiferent de vreme, dar... (Duminică, 26 ianuarie 2014, 22:49)

      Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui adonis84

      ...angajații domnului premier au declanșat alarma de Cod Roșu.
      Aceasta iese puțin din șablonul definit prin "indiferent"
  • +3 (5 voturi)    
    Alibiul perfect (Duminică, 26 ianuarie 2014, 22:06)

    revolutionhd [utilizator]

    Cand Ponta Viorel alias dottore asasin este la baschet sau la tv sau la o bauta cu baietii suntem siguri, ceva grav se intampla in tara! cand cineva moare muscat de caini, prin munti prabusit sau toata tara este blocata, el nu este de vina pentru ca are alibiul perfect, este in public!