Dan Diaconescu: Visul meu a fost sa OTV-izez toata tara si mi l-am indeplinit

de Ionut Baias     HotNews.ro
Vineri, 23 septembrie 2011, 22:30 Revista Presei | Radio TV

Dan Diaconescu
Foto: AGERPRES
Dan Diaconescu, seful partidului PP-DD, a declarat, vineri seara, la Realitatea TV, ca partidul sau va intra in Parlament cu peste 30% din voturi fiindca USL-ul este in cadere libera, iar "PDL-ul nu ar trebui sa faca nici pragul electoral".

"Eu am mai multe teluri in viata: am vrut sa-mi fac propriul ziar si am reusit, am vrut sa-mi fac propria televiziune si am reusit, am vrut sa OTV-izez toata tara si am reusit si sunt mandru de asta. Ceea ce am aruncat eu la gunoi altii au luat de bun. Sunt un trend setter si sunt copiat de ceilalti"

Controversatul om de televiziune este convins ca va reusi sa obtina peste 30% din voturi la alegeri fiindca celelalte partide nu fac decat sa se macine intre ele, au o oferta exprirata si necredibila, iar Partidul Poporului-Dan Diaconescu este din ce in ce mai iubit si mai credibil dovada fiind si faptul ca el este singurul lider de partid "care mai afce bai de multime"

"Acum cativa ani toti spuneau ca Diaconescu nu are nicio sansa sa-si faca partid si iata ca ne-am facut, apoi au zis c anua vem nicio sansa s aintram in parlament, iar cum toti zic ca vom intra in Parlament. Acum toti zic ca nu avem nicio sansa sa facem 30% la alegeri dar vom vorbi dupa", a declarat seful PP-DD.


Citeste mai multe despre   





















3286 vizualizari

  • +27 (37 voturi)    
    nenorocire (Vineri, 23 septembrie 2011, 22:38)

    Clujeanul [anonim]

    DD-ule esti o nenorocire pentru aceasta tara. Scoti ce e mai rau din oameni.
  • +28 (38 voturi)    
    Felicitari ! (Vineri, 23 septembrie 2011, 22:39)

    HP [utilizator]

    Acum toti romanii sunt la fel de cretini ca tine.
  • +14 (22 voturi)    
    despre DD (Vineri, 23 septembrie 2011, 22:39)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Lauda de sine nu miroase a bine!!
  • +16 (24 voturi)    
    tara (Vineri, 23 septembrie 2011, 22:41)

    uzu [anonim]

    tara este OTVizata si becalizata ...
    de ce ne mai miram ca nu ne plac vesteuropenii ?
  • +7 (17 voturi)    
    mai macane tu mult (Vineri, 23 septembrie 2011, 22:42)

    Ghita [anonim]

    crezi ca e sat fara caini si lumea nu stie de santajul si amenintarile pe care le-ai facut ca sa cresti mare? intre 5 si 10% vei avea imunitate, peste 10% vei face puscarie.
  • +12 (18 voturi)    
    Cum e mai rau... (Vineri, 23 septembrie 2011, 22:45)

    costica [anonim]

    Populismul desantat cine il va plati?OTV-izarea doar a aratat ca rezultatel de la bac sunt normale la idiotenia acestui popor...Cred ca emigrez!
    • +3 (5 voturi)    
      monsieur (Sâmbătă, 24 septembrie 2011, 1:02)

      ady [anonim] i-a raspuns lui costica

      situatia actuala a exsistat de zeci de ani..minciuna in care am trait s-a spart acum..pt ca lupta pt ciolan i-a determinat pe unii sa demaste putregaiul iar altii o demasca sperand la degradarea sistemului..
  • +8 (12 voturi)    
    acum cativa ani (Vineri, 23 septembrie 2011, 22:52)

    visio [anonim]

    diaconescu a mai avut televiziune; si a vrut sa isi faca partid; regimul Nastase l-a pus pe liber; si atunci, ca si acum, injura pe toata lumea; despre visul de marire a lui diaconescu numai de bine; ca si despre morti, de altfel; oricum, trebuie sa ai mari probleme psihice sa votezi un astfel de partid sau om; exemplul cel mai concret este vadim tusor; un nebun deghizat in politician; asa si cu diaconescu: un parvenit devenit trend; faptul ca este copiat arata exact ce am vazut la "romanii au talent": o mare tara plina de chicthiuri...gasim asa ceva si prin alte parti, nu e bai; doar este democratie nu? pacat de fraierii care muncesc pe rupte pentru o farama de paine; oricum, foame ii trezeste iar tv ii adoarme; asa a procedsat si iliescu si ce bine ne este....
  • +13 (19 voturi)    
    ACCIDENTE ?? (Vineri, 23 septembrie 2011, 22:52)

    cornel19 [utilizator]

    Vadim, becali, diaconescu si inca multi alti. Ma intreb cu toata seriozitatea.
    • 0 (0 voturi)    
      totusi, da !! (Duminică, 25 septembrie 2011, 20:30)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui cornel19

      Ei sunt accidente, dar noi de ce ne uitam la ei ? Din cauza asta suntem accidentati !!
  • +10 (16 voturi)    
    30?? (Vineri, 23 septembrie 2011, 23:00)

    Danny_craiova [utilizator]

    Hmmm...Doar atat?Eu ma gandeam undeva la 90%.
    • +5 (9 voturi)    
      ba 120% din prima (Vineri, 23 septembrie 2011, 23:51)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Danny_craiova

      cincinalul in 4 ani, iar urmatorul obiectiv: nicio carie
  • +13 (21 voturi)    
    Da, Doamne! (Vineri, 23 septembrie 2011, 23:05)

    NewLevel [anonim]

    Hai ca in '91 incercam sa-i inteleg pe aia care votau cu Iliescu si m-am abtinut sa bat pe vreunul din ei.
    Dar acu', abia astept sa gasesc pe unu' care zice ca voteaza cu partidul astuia. O sa-si ia si bataia fesenistului din '91.
  • -17 (25 voturi)    
    Poate readuce Speranta in randurile romanilor (Vineri, 23 septembrie 2011, 23:24)

    richie [anonim]

    Orice exemplu de reusita personala ar trebui apreciat. Poate ca o noua atitudine a clasei politice din Romania si un nou partid orientat catre nevoile poporului ar putea face diferenta in bine.
    • +10 (12 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 24 septembrie 2011, 0:09)

      blec-bierd [utilizator] i-a raspuns lui richie

      daca prin reusita personala te referi la diaconescu, cred ca ar trebui tu sa te re - orientezi
    • +11 (13 voturi)    
      I believe I can fly (Sâmbătă, 24 septembrie 2011, 0:14)

      Mitică [anonim] i-a raspuns lui richie

      Man, ori eşti dus, ori eşti high. Ce naiba, mai lasă şi tu etnobotanicele când scrii pe forum...

      Şi Spoitoru este un exemplu de reuşită personală...
  • +8 (10 voturi)    
    Elodiooooooooo! (Vineri, 23 septembrie 2011, 23:54)

    eurobalauru [utilizator]

    Aici erai tata, deghizata tocmai in patronul zeroTV? Ca ce ne-ai mai pacalit! Eu zic sa mai stai ascunsa pana la alegeri si atunci cand toti se vor astepta mai putin sa te imbraci in Craiasa Zapezilor si sa le otevizezi una peste bot contra-candidatilor! Ca mare ti-e gradina Doamne!
  • +4 (6 voturi)    
    Manipulare (Vineri, 23 septembrie 2011, 23:59)

    Miki [anonim]

    Eu nu inteleg de ce il tot resusciteaza Realitatea tv pe mascariciul asta? Pentru ca oricum e "mort". Dar este suspecta consecventa cu care Realitatea il promoveaza indiferent ca e patron Vantu, ca e Ghita sau Elan SChwartzenberg. Penibil.
    • +2 (2 voturi)    
      Stimate Miki. (Sâmbătă, 24 septembrie 2011, 9:19)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui Miki

      consecventa postului I-realitate TV,este cunoscuta de mult timp, OAMENII INTELIGENTI IGNORA programul acestui post.
  • +9 (11 voturi)    
    ma intreb.. (Sâmbătă, 24 septembrie 2011, 0:13)

    gopo [anonim]

    daca ar fi atentat la democratiei sa'l iei pe acest imbecil, sa'l listezi ca retard si sa'l inchizi cu pretextul de pericol public.. ma intreb..
    • +6 (8 voturi)    
      da... (Sâmbătă, 24 septembrie 2011, 1:46)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui gopo

      ca democratia e dreptul prostilor de a alege pe cel care sa ii reprezinte :(
  • -6 (6 voturi)    
    schimbare (Sâmbătă, 24 septembrie 2011, 0:28)

    bors cu miere [utilizator]

    orice schimbare în configuraţia actuală a clasei politice ar fi benefică. sper ca românii să voteze orice altceva decât usl,psd,pnl,pc,unpr,pdl,udmr,prm,png.
    "A continua consecvenţi liniei istoriei noastre este a ne destrăma într­-o formă atenuată de sinucidere. Nu vorbesc numai de schimbarea unor forme politice, ci
    de o transformare în temeliile vieţii noastre. Va trebui să renunţăm la lucidităţile care ne revelează atîtea imposibilităţi, pentru ca orbi să cucerim lumina de care ne­-au înstrăinat aceste lucidităţi."-Emil Cioran
    • +4 (4 voturi)    
      mda (Sâmbătă, 24 septembrie 2011, 3:40)

      amanda13 [utilizator] i-a raspuns lui bors cu miere

      il citezi pe Cioran si indemni romanii sa-l voteze pe Diaconescu. mi-e pur si simplu mila de Romania... trista combinatie in capul unora
      • -1 (1 vot)    
        Genial (Sâmbătă, 24 septembrie 2011, 19:08)

        Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui amanda13

        Si eu cred ca "bors cu miere" a sugerat partidul lui Diaconescu ca solutie. Dincolo de ridicolul unui asemenea vot, ramine citatul din Cioran ca argument. Iar citatul pledeaza pentru renuntarea la luciditatea imposibilului.

        Combinatia nu e corecta, dar nu e deloc trista, asa cum sugerezi. E o combinatie geniala, inutila, care m-a lasat perplex si m-a inveselit.
  • -2 (6 voturi)    
    Ma intreb ... (Sâmbătă, 24 septembrie 2011, 3:27)

    popic [anonim]

    celor care il urasc pe DD si pe alti...la ora alegerilor..cu cine ma sfatuiti sa votez pentru o duce un pic mai bine ? Toti incercati sa fiti niste critici...dar sa dati un raspuns concret...greu. Ala nu e bun..ala nu e nu stiu cum...OK...dar cu cine votez ? o intrebare mai veche..care se pare ca la ora aceea aparuse un raspuns...si se pare ca a fost eronat.
    Era unu care spunea ca ii pare rau ca nu a batut pe nimeni care a votat PDSR`ul. Lasa`ti oamenii sa gandeasca cum vor..pentru ca toti astia care spune`ti ca ala nu e bun..sau ala e prost...nu aduceti nimik nou sub soare, iar daca aveti vre`un exemplu...argumentati`l...si am sa incerc sa vad si eu lumina de la capatul tunelului.
    P.S. Eu probabil nu o sa fiu in tara...la mom alegerilor..dar asta nu ma face sa am o conducere a tarii calumea..pentru ca banii castigati in alte tari...ii investesc tot in Romania .
    • -1 (1 vot)    
      intrebare stupida! (Sâmbătă, 24 septembrie 2011, 9:28)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui popic

      Ai intrebat << cu cine votezi sa o duci un pic mai bine>>.Un raspuns concret,pune mana si lucra,repet pune mana si lucra.vaicarind uitandute la ot-v sau la I-realitatea tv nu vei duce bine in veci.
  • +5 (7 voturi)    
    O SA VA RUGATI DE BASE SA NU PLECE :)))))) (Sâmbătă, 24 septembrie 2011, 6:04)

    A9 [utilizator]

    CE NE FACEM?? NE BANTUIE ELODIA :))))))
  • +3 (5 voturi)    
    sa (Sâmbătă, 24 septembrie 2011, 8:35)

    sir [anonim]

    otevizezi=sa prostesti,sa tampesti,sa manipulezi,sa jignesti,sa injuri,sa barfesti, sa speculezi problemele oamenilor in interes propriu etc.
  • 0 (2 voturi)    
    Tara... (Sâmbătă, 24 septembrie 2011, 8:37)

    misha [anonim]

    Cel mai trist mi se pare ca tara s-a lasat otv-izata.
  • +3 (5 voturi)    
    Dickaconescu (Sâmbătă, 24 septembrie 2011, 11:21)

    catalin [anonim]

    La mine in casa esti cenzurat. Si tu si televiziunile tale
  • +1 (3 voturi)    
    OTV-izarea intregii tari... (Sâmbătă, 24 septembrie 2011, 11:24)

    Rescatorul [anonim]

    nu este o mandrie, ci o catastrofa, o intoarcere a Romaniei cu cel putin 50 de ani in urma. Daca acest personaj jalnic gandeste astfel, atunci devine un pericol national, un nou Hitler sau Stalin. Spitalul 9, alo?
  • -1 (1 vot)    
    Fals "am vrut sa OTV-izez toata tara si am reusit" (Sâmbătă, 24 septembrie 2011, 12:06)

    O româncă neOTV-izată [anonim]

    Domnule Diaconescu credeţi că aţi reuşit să OTV-izaţi toată ţară? Greşit! Pe mine, nu aţi reuşit să mă OTV-izaţi! Şi nici pe zecile de persoane pe care le cunosc! Ceea ce aţi reuşit dvs. să OTV-izaţi sunt oamenii puţin mai naivi şi, poate, cu o educaţie destul de precară care, da, fac parte din această ţară. Însă ei nu înseamnă TOATĂ ţara! Pentru dumneavoastră: în ţara aceasta încă sunt oameni care nu cred în vorbele dvs. ! Într-o zi, tot mai multă lume va vedea că aceasta "campanie" a dumneavoastră a fost doar o manipulare. Ştiţi ce se spune? " Pasărea pe graiul ei piere"... Vom aştepta şi vom vedea.
  • +1 (3 voturi)    
    are toate sansele (Sâmbătă, 24 septembrie 2011, 14:57)

    panfilica [anonim]

    este un escu, este adulat ca si ilicescu, de babe si pensionari, are mijloc de propaganda, il are pe barbu, cel mai tare om de raspandirea stiintei.

    apropo, se pare ca_cometa lui barbu e pe cale de destramare.
    sa fie vreun semn ceresc, legat si de cariera lui diaconescu si otv ?!

    dd, presedinte !
    • 0 (2 voturi)    
      Mai bine! (Duminică, 25 septembrie 2011, 11:45)

      ioil [anonim] i-a raspuns lui panfilica

      Cred ca Partidul Elodistilor era mai potrivit pentru nume.Adepti destui:hoaste fara somn,ghicitoare in palma,frustati,publicul analfabet sau cu 4 clase.P.S. Ce se mai aude de Elodia mai scormoniti dupa cadavru?Ar fi cazul sa dati de ea odataca daca nu se vor supara votantii!
  • 0 (2 voturi)    
    pardesiul (Sâmbătă, 24 septembrie 2011, 19:53)

    am [anonim]

    ................ai povestit cum ti-a luat din greseala Majestatea Sa Regele Mihai ,
    pardesiul tau scump....orice haina ai imbraca si orice masina ai conduce tot un mitocan parvenit ai sa ramai...........ca multi altii asezati azi in capul mesei.
  • +1 (3 voturi)    
    Elodia (Duminică, 25 septembrie 2011, 6:44)

    miki [anonim]

    Sa se duca dupa Elodia si sa ne lase in pace
  • -1 (1 vot)    
    DD (Duminică, 25 septembrie 2011, 18:23)

    emi [anonim]

    Un ipocrit mai mare ca acest Diaconescu,nu mi-a fost dat sa văd!Faza este că la numărul mare de proşti pe metrul patrat pe care cu ruşine îl deţinem,partidul lor PP(partidul prostilor)în oraşele mari,ar putea fi votat,dar nici într-Un caz nu va obţine numărul de voturi pentru a putea intra în Parlament!
  • -1 (1 vot)    
    Cat de jos se va ajunge! (Duminică, 25 septembrie 2011, 22:17)

    Vigilante [anonim]

    Alegand specimene care, in mod normal, ar trebui studiate ca si "cazuri patologice" la "Balaceanca", Romania va deveni un "caz patologic" in sine. Cu "politicieni" precum, Basescu, Becali, Vadim, Diaconescu, Oltean, Udrea, EBA, Mazare, Vanghelie, Oprea, Lazaroiu, etc,etc,
    "Romania-politica" seamana tot mai mult cu un
    "cuib de cuci", sau mai bine spus un azil de nebuni.
    Ma intreb daca cei care vo(mi)teaza asemenea "dilii" sau privesc la televiziunile lor nu sufera si ei de dementa. Doamne Dumnezeule, te rog, nu transforma Romania intr-un Balamuc!