Tudor Ciuhodaru: USL este Uniunea Sefilor Locali

de Catalina Ciociltan     HotNews.ro
Joi, 29 septembrie 2011, 21:22 Revista Presei | Radio TV

Tudor Ciuhodaru
Foto: Agerpres
"Am simtit ca suntem in Uniunea Sefilor Locali, pentru ca am vazut ca pentru interesele baronului "Fenechita" se pot sacrifica...", a declarat Tudor Ciuhodaru, joi seara, la B1 TV, a explicat deputatul, privind schimbarea de opinii din USL si alegerea sustinerii lui Gheorghe Nichita, desi anterior PC anuntase ca il va sustine pe Ciuhodaru. Ciuhodaru nu mai este membru al Partidului Conservator, dupa ce presedintele formatiunii, Daniel Constantin a decis excluderea sa.

"S-au gandit ca trebuie sa dea si un bairam, au decis sa faca un raliu pentr domnhul Ponta, in semn de multumire pentru cadoul facut de ziua domnului Nechita- cadidatura lui Nechita la primaria Iasi sub sigla USL", a mai spus Ciuhodaru.

Tudor Ciuhondaru a afirmat ca ia in calcul inscrierea intr-o formatiune politica si a dat asigurari ca va candida in continuare la primaria Iasi. Intrebat daca se va inscrie in UNPR, Ciuhodaru a evitat sa dea un raspuns direct, precizand ca se va alatura oricarui partid care va sustine proiectele Iasiului.

Potrivit presedintelui PC, Daniel Constantin, "Tudor Ciuhodaru a actionat, in ultimul timp, impotriva Partidului Conservator si a Uniunii Social Liberale", astfel ca, in conformitate cu statutul PC si protocolul USL, a decis excluderea sa din calitatea de membru PC si din toate functiile pe care le-a avut in partid.

Decizia sa vine la o saptamana dupa ce Tudor Ciuhodaru a inceput sa actioneze impotriva USL, a explicat Biroul de presa al PC, care aminteste ca pe 20 septembrie la sedinta plenului reunit al celor doua Camere ale Parlamentului dedicata investirii noului guvern prin infiintarea Ministerului pentru Fonduri Europene, deputatul PC Tudor Ciuhodaru a fost singurul reprezentant al Opozitiei care a votat pentru noul Cabinet.


Citeste mai multe despre   



















2427 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    Este un produs al mass media in rest politician (Joi, 29 septembrie 2011, 21:36)

    fdshhbh [anonim]

    Mare zarva cu acest Ciuhudaru. Eu cred ca a fost promovat pe Antene prea mult, dar nimic alceva ?
    Eu nu sunt de acord cu cei care trec de la un partid la altul. Daca nu esti de acord cu ceva din partidul tau lupta in interior sa rezolvi problema nu fugi de la unul la altul sa vezi unde este hrana mai buna.
    • +1 (3 voturi)    
      Poate omul are si el proiectele sale... (Joi, 29 septembrie 2011, 23:32)

      calinsab [utilizator] i-a raspuns lui fdshhbh

      Poate omul are si el proiectele sale... si vrea sa le vada in puse in practica... si atunci scopul trebuie sa si-l atinga cu orice pret ... poate ca e vorba de ceva in care crede cu adevarat si vrea neaparat sa ajunga sa-si implineasca visul, proiectul ... si atunci isi schimba partidul in functie de sustinerea pe care o primeste...
  • +4 (10 voturi)    
    USL este Uniunea Securistilor cu Lichelele (Joi, 29 septembrie 2011, 21:53)

    ali [anonim]

    fostii nomenclaturisti, impreuna cu colaboratorii Securitatii si cu lichelele care au distrus conceptul de liberal in Romania. impreuna propun conducerea securisto-mafioto a Romaniei.
    • +9 (13 voturi)    
      Basescu (Joi, 29 septembrie 2011, 22:42)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui ali

      Marele merit al tandemului Basescu - Boc este ca i-a bagat pe toti acestia intr-o cutie pe care singuri si-au numit-o USL.

      Acum, toti cei care si-au batut joc de români si de România dupa lovitura de stat din '89 sunt intr-un singur pachet. Va fi alegerea românilor daca le dam un sut in fund sau ii pupam iar noi in fund.
      • +3 (5 voturi)    
        zici tu ..? (Vineri, 30 septembrie 2011, 8:47)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui nano2k

        ca sunt toti ?
        eu zic ca sunt foarte egal distribuiti prin toate partidele politice ...
        • +2 (2 voturi)    
          Ai dreptate, (Vineri, 30 septembrie 2011, 9:56)

          MadameDuRecamier [utilizator] i-a raspuns lui adrian

          deasupra tuturor troneaza zimbetul bolsevic al iliescului: si-a plantat copii de suflet.
  • +1 (1 vot)    
    Mare om, mare caracter. (Vineri, 30 septembrie 2011, 10:41)

    admus [utilizator]

    Un pacalici al politicii romanesti, latrau si demagog umflat de trustul lui Felix pina acum.
    Bine,bine si dupa ce termina spitalul din Iasi asa cum numai asta spune pe unde apuca, ce mai face in politica? Pentru ca altceva nu stie sa spuna, care mai poate fi contributia acestui ins? Despre spagile cerute direct sau vualat in sistemul medical romanesc nu l-am auzit vreodata vorbind, desi practica medicina si nu e nici surd nici orb, dar omul are UN proiect.
    • +1 (1 vot)    
      PC, acest partid ce intra intr-un lift, va dispare (Vineri, 30 septembrie 2011, 11:36)

      Colette [utilizator] i-a raspuns lui admus

      Numai ca acest 'pacalici' stie multe... si le poate si impartasi celor care ii vor intinde o mana de ajutor, nu credeti? El si-a planificat f bine ceea ce face, are de oferit si acum asteapta 'licitatia'... Felix cred ca are nopti agitate pt ca acest Ciuhodaru a fost in primele randuri, a putut sa fie la curent cu multe dintre potlogariile lui Voiculescu si ale acestui partid - televizor! Asta e politica romaneasca, printre multe alte rele...
  • 0 (0 voturi)    
    USL (Duminică, 2 octombrie 2011, 16:20)

    Radu [anonim]

    As adauga si eu o denumire: Uniunea Super Lichelelor. Condusa din umbra de Iliescu si Nastase.