Miron Mitrea: Ecaterina Andronescu a intrat in sondaje pentru Primaria Sector 6/ USL a luat-o bine in sus, in Bucuresti

de I.B.     HotNews.ro
Marţi, 18 octombrie 2011, 22:45 Revista Presei | Radio TV

Ecaterina Andronescu a fost inclusa in sondajul de opinie al USL pentru stabilirea candidaţilor în Bucureşti pentru alegerile locale, a declarat marti in cadrul emisiunii Foc Incrucisat de la TVR Info, senatorul PSD, Miron Mitrea. "In ultima perioada am tot vazut politicieni, din actuala putere - viitoarea opozitie-, spunand: <<Ce prost merge USL si cum a luat-o in jos>> si nu e asa;  a luat-o bine in sus, in Bucuresti, cel mai rau stam intr-un sector cu 65% si cel mai bine in altul cu 79%", a declarat Mitrea.

Intrebat cine este candidatul PNL pentru a intra in sondajele interne de la sectorul 6, Mitrea a spus ca nu-si aminteste numele persoanei respective.

Miron Mitrea declarase luni pentru HotNews.ro ca s-a stabilit ca trei sectoare vor avea candidati de la PSD si trei de la ACD. "Stim ca va candida la sectorul 1, Andrei Chiliman, la sectorul 4 Popescu-Piedone si la sectorul 5 Marian Vanghelie. Deci sunt trei sectoare in discutie. S-a dat drumul la sondajele de opinie la nivel de sectoare si vom vedea rezultatele saptamana viitoare probabil", a spus senatorul PSD.

Mitrea a adaugat ca USL masoara in sondaje doua persoane pentru sectorul 3: PSD pe actualul deputat Robert Negoita iar PNL pe actualul senator Mircea Diaconu. Miron Mitrea este coordonatorul campaniei PSD pe Bucuresti.


Citeste mai multe despre   






















2471 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Chiar asa? (Marţi, 18 octombrie 2011, 22:56)

    unul [anonim]

    65% in Bucuresti ilici+felix+porumbacu? Chiar asa? Poate daca se duc doar ei la vot. Exclus!

    PS: de ce se imbata cu apa rece Mitrea!?!
    • +2 (2 voturi)    
      procente, hai la procente ! (Miercuri, 19 octombrie 2011, 9:01)

      pan filica [anonim] i-a raspuns lui unul

      oleeeei, fata !
      caterinca aburescu la sectorul 6 !
      pazea !

      protzentili lui mitrea se refera la traditionalii sustinatori ai psd. deci, doar 65% ar mai vota cu usl. :-)
  • +4 (4 voturi)    
    USL creste cu toti golanii picati la bac (Marţi, 18 octombrie 2011, 22:58)

    mircea [anonim]

    Felicitari, USL! Felicitari Ecaterina! Mai lansati o initiativa ca eliberati si toti criminalii din puscarii si v-ati asigurat voturile!

    Intr-o tara unde oamenii cinstiti se lasa prostiti de tembeliziunile lui Voiculesc si Vantu e normal ca hotii sa iasa in fata si sa stranga multe voturi!!
  • +4 (4 voturi)    
    Vai de noi ! (Marţi, 18 octombrie 2011, 23:00)

    mass [anonim]

    Ne uitam cum lupii cei mari isi pregatesc viitoarele ospaturi. Ii vedem cum isi aleg din propria haita conducatorii si cum se bucura de perspectivele luminoase sustinute de sondaje optimiste.
    Aceeasi oameni pe care-i vedem de douazeci si ceva de ani cum ne conduc stramb, de-abia asteapta sa le vina iar randul la supt.
    In prostia mea nu vad cum as putea sa-i impiedic sa ma distruga. Chestia cu puterea votului nu o mai cred.
  • +4 (4 voturi)    
    suntem victimele unei halucinatii colective daca (Marţi, 18 octombrie 2011, 23:03)

    Eneas [anonim]

    cea mai aiuritoare ministreasa a analfabetizarii ajunge sa zica candidata la primarie!sa nu votam prostia in forma pura a ekaterincii,ne vor blestema urmasii....
    • +3 (3 voturi)    
      nici S3 nu sta mai bine (Miercuri, 19 octombrie 2011, 10:05)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

      Robert Negoita, proxenet cu acte sau Mircea Diaconu, mare senator care in 3 ani a avut o singura initiativa legislativa de succes... a reusit sa declare 15 ianuarie ziua culturii nationale. 3 ani! l-o fi inspirat respectul lui ipoCrin.
  • +4 (4 voturi)    
    . (Marţi, 18 octombrie 2011, 23:05)

    radukku [utilizator]

    Iar se dau citate din "sondajul" lui Dragnea. Cred ca USL o va lua bine ,la alegeri, tot in sus.
  • +3 (3 voturi)    
    ecaterina ,, (Marţi, 18 octombrie 2011, 23:07)

    daian [anonim]

    pai nu mai este de comentat, caty vrea orce numai sa fie in faza e imp . rapciuna comunista nu pleaca niciodata.
  • +5 (5 voturi)    
    garantat V (Marţi, 18 octombrie 2011, 23:11)

    SSorin [anonim]

    Sa ne amintim afisele marete din campania electorala anterioara? Ecaterina Andronescu - Garantata de Vanghelie!!! un prof univ, girata moral de un analfabet. Ce tare. Asa o fii la PSD.
  • +2 (2 voturi)    
    ...... (Marţi, 18 octombrie 2011, 23:40)

    ClaudiuJeler1318880272422 [anonim]

    keep dreaming
  • +4 (4 voturi)    
    Reformulare (Miercuri, 19 octombrie 2011, 0:12)

    dummy [anonim]

    Daca este permisa o remarca, aceasta expresie a lui Mitrea ar putea fi profetica, cu o mica rectificare: "USL a luat-o bine sus, in Bucuresti".

    Cine o sa voteze Andronescu in S6? Doar ca este garantata USL? Sau pentru gafele din ultima perioada?
  • +4 (4 voturi)    
    Abramburica primar de sector??? (Miercuri, 19 octombrie 2011, 0:39)

    Colette [utilizator]

    Ce spune sondajul PSD? Ca in sectorul 6 sunt cei mai multi picati la bac ce vor putea sa fie inscrisi la Politehnica in anul pregatitor??? Daca si aceasta Abramburica - Andronescu, cea care a maturat scolile profesionale si postliceale ca sa ingrase fabricile de diplome, a ajuns sa fie candidata la o primarie de sector, atunci PSD chiar nu mai are candidati credibili. Ceea ce nu e rau deloc!
  • +4 (4 voturi)    
    Panarama (Miercuri, 19 octombrie 2011, 1:05)

    Wader [anonim]

    Tot ce spune panarama asta trebuie ignorat. Tot ce a facut PSD in 20 de ani de acces la putere/opozitie a fost sa distruga tot ce inseamna invatamant. "Tara te vrea prost" era un cantec romanesc.

    Au creat universitatile particulare fara niciun fel de cerinte de calitate; niste fabrici de diplome date la coltul strazii. Nu degeaba multi parlamentarii sunt doctori/masteranzi, oameni cu diplome, obtinute acum dupa revolutie, ca inainte nu erau in stare. Asta a facut PSD. A promovat prosteala universitara pentru bani spre partid. Partidul unic al tuturor romanilor. O prosteala si un jaf national.

    Rusine! Niste hoituri conduse de un mistocar infantil (acest Ponta). Rodica Stanoiu, mai marele ministru justitirar roman de pe vremea PSD care si-a luat toate criticile de la EU inainte de integrare. Un hoit securist.
  • +3 (3 voturi)    
    primar sector 6 (Miercuri, 19 octombrie 2011, 2:50)

    B.Severin [anonim]

    Cred ca mai buna ar fi Monica Tatoiu,are mai multe aparitii la cele doua posturi TV de stiri decat Ecaterina Andronescu
  • +1 (1 vot)    
    interesant (Miercuri, 19 octombrie 2011, 10:38)

    Ghita [anonim]

    deci in cel mai slab sector USL are 65% si asta mai mult ca sigur in 3 ca in sectorul de mulatrii e fief PSD.
    Daca in sectorul 3 USL are 65%, in acelasi sector (ca si in 2) PDL sta mai bine ca PSD si sub PNL (conform sondaje PC parte a USL), inseamna ca PSD in cadrul USL aduce doar vreo 15% din totalul de 100%, deci 85% din USListi sunt liberali altoiti cu neam de securisti.

    Concluzii in baza sondajelor Mitrea si Voiculescu:
    - PSD e vax
    - securistii sunt cu liberalii lui Antonescu, deci suntem un popor de cretini in care liberalii sunt securisti, ce dreac or mai fi comunistii din uniune daca cei mai buni din cei mai buni s-au aliat cu turnatorul de rude de sange
    - PSD are primar si in 5 si general si totusi nu are rating;
    - PNL are rating beton in USL si totusi are tot un primar.
    => scandalul.
    Asa cum prostesc pe restul cu sondajele lor, incepe prosteala intre ei pentru a justifica cereri de genul: PC cu 1% din intentii de vot sa aiba primar general, sectorul 2 si sectorul 4, + Iasi-ul, eventual un primar PC la Timisoara si Cluj ca sa fie tacamul complet.

    Cred ca gap/ul din sondajele de astazi nu va fi confirmat la alegerile generale (asa cum de altfel s-a intamplat de fiecare data cu sondajele masluite ale lui Nastase si pseudoalegerile in care Iliescu a iesit presedinte). Mai nou se pare conform USL ca Ponta nu e bun de premier si ca ideal ar fi Nastase. Cum Iliescu nu mai poate candida, or sa vina propuneri gen Voiculescu presedinte (a fost deja nr. 2 in stat de s-au rasucit mortii revolutiei in morminte).

    In acest caz, urmeaza clipe de aur pe planurile mioritice, de care generatii ulterioare isi vor aminti cu siguranta. Poate ca asa e mai bine daca 50ani de bolsevism si crime de orice gen i-am uitat in 10, ne-ar trebui 1000 de ani de exterminare comunista sa ne intre in cap ce e bine si ce e rau si cum sa nu votezi cu bolsevicii.
  • 0 (0 voturi)    
    really? (Joi, 20 octombrie 2011, 8:28)

    adi [anonim]

    e mai bine cu pdl-istii ce va fac... astia au taiat in carne vie