Bogdan Chirieac: Da, "Grasutul" este Vintu/ Elan Schwartzenberg: Ma amuz la declaratiile ca SOV e in spatele meu

de Catalina Ciociltan     HotNews.ro
Joi, 27 octombrie 2011, 22:30 Revista Presei | Radio TV

Jurnalistul Bogdan Chrieac a admis, joi seara, in cadrul emisiunii "Sub semnul intrebarii" difuzata de B1 TV, ca "Grasutul" despre care vorbea in filmarea din culisele separarii Realitatea TV era omul de afaceri Sorin Ovidiu Vintu.

"Da, este vorba despre Sorin Ovidiu Vintu. Intr-un moment privat, am apreciat, alaturi de Corina Dragotescu, ca profesionisti, maiestria loviturii. Este marea maiestrie a domnului Vintu de a-l gasi pe Elan Schwartzenberg drept investitor", a spus Chrieac.

Intrebat daca avea cunostinte despre existenta momentului scindarii postului de televiziune, jurnalistul a explicat ca l-a sunat pe omul de afaceri doar pentru a ii comunica ca a reusit sa dea o lovitura de maestru, mentionand ca acest lucru s-a intamplat dupa ora 18.00.

"L-am sunat pe domnul Vintu si i-am spus ca este o lovitura de maestru. Mi-a spus ca nu stie absolut nimic", a mai spus Chirieac.

Intr-o interventie telefonica, Elan Schwartzenberg a spus, legat de ipoteza ca in spatele sau s-ar afla Sorin Ovidiu Vintu, ca e constient de aceste speculatii, insa nu doreste sa contrazica pe nimeni.

Totodata, Schwartzenberg s-a declarat nemultumit de declaratiile Elenei Udrea, care afirma ieri, tot la B1 tv, ca in spatele Realitatii TV, aripa Elan Schwartzenberg, se afla omul de afaceri Sorin Ovidiu Vintu.

"Nu doresc sa contrazic pe nimeni asupra acestui lucru. Am avut un gust amar dupa declaratiile Elenei Udrea. Toti cei care sunt convinsi de acest lucru, in secunda asta, sunt convins ca la anul, cand va fi an electoral, nu or sa ma caute pe mine, or sa il caute pe Sorin Ovidiu Vintu, ceea ce este o idee exceptionala. Mi-a luat o piatra dupa suflet. Efectiv, ma amuz", a spus proprietarul Realitatea.


Citeste mai multe despre   



















5881 vizualizari

  • +10 (12 voturi)    
    sinceritate (Joi, 27 octombrie 2011, 23:14)

    alex [anonim]

    am aflat si motivul ptr care a devenit Elan investitor media: ii poate ajuta pe politicieni in timpul campaniilor si asteapta telefoane ...
  • +11 (13 voturi)    
    chirieac are contract de mil de euro cu vantu (Joi, 27 octombrie 2011, 23:27)

    eu [anonim]

    ce sa mai inteleg cand il vad pe individul asta pe fiecare zii la realitatea tv ...de parca doarme si mananca acolo ... auzi domnu bogdanel... nu ne spui si pe noi cum te plateste vantu la emisiune sau lunar sau sau.....
  • +3 (3 voturi)    
    Sorin Enache (Vineri, 28 octombrie 2011, 0:56)

    Brandul lui Chirieac [anonim]

    Pai Doamna Dragotescu spunea ca SORIN ,nu este Vantu ci Enache si Bogdan Chirieac a aprobat-o
    Nu mai inteleg ce s-a intamplat de spun acum adevarul si nu le este rusine sa mai apara in fata oamenilor
    • +1 (3 voturi)    
      pt ca in romania orice se intimpla (Vineri, 28 octombrie 2011, 1:33)

      birsan [anonim] i-a raspuns lui Brandul lui Chirieac

      nimanui nu-i pasa, spectacol sa fie. din pacate, din cauza sistemului educational, romania e pierduta pe termen nelimitat. si sa nu va puneti baza pe cei care pleaca, ca sint vai de mama lor....nu se mai intorc...ciao romania
  • +5 (5 voturi)    
    Domnu' Elan - Emilian (Vineri, 28 octombrie 2011, 1:13)

    Luk [utilizator]

    Daca te amuzai, o faceai in linistea biroului tau.

    Sunt convins ca nu spui adevarul (minti).

    Nu-l crede pe dobitocul de Tanase, nu-s toti romanii "Grivei"...
  • +3 (3 voturi)    
    praf in ochi (Vineri, 28 octombrie 2011, 4:05)

    carmen [anonim]

    astia stiau ca sunt filmati si spuneau toti ce credeau ca se poate dezvolta ulterior ca subiect bomba.,,manipulare
  • +8 (8 voturi)    
    dragotescu-chiriac (Vineri, 28 octombrie 2011, 8:36)

    obs. [utilizator]

    Un lucru este clar Dragotescu si Chiriac "mari ziaristi,mari analisti"in fapt slusbasi marunti a lui vantu,vanduti pentru bani.Pentru ei saracii vantul este marele geniu al tuturor intrigilor.Am auzit-o pe dragotescu cand spunea m-a sunat vantu si mi-a spus sa nu o angajez pe ..............la Adevrul.
  • -1 (1 vot)    
    hi,hi (Vineri, 28 octombrie 2011, 9:33)

    nunita [anonim]

    mie mi-a placut cum le-a raspuns elan
    m-ai ales d-nei udrea
  • 0 (2 voturi)    
    Cei din spatele lui Elan...:) (Vineri, 28 octombrie 2011, 10:21)

    mugur [anonim]

    Vad ca i se atribuie lui Vantu mai mult decat i se cuvine. Am observat ca si marea blonda, care nu este blonda, Udrea a muscat din aceesi prostie. In spatele lui Elan, se afla grupul Offer din Israel. Grupul Offer este un grup intemeiat de un roman evreu, fugit din tara inainte de razboi, care a reusit sa faca o multime de bani. Acum grupul numara, investitii in imobiliare pe toata planeta, inclusiv in Romania (Mall ul Tomis, Bulevard din Constanta, probabil si multe altele prin Bucuresti). Grupul mai detine 3 companii de navigatie, Offer Brothers, Tanker Pacific si Zodiac Maritime, acestea impreuna insumeaza deadweight-ul unor tari cu traditie in shipping. Acum, chiar credeti ca Elan ar avea nevoie de Vantu?
  • 0 (0 voturi)    
    Schwartzenberg (Sâmbătă, 29 octombrie 2011, 21:43)

    MirceaA [utilizator]

    nu stiu cat se amuza el, dar stiu ca eu ma amuz si mai tare cand il aud cum incearca s-o dea cotita.