Robert Negoita (PSD), la TVR Info: Imi dau demisia, daca cineva imi demonstreaza ca am avut vreun avantaj din politica

de C.C.     HotNews.ro
Joi, 12 ianuarie 2012, 20:36 Revista Presei | Radio TV

Deputatul PSD, Robert Negoita a declarat joi seara, la TVR Info ca isi va prezenta demisia daca se va demonstra ca a obtinut avantaje din politica. Intrebat daca firmele sale au avut vreun contract cu Insomar, Negoita a raspuns: "Nu cred".

"Daca cineva imi demonstreaza mie, nu cu stiri pe surse, nu cu banuieli, cu probe ca eu as fi avut vreun avantaj din politica, eu imi dau demisia din toate functiile si plec acasa, pentru ca eu cred ca Romania e prea plina de oameni corupti care, din nefericire, ne conduc astazi", a declarat iritat deputatul PSD.

Intrebat daca firmele sale au avut vreodata un contract cu Insomar, deputatul PSD a raspuns:"La momentul la care discutati, nu cred, dar eu atunci cand am intrat in politica, m-am angajat public ca nu mai fac afaceri.

Negoita a revenit ulterior cu o completare:"Aaa, ca firmele mele au avut vreodata de-a face cu Insomar-ul, pai..., eu timp de 15 ani am avut firme si am avut contracte cu zeci de mii de entitati private".

Deputatii PSD Viorel Hrebenciuc si Robert Negoita sunt cercetati de DNA, intr-un dosar disjuns din cel in care a fost trimis in judecata omul de afaceri Ioan Niculae, pentru fals in inscrisuri si spalare de bani. Informatia apare in rechizitoriul prin care au fost trimisi in judecata Ioan Niculae si presedintele Organizatiei Judetene Braila a PSD, Gheorghe Bunea Stancu, in legatura cu finantarea campaniei electorale a lui Mircea Geoana. In acest dosar este mentionat si numele omului de afaceri Sebastian Ghita.

DNA i-a trimis miercuri, 11 ianuarie, in judecata pe liderul PSD Braila, Gheorghe Bunea, Ioan Niculae si directorul Viorel Barac, de la InterAgro, precum si pe Gheorghe Teodorescu de la Insomar, acestia fiind acuzati in legatura cu finantarea partidelor politice.


Citeste mai multe despre   






















1117 vizualizari

  • +10 (12 voturi)    
    Negoita e citat incorect,el a spus =sa moara mama (Joi, 12 ianuarie 2012, 20:43)

    Eneas [anonim]

    imi dau demisia, daca cineva imi demonstreaza ca am avut vreun avantaj din politica ,pupa-te-as pe portofel!tot ce am scos ,am scos ca peste la gagicile lui Banicoiu !*
    sa fim corecti cu adevarul!
    • +3 (5 voturi)    
      Da-ti demisia (Joi, 12 ianuarie 2012, 22:04)

      cra cra [anonim] i-a raspuns lui Eneas

      Direct pe geam, de la ultimul etaj al RIN Grand Hotel. Va fi singurul gest pentru care te vom aprecia.
    • +3 (3 voturi)    
      Dar, (Joi, 12 ianuarie 2012, 23:06)

      ioil [anonim] i-a raspuns lui Eneas

      cu scandalul fetitelor cum ramane???Sau sant deja majore?
  • +9 (11 voturi)    
    De ce (Joi, 12 ianuarie 2012, 20:46)

    evoque [utilizator]

    De ce vor unii sa fie neaparat penibili?
    Inca nu sa descoperit pe aceasta planeta specia de politicieni care sa nu fi avut avantaje de pe urma activitatii lor.
    • +1 (3 voturi)    
      Nu. (Joi, 12 ianuarie 2012, 21:07)

      Mihai [anonim] i-a raspuns lui evoque

      Raspunsul la intrebarea ta este NU. Nici un politician din lumea asta nu respecta(mai ales cei romani) partea constitutiei care spune ca nimeni nu e mai presus de lege. Politica e o groapa de gunoi infecta sau o toaleta in care iti faci treburile si nu tragi apa. Nici odata sa nu aveti respect fata de politicieni indiferent ca-s la putere sau in opozitie. As da exemple dar nu vreau sa o lungesc prea mult.
      • +1 (1 vot)    
        Asa este (Joi, 12 ianuarie 2012, 22:51)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui Mihai

        insa este suficient sa te uiti prin zona si o sa vezi cate legiuni de limbisti poarta dupa ei.
  • +1 (3 voturi)    
    Politica e curva... (Joi, 12 ianuarie 2012, 22:05)

    , [utilizator]

    Probabil el intelege prin lipsa vreunui avantaj faptul ca ceilalti nu i-au facut rost de femei la schimb...
  • +3 (5 voturi)    
    pai , ce mai astepti!? (Joi, 12 ianuarie 2012, 22:09)

    corado [anonim]

    iti dorim demisie grabnica !!!
  • +4 (6 voturi)    
    Sunteti rai (Joi, 12 ianuarie 2012, 22:31)

    sile [anonim]

    E evident pentru oricine (l-a ascultat vreodata) ca banii i-a facut numai pe baza inteligentei proprii.
  • +4 (4 voturi)    
    a se citi printre randuri (Joi, 12 ianuarie 2012, 23:42)

    eu [anonim]

    El de fapt se plange ca nu a avut de castigat din politica(adica nu i-au iesit pasentele) si nu ca nu ar fi facut manareli si tras sfori(fara succes).
  • +1 (1 vot)    
    chiar ca sunteti rautaciosi (Vineri, 13 ianuarie 2012, 16:12)

    nea Titi [anonim]

    Se poate? Asa se vorbeste la adresa unui rasat deputat PSD. Cum adica sa se arunce depe hotelul Rig? vreti sa murdareasca strada? Nu este mai bine sa se arunce de pe blocurile alea de la groapa de gunoi Glina. Ar reusi din prima: nu la groapa de gunoi a istoriei ci direct la Glina.
    In privinta dosarului cu fetitele, cu Baanicioiu, mai stie cineva ceva?
  • 0 (0 voturi)    
    ? (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 11:18)

    costy [anonim]

    cine te crede ?