Victor Ponta: In jurul lui Antonescu roiesc niste curteni/ Nu cred ca trebuia sa ma apuc sa-l injur pe Ungureanu ca nu mai sunt seful TSD/ Nu exista nicio varianta in afara de USL

de Ionut Baias     HotNews.ro
Duminică, 12 februarie 2012, 22:54 Revista Presei | Radio TV

Victor Ponta
Foto: ALDE
Presedintele PSD a declarat duminica seara, la Realitatea TV, ca nu crede ca era necesar ca in discursul sau din Parlament sa se apuce sa-l injure pe Mihai Razvan Ungureanu deoarece "are responsabilitatea" unui om politic matur.

"Eu nu cred ca trebuia ca inainte ca domnul Ungureanu sa-si ia functia in primire, sa ma apuc sa-l injur. Eu nu cred ca daca tipi mai tare, ai dreptate. Nu mai sunt nici presedintele TSD, sunt unul din cei doi lideri ai unei aliante politice care se prefigureaza ca va castiga alegerile", a declarat acesta argumentand ca si-a dorit sa scoata discutia "din aceasta fundatura" pentru a axa discursul politic pe proiecte si nu pe oameni.

Ponta spune ca-i intelege supararea lui Crin Antonescu "pentru ca si in jurul meu, si in jurul sau, exista o curte de curteni care ne spun: Esti mai frumos decat Ponta! Esti mai frumos decat Antonescu! Dar USL merge mai departe".

Seful social-democratilor recunoaste insa ca trecerea in Parlament a guvernului Ungureanu reduce foarte mult sansele pentru anticipate.

Acesta mai spune ca iesirile lui Antonescu au fost generate si de faptul ca presedintele PNL isi doreste foarte tare sa castige alegerile prezidentiale viitoare din partea USL, "iar din 2004, alegerile se castiga cu un altfel de limbaj". Nu exista nicio varianta in afara de USL", a conchis Ponta.

Copresedintele USL spune ca ar vrea sa vada daca premierul Ungureanu are puterea sa o retraga din fruntea Camerei pe Roberta Anastase, despre care spune "ca reprezinta imaginea fraudei".























12764 vizualizari

  • +45 (49 voturi)    
    Intrebare (Duminică, 12 februarie 2012, 22:58)

    XTribut [utilizator]

    Mai poanta mey....doar ideea asta ti-a fatat creierul week-endul asta?...dar voi...acolo unde domneste psd-ul nu aveti alte interese cu salvarea oamenilor in necaz.....sau doar latratul la tv va prieste
    • +11 (15 voturi)    
      Cheia situatiei (Luni, 13 februarie 2012, 9:25)

      Replicant [anonim] i-a raspuns lui XTribut

      Nu exista nici o varianta(partid care sa vina la alegeri) in afara de USL . Chiar aici este cheia .USL nu este o varianta in sine .Ei conteaza pe voturile impotriva. Daca apare un alt partid format pe schema unia existenta si impinge in fata oameni curati si neimplicati in scandaluri USL ar avea mari probleme.Ramane de vazut daca baronii sunt destul de destepti si fac pasul inapoi sau prefera sa piarda.
      Un partid civic de orientare populara face toti banii.
      • -4 (6 voturi)    
        Corect (Luni, 13 februarie 2012, 11:19)

        Dema Gogu [anonim] i-a raspuns lui Replicant

        Populatia are nevoie de un nou suflu in politica.Ne-am saturat de aceleasi figuri triste indiferent de la ce partid .In comparatie cu ei Dan Diaconescu ,desi nu este o solutie, pare o solutie
        • -3 (5 voturi)    
          Trei doamne si toti trei (Luni, 13 februarie 2012, 17:17)

          Postacul [anonim] i-a raspuns lui Dema Gogu

          Ti-ai luat trei minusuri. Unu de la postacul PSD, unul de la postacul PNL si unul de la postacul PDL. Fac pe ei de frica. TOTI TREI.

          Q.E.D.
    • +17 (19 voturi)    
      Antonescu ... (Luni, 13 februarie 2012, 10:05)

      Reader [anonim] i-a raspuns lui XTribut

      ... si-a semnat condamnarea cand s-a aliat cu PC si PSD. Tot ce se intampla astazi (ma refer la USL) a fost miscare tactica pentru a-l face pe Antenescu sa se discrediteze si sa-i lase drumul liber lui Ponta catre presedintie.
      Acum, cu numirea lui MRU, lucrurile s-au complicat un pic, iar Ponta, daca doreste sa aiba sanse reale de castig, trebuie sa-si schimbe discursul si sa lase impresia oamenilor ca este pe aceeasi treapta cu MRU, atat ca intelect cat si ca limbaj.
  • +40 (42 voturi)    
    Victorash taika (Duminică, 12 februarie 2012, 23:02)

    XTribut [utilizator]

    dar tu cand o sa cureti psd-ul maica? aveti acolo multe gunoaie gen: iliescu si nastase
    • +19 (21 voturi)    
      parca .... (Luni, 13 februarie 2012, 8:40)

      alpha [utilizator] i-a raspuns lui XTribut

      parca ponta e absolvent de drept,sau ma insel ? cum sa schimbe seful executivului (o putere in stat) pe sefa uneia din camerele legislativului(alta putere in stat) ?
      • +13 (15 voturi)    
        Parca (Luni, 13 februarie 2012, 10:03)

        Luca [anonim] i-a raspuns lui alpha

        Pai la mintea lui educata la scoala Nastase Ilici se poate. Dar cum putini sesizeaza aberatia o sa ajungem iar la concluzia trista: Romanaia tara tuturor posibiltatilor. Sau altfel: daca nu merge cu anticipate, cu sesizari la CCR, cu Jos Basescu macar sa ma aleg cu Jos Anastase ca io mi-s misogin. Doar aceeasi minte bolnava a pirdut presedentia Senatului
      • +6 (8 voturi)    
        la vremea lui... (Luni, 13 februarie 2012, 12:56)

        math [utilizator] i-a raspuns lui alpha

        .... Nastase putea sa faca orice. Ponta vrea sa sublinieze ca MRU nu are atatea oua.

        cat despre vot, foarte probabil voi vota din nou (si din pacate) tot contra. respectiv cu cine are sansele maxime sa castige, sau sa formeze un guvern fara PSD.

        Voi vota "pentru" cand va incepe sa functioneze justitia. Din 2005 pana acum s-au facut pasi importanti dar prea marunti. Suntem totusi in 2012.....
        • 0 (2 voturi)    
          Ponta si relatiile cu MRU (Luni, 13 februarie 2012, 21:04)

          GaneaStan1323472838754 [anonim] i-a raspuns lui math

          Ptr math,
          Cat de '' pentru'' ai sa votezi daca justitia ar face cu adevarat dreptate si ar condamna furturile pe fata ale uneia ca Roberta Anastase, ciubucarile facute de blrejnar, ca sa nu mai zic de afacerile cu case ale familiei prezidentiale, si cate si mai cate ar mai fi de povestit ?
    • +6 (8 voturi)    
      chiar nu pricep! (Luni, 13 februarie 2012, 11:23)

      curios [anonim] i-a raspuns lui XTribut

      de cand un prim ministru (mai ales daca nu e membru de partid incauza) poate schimba pe presedintele unei camere? A putut Boc sa-l schimbe pe Geoana?
    • -2 (4 voturi)    
      Atunci (Luni, 13 februarie 2012, 14:00)

      mirean [anonim] i-a raspuns lui XTribut

      cand PDL si basescu vor renunta Roberta,,Udrea,BVB........
  • +26 (30 voturi)    
    Coipresedintele Intelept... (Duminică, 12 februarie 2012, 23:11)

    Costin1968 [utilizator]

    ...superb...A promovat de la "Soarice fiert in ulei de frana" la " Mickey Mouse" ...apud Marean Vanghelie...I-o trag PSD-isti lui Crin...Asta este...
    • -6 (10 voturi)    
      ponta il ajuta pe crin (Luni, 13 februarie 2012, 7:54)

      omo [anonim] i-a raspuns lui Costin1968

      De fapt Ponta greseste fundamental cand considera ca la noi este acum loc de politeturi intre putere si opozitie! Situatia de la noi seamana mai degraba cu un razboi decat cu o competitie sportiva. Cu scuze pentru exagerare, ce-a facut Ponta este similar, in ochii multor romani revoltati de felul in care suntem codusi de astia, cu un neintamplat discurs laudativ al lui Churchill la adresa lui Hitler in 1941!
      Electoratul stabil al USL ar fi doar cam 30% din cei cu intentii de vot, restul de pana la 50-60% fiind cei care ar vrea cu orice chip sa-i vada pe portocalii disparuti de pe scena poltitica. Pe cei din urma i-a dezamagit crunt procurorul!
      • -2 (4 voturi)    
        Corect! (Luni, 13 februarie 2012, 14:00)

        delu [anonim] i-a raspuns lui omo

        Corect!
        Cea mai buna miscare care o poate face acum PNL este sa sparga USL, sa discretizeze si sa acuze PSD de jocuri murdare si sa incerce o alianta cu PC care detine Antenele si putere de propaganda. Deasemenea trebuie sa readuca PNTCD alaturi de ei!
        • +1 (3 voturi)    
          ce bine ar fi (Luni, 13 februarie 2012, 15:52)

          baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui delu

          sa faca cum zici matale, am scapa si de pnl-crin si de varanul securist in acelasi timp. De pntcd am scapat oricum mai de mult.
  • +13 (19 voturi)    
    Cred ca maine iar va lua urecheala de la Felix (Duminică, 12 februarie 2012, 23:12)

    Daniel [anonim]

    Si o sa aiba de nevoie de Iliescu ca sa il apere de furia lui Antonescu...
    • +2 (8 voturi)    
      Felix ii incoroneaza? (Luni, 13 februarie 2012, 10:46)

      Anonimul [anonim] i-a raspuns lui Daniel

      Na, ca iar a calcat in strachini Ponta . Acum astia doi se cred si regi, au si cur teni
  • +29 (33 voturi)    
    Muppet show (Duminică, 12 februarie 2012, 23:12)

    ady [anonim]

    chiulangiul se vrea primul presedinte mahala si copilu' primul ''prim ministru adolescent'' banuiesc...
  • -4 (10 voturi)    
    opozitie? (Duminică, 12 februarie 2012, 23:27)

    ChavaLito [anonim]

    in romania nu exista opzitie ... ei au lipsit de fiecare data cand marionetele pdl iste au votat legi cruciale (tva 24% reduceri de 25% si alte masuri de austeritate) si ei se mai dau drept opozitie ? mai ales ca au declarat ca vor continua "acordul" dezastruos cu FMI care a ingropat economia care depinde doar de consum ca resursele sunt "supte" de multi ani
    • +3 (5 voturi)    
      citeste despre in Grecia! (Luni, 13 februarie 2012, 11:25)

      curios [anonim] i-a raspuns lui ChavaLito

      si mai comenteaza odata! Si acolo tot marionete pedeliste????
  • +26 (28 voturi)    
    vedenii la prima privire (Duminică, 12 februarie 2012, 23:43)

    ajabot [anonim]

    La prima vedere mi s-a parut ca pinochio zice: In jurul lui chucky roiesc niste CRETINI!.
    Ma miram ca si-a dat seama in sfarsit cu cine are de-a face. Dar a fost doar o iluzie.
  • +23 (29 voturi)    
    despre frauda... (Duminică, 12 februarie 2012, 23:51)

    popcorn monta [utilizator]

    ne explica domnu ponta cum a reusit sa voteze in palavrament in timp ce era la cotroceni?...sa nu mai fie ipocrit...
  • +26 (28 voturi)    
    voi (USL) cu ce sustineti roamania ????????? (Luni, 13 februarie 2012, 0:26)

    nenea [anonim]

    Este inadmisibil ca in perioade asa grele precum cele actuale, opozitia in loc sa puna umarul si sa contribuie la dezvoltarea si modernizarea tarii sa puna bete in roate guvernului. Si daca guvernul este unul slab, trebuie cooperare sau completarea prin proiecte independente a lipsurilor gubernului pe care le declara USL. Este JENANT ca in conditii de foame si somaj singurele actiuni ale USL-ului sa fie propaganda antiguvernamentala, boicotarea parlamentului si antireclama.
    RUSINE !!!!! Ca pe langa problemele cu care se confrunta romanii, voi cei care va declarati ca fiind alternativa buna mai trageti si voi tara in jos.
  • +25 (27 voturi)    
    asa e (Luni, 13 februarie 2012, 0:35)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    in jurul lui miki maus ai al lui antonel londa color cel cu ochi de pestisor, exista o curte de curteni si un munte de munteni. Un munte de prostie smechera.
  • +10 (12 voturi)    
    oare de ce? (Luni, 13 februarie 2012, 1:14)

    tania [anonim]

    Oare de ce trebuie sa aveti un asemenea limbaj?Ce scoli ati facut? Ce carti ati citit?Ce spectacole ati vazut?Aveti ceva curat in voi? E tare,tare trist!
  • +13 (15 voturi)    
    nu sunt "slugi" ??? (Luni, 13 februarie 2012, 6:26)

    booky [anonim]

    Ponta spune ca-i intelege supararea lui Crin Antonescu "pentru ca si in jurul meu, si in jurul sau, exista o curte de curteni care ne spun: Esti mai frumos decat Ponta! Esti mai frumos decat Antonescu! Dar USL merge mai departe".
    Parca asa erau numiti cei din tabara adversa. Ce-ar fi sa inlocuiasca Ponta cuvantul "curteni" cu SLUGi !!!( cuvantul lui preferat)...
  • +12 (14 voturi)    
    noutate! (Luni, 13 februarie 2012, 7:48)

    omoni [anonim]

    De cand seful GUVERNULUI are puterea de a schimba sefiile din PARLAMENT? Vine cu niste aberatii de te miri ca a ajuns sef de partid!
  • +9 (11 voturi)    
    roberta (Luni, 13 februarie 2012, 7:51)

    narcis [anonim]

    Pai cum vine asta, premierul sa schimbe presedintele unei camere a parlamentului? De cati ani faci politica domnule Ponta? Ungureanu nici macar nu ii este sef de partid dnei Anastase. In rest, apreciabila deschiderea spre dialog. Sper sa fie reala, din partea ambelor parti.
  • +12 (14 voturi)    
    e clar.... (Luni, 13 februarie 2012, 8:20)

    iulian-bz [utilizator]

    azi,iar se convoaca comandamentul de iarna la GRIVCO,urmand ca pe seara sa inceapa iar sa se atace intre ei,poate pana la aparitia ghioceilor o sa intrati in istorie ca fiind alianta marioneta,fara nici un program plauzibil,la gunoi cu astfel de politicieni!
  • +7 (9 voturi)    
    catre d-nul prim ministru ungureanu! (Luni, 13 februarie 2012, 8:23)

    poanta [anonim]

    d-le prim ministru, prima grija a unora este sa dea in cap altora, in momentul cand ajung la putere

    eu personal m-am saturat de aceasta vedetta personala si politica

    mesajul d-lui ponta e bun pana la un punct
    pana incepe sa spuna sa plece:........
    cred ca spune asta, pentru ca nu poate sa ajunga

    Dvs, sunteti premierul nostru, si ar fi bine sa va ganditi la noi nu cum sa rezolvati frustrarile unuia si altuia sau alteia
  • +8 (10 voturi)    
    intr a fi curtat si a avea curteni (Luni, 13 februarie 2012, 8:25)

    golgoaja [anonim]

    necazul vietii lor de carlani !

    se adevereste ce spuneam. dupa iesirea de stapan a proaspatului pm, iaca alt se vrea printz, cu curte si curteni.

    ce sa mai vorbim de anteneski, frustat, pana in culmea durerii, ca nu i se da ce i se cuvine !
    pentru ce a fost nascut si i se cuvine.

    acolo sus, pe dumbovita, politicienii au luat'o razna.
    vad tzara ca pe o mosie, iar iobagii nu conteaza.
    pan' la urma, ce mare lucru pierd, un sat, doua...

    traim in plin feudalism de fanar.
  • +11 (13 voturi)    
    Tara arde si baba se piapana. (Luni, 13 februarie 2012, 8:47)

    mircea [anonim]

    Nici Ponta nu a spus,nici moderatorul nu a intrebat ,cand au de gand sa mearga la treaba.Sau s-au suspendat si ei ,ca si scolile din cauza zapezii?Si Ponta si moderatorul Hurezeanu au stat la un pahar de vorba si nu au spus nimic.
    • +7 (9 voturi)    
      ponta si antonescu (Luni, 13 februarie 2012, 12:01)

      ovidiu333 [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      Hurezeanu devine,pe zi ce trece,tot mai slab,sa fie varsta de vina?cred ca da,s-a senilizat si asta,nu cred ca purcoiul de bani,primiti de la vantu sa-l senilizeze.Pacat ca a lucrat la Europa Libera,acu,s-ar parea ca lucreaza la Moscova ocupata de stalinisti!
      un mediocru !
  • +13 (15 voturi)    
    Discursul lui Ponta (Luni, 13 februarie 2012, 9:03)

    sile231 [utilizator]

    Care a provocat atitea controverse a fost mai degraba o tentativa de lovitura de imagine. Ar fi cred momentul ca politicienii sa inteleaga ca faptele conteaza mai mult decit discursul si imaginea. . Daca nu vor face asta inseamna ca electoratul e mai matur decit ei. O zi buna !
  • +11 (13 voturi)    
    circul cu papagali (Luni, 13 februarie 2012, 9:13)

    oilman [anonim]

    toata aceasta 'schimbare' a lul Ponta spre civilitate trebuie confirmata si cu fapte. Nu a scos inca alt proiect decit superbul 'Jos Basescu' si in plus ca jurist ar trebui sa stie ca nu Primul Ministru schimba conducerea Camerei. Stiu ca nu le convine domniloe USListi Roberta...
  • -3 (3 voturi)    
    usl versus putere/ponta versus antonescu versus ba (Luni, 13 februarie 2012, 9:50)

    cristian [anonim]

    situatia este din pacate grava si jocurile se fac peste popor.
    tara trebuie sa devina dezorganizata slab economic ca si grecia pt ca bruxell-ul sa poata ,la solicitarea noastra sa inceapa procesul de reorganizare europeana transfrontaliera
    ponta si antonescu desi se maraie pentru ciolanul viitor deocamdata au in fata pe lupul base
    odata scapati de acest lup o sa ne faca sa ne reamintim de conventia democrata dar in mai rau
    prin subterane serviciile masonii si alte oculte trag sfori transpartinice
  • +8 (10 voturi)    
    din tovarasi de lupta (Luni, 13 februarie 2012, 10:02)

    che [anonim]

    la curteni...
    soarta oricarei revolutii !

    ce'ar zicce tovarasii de lupta, ai lui fidel, sa auda ca li se zice...curteni ! :-)
  • -5 (5 voturi)    
    Pentru PONTA... (Luni, 13 februarie 2012, 10:03)

    TED [anonim]

    Ponta eu sustin neconditionat doar PNL si desi am terminat facultatea in 1980 nu am fost niciodata membru de partid(renuntand la multe facilitati).
    Vreau sa intelegi acest lucru:eu si toti ca mine nu iubesc securistii sau serviciile cum le ziceti voi.Acum la conducerea tarii sunt numai fosti si actuali securisti si comunisti sau utecisti.Ce parere ai?Ca sa scapam de voi(PSD) am sustinut alianta DA,desi mi se parea destul de toxica(era chiar sa aduca PNL langa PNT-cd).Acum voi sustine alianta USL chiar daca mi se pare la fel de toxica(ba chiar mai rau).Ca mare lider cu discursuri moderne vreau sa faci si tu un pas:sa inlaturi din "noul" PSD toti coruptii(mai noi sau mai vechi).Si poti incepe cu Iliescu,Nastase si mai ales baronii locali.Apropo poti sa-l trci pe linie moarta si pe iubitul socru.Arata-ne ca esti un lider si nu o paiata.Asteptam!
    • +2 (4 voturi)    
      Esti aberant... (Luni, 13 februarie 2012, 19:54)

      mercedes [utilizator] i-a raspuns lui TED

      nu iubesti securistii dar iubesti neconditionat PNL. Pai... toti stiu ca PNL este cuibul celor mai tari securisti si ultimul "racolat" este Sorin Rosca Stanescu in plina strada la manifestatie. Sa nu mai vorbim de "iubirea" lui Crin pentru Voiculescu. Tu chiar ai terminat o facultate sau ti-ai cumparat o diploma?
  • +10 (12 voturi)    
    Ponta si Antonescu au mintile prea infierbantate. (Luni, 13 februarie 2012, 10:21)

    mircea [anonim]

    Si de aceia nu vad ce-i afara.Pentru ei este o primavara vesnica cu revolutie si trandafiri la butoniere.Apropo,d-le Ponta ,pe curtenii lui Antonescu ii cheama,"tucari".Asa a zis Ludovic Orban.Pe ai tai cum ii cheama. PS.tucar=om care tine tine si duce olita si confirma tot ce spune.asa-i stapane.
  • -4 (4 voturi)    
    Sunt pe acelasi calapod (Luni, 13 februarie 2012, 10:41)

    Nicolae [anonim]

    Ponta si Ungureanu au acelasi calapod de gindire - niste oportunisti fara coloana vertebrala. Amindoi s-au lipit de diversi grofi de prin partide (Ponta de Nastase+socru iar UNgureanu de Tariceanu + Base). Este normal sa existe o simpatie reciproca intrucat sunt niste oameni care urmaresc sa ajunga in varful piramidei prin orice mijloc. Ponta a divotat de prima nevasta pentru a se lipi de Daciana Sarbu si a fi propulsat pe culmile puterii. Isi abandoneaza familia pentru un scop murdar - puterea politica. Celalalt, securistul Ungureanu, s-a lipit de Tariceanu cit a fost nevoie si apoi i-a dat reject si a pupat papucul sultanului base. Acum a inceput sa-si dea arama de incompetent pe fata: ii cearta pe sinistratii de 80 ani ca nu-si dau zapada de 2 metri din curte si ca vine statul sa-l salveze. O ideee imbecila care subliniaza de fapt ca administratia de stat cheltuie tone de bani pe deszapezire dar cind este vorba de ajutorarea sinistratilor atunci "sunt lenesi si stau la caldura". Ia sa stai tu, Ungurene "la caldura" vreo 8 zile cu zapada de 2 metri la usa si sa ai vreo 80 ani.Parca te vedem cum te transformi in excavatorul Castor si dai zapada de la Focsani pina la Bucuresti. Este foarte grav ca javrele portocalii au tinut secrete informatiile privind faptul ca zeci de mii de oameni au stat izolati de cind batea basescu din pinteni ca situatia este sub control si ei isi imparteau ministerele ca la piata, desi oameni mureau inghetati in fiecare zi. Cineva trebuie sa plateasca aceste crime!
    • +11 (11 voturi)    
      lenea mare (Luni, 13 februarie 2012, 10:51)

      ady [anonim] i-a raspuns lui Nicolae

      nu cred ca i-a certat pe cei de 80 de nai..ci pe cei in vana cu putere ..sa nu-mi zici ca nu mai era nimeni in sat..
  • +7 (9 voturi)    
    adio, dar nu raman cu tine... (Luni, 13 februarie 2012, 11:19)

    nea Titi [anonim]

    "iar din 2004, alegerile se castiga cu un altfel de limbaj". - zise Ponta. De fapt, a dorit sa spuna ca din 2014 alegerile se castiga altfel. Tocmai ce spuneam cu cateva zile in urma ca, PSD- urmasa apucaturilor comuniste, nu va ezita, dupa castigarea alegerilor din 2012, sa arunce peste bord "tovarasii de drum". De aia se zbate Antonescu: ari acum, cand inca mai functioneaza promisiunile PSD, ori niciodata, stiind si el ca, dupa ce Ponta va ajunge PM, sansele lui de a fi propunerea pt presedinte s-a dus pe apa sambetei.
    Nu-i nimic, Crinut, asa o sa poti dormi si tu mai linistit.
  • +6 (8 voturi)    
    Halal salvatori... (Luni, 13 februarie 2012, 12:43)

    Mioritza [utilizator]

    Ce fel de salvatori/alternativa sunt USL? De cate ori PDL-eii au votat ceva stramb,impotriva poporului,USL-istii n-au fost prezenti pe campul de lupta,adicatelea in Parlament,au preferat sa alerge iute la tv-urile primitoare ale lui Felix sau Vantu si sa spuna doar atat:"Jos Basescu!".Nici o alta varianta,solutie,idee...ceva.Au facut legaturi de-adreptul ridicole intre orice s-a intamplat rau in tara asta si Basescu.Politica asta :daca nu faci,de ce nu faci?,daca faci, de ce faci ? sau,de ce nu faci altfel?
    Cred cu tarie ca discursul lui Ponta,din Parlament,a fost unul bun,ramane de vazut daca n-a fost doar un accident.Cat priveste candidatul Crin,caruia ii curge din gura si ii poti vedea dosul craniului prin ochi,sa ne lase...
  • +6 (8 voturi)    
    FARA PROIECTE (Luni, 13 februarie 2012, 14:03)

    angi [anonim]

    1. Ponta are,de o vreme,un sfatuitor uns cu toate alifiile.Poate socru-sau?!Ton masurat, viclenie...
    2. Antonescu ramane un mediocru asa cum a fost mereu: student,profesor,om politic! Si nici n-are consilieri inteligenti.
    3. De ce nu se duce USL la consultari cu presedintele? Dar in Parlament? Pentru ca inca nu are un drum clar despre ce va face,un proiect credibil!
    4.Hurezeanu este la mijloc,intre propria constiinta si castigul material! Inca nu e decis in ce parte s-o ia.Pacat!
    5. Ce ghinion pe noi sa fim nevoiti sa alegem intre neputinta politica si ...neputinta politica! Una se cheama USL,alta Coalitie! Amandoua neputincioase!
    6. Cum e posibil sa fim atat de inconstienti? Sa nu mai putem sa ne facem curat in ograda proprie(apropo de zapezi!) Lasandu-i pe batrani,e incalificabil ca oameni zdraveni sa se vaite ca nu-i ajuta nimeni,bine si gros imbracati, stransi in jurul reporterilor TV si vaicarindu-se ca nu sunt ajutati,in timp ce la cativa metri de ei,niste tineri jandarmi isi dadeau sufletul carand in spate batrani slabi.RUSINE!
  • +4 (6 voturi)    
    penibili (Luni, 13 februarie 2012, 14:41)

    marmota [anonim]

    Panibilii astia doi se cred imparati inconjurati de curte. Cum adica premierul s-o retraga pe presedinta Camerei? Doamne, fereste-ne de papagalii astia doi!
    • -1 (1 vot)    
      roberta (Marţi, 14 februarie 2012, 2:07)

      doru [anonim] i-a raspuns lui marmota

      cred ca ai ramas in clasa una-numeri ca ea, probabil ! pai tu stii cine a ocupat jiltul de presedinte al senatului inainte de 1944 ? se invart in mormant cand o vad pe inculta asta !
  • +1 (3 voturi)    
    isteria liderilor USL (Luni, 13 februarie 2012, 23:22)

    dragobete [anonim]

    Isteria liderilor USL ascunde intentia de a opri justitia in procesele de cercetare intentate unor politicieni din partidele USL-ului. Caderea Presedintelui Traina Basescu poate conduce la incetinirea sau intreruperea proceselor pe rol si a justitiei in ansamblul ei. Lucrurile sunt foarte simple si foarte clare. Traian Basescu este "dictator" pentru ca permite DNA-ului sa cerceteze in mod egal, faptele de coruptie. Condamnarea lui Adrian Nastase a provocat imediat o reactie disperata din partea liderilor USL. Culmea este ca C. Antonescu este mai vocal si D. Voiculescu este cel mai motivat, in actiunea de a-l da jos pe Traian Basescu,
    isterizand populatia, provocand revolta prin intermediul trustului media intact.
    Victor Ponta pare a fi in favoarea unei justitii corecte, fara interferenta cu mediul politic.