Mircea Geoana: Ponta a incercat sa ne pacaleasca cu intalnirile avute in SUA. Nu-i neaparat o rusine sa te intalnesti doar cu un subsecretar de stat

de Ionut Baias     HotNews.ro
Vineri, 17 februarie 2012, 23:01 Revista Presei | Radio TV

Mircea Geoana
Foto: AGERPRES
Mircea Geoana a comentat la "Vorbe grele" (Antena 3) vizita recenta a lui Victor Ponta in SUA dezvaluind ca acesta a fost primit doar de un subsecretar de stat si a pastrat tacerea asupra subiectului tocmai fiindca nu a avut parte de "intalniri la nivel inalt".

"Nu poti sa apari la Gadea in emisiune si sa nu spui cu cine te-ai intalnit in SUA. S-a intalnit cu adjunctul unui secretar. Nu e o rusine ca n-ai fost primit la nivel inalt. Dar chiar asa incearca sa ne pacaleasca?! Nu a facut poze?! Dar ce? s-a dus sa faca poze cu Statuia libertatii?!... Ponta a zis: <<Nu va spun cu cine m-am intalnit ca vreau sa-i spun mai intai lui Crin si lui Daniel Constantin.>> Dar cand s-a dus in Parlament ca sa-i faca bezele lui Ungureanu l-a intrebat mai intai pe Crin si pe Constantin?", a atacat Geoana.

Fata de Crin Antonescu, Geoana spune ca are respect si ca a avut o relatie fara repros in timpul campaniei electrorale chiar daca "aceasta relatie a fost umbrita" de aprobarea lui Antonescu fata de gestul lui Ponta de a-l exclude din PSD.

Vorbind despre viitorul sau politic, fostul candidat la prezidentiale spune ca incearca sa-si constituie o formatiune politica credibila si ca principalul sau scop va fi inlaturarea actualei puteri refuzand categoric "o apropiere" de aceasta.


Citeste mai multe despre   



















4155 vizualizari

  • +21 (21 voturi)    
    povestea celor 3 ciumpalaci (Vineri, 17 februarie 2012, 23:05)

    XTribut [utilizator]

    un ciumpalac,in emisiunea altui ciumpalac,povestind despre un tertz ciumpalac
    • +2 (2 voturi)    
      vizita (Sâmbătă, 18 februarie 2012, 9:07)

      unu [anonim] i-a raspuns lui XTribut

      daca se ducea si crin, nu se mai plictisea ponta atat. Bagau impreuna un joint
  • +20 (20 voturi)    
    da asa este !! (Vineri, 17 februarie 2012, 23:09)

    calinsab [utilizator]

    E slaba aceasta miscare care s-a vrut sa fie secreta ca si cea a lui Basescu... mai are de invatat Ponta cum se pregateste o vizita la nivel inalt...
    Asta e dovada ca joaca in liga mica a politicii! demasca impotenta fata de reusitele lui Basescu!
  • +8 (14 voturi)    
    RUPTUL SI CARPITUL (Vineri, 17 februarie 2012, 23:13)

    HIHIHI [anonim]

    Geonele tu acum esti ca si ruptul care rade de carpit.Ce folos ca tu ai avut intalniri mai importante daca ai venit cu aceeasi atitudine de punga goala vidata si votezi alaturi de cei care vor destabilizarea Romaniei.S-a prins democratia de tine la izvorul ei din USA precum parul de broasca.Poate ca Pontosul a facuto vizita la Disneyland pentru a vedea daca e cazul sa-si duca nevasta si copilul in vizita.Sti doara ca nu e treaba asinului de unde beau oile apa.
  • +15 (17 voturi)    
    mi-e mila de ponta (Vineri, 17 februarie 2012, 23:33)

    graveyard_shift [utilizator]

    ce-o fi in sufletul lui cand vede ca a ajuns geoana sa faca misto de el...
  • +4 (4 voturi)    
    Mare (Vineri, 17 februarie 2012, 23:48)

    saabo [anonim]

    neserios omul acesta! NU are eleganta deloc!
  • +13 (13 voturi)    
    E foarte bine ca s-a intamplat asa... (Sâmbătă, 18 februarie 2012, 1:38)

    Alius [anonim]

    Ca toata ziua o tinea Ponta una si buna ca pe Basescu nu-l mai primeste nici un presedinte de stat, ca e izolat ca etc.. Ne-a arat el ce relatii are si ce fel primiri pompoase are prin cancelariile occidentale. Bravo Ponta! Felicitari!
  • 0 (0 voturi)    
    subsecretar de stat (Sâmbătă, 18 februarie 2012, 9:53)

    jimmy yckx [anonim]

    undersecratary of state, este rang de ministru adjunct si conduce un birou zonal.
    probabil a fost primit de cel pentru afaceri europene.

    secretariatul de stat/ ministerul de externe, este condus de un secretar de stat.
    imediat vine deputy secretary of state, un fel de prim adjunct, dupa care vin undersecrtary of state, care conduc un birou zonal. astia sunt ministrii adjuncti, sau cum le zice acum in ro, secretari de stat.

    era normal sa fie primit de un subsecretar de stat, ponta nu este oficial al statului roman, este un sef de partid si parlamentar.

    probabil ca a avut intlniri cu sefi din partidul democrat si congresmeni democrati.

    gieoana incearca sa diminueze importanta vizitei pontanacului.
  • +3 (3 voturi)    
    Daca Ponta ! (Sâmbătă, 18 februarie 2012, 11:30)

    Andy Latimer [utilizator]

    Sprijina punctual guv. Ungureanu, ASA CUM A PROMIS, renunta sa se prezinte in alegeri cu Baronii lui Adrian Nastase(Liviu Dragnea, Oprisan, Mazare, Nicolescu de Arges , Mitrea ori Bunea Stancu de Braila) , il va chema ,sa zicem pe meseriasul Tanasescu de FMI ori pe Blanculescu, in plus Puscas si Dancu de la Cluj, va propune si domnia sa tineri experti, ii va indeparta pe iliescu si nastase din cercul lui, s-ar putea discuta de un guvern PSD-PDL-tehnocrati, impreuna cu minoritatile lui Pambuccian (Jos Palaria) dupa alegerile generale !
    • +2 (2 voturi)    
      DA... (Sâmbătă, 18 februarie 2012, 19:05)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui Andy Latimer

      daca il duce mintea pe ponta, asa ar trebui sa faca ,oricum psd-ul daca nu iese cu fete noi,nu are nici o sansa.
    • +1 (1 vot)    
      propunerea nu e rea (Duminică, 19 februarie 2012, 14:37)

      geniul carpato dunarean de dumbovitza [anonim] i-a raspuns lui Andy Latimer

      dar, n'ai spus de cine sa se scape pedeleaoa.
      de ionica de bistritza, de falca aradului, de radu l'a chemat de craiova, de bordureanu, de vasalie din bihor, de preda-buzeu, de sulfina, vosh, cocosh ?!

      si cu anteneski ce facetzi ?
      el si morco belo la opuneri ?

      atunci sa vezi smenuri !
  • 0 (0 voturi)    
    Banii aruncati aiurea! (Duminică, 19 februarie 2012, 13:45)

    paul155 [utilizator]

    Trezoreria PSD este goala,baroni refuza sa cotizeze pana nu stiu candidati in alegerile locale.Ponta face greseli dupa greseli si arunca putini bani ai partidului pentru a-si face imagine,fara vreun rezultat ba chiar contra imagine.Partidul are si a avut si mai multi oameni de calitate,pacat ca Ponta se inconjoara cu oameni de doi bani.Tara are mare nevoie de un partid puternic pe stanga insa nu cu oameni care stau acum in preajma conduceri micului DICTATOR.