Vasile Blaga: Am convingerea ca PDL poate ajunge la 30%; trebuie sa colaboram in continuare cu UNPR, chiar daca nu in Miscarea Populara

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 26 februarie 2012, 21:29 Revista Presei | Radio TV

Vasile Blaga a afirmat duminica seara, la Realitatea TV, ca PDL poate ajunge la 30% la alegeri si ca este nevoie ca partidul sa continue colaborarea cu UNPR, chiar daca "poate nu se pune problema" ca acest lucru sa se faca in interiorul Miscarii Populare.

Declaratii Vasile Blaga:
  • UNPR e o formatiune politica cu care cred ca vom guverna si dupa alegerile din toamna - pentru ca eu chiar cred ca daca partidul va functiona ca un ceasornic vom ajunge la 30%; pana la urma colaboram la guvernare de trei ani. 
  • Poate nu se pune problema sa colaboram in Miscarea Populara, dar trebuie sa colaboram. Asta le spun colegilor mei, sa nu se mai grabeasca.
  • Este loc in partid pentru toata lumea, si pentru Baconschi, sn pentru Monica, este loc si pentru altii. Poate suntem prea putini
  • Am convingerea ca poate ajunge la 30%; am convingerea ca am luat masurile care trebuie.
  • Pana in toamna tot mai multi oamenii vor lauda masurile luate de guvernele Boc
  • Vasile Blaga: Am convingerea ca PDL poate ajunge la 30%; trebuie sa colaboram in continuare cu UNPR, chiar daca nu in Miscarea Populara.

Presedintele Senatului afirmase in urma cu o saptamana, la Satu Mare, ca PDL nu mai este un partid de 7% care isi propune sa isi dubleze rezultatele si nu considera oportuna o schimbare de imagine la nivelul conducerii formatiunii, dupa modelul de la Guvern.



Citeste mai multe despre   






















1253 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    nu va impacientati (Duminică, 26 februarie 2012, 21:49)

    SMEN [anonim]

    buldogul se refera la -30%
  • +1 (1 vot)    
    Corect (Duminică, 26 februarie 2012, 22:08)

    gigi [anonim]

    Partidul Portocaliu, 101% o sa ia
  • +1 (1 vot)    
    adevarat (Duminică, 26 februarie 2012, 22:48)

    itanhanga [anonim]

    foarte adevarat . cred ca se poate ajunge chiar si la 55%.
  • 0 (2 voturi)    
    30% (Duminică, 26 februarie 2012, 22:52)

    spark [anonim]

    Nene Blaga...voi pe ce lume traiti de visati 30%?:))Daca ajungeti la 15 sa fiti fericiti...nu vedeti ca 99%din populatie va injura?Ce ati facut bine?Ati furat bine...Contr.Colectiv
    l-ati anulat,salarii,pensii ati taiat,taxa auto ati pastrat ilegal..locuri de munca yoc,fonduri europene..0.5% ca nu se dau fara spaga..justitia corupta cum n-a mai fost,militienii la fel,sanatatea la pamant,invatamantul bramburit ca nici voi nu mai stiti ce legi ati dat...bagati capul in pamant si iesiti la pensie..".sa nu vrem...sange nu pamant..".
  • +1 (1 vot)    
    30% (Duminică, 26 februarie 2012, 22:58)

    Bobdan [anonim]

    Sunt de acord cu Vasile Blaga, dar stiu ca sunt sanse ca PDL sa depaseasca 30% la alegerile din acest an.
  • +1 (1 vot)    
    ??? (Duminică, 26 februarie 2012, 23:57)

    Xperia [anonim]

    "Vasile Blaga a afirmat duminica seara, la Realitatea TV, ca PDL poate ajunge la 30% la alegeri"

    Da. Si marmota invelea ciocolata. Sau atata v-ati propus sa furati?
  • +1 (1 vot)    
    Fata Morgana (Luni, 27 februarie 2012, 0:56)

    evoque [utilizator]

    Asa este aceasta miscare populara o fata morgana.
    Vine mult prea tarziu si cu aliante ca cele discutate pana acum gen becali(un idiot compromis, care pana ieri injura pdl) sau continuarea cu unpr(1%) sau alte partide de apartament, nu aduce acel plus valoare de care ar avea nevoie pdl. Se vede clar ca nici miscarea cu guvernul nu a prins la public.
    Pdl a impins lucrurile mult, mult prea departe pentru a spera la un 30% daca nu il fura.
    Pdl atarna de un fir de par si asteapta solutia salvatoare din partea basescului pentru ca de unul singur pdl=0.
    Asa cum psd la dat pe nastase, pdl a intiparit in mintea romanului oameni ca videanu, udrea, etc. oameni care fac rau partidului si numai pentru ca trec prin fata portii partidului.
    Portocaliu sau verde sau negru, raul a fost facut de aceea miscarea populara nu are nici un rost sa mai continue, este moarta din fasa, basescu ori vine cu alta solutie ori ingroapa pdl.
    Oricum pentru basescu si modul lui de a fi pdl este un cal mort, prin urmare nu cred ca o sa mai parieze pe el, iar cei din pdl care au un dram de minte trebuie sa isi ia talpasita cat mai rapid.
  • 0 (0 voturi)    
    asa zisa greva (Luni, 27 februarie 2012, 17:01)

    dani [anonim]

    http://www.youtube.com/watch?v=oK0zsOswP8E ce apartament dragut si-au luat....asta fac ei in asa zisa lor greva? foarte frumos sa stea aks da nu pe bani nostri!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Luni, 27 februarie 2012, 17:56)

    gogu [anonim]

    Vicepreşedintele PDL Elena Udrea a declarat, luni, după şedinţa BPN al PDL, că este convinsă că alianţa cu UNPR "va fi la nivel local, la nivelul fiecărei organizaţii".
    Sustin si gasesc o miscare inteligenta aceasta alianta! UNPR este un partid format in mare parte din elitisti, merita increderea si votul nostru.
  • 0 (0 voturi)    
    afara cu grevistii din parlament (Luni, 27 februarie 2012, 19:14)

    laura [anonim]

    Nu stiu de unde atat de multa rautate.nu inteleg atitudinea romanilor.cand ne-a fost bine am fost alaturi de pdl, acum cand romania traverseaza o perioada mai putin buna din punct de vedere financiar aruncam cu pietre.trebuie sa ne gandim ca toata europa este in criza economica.de ce nu vrem sa intelegem ca noua chiar ne este foarte bine in comparatie cu altii? mai nou liderii aliantei usl se cearta intre ei. daca vor veni ei la putere ce vom face? am vazut recent un filmulet pe youtube cu noul apartament pe care crin antonescu l-a cumparat. observ ca in greva nu este chiar atat de rau.rusine crin antonescu. rusine!!!