Elena Udrea: Numele lui Raed Arafat si al lui Ion Tiriac nu au fost luate in calcul pentru Primaria Bucuresti

de Corina Ionel     HotNews.ro
Sâmbătă, 31 martie 2012, 20:31 Revista Presei | Radio TV

​Presedintele PDL Bucuresti, Elena Udrea, a declarat sambata seara, invitata la Realitatea TV, ca organizatia de Bucuresti nu i-a propus medicului Raed Arafat sa candideze din partea democrat-liberalilor la Primaria Capitalei. Elena Udrea a precizat au fost luate in considerare mai multe nume pentru Primaria Bucuresti insa cel al lui Raed Arafat si al lui Ion Tiriac nu s-au numarat printre ele.

Teodor Paleologu, candidatul PDL pentru Primaria Sectorului 1, a recunoscut sambata ca PDL a incercat sa-l convinga pe Raed Arafat sa candideze la Primaria Municipiului Bucuresti, dar acesta a refuzat. Paleologu a facut aceasta declaratie la Realitatea TV, imediat dupa ce PDL a anuntat public ca Silviu Prigoana este candidatul sau la Capitala.

Intrebata in legatura cu declaratia lui Teodor Paleologu, Elena Udrea a afirmat ca PDL Bucuresti nu a facut o astfel de propunere.

Mai multe surse din partid au declarat vineri pentru HotNews.ro ca PDL Bucuresti a luat in calcul in aceste zile varianta ca omul de afaceri Ion Tiriac sa candideze la Primaria Capitalei. Alte surse au spus, totusi, ca, in urma sedintei de vineri de la PDL Bucuresti, a rezultat ca Silviu Prigoana, sustinut de Elena Udrea, ramane mai departe optiunea numarul unu.

Citeste si:


Citeste mai multe despre   























1168 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    Au! (Sâmbătă, 31 martie 2012, 20:51)

    evoque [utilizator]

    masina de propaganda pdl nu mai functioneaza?!!
  • 0 (4 voturi)    
    I.Q. (Sâmbătă, 31 martie 2012, 22:18)

    El Condor [anonim]

    Fiecare dintre cei doi pe care incercati sa ii blamati, se ridica atat de mult deasupra partidului vostru, incat nici nu ar fi trebuit sa va ganditi la ei. Dispareti in PACE.
  • 0 (0 voturi)    
    Nume grele (Duminică, 1 aprilie 2012, 9:03)

    monarch [anonim]

    Nu cred ca cei doi si-ar fi ascociat numele cu Udrea si PDL Tiriac ar fi fost un super primar dar pacat ca a a imbatranit si nu i s-a dat o sansa pentru nimic , au fost preferate nulitatile si de asta am ajuns unde am ajuns.Un om cu spiritul lui antreprenorial , cu hotararea si mai ales cu relatiile lui ar fi fost benefic oricarei tari numai Romaniei nu ! Asta inseamna politica romaneasca , cei capabil stau pe bara in schimb pe ecrane nu mai scapi de Udrea, Banicioiu , S Vasilescu etc .. etc ...
  • 0 (0 voturi)    
    Hehehe... (Duminică, 1 aprilie 2012, 9:43)

    asterix [anonim]

    Incepe lumea sa va dea cu tifla mascaricilor.... Nuti a fost omul potrivit sa il scoate-ti in fata ... mai mare rau nu va putea face nimeni decat v-ati facut-o voi singuri. Il mai puneti pe bufonul de Prigoana candidat si.... esecul e garantat!
    Caragiale sa traiasca ca e vremea domniei sale.....
  • 0 (0 voturi)    
    Cucuoama , ia-ti gindul! (Duminică, 1 aprilie 2012, 12:25)

    Radu [anonim]

    Oameni de onoare si caracter nu se baga in mizeria voastra , nici macar nu dicuta cu voi decit ca-s civilizati si politicosi. Doamna , esti singura , parasita , ravasita. Cind va plimbati craci ca si cistigatoare de trofeie olimpice, cei care au dus greul patidului erau bagati la magazie. Oameni care chiat au muncit au fcost eclipsati de niste puicute cu cracii goi, Dumneata Cocosico, Robertuta, ... Ei acum sa vedem care din voi poate sa convinga pe cine va ca voi faceti politica , urmariti doctrina, sunteti credibile ...
    Domnita , iti recomand sa te internezi la Viena intr-un spital cu diagnosticul Partita prez. si sa ai macar scuza ca ai fost grav bolnava si nu te-ai putut implica in evenimentele politice.//(editat de HotNews.ro)
  • 0 (0 voturi)    
    Prigoana invinge (Duminică, 1 aprilie 2012, 13:59)

    Gata cu ciuma USL [anonim]

    Udrea a ales corect. Este un politician adevarat stie ce face.

    Prigoana, este salvarea Bucurestiului de banditul Oprescu care n-a facut absolut nimic in cei 4 ani la PG.
    Trebuie sa-l invinga, altfel ne mananca cainii de vii, deoarece hotul asta nici macar nu a fost interesat de aceasta problema, s-a spalat pe maini si a dat-o la sectoare. Un smecher care nu cunoaste administratie, nu stie ce inseamna munca adevarata, deoarece el este un comunist si fiu de securist care a fost invatat sa minta sa fure si sa insele.
    Cum va explicati ca averile sale au crescut colosal in acesti 4 ani.
    Cum va explicati ca toate lucrariule finalizate de oamenii lui prin firmele lui au prosperat iar lucrarile au fost prost facute, vedeti Arena unde a praduit-o Oprescu, Psasajul Basarb tot de firmele lui si ale PSD-ului a fost facut si acum iar sunt probleme....firmele lui si ale fostei sotii securista si ea, au saracit spitalele din Bucuresti prin off-shoree din Cipru, nenorocirile de la Sighet tot prin frma lui au fost facute.
    Cat mai vreti sa fiti prostiti de acest bandit, sunteti autisti dragi bucuresteni?????
  • 0 (0 voturi)    
    asfdsa (Marţi, 3 aprilie 2012, 21:45)

    andrei [anonim]

    Cred ca fiecare partid ar trebui sa mearga cu candidati proprii la alegeri , dintr-un simplu motiv si anume dovedirea integritatii si uniunii partidlui , iar asta inseamna multe in ochii electoratului