Elena Udrea: Eu nu ma numar printre greii PDL / As fi candidat la Primaria Generala insa l-am ales pe cel care poate sa aduca cele mai multe voturi

de Corina Ionel     HotNews.ro
Sâmbătă, 31 martie 2012, 21:32 Revista Presei | Radio TV

Elena Udrea
Foto: Captura Realitatea TV
"Eu nu sunt dintre greii partidului", a declarat Elena Udrea sambata seara, la Realitatea TV, incercand sa explice de ce ea, sau alte nume cu greutate ale PDL, nu s-au inscris in cursa pentru Primaria Capitalei.

"Eu as fi candidat la Bucuresti insa sunt consecventa si cand este vorba de mine si spun acelasi lucru ca atunci si cand este vorba de Cristian Preda, spre exemplu. Este firesc sa imi doresc si este obligatia mea sa merg in alegeri cu cel care este cel mai bine plasat, cel care poate sa sa duca cele mai multe voturi. Nu eram eu aceea persoana." a declarat presedintele PDL Bucuresti.


Citeste mai multe despre   






















2627 vizualizari

  • +11 (13 voturi)    
    Aici, cam are dreptate Dna Udrea !! (Sâmbătă, 31 martie 2012, 21:51)

    costica [anonim]

    Cu prigoana PDL va pierde fara mari sperante inca de-acuma, dar cu Elena Udrea ar fi fost DEZASTRU !!
    Ar fi depasit-o si candidatii lui PP-DD sau ai lui Vadim sau ai lui Becali!!
    Catastrofa ar fi fost!
    Pacat ca Dna Udrea nu ne-a oferit un astfel de spectacol unic !!
    Succesuri, dna Udrea!!!
    • 0 (2 voturi)    
      PRIGOANA INVINGE (Duminică, 1 aprilie 2012, 13:28)

      Gata cu ciuma USL [anonim] i-a raspuns lui costica

      Prigoana este salvarea Bucurestiului de banditul Oprescu care n-a facut absolut nimic in cei 4 ani la PG.
      Trebuie sa-l invinga, altfel ne mananca cainii de vii, deoarece hotul asta nici macar nu a fost interesat de aceasta problema, s-a spalat pe maini si a dat-o la sectoare. Un smecher care nu cunoaste administratie, nu stie ce inseamna munca adevarata, deoarece el este un comunist si fiu de securist care a fost invatat sa minta sa fure si sa insele.
      Cum va explicati ca averile sale au crescut colosal in acesti 4 ani.
      Cum va explicati ca toate lucrariule finalizate de oamenii lui prin firmele lui au prosperat iar lucrarile au fost prost facute, vedeti Arena unde a praduit-o Oprescu, Psasajul Basarb tot de firmele lui si ale PSD-ului a fost facut si acum iar sunt probleme....firmele lui si ale fostei sotii securista si ea, au saracit spitalele din Bucuresti prin off-shoree din Cipru, nenorocirile de la Sighet tot prin frma lui au fost facute.
      Cat mai vreti sa fiti prostiti de acest bandit, sunteti autisti dragi bucuresteni?????
      • 0 (0 voturi)    
        tov aktivist ! (Duminică, 1 aprilie 2012, 16:27)

        ginel de obor [anonim] i-a raspuns lui Gata cu ciuma USL

        voi n'aveti pic de talent la insirat cuvintele !
        ce sa mai vorbim de umor.
        bla-bla, ca la sedinta de sindicat, fabrica de sticle de lampa ...
        un' va gaseste, bre, asa de insipizi, inodori, dar plini de culoare.
        portocalie, rosie, galbena...

        moarte cainilor ! :)
  • +4 (8 voturi)    
    De ce Prigoana ?! (Sâmbătă, 31 martie 2012, 22:02)

    lili [anonim]

    Nu am vazut emisiunea.
    As fi intrebat-o pe Dna Udrea: de ce crede PDL sau Dna Udrea ca Prigoana ar aduce cele mai multe voturi, care sunt argumentele pe care se bazeaza aceasta convingere a PDLului ?!
    De ce l-ar vota bucurestenii pe Dl Prigoana, cotat de PDL ca ar aduce cele mai multe voturi ?!
    DE ce crede PDL ca NU ar vota-o bucurestenii pe Dna Udrea, ea care a condus Ministerul Dezvoltarii Regionale si Turismului, Ministerul care a avut cele mai multe fonduri europene alocate si care a reusit cea mai buna performanta atragere a lor, cum a laudat-o Dl Basescu ?!
    La asemenea performante, de ce crede PDL si Dna Udrea ca la alegeri Dna Udrea nu ar aduce cele mai multe voturi ptr PDL la Bucuresti ?!
    De ce Prigoana si nu Dna Udrea ?!
    • +1 (1 vot)    
      I s-a urcat la cap... (Duminică, 1 aprilie 2012, 9:36)

      Gino [anonim] i-a raspuns lui lili

      A luat teapa cu Prigoana....exact ca fisu o s-o ia in freza si Prigoana senior...taranul a prins tupeu nu-i mai ajunge bani de comisioane...Era mult mai serioasa o candidatura cu Cristian Preda....chiar daca sansele erau mai mici...Asa votul meu merge la
      ,,gunoi''...nu cred...voi pleca la mare in iunie...m-ati convins...
    • 0 (0 voturi)    
      simplu (Duminică, 1 aprilie 2012, 9:47)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui lili

      Pt ca Udrea a fost sub tirul antenelor in ultimii ani.
    • 0 (0 voturi)    
      RASUNSUL E SIMPLU: (Duminică, 1 aprilie 2012, 12:26)

      CosmiN [anonim] i-a raspuns lui lili

      RASUNSUL E SIMPLU la toate intrebarile tale! - PT CA ASTA SPUN SONDAJELE!!!
  • +6 (10 voturi)    
    exprimare (Sâmbătă, 31 martie 2012, 22:14)

    El Condor [anonim]

    Prin afirmatia facuta presupun ca ati pierdut deja -o mare parte din electoratul pe care-l mai aveati alturi de voi. Iar tu nu aveai cum sa candidezi, pentru ca ai dus pana acum pdl-ul la pierzare; lumea vrea sa te faca sa dispari, nu sa te aleaga.
  • +5 (9 voturi)    
    La plăcinte inainte (Sâmbătă, 31 martie 2012, 22:23)

    scepticul [anonim]

    Deci când e vorba de privilegii "greii" ies în față, Când e "nasoală" treba, nimeni nu mai e greu.
    Dacă nici tanti Nuți nu e unul din greii partidului, atunci cine mai mai e?
  • +10 (16 voturi)    
    semnaturi (Sâmbătă, 31 martie 2012, 22:43)

    anke [anonim]

    Pt o alternativa credibila la Prigoana si Oprescu, ajutati-l pe Nicusor Dan sa stranga cele 36000 de semnaturi de care are nevoie ca sa candideze ca independent. Sustinut si de Andrei Plesu.

    http://nicusordan.ro/cum-va-puteti-implica

    1. Castigator a doua olimpiade internationale de matematrica, intors din Franta pentru a se implica in Romania
    2. Un om din afara sistemului, care a dovedit ca poate invinge sistemul: a castigat 23 de procese impotriva primariilor din Bucuresti
    3. Un om onest, care va stopa jaful de la Primarie. Cu banii cheltuiti in 4 ani pe panselute si arbusti la ghiveci, se puteau construi doua linii de metrou.
    4. Activitatea si investitiile Primariei vor stimularea economia din Bucuresti si vor duce la crearea de locuri de munca: investitii in parcuri tehnologice, spargerea monopolurilor la achizitiile publice.
    5. Activitatea si investitiile Primariei se vor orienta catre viata de zi cu zi a cetatenilor: refacerea pietelor agroalimentare si eliminarea intermediarilor, scaderea pretului gigacaloriei prin centrale performante, locuinte sociale, baze sportive si centre culturale in cartiere, activitati extrascolare pentru copii.
    6. Va fi respectata legea in toate aspectele.
  • -4 (10 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 31 martie 2012, 23:23)

    adrian [anonim]

    O bila alba pentru Doamna Elena Udrea... a gandit frumos problema, intrucat..nu s`a gandit la interesul propriu, si a demonstrat un spirit de echipa bine conturat...
    • -1 (1 vot)    
      Sfarsitul divei (Duminică, 1 aprilie 2012, 11:52)

      Radu [anonim] i-a raspuns lui adrian

      Domnule Adrian,
      Ca sa intelegi problema trebuie s-o studiezi pe toate fetele .
      Aceasta doamna Udrea- Cocos are un istoric ca femeie si ca politician .
      Ca femeie si-a promovat farmecele la cel mai inalt nivel , fiind studiata pe toate fetele si in toate pozitiile de cine trebuie s-o avanseze si a avansat-o .
      Cum a ajuns in piesa politica, simplu , este legat de primul studiu cu complicitati si slugareala .

      Nimeni nu da miliarde pe mina unei fite care nu a gestionat economic o toaleta publica , si care se dadea cu calul, pe plaja , si pe te miri unde aratindu-si ambalajul ca femei de top
      Daca a primit aceasta oferta este ca a platit din plin.
      Greii partidului care au luptat de l-au infiintat , au stabilit doctrina , au contribuit la promovarea lui , ca oameni seriosi, au fost trecuti pe linia doi si chelu a promovat o intreaga gasca de craci goi .
      Udrea, ploiesteanca cu fite, Ritzi facatoarea de bani pentru EBA, Sulfinita, Boagioaica ., acestia nu o vor ierta . Ia constata acum ca-i izolata , singura si o sa aiba de platit infatuarea
      In ce priveste gindirea ei , este una egoista si perversa.
      La pacalit pe gogoasa de Prigoana pentru ca sa-si mai lungeasca un pic agonia pina va fi aruncata ca Timoseanca .
      Cine o iubeste si o apreciaza pe Udrea, doar un numar limitat de beneficiari directi si cu dumneata care ai decoperit ce na descoperit nimeni - un spirit de echipa bine conturat...
      Nu pomenesc de PDL ca este dus in sondaje, ca daca va pierde, gasca Fluturica, Videanu, Berco si altii vor avea mari probleme , ca Romania se va cruci de ce va afla si de ce au praduit din bagatia tarii nenoro astia care au distrus tot , fara pic de patriotism, respect fata de batrini, salariati, tineri, invatamint, sanatate, siguranta publica, armata .... si care cred si doneaza doar bisericii sa-i cutere si sa-i apere de gherla .
      Adrian sper ca nu te superi , daca o faci esti un proscris ca si cei pomeniti si faci parte din gasca murdara a unui partid perdant.
  • +6 (6 voturi)    
    Felicitari pentru altruism (Sâmbătă, 31 martie 2012, 23:47)

    Cri [anonim]

    Electoratul PDL a fost format in mare parte de cei care isi doreau : lupta cu coruptia, reforme care sa sprijine mediul privat, transparenta. Ori, sprijinirea mediului privat a fost mai mult de tipul da-mi mie ca sa-ti iasa si tie, transparenta e de tipul cand vor unii (contractele publice sunt facute publice daca se primeste acordul, parlamentarii voteaza cum vor, ca votul e secret), coruptia e foarte profitabila in continuare. Nu poate fi eficienta o condamnare cu suspendare si pastrarea averilor. Care e pedeapsa atunci - ca ii arati cu degetul si se vor topi de rusine ? Si chiar daca primesc ceva cu executare, atata vreme cat averile nu sunt confiscate, e un nimic. Stiu ca fac un an, doi, poate in spital, oricum, ma indoiesc ca stau cu inca 10 in celula, si cand ies, sunt aranjati pe viata, plus eventual inca o generatie sau doua. Iar acum, cireasa de pe tort – dupa lupte seculare ce au durat cam o luna, impotriva lui Oprescu il propune pe Prigoana – omul de afaceri cu statul si vedeta de cancan. Mda. Felicitari ca v-ati sacrificat si nu candidati, dar nu a meritat efortul. Nici acum si, fara ceva neprevazut, nici la parlamentare.
  • +4 (12 voturi)    
    adevarul (Duminică, 1 aprilie 2012, 0:27)

    Mazeta [utilizator]

    doamna Udrea sa ne spuna mai bine cum a reusit sa stea atata timp in preajma presedintelui Basescu fara sa devina grea. adevarul cred ca ii sta pe limba.
  • +2 (2 voturi)    
    Submersibil. (Duminică, 1 aprilie 2012, 0:34)

    cornel19 [utilizator]

    Incearca sa ,,navigheze,, cu precizarea ca mediul este murdar si opac. Constatarea privitoare la murdarie si opacitate, cuprinde toate partidele politice, si in mare masura soc. ro. in ansablu sau.
  • 0 (0 voturi)    
    Fotbal (Duminică, 1 aprilie 2012, 7:49)

    termidor [anonim]

    Ridicaţi ştacheta politicieni-
    Păpaţi prea mulţi bani şi încă nu aţi trecut la profesionism.
    Elena, femeia fatală, ar fi fost valabilă în oricare partid, chiar şi în PCR. I-ar fi găsit acolo şi pe Bombo şi pe Matroz, că doar ei au lansat-o pe eşichier.
    Nuţi, spaima Constituţii, trebuia să candideze contra lui Oprescu, este obligaţia ei faţă de partid. De ce se teme atât de eşece?! De ce îi e frică nu scapă, zis-a barcagiul într-o campanie.
  • +2 (2 voturi)    
    Silviu Prigoana... (Duminică, 1 aprilie 2012, 8:24)

    lili [anonim]

    Un om "educat", scolit care va schimba fata Bucurestiului !!!!
    Sa vedem ce scoala, ce educatie, ce studii are candidatul portocaliu cu cele mai mari sanse de succes, Silviu Prigoana !!
    CV-ul e numai bun de astfel de functii la PDListi !!!(ceva de genul asta avea in CV dl Igas, fostul Ministru de Interne, analfabet PDList !!) !!
    Prigoana si-a luat bacalaureatul la seral in 1990 la terminarea Liceului Industrial din Gherla, lucrand anterior din 1983 pana in 1990 ca muncitor necalificat(!!) pe la diferite fabrici din Cluj !!!
    A intrat repede in tot felul de afaceri, a facut bani ca toti smecherii nescoliti ai Romaniei(vezi cazul Gigi Becali!!) iar in 2011, adica anul trecut(!!!!) si-a luat Licenta in Drept la invatamant la distanta la Universitatea Banatului Timisoara, un fel de Spiru Haret, fabrica de diplome a Banatului(va dati seama ce studios este Prigoana, cata instruire a reusit el la asa distanta Bucuresti - Timisoara!!) !!!
    Un om instruit, scolit, citit, la curent cu lumea anului 2011(!!!), numai bun sa schimbe fata Bucurestiului !!
    Asa pot intelege aversiunea lui Cristian Preda la candidatura lui Prigoana, numai ca altul mai bun ca Prigoana nu a gasit Dna Udrea care ar fi riscat un esec si mai rasunator !!!!
    Ce mai fauna zace in PDL, abia acuma vede toata Romania si vede si PDLul ca NU mai pot minti, ca romanii nu-i mai vor !!!
  • 0 (0 voturi)    
    ce declara Prigoana !!! (Duminică, 1 aprilie 2012, 8:50)

    vio [anonim]

    "Suntem toti miliardari de conjunctura"

    Unul dintre cei mai populari si bogati oameni de afaceri din Romania, Silviu Prigoana, face o succinta si poate cruda analiza asupra mediului de afaceri. Succesul sau il atribuie conjuncturii si nu unor abilitati speciale ca manager. Nu este sentimental cand vine vorba de afaceri. Nu e mandru de ele si le-ar vinde imediat pentru suma potrivita. Rosal face acum 250 de milioane de euro, dar nu a primit decat oferte jignitoare.

    Nimic despre lidership, managementul talentelor sau managementul performantelor. Prigoana declara sec: "Noi suntem miliardari de conjunctura. Toti. La Revolutie nu am fost nici sugari si nici pensionari. A fost o piata virgina, era totul gol". Pe langa marea oportunitate isi gaseste totusi o calitate. "In asta sunt eu bun, sunt avangardist", spune omul de afaceri referindu-se la televiziunile de nisa infiintate. Astazi insa nu s-ar mai apuca de niciuna dintre afacerile pe care le conduce. Singurul de care stie ca si-a castigat averea prin creatie proprie este Radu Georgescu, care, in 2003, a vandut companiei Microsoft tehnologia programului de antivirus RAV. "

    http://www.wowjob.ro/cv_de_top_silviu_prigoana.php
  • 0 (2 voturi)    
    Foarte ciudat... (Duminică, 1 aprilie 2012, 8:52)

    monarch [anonim]

    Deci , noi bucurestenii nu am vota-o pe Udrea care a avut miliarde ca fonduri si a fost ministru deci a putut face ceva in asa fel incat sa o simpatizam si sa o votam. In schimb am vota pe Prigoana , imbogatit din contractele cu noi si sotul unei maneliste amatoare de monden ? Ciudata logica , eu cred ca este sfarsitul PDL si al falsilor oameni politici capabili si patrioti ...Il bate Oprescu rau de tot si este pacat desi Oprescu nu a fost rau ca primar , dupa mine Bucurestiul este curat si in dezvoltare masiva , in plus cu toate zapezile foarte mari transportul si serviciile in general au functionat foarte bine ...
  • +1 (1 vot)    
    Ti-e frica (Duminică, 1 aprilie 2012, 10:02)

    milosh [utilizator]

    de Sorin Oprescu,de lupta directa,doamna Udrea.Aia cu consecventa e o poveste cu cocosul rosu,mai ales ca Udrea e foarte aproape de un Cocos:Dorin!
  • +1 (1 vot)    
    Ce face presedintele PDL? (Duminică, 1 aprilie 2012, 10:14)

    SOcrate Toma [anonim]

    Ce face doamna Udrea la organizatia PDL Bucuresti , este ceva arhicunoscut. Eu ma intreb care este activitatea presedintelui Emil Boc , acum in prag de alegeri . Daca cei trei crai ai USL naviga peste tot , promit , racoleaza, injura , spun tampenii si sunt mediatizati , in schimb presedintele PDL Emil Boc este remarcat prin iesiri obscure , anemice , nu face deplasari la organizatiile judetene , nu se implica in nimic care sa scoata partidul din amorteala pe care dumnealui a generat-o. Si inca o remarca -"greii partidului " , grei in kilograme nu in valoare , stau pe margine , se hlizesc si nu intreprind nimic. Este ceva specific acestui paretid , lipsa de implicare personala si lasarea initiativei la voluntari sau fraieri din partid.Aceasta atitudine am constatat-o la Constanta in 2008 cand domnul Onaca , PDL, a fost abandonat in campanie pentru obtinerea primariei Constanta de propriul sau partid . La un miting al acestuia , greii organizatiei PDL Constanta , din acea vreame , stateau pe margine si se hlizeau ca niste idioti. Rezultatele au fost pe masura idioteniei lor iar azi s-au dus pe centura politica a Constantei. Idiotii de azi , de pe la centru ,care asteapta sa cada capete , vor ajunge si ei tot niste neispraviti pe vreo centura oarecare sau la batjocora unor partide clientelare si racolatoare.
  • 0 (2 voturi)    
    Sa-ti fie rusine Tatulici!!! (Duminică, 1 aprilie 2012, 10:15)

    Mariicaialbastri [utilizator]

    Dupa scandalul cu plecarea coordonatorului de campanie locala pe Bucuresti in tabara adversa cu doua luni inainte de alegeri, am dat si eu drumul la televizor (90% din timp sta inchis, iar cind e deschis - pe NG, Discovery, sau Euronews) sa vad si eu pe la tembeliziuni sange de Udrea
    ( precizez ma numar printre "fanii" doamnei - am avut ocazia sa o huidui acum doi ani la festivalul de jazz de la Garana ). Cand colo...ce sa vezi, cu exceptia notabila a Andreei Pora care a desfiintat-o la TVR Info parca...toata lumea a pus batista pe tambal...

    Iar la irealitatea Tatulici a fost sub orice critica...nici o intrebare despre modul cum a gandit neuronul dansei sa-l puna pe Popescu - Piedone director de campanie locala la capitala...
  • -1 (1 vot)    
    Ca la noi... (Duminică, 1 aprilie 2012, 10:35)

    Doran [utilizator]

    Piedone sef de campanie, Prigoana primar general, iar Bahmuteanca director general peste televiziunile romanesti. Udrea nasa mare. Monica Macovei, Preda si alti intelectuali nu au ce cauta la nunta asta.
    Da-i Doamne romanului mintea cea de pe urma.
  • +2 (2 voturi)    
    Are dreptate Udrea. (Duminică, 1 aprilie 2012, 11:11)

    mircea [anonim]

    Prigoana merita sa-l invinga pe mistocarul de Oprescu.Si cred ca Prigoana va reusi sa administreze Bucurestiul ,mai bine decat Oprescu.Un primar care toata ziua se plange (cum face Oprescu)ca nu are bani nu-i bun.Banii nu vor fi niciodata suficienti si un primar trebuie sa stie sa imparta prioritatile,sa-i ajunga banii pentru a satisface pretentiile majoritatii cetatenilor.Daca lasam deoparte stilul de a face "misto"al unora.Udrea este o femeie realista si intelege corect problemele.Intradevar nu-i dintre cei care trag sforile in PDL,numiti generic"greii"si care la greu incep sa fuga.
    • 0 (0 voturi)    
      dom' postac (Duminică, 1 aprilie 2012, 20:25)

      Io. [anonim] i-a raspuns lui mircea

      Nu te mai obosi si explica sefilor tai ca e chiar pierdere de vreme ce faceti.

      Cine mai ramane sa voteze PDL acum sunt doar cei care inteleg ca e singura alternativa la ce urmeaza si practic e aprecierea pentru persoanele capabile din partid (dna.Macovei spre exemplu).

      Mai rau va faceti cu postaceala si eventual reusiti sa ii scarbiti si pe cei care cum necum hotarasc totusi ca mai bine voteaza cu voi decat sa nu voteze.

      Putin bun simt va rugam ca oricum nu votam PSD, PNL dar nu ne faceti sa nu mai votam deloc.
  • +1 (1 vot)    
    ... (Duminică, 1 aprilie 2012, 17:07)

    Sabrrrina [utilizator]

    Doamna Udrea, firesc ar fi sa mergeti in campanie cu persoana care ar fi cea mai potrivita pentru functia la care candideaza, nu cu persoana care va aduce voua cele mai multe voturi. Ca politician, ar trebui sa va ganditi in primul rand la binele cetatenilor si mai apoi la binele propriului partid...
  • -1 (1 vot)    
    asteptarile PDL la Bucuresti... (Duminică, 1 aprilie 2012, 18:11)

    costica [anonim]

    Care segment de alegatori este acela care va vota cu Prigoana la Bucuresti ?!
    PDL are ca sustinatori oameni de dreapta, oameni cu un anumit nivel de educatie, cu un anumit nivel de trai, ori care sunt acei oameni de dreapta, educati si civilizati care sa-l voteze pe analfabetul si smecherul de Prigoana ?!
    Ce mi-e Gigi Becali, ce mi-e Prigoana, doi analfabeti, bogati, cu diplome obtinute anul trecut in 2011 in cazul lui Prigoana la Invatamant la distanta!!