Ilie Sarbu, la TVR Info: PC va avea un portofoliu important in viitorul Guvern

de Narcis Anton     HotNews.ro
Joi, 26 aprilie 2012, 23:12 Revista Presei | Radio TV

PC va avea in mod sigur un loc in viitorul Guvern, a declarat joi, la TVR Info, liderul senatorilor PSD, Ilie Sarbu. El a subliniat ca "PC va avea chiar un portofoliu important... de vicepremier, cu minister". Potrivit unor surse politice, Partidului Conservator i-ar putea reveni portofoliul Agriculturii. 

PC va avea minister si rang; mi se pare si firesc: sunt trei partide care compun USL....nu e o decizie inca luata, dar cred ca va fi". 


Intrebat de o posibila implicare a presedintelui fondator al PC, Dan Voiculescu, in activitatea viitorului Guvern, Ilie Sarbu a raspuns:" Dan Voiculescu a spus clar ca nu-l intereseaza; nici nu cred ca are timp pentru asta".


Citeste mai multe despre   



















633 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    datoriile trebuie achitate, nu-i asa? (Joi, 26 aprilie 2012, 23:17)

    bizonul [anonim]

    USL-ul are datorii enorme fata de latrinele TV patronate de felix voiculescu.
    Si pentru ca USL-ul nu are suficienti bani pentru "binele" facut de latrine TV - adica spalarea a milioane de creiere - atunci s-au gindit sa le dea posturi in guvernul USL care nu va fi :)
  • +2 (2 voturi)    
    deja isi impart ciolanul (Joi, 26 aprilie 2012, 23:40)

    zambara [utilizator]

    Nici n-au pus inca mana pe el si deja au si inceput sa-si imparta ciolanul. :)
  • +2 (2 voturi)    
    Justiţia sau Economia? (Joi, 26 aprilie 2012, 23:41)

    ro [anonim]

    ce-i daţi Motanului?
  • +3 (3 voturi)    
    Propunere! (Joi, 26 aprilie 2012, 23:51)

    Giustok [anonim]

    Il propun pe Mircea Badea ca vicepremier, are brandul mare si este mai muschiolos decat Mihai Razvan Ungureanu!
    • 0 (0 voturi)    
      Daca e mai musculos... (Vineri, 27 aprilie 2012, 1:09)

      Andrei966 [utilizator] i-a raspuns lui Giustok

      poate... dar cu brandul n-ai nimerit-o, intreab-o pe Mihaela Radulescu..
  • 0 (0 voturi)    
    revizuire constitutie (Vineri, 27 aprilie 2012, 1:21)

    traseistii afara [anonim]

    Si asa trebuie sa se micsoreze numarul de parlamentari ...
  • 0 (0 voturi)    
    n-ati invatzat de la esecul lui Geoana nimic ! (Vineri, 27 aprilie 2012, 1:27)

    cineva [anonim]

    vai de mama voastra de retardati
    nici macar prostia monumentala a lui Geoana nu a reusit sa va faca sa nu mai latrati inainte ;

    glasuiti a prostie cronica !