Daniel Constantin, la TVR Info: Niciodata Dan Voiculescu nu mi-a facut vreo solicitare de a-l favoriza

de Narcis Anton     HotNews.ro
Miercuri, 30 mai 2012, 22:48 Revista Presei | Radio TV

Presedintele Partidului Conservator, Daniel Constantin, a declarat miercuri, la TVR Info ca Dan Voiculescu nu i-a facut niciodata vreo solicitare de a-l favoriza in vreun fel. Ministrul Agriculturii s-a referit si la procesul dintre Voiculescu si ministerul pe care il conduce, dar si la imprumutul pe care presedintele fondator al PC i l-a acordat.

"Imprumutul este din 2007, intre timp am mai detinut functii publice si niciodata presedintele fondator al PC nu mi-a facut niciun fel de solicitare si nu va face niciun fel de solicitare, puteti sa aveti aceasta garantie. Exista aceasta demagogie in ultimul timp, din partea celor care au fost la guvernare, ca as putea favoriza, avand in vedere procesul care exista intre minister si domnul Voiculescu...lucrurile nu stau chiar asa, procesul este intre Parchet si mai multe persoane, unde ministerul Agriculturiii este doar parte civila; acesti demagogi, in patru ani, cat au fost la guvernare, nu au trimis macar un reprezentant de la directia juridica la procesul domnului Voiculescu, ieri a afost o infatisare, in care pentru prima data ministerul Agriculturii a fost prezent", a declarat ministrul Agriculturii, in emisiunea InfoExpres.

Daniel Constantin a mai spus ca nu s-a pus niciodata in discutie sa preia un alt minister in afara de cel al Agriculturii, pregatirea lui de baza fiind de inginer zootehnist.


Citeste mai multe despre   






















910 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    :)))) (Miercuri, 30 mai 2012, 22:53)

    bgd [utilizator]

    buna asta....dle Ministru.
    • 0 (0 voturi)    
      Nici nu e nevoie sa faca vre-o solicitare (Vineri, 1 iunie 2012, 8:10)

      Gamma [anonim] i-a raspuns lui bgd

      E deajuns sa se incrunte putin .
  • +3 (3 voturi)    
    da da... (Miercuri, 30 mai 2012, 22:57)

    Pocak [anonim]

    Asa as zice si eu....
  • +4 (4 voturi)    
    Si totusi ? (Miercuri, 30 mai 2012, 23:04)

    LoveRomania [utilizator]

    Si totusi de ce a tinut cu dintii seful tau Felix ca tu sa ocupi exact acest post si nu altul?
    Te rog sa ne explici?
    Pai de ce trebuia sa trimita ministerul un amarat de jurist acolo la proces cand erau cativa procurori bine pregatiti care se ocupau de caz?
    Au fost trimisi pentru a incurca pe acolo cu ceva hartii declaratii astfel incat procesul sa se amane la nasfarsit?
  • +2 (2 voturi)    
    mda... (Miercuri, 30 mai 2012, 23:05)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    si marmota invelea ciocolata in staniol
  • +5 (5 voturi)    
    Se subintelege (Miercuri, 30 mai 2012, 23:08)

    ckn erck k cr [anonim]

    Nici nu trebuia!
  • +6 (6 voturi)    
    dar (Miercuri, 30 mai 2012, 23:08)

    excalibur [utilizator]

    n-ai sta pe ginduri daca ti-ar cere un serviciu, nu? prietenul la nevoie se cunoaste, nu? de fapt la cum te vad inimos, cred ca nici nu o sa astepti sa te roage ci o sa-i faci tu o surpriza placuta. Cine te-ar putea invinui??? doar nu vrei sa ajungi sa dormi prin gara de nord, nu??? bine ca ai trimis pe cineva din minister la proces, sa nu se-ntimple vre-un pocinog,
  • +6 (6 voturi)    
    Te credem, cum sa nu (Miercuri, 30 mai 2012, 23:08)

    Toma N [anonim]

    Ai spune tu o minciuna? Neah, nici nu poate fi vorba caci se stie: Felix promoveaza doar oameni de calitate si la el in partid adevarul e sfint.
  • +5 (5 voturi)    
    Hai mah, nici macar o floare? (Miercuri, 30 mai 2012, 23:09)

    Serban [anonim]

    Pai nu i-a dat nevasta-ta nici macar un trandafir la pret redus ca sa decoreze PNL-PC ? nici macar PSD nu a primit trandafiri de la tine la pret redus la cererea lui voiculescu? eu nu inteleg.... un lucru simplu.. ce te califica pe tine sa fii presedinte PC ?
    • +2 (2 voturi)    
      iti spun eu (Joi, 31 mai 2012, 0:15)

      Tom_Macaragiu [utilizator] i-a raspuns lui Serban

      tata lu` asta micu a fost coleg cu felix la turnatorie. si cum incapabilul sau fecior nu gasea nimic de lucru l-a rugat tacsu pe felix sa ii faca si lui un loc pe acolo.
      felix a speculat, stiind ca asta e total depersonalizat si l-a facut ditamai presedintele de partid stiind ca il poate strange de oute cum vrea el daca ii da banuti sa isi faca o casuta la Corbeanca.

      Asta il recomanda pe putzoi la mizeria de partid a lui don` profesor.
    • +3 (3 voturi)    
      Raspuns: (Joi, 31 mai 2012, 0:21)

      justy [utilizator] i-a raspuns lui Serban

      Faptul ca nici nu e nevoie sa i se solicite vreo favoare, ceva... E setat by default.
  • +2 (2 voturi)    
    serios? (Miercuri, 30 mai 2012, 23:27)

    Gryphus [utilizator]

    chiar daca nu ti-a facut trebuie sa te simti ca d-aia te-a pus in functie dar tu vinde gogosi in continuare, oricum nu te baga nimeni in seama
  • +5 (5 voturi)    
    foarte adevarat (Miercuri, 30 mai 2012, 23:30)

    dum_i [utilizator]

    " Niciodata Dan Voiculescu nu mi-a facut vreo solicitare de a-l favoriza"...de cand sefu' trebuie sa faca solicitari...e in sarcina postului
    • +1 (1 vot)    
      exact (Joi, 31 mai 2012, 0:26)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui dum_i

      seful varanul nu solicita, ordona.
  • +5 (5 voturi)    
    Siiiiiigur ca nu! (Miercuri, 30 mai 2012, 23:30)

    ciudatu' [utilizator]

    Nici Poanta nu l-a favorizat pe tatucul Nastase. Nici Nastase n-a vorbit cu Grajdan la 5 dimineata. Cum ar putea sa se intample lucruri "ciudate" in cel mai cinstit guvern?!!!
  • +1 (1 vot)    
    marmota (Miercuri, 30 mai 2012, 23:44)

    daniel [anonim]

    asa si marmota ce facea? impacheta desigur..
  • +1 (1 vot)    
    tare (Miercuri, 30 mai 2012, 23:59)

    sindbad [anonim]

    ar fi culmea! nu vrei sa te roage frumos?
  • +2 (2 voturi)    
    Valea (Joi, 31 mai 2012, 0:00)

    EU [anonim]

    Prietene ala nu "ITI SOLICITA CEVA..." ci iti ordona...tu esti batul de la Calusarii
  • +1 (1 vot)    
    Zaaau?????? (Joi, 31 mai 2012, 0:22)

    justy [utilizator]

    Sa i-o spui lu' mutu'!
  • 0 (0 voturi)    
    Vorbe intelepte (Joi, 31 mai 2012, 0:44)

    Sword [anonim]

    Probabil cand vei mai creste vei invata (si intelege, sper) vorba " there is no free lunch"
  • 0 (0 voturi)    
    AOLEU!!! (Joi, 31 mai 2012, 1:18)

    Jimmy Hoffa [anonim]

    Dom' ministru, nici nu se va gandi vreodata sa iti transmita vreo solicitare. Trebuie sa te "sesizezi din oficiu". Daca atat te duce capu' incat sa debitezi asa ceva este cat se poate de clar ca esti doar o marioneta. Ghici ghicitoarea mea cine e papusarul?
  • +1 (1 vot)    
    Voiculescu un fel de Maica Tereza (Joi, 31 mai 2012, 2:25)

    unu [anonim]

    Voiculescu nu ti-a cerut vreodata sa il favorizezi, toata tara il cunoste pe Voiculescu - e un fel de sfant preocupat de actiuni caritabile.

    In calendarul ortodox vom avea un nou sfant, SFANTUL MOTAN FELIX, ocrotitorul celor necajiti, datatorul de sute de mii de euro fara a astepta nimic in schimb.