Liviu Pop: Premierul Ponta ar putea cere CNATDCU daune morale/ In 45 de zile am facut in mediul academic mai mult decat au facut alti ministri

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 1 iulie 2012, 17:32 Revista Presei | Radio TV

Liviu Pop, care a asigurat interimatul la Ministerul Educatiei, a declarat duminica intr-o interventie la Realitatea TV ca prim-ministrul Victor Ponta ar putea cere daune morale Consiliului National de Atestare a Titlurilor, Diplomelor si Certificatelor Universitare (CNATDCU), care a decis ca premierul a plagiat in lucrarea sa de doctorat, insistand ca nu era de competenta acestui consilu sa analizeze plagiatul.

"Premierul in momentul de fata este indreptatit sa ceara daune morale acestui presedinte si acestui consiliu pentru ca ce au facut ei e incalificabil, e abuz in functie, nu aveau nicio calitate", a declarat Liviu Pop la Realitatea TV.

In aceeasi interventie, Liviu Pop s-a declarat extrem de multumit de activitatea sa ca ministru interimar al Educatiei. "In cele 45 de zile am facut in mediul academic mai mult decat au facut alti ministri", a spus Pop.


Citeste mai multe despre   























6094 vizualizari

  • +101 (101 voturi)    
    are dreptate (Duminică, 1 iulie 2012, 17:45)

    stefan [anonim]

    A facut in 45 de zile mai mult rau in mediul academic decat toti ministri educatiei in 20 ani.
    E si prost si fudul. :(
    • +9 (9 voturi)    
      nimeni nu contesta plagiatul (Duminică, 1 iulie 2012, 18:35)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui stefan

      Toti 'oamenii de bine' contesta comisiile, ale cui or fi ele, nu faptul ca omu a copiat pe rupte.
      Adica , "o fi furat saracu de nu e treaba alora sa arate cu degetul, altii trebuie sa faca asta daca vor .. "
      Dragi elevi si studenti , daca invatati pe rupte sunteti naivi, copiati ca sa ajungeti departe ..
  • +77 (77 voturi)    
    mai degraba... (Duminică, 1 iulie 2012, 17:48)

    Maria Monica Matache [anonim]

    Mai degraba, membrii Comisiei carora li-se incalca dreptul la libera exprimare ar trebui sa-i dea in judecata pe cei care incearca sa-i sperie si sa- faca sa taca.

    Daca mediul universitar nu este inca total corupt si lipsit de demnitate- cei doi ministri vor primi raspunsul cuvenit.
  • +86 (86 voturi)    
    Erata (Duminică, 1 iulie 2012, 17:50)

    Baba Ana [anonim]

    Omul s-a grabit si a omis un cuvant - corect era:

    "In cele 45 de zile am facut in mediul academic mai mult RAU decat au facut alti ministri"
  • +81 (81 voturi)    
    in loc de daune morale mai bine ar demisiona (Duminică, 1 iulie 2012, 17:50)

    Larasara [utilizator]

    Dupa parerea mea, Acad. Marius Andruh are tot dreptul sa va ceara socoteala dvs si celor din grupul "copy-paste" pentru fraza: "Marius Andruh, beneficiar al unui grant de 1.6 milioane de euro, printr-un ordin semnat de ministrul Bacalaureat, Funeriu"
    Prof. Andruh a participat (ca inca vreo 200) la competitia de Proiecte Complexe de Cercetare Exploratorie, programul Idei, deschisa de CNCS in 2011. Propunerile de proiect au fost evaluate numai de referenti straini si proiectul prof. Andruh a obtinut 88.2 puncte
    http://uefiscdi.gov.ro/userfiles/file/PN%20II_PCCE_COMPETITIA%202011/REZULTATE%20FINALE/Lista%20proiecte%20propuse%20la%20finantare.pdf.
    Cand s-au dat rezultatele finale, si s-au semnat contractele (perioada 18 mai-13 iunie, vezi http://uefiscdi.gov.ro/articole/3045/ContractareDecontare.html
    Funeriu nici nu mai era ministru.
    Andruh e directorul de proiect din partea Universitatii Bucuresti, dar proiectul are parteneri, deci o parte din acesti bani revin partenerilor si de fapt intreaga echipa a castigat proiectul, nu prof. Andruh insusi.
    Rafuelile acestea fara precedent nu fac bine nici in tara nici pe plan extern. Ne izolam si mai mult, si ne marginalizam singuri ???
    In loc de "daune morale", Ponta si-ar da mai bine demisia, asa ar pastra o bruma de demnitate si de bun simt !!!.
  • +62 (62 voturi)    
    despagubire (Duminică, 1 iulie 2012, 17:51)

    NicolaeA [utilizator]

    Sa-i oblige sa-l faca "academician doctor" si sa-i dea cabinetul 2 ! (cel al "academician doctor" Elena Ceausescu). Sictir.
    • +35 (35 voturi)    
      ""ordonanta de urgenta" (Duminică, 1 iulie 2012, 18:51)

      Larasara [utilizator] i-a raspuns lui NicolaeA

      Nu ar fi mai usor ca guvernul actual sa dea o "ordonanta de urgenta" prin care sa declare pe Ponta neplagiator?
  • +68 (68 voturi)    
    ai dreptate (Duminică, 1 iulie 2012, 17:58)

    boogeyman [utilizator]

    NImeni n-a facut mai multe timpenii ca tine, in doar 45 de zile...
    • +4 (4 voturi)    
      Pai da! (Duminică, 1 iulie 2012, 18:13)

      Nicumi [utilizator] i-a raspuns lui boogeyman

      E doar membru al celui mai cinstit, competent si, de-ar da Domnul, scurt guvern!!!
  • +1 (1 vot)    
    Interesant (Duminică, 1 iulie 2012, 17:58)

    mures [utilizator]

    Asta chiar ca ar fi de vazut!
    Sper sa-si confirme prostia prin actionarea consilului in judecata.
  • +1 (1 vot)    
    Prietene, cara-te! (Duminică, 1 iulie 2012, 17:58)

    Elena Ciobanu [anonim]

    Esti o mizerie pentru societatea romaneasca! Abuz in functie ai facut tu si tot mascaricii care asculta de tine, inclusiv seful tau.

    Mi-e mila in schimb de copilul tau care se va afla in permanenta sub obladuirea ta!
  • +3 (3 voturi)    
    asta a innebunit de tot... (Duminică, 1 iulie 2012, 18:01)

    mercedes [utilizator]

    daca Ponta ar putea cere daune morale Consiliului si noi, poporul, am putea cere daune morale pentru imaginea catastrofala pe care a provocat-o Ponta in lume ca plagiator care nu vrea sa demisioneze. Unde se ascunde Ponta de doua-trei zile sa ne spuna si noua daca a semnat fara mandat ceva la Brüxelles in numele natiunii ? Trimite trepadusi ca dumneata, dle fost ministru, sa-l spalati de pacate cu insinuari despre alti ca sa uitam de adevaratul vinovat. Nu ajunge.
  • +63 (63 voturi)    
    in mediul academic? (Duminică, 1 iulie 2012, 18:01)

    trecatoru [utilizator]

    Ce-o fi publicat ministrul ăsta in astea 45 de zile ca sa sustina ca a facut mai mult decat altii? Parca se vaita ca nu a avut timp nici sa bea apa; cand a tinut prelegeri sau a facut research sau ce-o fi facut?
    • +2 (2 voturi)    
      Bei.. (Duminică, 1 iulie 2012, 18:10)

      gura rea [anonim] i-a raspuns lui trecatoru

      nu va mai legati de loaza asta ,maine -poimaine io sa-l vedeti praf. aca.doc.doc humoris caisa....
  • +58 (58 voturi)    
    dar noi putem cere daune lui poanta ? (Duminică, 1 iulie 2012, 18:03)

    nico3 [utilizator]

    dar noi putem cere daune lui poanta ca a zis ca are cel mai curat (murdar) guvern ? cat ? ca se tine numai de politica, numai cu injuraturi, numai cu alba-neagra. cat sa-i cerem ?
  • +2 (2 voturi)    
    Asa e! (Duminică, 1 iulie 2012, 18:05)

    Georgio [anonim]

    Are dreptate!
    In 45 de zile a facut in mediul academic mai mult RAU decat au facut alti ministri.
  • +3 (3 voturi)    
    Ar fi culmea nesimtirii. (Duminică, 1 iulie 2012, 18:06)

    dumitru vaduva [anonim]

    Mai fost ministru interimar,tu iti dai seama ce spui? Pai daca un individ care spune o asemenea gogomanie a fost ministrul educatiei,fie el si interimar,inseamna ca educatia a ajuns de rasul curcilor in Romania. Pai tu,cu mintea ta de cocostarc,cum poti sa emiti asa ceva? Mai intai,tu personal,chiar crezi ca Ponta nu a plagiat? Daca tu crezi asta si ai si dreptate,inseamna ca tu esti mai destept decat cel putin 14 academicieni ai Academiei Romane,in frunte cu seful ei si decat toate publicatiile din lume care au studiat si au decis ca Ponta a plagiat. Mai Pop,tu esti nebun de legat. Du-te ma si lasa-ne in pace ,ca nu vrem sa mai auzim de tine si de balivernele tale.Tu ai fost un accident acolo si ai lins destul ghetele lui Ponta.Ne-ai agasat si ne-ai enervat destul; cu tampeniile tale. Pai ,cand Ponta este in rahat pana-n gat,tu il indemni sa ceara daune morale? Care moralitate? Ponta poate fi moral dupa ce a furat,dupa ce si-a furat titlul de doctor.Cum poti ma amaratule cu mintea sa debitezi asemenea nesocotinta? Tu n-ai ma Dumnezeu? Cine ma e dumnezeul tau? Tu te rogui ma seara cand te culci? Ce-i spui tu lui Dumnezeu ma,cand te rogi? Si daca ai cat de cat o credinta,cand te duci inaintea lui Dumnezeu cu rugaciunea ta,nu ti-e ma rusine ca umbli cu fofarliga toata ziua si in loc sa-i dai devotamentul tau lui Dumnezeu i-l dai lui Ponta,un hot si un talhar? Mai Pop,daca esti om si ai un Dumnezeu in Isus Hristos,potoleste-te,i-ati alt drum in viata si lasa-l pe Ponta care si-a vandut sufletul diavolului.Reflecteaza la ce-ti iese pe gura si vei constata ca esti pe o cale gresita.In fond ce ai castigat mintind si aparand un infractor? Nimic. Te-ai facut de tot rasul in fata roamnilor si a lumii intregi. Toata lumea rade de tine si apri in fata ei ca un caraghios ,ca un prost si ca o mamaie fara personalitate si fara onoare. Sa-ti fie rusine, mai Pop! Nenorocitule!
  • +1 (1 vot)    
    avocatul lui tonta.... (Duminică, 1 iulie 2012, 18:07)

    dadan [utilizator]

    cata energie si proactivitate pe politrucul asta sindicalist.... se prostitueaza pentru o functie in cel mai oribil fel... tactica PSD-ilor este de a pune in functii cheie doar oameni incompetenti si manipulabili de care sa se foloseasca in savarsirea mizeriilor fara a se pata marii sforari... e interesant insa cum papusa Ponta si-a tras la randul lui papusa.... nici nu-mi imaginam ca exista atatea niveluri de sforari-papusi...
  • +1 (1 vot)    
    sunt de acord cu el, bine ca nu era mai capabil (Duminică, 1 iulie 2012, 18:08)

    gab [anonim]

    Cand vrei doar sa distrugi tot ce au facut bine cei care au fost inaintea ta, nu ai nevoie de 45 de zile. Ma bucur ca nu a fost capabil sa distruga mai mult, dar ce a inceput el o sa desavarseasca urmatoarea... :-(
  • 0 (0 voturi)    
    Ironia (Duminică, 1 iulie 2012, 18:08)

    berger [utilizator]

    Oricat de ironic ar parea cuvantul "morale" in prezenta numelor Liviu Pop si V. Ponta: da, sa o faca, sa ceara domnul Ponta cat mai multe daune morale.
    Dar "astia" care avem doctorat obtinut "normal" dupa ani de masurat fiecare cuvant scris, noi cum putem cere daune morale cand suntem pusi pe aceeasi treapta cu Ponta, plagiatorul nevinovat?
    Nu s-a acuzat destul Ponta prin actiunile lui?
  • +1 (1 vot)    
    Romania are tot dreptul (Duminică, 1 iulie 2012, 18:08)

    capingurasrl [utilizator]

    Sa ceara despagurbiri acestui guvern "warped" si "wied" care a facut in cele cetava de cand este la control mai multe pagube decat au facut toate guvenrle din 90 incoace!!!
  • +1 (1 vot)    
    Spala-te p picioare! (Duminică, 1 iulie 2012, 18:10)

    Academicu' [anonim]

    Sindicalistu' asta fara basca a confundat mediul academic" cu poiata di spatele casei unde da de mancare la pasari! Luati-i microfonul din gura si duceti- la alfabetizare! Mai are si pareri......:)
  • +1 (1 vot)    
    sindicalistul agramat (Duminică, 1 iulie 2012, 18:11)

    Nicumi [utilizator]

    Poate ne spune sindicalistul agramat ce intelege concret prin "mediul academic". Dupa aceea ne dumirim si noi ce-a vrut sa spuna mai clar. Si nu stiu de ce, am vaga banuiala ca in mintea Domniei Sale, academic=universitar=educational=restul.
    Cat de actual proverbul romanesc, "prostul pana nu-i fudul, parca nu e prost destul!!".
  • +3 (3 voturi)    
    ponta e unom facut (Duminică, 1 iulie 2012, 18:12)

    Nature [anonim]

    Abia asteptam ca premierul ponta sa dea in judecata: Nature, FAZ, El Pais, BBC, Reuters, FPA, Washington Post, New York Times, ....... si alte cateva zeci de publicatii... si ultimul, pe lista, cu voia lu'ponta CNATDCU.
    As mai sugera ca premieru ponta sa convoace un consiliu de meteorologi care sa confirme daca e timp furmos sau ploua
  • +56 (56 voturi)    
    Alooooooooo !! (Duminică, 1 iulie 2012, 18:12)

    Daniels22026 [utilizator]

    Ce consiliu CNATDCU ? Pai nu l-ati desfiintat ? Aaaa... decizia consiliului e legala acum ?

    Si ce daune morale ? Premierul a declarat ca renunta la titlul universitar. Acum de ce nu renunta, ba mai vrea si daune morale ?

    Aloooooo? Mai e cineva sanatos in tara asta ? Vreti sa innebuneasca poporul ? Vreti sa venim peste voi ??!!
  • +2 (2 voturi)    
    O pata neagra a invatamantului romanesc (Duminică, 1 iulie 2012, 18:19)

    irina [anonim]

    Un om mai incompetent decat aceasta hahalera care se crede ministru ar trebui exclus din randul cadrelor didactice. Si femeia de seviciu din MEC este mai pregatita decat acest nimeni , manevrat ca o marioneta de niste papusari nepriceputi si rau intententionati. Mai bine ar invata cum se rezolva problemele din manualul de cl.a VIII a.
  • +1 (1 vot)    
    Ce a fost? Ce va veni!!!! (Duminică, 1 iulie 2012, 18:29)

    paul155 [utilizator]

    Domnilor si doamnelor ATENTIE!!!!!
    Soseste.....ABRAMBURICA!!!!!!!!
    Veti regreta plecarea semi-docului Pop!!!!! Cu totii vom ajunge la concluzia ,,SE POATE SI MAI RAU"
  • +20 (20 voturi)    
    am o idee mai bună (Duminică, 1 iulie 2012, 18:30)

    ampersand [utilizator]

    Să-nfiinţăm, pe modelul Tribunalului Internaţional de la Haga, Curtea Internaţională de Arbitraj a Plagiatelor de la Bucureşti, sub patronajul lui Adrian Năstase şi-a lui Victor Ponta plus colaborarea lui Swoboda. Contra unor tarife grase, aici îşi vor putea aranja lejer tezele de doctorat personalităţi de la Hugo Chavez până la Ayatollahul Khamenei. Ce fras, dacă Spiru Haret e a doua universitate la nivel mondial, ca număr de studenţi, ne putem trage şi-o asemenea Curte.
  • +23 (23 voturi)    
    URGENT (Duminică, 1 iulie 2012, 18:31)

    Laly [anonim]

    Sa-i scrie cineva demisia si Tonta sa puna degetul.
  • +1 (1 vot)    
    Lasati maimuta sluga sa vorbeasca! (Duminică, 1 iulie 2012, 18:34)

    inganduratul [utilizator]

    Ce n-ar da Domnul sa ajunga chestia asta in justitie?
    Ar fi mancat Tonta cu ochelari cu tot, Si asa e terminat ca om politic; o sa-l foloseasca inca un pic drept carpa de sters pe jos si gataaaaa!
  • +25 (25 voturi)    
    Ministrul Pop (Duminică, 1 iulie 2012, 18:47)

    Karla [anonim]

    Scuipa-te sa nu te deochi, frumopsule!
    Cat despre daune, tupeul vostru e cat casa.
    Da stii ce, mai ia o pauza, interimarule, ca ne-ai sufocat in ultimele zile. De unde dracu' ai mai aparut si tu ca pana acu' nu ti-am vazut mutra si deodata ai devenit cea mai mare autoritate in domeniu. Auzi, vezi ca ti s-a terminat mandatul, asa ca ia calu' meu si du-te....
  • +35 (35 voturi)    
    Este exact Ponta care ar trebui sa plateasca (Duminică, 1 iulie 2012, 19:03)

    Kepler [utilizator]

    Miile de romani tineri si talentati care vor o educatie pe masura in tara sau in afara ei ar trebui sa-i ceara daune morale lui Ponta pt aceasta mare rusine care ii afecteaza in mod cit se poate de direct.

    In 45 de zile Pop a reusit sa distruga foarte multe lucruri bune la Educatie. Cine stie cind vor fi recuperate din nou toate acele elemente pozitive.
  • +35 (35 voturi)    
    Sa.. (Duminică, 1 iulie 2012, 19:04)

    horace [anonim]

    Sa ceara Ponta (si prin acolitil lui)i daune morale revistei "Nature" si sa consulte Cambridge-ul pentru un raspuns in privinta plagiatului. . Atunci ar fi fair, nu ar mai suna asa, politic.
    PS. Sa ne mai miram de ce copiaza copiii nostri la BAC?!?
  • +5 (5 voturi)    
    modestia in suferinta (Duminică, 1 iulie 2012, 19:10)

    Mr John [anonim]

    scuzati-mi limbajul dar individul asta este o hahalera...
    • +2 (2 voturi)    
      Sir John... (Luni, 2 iulie 2012, 6:05)

      coliva [utilizator] i-a raspuns lui Mr John

      ce i-ai mai zis-o! L-ai ranit mai rau pe pe socru' sarbu, va sangera acum hahale ... (nu mai zic si eu asa vorba urata!)
  • +2 (2 voturi)    
    ponta (Duminică, 1 iulie 2012, 19:48)

    anna [anonim]

    el este hotz , numai ca nu aveau voie cei din comisie sa spuna. lasa ca poate nu dorm cei din mediile academice din strainatate
  • +2 (2 voturi)    
    Liviu Tonta (Duminică, 1 iulie 2012, 19:49)

    Marian [anonim]

    Din articol:"pentru ca ce au facut ei e incalificabil, e abuz in functie, nu aveau nicio calitate". Exact asta a facut el in 45 de zile. Prost pana la capat.
  • +3 (3 voturi)    
    cat sa mai suportam? (Duminică, 1 iulie 2012, 19:59)

    nede [anonim]

    cat mai trebuie sa suportam genul asta de sindicalist semi-analfabet si agramat? vezi blogul lui presonal (http://liviumarianpop.blogspot.ro/2012/03/n-ai-primit-banii-de-pe-urma.html#comment-form)
  • +4 (4 voturi)    
    Inegalabil (Duminică, 1 iulie 2012, 20:00)

    Vasile [anonim]

    Lasind la o parte exprimarile gramaticale ale acestui individ, activitatea lui a fost un cosmar pentru orice cetatean interesat in calitatea educatiei si standardele academice in Romania.
    Un caracter atit de mic, servil si lipsit de rusine poate fi catalogat doar ca fiind singurul MINISTRU-CIRPA pe care l-am vazut in ultimii opt ani, cirpa la picioarele impostorului Ponta.
    Rusine !
  • +5 (5 voturi)    
    ?! (Duminică, 1 iulie 2012, 20:38)

    Ipse [anonim]

    "In cele 45 de zile am facut in mediul academic mai mult decat au facut alti ministri", HUOOOOOOOOOOOOOOOO!
  • +4 (4 voturi)    
    Ia loc (Duminică, 1 iulie 2012, 20:41)

    Cel [anonim]

    tovarase POP (nu ai ajuns la nivelul de domn) poate iei in calcul si posibilitatea ca noi restul celor am luat diplome pe bune sa te dam in judecata si sa cerem daune, pentru ca acum din cauza unora ca tine suntem priviti cu suspiciune cand aplicam la un proiect.

    Ce zici te bagi?
  • +7 (7 voturi)    
    Daune morale (Duminică, 1 iulie 2012, 20:56)

    NickB. [utilizator]

    Ce-ar fi daca Romania ti-ar cere daune morale pentru imginea creata in fata lumii intregi? Ce-ar fi daca toti cei care au o diploma de doctor pentru care au muncit ani, ti-ar cere daune morale pentru ca te pretinzi egalul lor? Ce-ar fi daca studentii de azi ti-ar cere daune morale pentru ca nu vor mai avea diplomele recunoscute nicaieri(exceptie N.Coreea). Ce-ar fi, hotule? Poate esti mandru ca n-a trebuit sa dai nimanui in cap, dar tot a talharie seamana. Ce-ar fi, gangster fara onoare, ce-ar fi?
  • +5 (5 voturi)    
    Noi poporul cand vom primi daune morale . (Duminică, 1 iulie 2012, 20:57)

    dezamagitul [utilizator]

    Noi cei care va tinem cu salarii grase cand vom primi daune morale de la voi politicenii incompetenti .
    Nu stiu cum va mai rabdam cu prostia si nesimtirea voastra . Tu ca ministru interimar al invatamantui ar trebuii sa fi avut alte preocupari de cat sa iti aperi seful. Ministerul pe care l-ai patronat este undeva la nivelul cel mai de jos , nu stiu ce viitor ne rezervati , deoarece prin scoala trec toti de la presedinte pana la ultimul om.Masurile luate de voi cei de la minister se clasifica undeva intre prostie si incompetenta iar problema numarul unu este perierea si apararea sefului, parca el nu este major si vaccinat sa se apere singur , el s-a bagat in belea el sa se apere. Tu politistule decerbrat cum spunea CTP. in loc sa te ocupi de subiecte si alte probleme importante a le ministerului ,te ocupai de desfintari , reorganizari sau alte manarii Mai bine va-ti ocupa de de problemele din invatamant pentru care santeti platiti . Probabil de aceia ai fost pus acolo sa te ocupi de acoperirea nergulilor voastre . Este adevarat domnule profesor de matematica ca nu ati stiut sa rezolvati problema de la testul pentru clasa a VIII-a ?
  • +2 (2 voturi)    
    bunul simt unde e? (Duminică, 1 iulie 2012, 21:03)

    DonDan [utilizator]

    Sunt scarbit de lipsa elementara de bun simt a acestui personaj. Ca ministru interimar trebuia doar sa asigure continuitatea. Nu a facut nimic cu cap si coada si nu face un interimar modificari.
    Iar in privinta daunelor - astept cu interes asta, ca de demisie ....
  • 0 (0 voturi)    
    In 45 de zile am facut ... (Duminică, 1 iulie 2012, 21:04)

    cgi [utilizator]

    Popica nu te umfla in pene.
    Promiti mult, e adevarat, dar inca cred ca tanti Kati e mai buna decat tine. Cred ca de aia vrea marele vostru conducator sa o aduca in locul tau.
  • +3 (3 voturi)    
    Liviu Pop a avut 45 de zile de penibila (Duminică, 1 iulie 2012, 21:17)

    __alex__ [utilizator]

    slugarnicie. Sa zica altii ce a facut, ca el e de o nesimtire pe care doar Ponta o depaseste.
  • +6 (6 voturi)    
    prostul daca nu-i fudul, (Duminică, 1 iulie 2012, 21:49)

    flitmania [utilizator]

    nu e prost destul............
  • +3 (3 voturi)    
    Ce dreaq ai facut..... (Duminică, 1 iulie 2012, 22:22)

    aaa [anonim]

    Ce dreaq ai facut.....ai bagat din nou mana in buzunarul cadrelor didactice, asta ai facut.....prima chestie la care te-ai aruncat a fost sa reinstaurezi regula ca fiecare cadru didactic sa trebuiasca sa plateasca cotizatie la sindicatul vostru de cacao''......

    Funeriu o scosese si ati inceput sa va roadeti unghiile, ca de buna voie nu mai platea nimeni cotizatie la voi!!!

    mi-e asa de scarba ca nu va-nchipuiti, sa vad ce oameni au ajuns in astfel de functii de responsabilitate mare ptr. Romania....
  • +2 (2 voturi)    
    AMT: 45 de zile. A parut mai mult, intr-adevar (Luni, 2 iulie 2012, 0:56)

    Mihail_AD [utilizator]

    Cautam sa vad care sunt realizarile. Prima care imi apare, in afara de plagiat etc, este: http://www.adevarul.ro/actualitate/eveniment/Liviu_Pop-legislatie_cu_dedicatie_pentru_o_beizadea_0_728927283.html
  • +3 (3 voturi)    
    Prostia nu are limite (Luni, 2 iulie 2012, 6:51)

    Ionut [anonim]

    Prostia nu are limite. Mediul academic are regulile lui care in cazul in care nu sunt respectate se compromite tot sistemul educational. Daunele cauzate de acest ministru si protejatul lui plagiator sunt de nemasurat.
  • +1 (1 vot)    
    Excelent! sa ceara, si va decide justitia (Luni, 2 iulie 2012, 10:16)

    Grammaticus [anonim]

    si astfel va expune fara drept de apel FRAUDA!
  • +1 (1 vot)    
    noroc (Luni, 2 iulie 2012, 10:41)

    Aramis [utilizator]

    "In cele 45 de zile am facut in mediul academic mai mult decat au facut alti ministri", a spus Pop.

    Norocul nostru ca n-ai precizat ce "ai facut", ca stim cu totii cum e cu fuck-utul asta