Antonescu: Merkel sa-i dea lui Basescu o bucatica de pamant in Germania sa se joace de-a presedintele

de I.B.     HotNews.ro
Marţi, 21 august 2012, 23:55 Revista Presei | Radio TV

Presedintele interimar Crin Antonescu a declarat, marti seara, la Antena 3, ca Romania nu este obligata sa fie 'rezervatia in care se poate intampla orice', afirmand ca Angela Merkel ar trebui sa-i dea lui Traian Basescu o bucatica de pamant in Germania pentru a se 'juca' acolo de-a presedintele, citeaza Agerpres.

'Nu are nicio obligatie Romania sa fie rezervatia in care se poate intampla orice pentru ca asa le convine unora care nu traiesc in Romania, care nu platesc impozite in Romania, care nu sufera abuzurile pe care romanii le sufera, incepand cu batjocorirea acestui vot. Sa il ia in Germania doamna Merkel, Germania este o tara mare, prospera, sa ii dea o bucatica de pamant acolo lui Basescu si PDL-ului sa se joace acolo de-a Basescu, in Romania, nu', a spus Antonescu la Antena 3.

El s-a aratat convins ca listele electorale vor fi actualizate pana la alegerile din toamna, precizand ca refuzul primarilor PDL in acest sens nu poate fi tolerat.

'Este o obligatie ca listele electorale sa fie actualizate. Daca Guvernul si institutiile care aplica legea vor dori sa ia in serios si guvernarea prin aplicarea legii, orice primar PDL-ist si orice lider al PDL vor declara ca refuza sa actualizeze aceste date, atunci acesti oameni vor trebui sa mearga pe mana justitiei. (...) Crescatoria aceasta de paraziti pe langa Parchet, de viermisori in aceste zile au aratat cum dicteaza in tara asta impotriva legii, a milioane de oameni. A iesit dl. Blaga, marele legist, care ne-a explicat cum se poate ordona primarilor: 'Noi refuzam sa dam niste date, era obligatia lor, refuzam, boicotam, inchidem usa, nu dam niciodata la MAI'. Asa ceva nu mai poate fi tolerat si asa ceva nimeni nu tolereaza, nici dl. Barosso in dreptul UE, nici doamna Merkel in Germania', a subliniat Antonescu.


Citeste mai multe despre   





















5214 vizualizari

  • +21 (21 voturi)    
    . (Miercuri, 22 august 2012, 0:02)

    radukku [utilizator]

    Diplomatia si onoarea la ea acasa...sau mai degraba le-a uitat acasa. Isi pune in cap toata Europa mahnit fiind ca nu a reusit sa ramana presedinte pentru aujutorul taticilor Paturiciu si Voiculetu. Patetic! Avand in vedere ca se vrea presedinte pe viitor ceea ce face este de-a dreptul o idiotenie de neinteles. Va spun ca multi interlopi si clientele USListe isi fac bagajele sa fuga din tara. Un tavalug e in varful dealului!
  • +24 (24 voturi)    
    Asta e idiot rau (Miercuri, 22 august 2012, 0:03)

    abint [utilizator]

    Asta e declaratie de presedinte interimar?
    Cred ca si un psihiatru s-ar speria de un asa pacient...
  • +19 (19 voturi)    
    latra gascane.. (Miercuri, 22 august 2012, 0:05)

    rooyoo [utilizator]

    ..latra, asta te pricepi sa faci cel mai bine, sa latri si sa improsti cu noroi; mizeriile pe care tu le scuipi pe gura aia murdara de jur imprejur de la tatuca felix se rasfrang insa peste tot ce inseamna Romania..
  • +22 (22 voturi)    
    no comment (Miercuri, 22 august 2012, 0:07)

    tahoatti [utilizator]

    Nu mai e timp de pierdut, trebuie bagat imediat la terapie.
  • +7 (7 voturi)    
    LLLLLLLLLLLLLLLL (Miercuri, 22 august 2012, 0:15)

    ccvica [utilizator]

    domnule Antonescu watch this: http://www.youtube.com/watch?v=YgSPaXgAdzE
    hi hi hi
  • +14 (14 voturi)    
    Propunere (Miercuri, 22 august 2012, 0:16)

    Gelu. [utilizator]

    Cred ca PNL-ul ar face o afacere foarte buna daca l-ar transfera pe ElCrin in partidul lui Voiculescu.
    Omul potrivit la locul potrivit...
  • +19 (19 voturi)    
    Referendum (Miercuri, 22 august 2012, 0:17)

    Erwin [utilizator]

    Ce ar fi sa organizeze Merkel un referendum in Romanica: "sunteti de acord cu dizolvarea parlamentului Romaniei, desfiintarea guvernului, trecerea tuturor institutiilor publice din Romania in subordinea Bundestag-ului si mutarea capitalei la Berlin?" Punem pariu ca o sa fie cvorum? Si o sa treaca referendumul cu 90%?
  • +24 (24 voturi)    
    Antonescu (Miercuri, 22 august 2012, 0:18)

    oneofthem [utilizator]

    Crin e complet nebun ?

    Acum nu e suficient ca era in razboi cu Basescu, are treaba si cu Merkel, Departamentul de stat al SUA, Barosso, Reding, etc .

    In afara de Felix si Vocea Rusiei cine il mai sustine pe el ?
  • +23 (23 voturi)    
    RECTIFIC... (Miercuri, 22 august 2012, 0:18)

    VOCEA_MINORITARULUI [utilizator]

    Intr-un comentariu anterior, ii numeam pe acei interimari de la putere drept "o gasca de imaturi..."
    Acum, dupa comentariile lor, care au urmat deciziei CCR, as dori sa fac o rectificare; de fapt... sunt o gasca de derbedei !
    • +10 (10 voturi)    
      Declaratii i......e (Miercuri, 22 august 2012, 1:17)

      vonwest1 [anonim] i-a raspuns lui VOCEA_MINORITARULUI

      E complet dus cu pluta. Sa zicem ca se vrea presedinte si viseaza sa castige alegerile din toamna.Cum naiba un om intreg la minte se poate gandi ca mai poate ajunge in fruntea statului cu asemenea declaratii?
  • +21 (21 voturi)    
    kakamoto (Miercuri, 22 august 2012, 0:20)

    alex p. [utilizator]

    Propun domnului antonescu 2 consilieri de mare ajutor pt dansul : pe dl. Freud si pe dl. Jung
  • +20 (20 voturi)    
    Antonescu turbeaza (Miercuri, 22 august 2012, 0:20)

    Kepler [utilizator]

    ca trebuie sa plece de la Cotroceni cu coada intre picioare, dar acestea sunt printre ultimele sale latraturi.
    De fapt ar trebui sa fie cercetat pt atentat la statul de drept.
  • +23 (23 voturi)    
    mascariciului Crin (Miercuri, 22 august 2012, 0:25)

    ovigeo [utilizator]

    in viata mea nu am vazut un maimutoi mai mare decit tine care sa depasesca toate limitele in ridicol.
    Sper sa iesi definitiv din politica cu un mare sut in fund .
  • +18 (18 voturi)    
    Obraznicia natanga a acestui ins (Miercuri, 22 august 2012, 0:31)

    popescu_dtru [utilizator]

    a devenit jenanta. Din fericire, va fi evacuat maine de la Cotroceni, dupa o scurta sedere in care nici macar portarul n-a apucat sa-i retina numele,
  • +12 (12 voturi)    
    Antonescu=galagie si (Miercuri, 22 august 2012, 0:32)

    Kepler [utilizator]

    mult zgomot. Nu cred ca e bun de altceva!
  • +7 (7 voturi)    
    kapul (Miercuri, 22 august 2012, 0:45)

    RoMaLeS [utilizator]

    e frustrat tare gogul asta, pericol social.... e cu kapul tare de tot
  • +10 (10 voturi)    
    pomul se cunoaste dupa roade (Miercuri, 22 august 2012, 0:45)

    geocrin [utilizator]

    Iar omul dupa faptele lui, si NU dupa teoriile frumoase debitate seara la antene ori la mitinguri electorale.
    Tovarase antenescu daca taceai FILOZOF RAMANEAI
    Esti cel mai tare din parcare........stii de ce ?
    Lumea-i in concediu
    Domnule Antonescu va inteleg toate supararile, dar URA care o aveti fata de Basescu NU se justifica, indiferent de argumentele pe care le aveti.
    Ceea ce este si mai grav ca instigati romani la URA acest lucru NU va onoreaza nici ca crestin si cu atit mai putin ca presedinte interimar.
    NU stiu cum il puteti acuza pe Basescu desi l-ati depasit in cele mai multe dintre acuzele pe care i le aduceti.
    NU este Base un sfint, dar NU stiu daca dumnevoastra aveti dreptul sa aruncati cel dintii cu piatra .
  • +8 (8 voturi)    
    nu-i sanatos la cap (Miercuri, 22 august 2012, 0:55)

    Vlad-I [utilizator]

    Saracii liberali si-au ales pe Stalin2 ca sa-i conduca, omul asta nu a fost in stare nici sa fie un bun profesor la tar, ii cereti prea multe. In 53 de ani nu ae nimic la CV, asta spune multe. Pe langa CV-ul lui MRU este o nulitate.
  • +11 (11 voturi)    
    Cineva (Miercuri, 22 august 2012, 0:59)

    si-au luat-o [utilizator]

    sa faca bine sa-l interneze pe omul asta. Desi, la cum e de bolnav, ar fi capabil sa suspende directorul ospiciului si sa-i ia locul.
  • +9 (9 voturi)    
    dement (Miercuri, 22 august 2012, 1:30)

    hmc [utilizator]

    la cum a ajuns sa vorbeasca acest dobitoc, incep a crede ca felix ii toarna etnobotanice in cafeaua de dim...., pardon, de pranz....e deja caz de camasa de forta.
    cred ca ceausescu mai vedea "agenturili straine" in spatele a tot ce nu putea sa inteleaga. e inceputul sfarsitului pentru biata papusa cretina cu ochi goi, de sticla.. dar macar asta ne scuteste de un efort: se arunca singur la cosul de gunoi!
  • -6 (6 voturi)    
    Dragi idioți PD-Liști (Miercuri, 22 august 2012, 3:13)

    Mai mult de un neuron [utilizator]

    Voi v-ați mai făcut în ultimul timp analizele la cap ? Și dacă da, sunteți bine ? Nu de alta dar e cam trist să gândești așa cum gândiți voi dacă nu sunteți plătiți foartebine de PD-L. Și din câte știu eu, PD-Lul plătește prost. Deci sunteți niște ratați care vă vindeți pe o m.e caldă. Și-atunci, parol- de ce ne mai deranjați ? O să aranjăm o colonie separat pentru voi, poate în SOmalia, unde să stați toată ziua la soare în pomi și să vă bronzați. Dar locul vostru n-a fost, nu este și nu va fi în ROmânia. Pentru că sunteți niște gunoaie.
    • +3 (3 voturi)    
      pentru "doi neuroni" ... (Miercuri, 22 august 2012, 12:16)

      the [utilizator] i-a raspuns lui Mai mult de un neuron

      stam bine cu analizele, mersi !
      daca ai vomat tot veninul, e bine ... nu uita nici tu sa trimiti ce-ai scos din tine, la analiza. Ficatul bolnav ... e jale mare !
  • +3 (3 voturi)    
    Discurs specific lui Vladimir Voronin (Miercuri, 22 august 2012, 9:10)

    fane_grija [utilizator]

    Ma intreb ce se mai poate comenta in urma unor afirmatii de acest gen?
    Tot ce spune Antonescu este inclus pe palierul afirmatiilor belicoase ale unor figuri triste in istoria mai multor popoare, unele dintre ele aflate in proximitatea noastra geografica, spre est.
    Dincolo de primitivismul si simplitatea reactiei in sine, din ceea ce cu greu se poate numi discurs de presedinte, chiar si interimar, razbate dorinta Gruparii Infractionale Organizate de a ramane singura optiune politica pentru Romania.
  • +2 (2 voturi)    
    Deci... (Miercuri, 22 august 2012, 10:45)

    coco04 [utilizator]

    Nici PDL-uil nu mai poate exista in Romania?!.
    Doar partide satelit ale USL-ului?
    • +2 (2 voturi)    
      :)))))))))) (Miercuri, 22 august 2012, 12:19)

      the [utilizator] i-a raspuns lui coco04

      ce satelit, frate ?
      Traiasca partidul unic, in frunte cu comitetul central si gashca jupuitorilor !
  • +3 (3 voturi)    
    Ratacita gindire!, (Miercuri, 22 august 2012, 14:28)

    gristero [utilizator]

    Ratacita gindire ai!
    Am inteles ca nu stii "artimetica " 9 mii de voturi pentru tine sint egale cu 5.3 mil. ale lui Basescu.
    Am inteles ca n-ai citit nimic in ultimul timp (probabil 2o-25 ani!)Poti sa incerci, nu s-a schimbat nimic esential in limba romana!
    Am inteles ca nici cu gramatica nu stai prea bine . Mai du-te si (re)vezi conjugarea verbelor , si sa incepi cu verbul "a inghiti' (corect este :noi nu INGHITIM si nu noi nu" INGHITEM""cum ai spus tu cu multa "demnitate",cind ne-ai anuntat ca nu mai demisionezi !{Oare Romania ar fi putut trece si peste aceasta "uriasa"pierdere"?)
    Am inteles ca notiunea de respect ti-e complet straina!
    Dar putin, macar putin BUN SIMT , nu ai?
  • 0 (0 voturi)    
    revenire (Joi, 23 august 2012, 13:16)

    ccrau [utilizator]

    ce va trebuie sa cititi atat!
  • 0 (0 voturi)    
    il doare p-asta undeva (Joi, 23 august 2012, 21:28)

    ala_ [utilizator]

    de noi toti!
    Toate actiunile si comentariile pe care le face dovedesc ca are o singura agenda, eliminarea inamicului sau, dl Basescu. In rest, ce efecte are batalia lui, nu cconteaza. Nu conteaza nici ce spun americanii, nici nemtii sau alti europeni, nici ce spune isarescu, nici ce spune justitia sau opinia publica.
    Asta este parerea mea, si nu cred ca ma insel.
  • 0 (0 voturi)    
    am "temerea" ca (Vineri, 24 august 2012, 11:01)

    visio [utilizator]

    antonescu nu va prinde sarbatorile de iarna in patul lui; am vaga idee ca ii va tine de urat lui adrian nastase....