Titus Corlatean despre problema vizelor americane: "Vrem sa fim tratati corect"

de Narcis Anton     HotNews.ro
Miercuri, 7 noiembrie 2012, 22:07 Revista Presei | Radio TV

T. Corlatean si C. Antonescu
Foto: Captura RTV.net
"Romania este un partener strategic al SUA si ne-am adus contributia atunci cand a trebuit. La fel ca Polonia, noi am fost cei mai fideli parteneri strategici ai americanilor. Consider ca problema vizelor ar trebui rezolvata cat mai repede. Eu le transmit oficialilor americani ori de cate ori am ocazia aceste aspecte. Vrem sa fim tratati corect", a declarat ​​Ministrul Afacerilor Externe, Titus Corlatean la RTV.

Presedintele Senatului Crin Antonescu a intervenit telefonic: "S-a vorbit despre faptul ca am jucat la ofside si ca l-as fi lasat pe Victor Ponta la greu. Nu exista fisuri, nimic de ascuns in relatia mea cu Victor Ponta. L-am informat pe Raed Arafat de motivul absentei mele si l-am felicitat pentru numirea sa in functie."

Titus Corlatean a adaugat: "USL este un proiect validat si solid si sa nu-si imagineze cineva ca vom face altceva dupa alegeri".

Despre relatia cu Traian Basescu: "Cand este cazul discutam despre interesele comune ale Romaniei. Nimic mai mult"


Citeste mai multe despre   



















1375 vizualizari

  • +7 (11 voturi)    
    "Vrem sa fim tratati corect" .... (Miercuri, 7 noiembrie 2012, 22:17)

    translativus [utilizator]

    Ai grije ce iti doresti caci s-ar putea sa ti se intample si daca veti fi "tratati corect", foarte multi dintre voi il vor inghesui pe detinutul Nastase in celula.
    Pe cine credeti voi ca mai pacaliti ???
    • +8 (8 voturi)    
      astia (Miercuri, 7 noiembrie 2012, 22:38)

      Angoasat [utilizator] i-a raspuns lui translativus

      cred ca pana la urma or sa se baricadeze toti la antena 3
      • +2 (2 voturi)    
        daaaaaaaa (Joi, 8 noiembrie 2012, 0:27)

        Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Angoasat

        antena 3 ... pe baricadele comunismului
  • +9 (9 voturi)    
    corect dar.. (Miercuri, 7 noiembrie 2012, 22:32)

    Angoasat [utilizator]

    Vrei sa fii tratat corect..cum? cerand demisia celor de la CCR?
  • +3 (3 voturi)    
    noi vrem drepturi..... (Miercuri, 7 noiembrie 2012, 22:47)

    geocrin [utilizator]

    Dupa imaginea facuta de iubitii nostri conducatori, cacarau si poanta, care vor doar drepturi, nu-i de mirare sa fim tratati ca atare.
    Gafa din vara a acetor "' domnii " ne v-a costa inca mult de acum inainte !
    Au fast educati de un adevarat presedinte Iliescu.
    Ce bine se traia pe timpul lui.. illescu cind legea.. minerului... era lege nu ca pe timpul lui... Basescu.
  • +3 (3 voturi)    
    o falsa problema (Miercuri, 7 noiembrie 2012, 22:49)

    Timbuku [utilizator]

    Nu inteleg care este problema cu vizele... la mine interviul acum 5 ani a durat fix 15 secunde pentru ca aveam 3 pasapoarte pline de vize. Saptamana trecuta 2 prieteni care nu au mai iesit din Europa si-au luat vize foarte usor.

    Deci unde este problema ? Americanii au zis foarte clar, cind rata de respingeri o sa fie sub 3% atunci discutam... acum in continuare este peste 30% si asta doar din cauza prostilor care cred ca ofiterul de la interviu o sa te creada ca te duci in vizita in SUA cind in cont nu ai bani nici macar de biletul de avion pina acolo.
  • +3 (3 voturi)    
    dilemă pt dl corlăţean (Miercuri, 7 noiembrie 2012, 23:48)

    ampersand [utilizator]

    Am doi fraţi: unul e laureat Nobel, celălalt e la mititica pentru jaf armat; în condiţiile astea, cum ar trebui să fiu eu tratat corect?