Antonescu: In ce ma priveste, sunt perfect sanatos, nu sunt bolnav de nimic, nici macar de somn/ Daca presedintele batjocoreste inca o data un vot coplesitor vom merge pe varianta suspendarii

de Corina Ionel     HotNews.ro
Marţi, 27 noiembrie 2012, 22:35 Revista Presei | Radio TV

Presedintele PNL Crin Antonescu a declarat telefonic, marti seara, la Romania TV, ca in cazul in care "presedintele in functiune ignora, incalca, batjocoreste inca o data un vot coplesitor categoric al cetatenolor romani" si nu vrea sa il numeasca pe Victor Ponta premier, atunci USL are doua variante, aceea de a explica alegatorilor ca "nu vrea dl Basescu, il considera pe dl Ponta porc, degeaba ati venit la vot" sau de a initia inca o data procedurile de suspendare. "Nu avem alte variate decat cele doua si categoric vom merge pe varianta suspendarii".

"Mai intai, in ce ma priveste, sunt perfect sanatos, nu sunt bolnav de nimic nici macar de somn", a declarat Antonescu precizand ca "in ce priveste epitetele adresate dluiu Ponta, poate oricine sa judece in ce masura un asemenea limbaj este compatibil cu orice functie publica, nemaivorbind de cea suprema".

"Importante de spus un singur lucru, de multa vreme si oficial in aceasta campanie electorala, noi le spunem oamenilor cinstit, daca votati USL si USL castiga majoritatea mandatelor, premier va fi Victor Ponta. Daca presedintele in functiune ignora, incalca, batjocoreste inca o data un vot coplesitor, categoric al cetatenilor romani, noi avem doua posibilitati, ori le spunem oamenilor, 'degeaba v-am spus sa ne votati, nu vrea dl Basescu, il considera pe dl Ponta porc, degeaba ati venit la vot', sau sa il suspendam a doua oara, dar nimeni nu vrea inca o suspendare. Nu avem alte variate decat cele doua si categoric vom merge pe varianta suspendarii.

Traian Basescu a declansat marti seara un atac dur la adresa premierului Victor Ponta, pe care il acuza ca este "mitoman" asa cum Crin Antonescu este "bolnav de somn". El a sustinut, la B1 TV, ca Ponta a refuzat, intr-o sedinta CSAT, majorarea bugetului Apararii, si a avertizat ca va publica acest fragment de stenograma daca primul ministru il va contrazice.




















4294 vizualizari

  • +46 (54 voturi)    
    loool (Marţi, 27 noiembrie 2012, 22:42)

    DT34 [utilizator]

    hai ca asta chiar e bolnav, nu de somn, eu cred ca e bolnav de suspendacita.
    Saracu de el.
    • +28 (30 voturi)    
      suspendare sa fie (Miercuri, 28 noiembrie 2012, 1:31)

      Tom_Macaragiu [utilizator] i-a raspuns lui DT34

      antonescule... funia si sapunul e din partea casei, iti alegi tu grinda.
    • +13 (15 voturi)    
      antenescu (Miercuri, 28 noiembrie 2012, 8:18)

      lzrd [utilizator] i-a raspuns lui DT34

      pe langa faptul ca nu este pregatit in nici un domeniu,inclusiv istorie,NU a avut bunul simt sa invete constitutia pe dinafara si sa vada ce inseamna incalcarea constitutiei;ii da inainte cu suspendarea dar nu ne intreaba sau nu se intreaba pe ce temei si pe ce bani.Cred ca nu stie ca presedintele poate refuza de trei ori numirea unui PM si apoi poate dizolva parlamentul.Ca de obicei acest dublu repetent impreuna cu marele jurist plagiator habar nu are pe ce lume traieste!
    • +1 (3 voturi)    
      subscriu (Miercuri, 28 noiembrie 2012, 12:23)

      gristero [utilizator] i-a raspuns lui DT34

      ... si de puturosenie ,de neimpliniri si de PUTERE!
  • +38 (44 voturi)    
    Asta are o singura idee, dar fixa!! (Marţi, 27 noiembrie 2012, 22:49)

    LiviuX [utilizator]

    Si care ar fi motivul de suspendare, conform Constitutiei? Ar putea insa sa aiba dreptate cu somnul: nu e bolnav, atata poate rezista, iar ponta e atat de bun ca i-a provocat somn la Iasi cand si-a spus discursul.
  • +38 (44 voturi)    
    oare (Marţi, 27 noiembrie 2012, 22:50)

    daniel-c [utilizator]

    Antonescule stii destul de bune ca Basescu are dreptate. Ai pierdut trenul nene, hai pa si sa nu mai auzim de tine
  • +29 (35 voturi)    
    Nu, nu este bolnav... (Marţi, 27 noiembrie 2012, 22:51)

    Rollo [utilizator]

    ...este dependent.
    • -1 (3 voturi)    
      de alcool? (Miercuri, 28 noiembrie 2012, 11:47)

      facebook.com/rodica.crihan [utilizator] i-a raspuns lui Rollo

      de ce este dependent? de alcool? :P
  • +32 (38 voturi)    
    Bai, adormescu! (Marţi, 27 noiembrie 2012, 23:00)

    tigan2012 [utilizator]

    Bai, acesta, fante de pokeras!
    Suspenda-ti orgoliul sau suspenda-l pe Miaunel/Tonta!
    I-ai face un bine tarii si poporului acesta!
  • +29 (35 voturi)    
    despre acest circ (Marţi, 27 noiembrie 2012, 23:03)

    Ianovici [utilizator]

    unii au fetișuri de ordin sexual, alții fetișuri cu suspendarea lu' Băsescu... Situație absolut normală.(sunt ironic :D)
    • +10 (16 voturi)    
      In sinteza, sunt la (dis)pozitia varanului :D (Miercuri, 28 noiembrie 2012, 0:24)

      Clop [utilizator] i-a raspuns lui Ianovici

      Haha, brilliant!
  • +27 (33 voturi)    
    S-a trezit Crizat Triantenescu (Marţi, 27 noiembrie 2012, 23:17)

    Wanheda [utilizator]

    Nu s-a mai deplasat la A3 ca e ocupat de Motanel. O fi sanatos dpdv fizic, dar psihic, nu trebuie sa fii psiholog ca sa iti dai seama ca are probleme mari.
    Frecandu-se la ochi a debitat ce i-a scris Varanul pe fituica, a mai pus ceva si de la el si s-a culcat la loc, doarma-n pace.
  • +15 (21 voturi)    
    va rog sa suspendati (Marţi, 27 noiembrie 2012, 23:52)

    meddio [utilizator]

    si Departamentul de Stat american, Consiliul European, UE, acceleratia gravitationala, statul de ozon si miscarea de revolutie in jurul Soarelui a Pamantului ... a vorbit mazar and fadar al Universului, chiulangiu notoriu, istoric de mare renume mondial si universal, presedinte de partid PNL, co-fondator de Grup Infractional Organizat, zis din intamplare si USL.
  • +18 (24 voturi)    
    Credeam ca deja (Miercuri, 28 noiembrie 2012, 0:53)

    ZeroAbsolut [utilizator]

    tuturor le e clar ca presedintele Romaniei, domnul Traian Basescu nu il va propune pe CtrlV Pontanocchio pentru functia de PM dupa 9 decembrie, indiferent de numarul de mandate pe care le va obtine struto-camila USL. Domnul presedinte si Romania au o lista lunga de motive pentru a refuza o asemenea dezonoare.

    Se pare ca singurul care traieste in negare privind acest aspect si viseaza in continuare sa ajunga presedinte al Romaniei prin frauda este Psihocrin Triantenescu.
  • +16 (18 voturi)    
    Noapte buna, kkrau! (Miercuri, 28 noiembrie 2012, 2:06)

    Teris [utilizator]

    Perfect sanatos?! Asta crede el, pentru ca mediocritatea nu doare!...si nici neuronul singuratic.
    Insa, uneori, sigur simte ca se sufoca cand il aude pe Basescu vorbind si daca are vreo oglinda prin preajma se vede in ea din ce in ce mai mic...

    Noroc de reanimarea de la antene! E asa de bine tratat, incat mai ca-i vine sa traga un pui de somn :))
  • +5 (7 voturi)    
    D'ale lui kkrau (Miercuri, 28 noiembrie 2012, 5:48)

    marabul [utilizator]

    traiesti din inchipuiri si minti ca o ....gazeta,v-ati ales intre voi posturile in Uniunea Slugarniciei si-a Lacomiei,poporul vrea o schimbare in mai bine nu pe voi si profitati de acest lucru.....naivitatea ne va costa mult......
  • +6 (8 voturi)    
    obsesii care provoaca somn (Miercuri, 28 noiembrie 2012, 6:01)

    krai [utilizator]

    Te-ai trezit si ai vorbit.
    Somn usor!
  • +7 (9 voturi)    
    constient (Miercuri, 28 noiembrie 2012, 8:24)

    zigot [utilizator]

    este dl antonescu de un singur lucru: Basescu are dreptate si nu poate fi contrazis cu argumente sau rationamente; atunci Kacarau o tine intr-una cu suspendarea; acesti indivizi nu ca nu au caracter dar nu isi mai dau seama cat de ridicoli sunt
    ROMANI, GANDITI pe 9 DECEMBRIE PE MANA CUI POATE AJUNGE TARA !
    DUMNEZEU SA NE LUMINEZE!
  • +5 (7 voturi)    
    Londa Color Adormescu (Miercuri, 28 noiembrie 2012, 8:38)

    shuly [utilizator]

    Cine il mai baga pe asta in seama?Un chiulangiu ratat nesimtit.
    VAi de noi ca natie daca am ajuns sa ne uitam in gura unor astfel de indivizi precum Tonta si Adormescu si altii ca ei .
  • +4 (6 voturi)    
    Mie imi place de Antonescu (Miercuri, 28 noiembrie 2012, 8:41)

    Sani [utilizator]

    Nu-i ala de a trecut Prutul?
  • +2 (4 voturi)    
    daca mai multi iti zic ca-ti este somn, culca-te!! (Miercuri, 28 noiembrie 2012, 9:45)

    exasperat [utilizator]

    antonescu este confuz rau de tot, asociaza voturile celor care-l vroiau demis pe Basescu cu voturi in favoarea lui. adormitule trezeste-te!!!! nici macar 10% din aia care au mers la referendum ( care au mers, nu care figureaza ca au votat ), nu te vor pe tine nici macar deputat. cineva din usl ar trebui sa-l lamureasca in privinta asta
  • +2 (4 voturi)    
    suspendacul ! (Miercuri, 28 noiembrie 2012, 9:59)

    pita [utilizator]

    Da ''sunt perfect sanatos...'', dar as adauga , ''aduce un picior taras''.
  • +1 (3 voturi)    
    Basescu minte (Miercuri, 28 noiembrie 2012, 10:11)

    llau [utilizator]

    Sunt de acord cu Dl. Antonescu. Dumnealui NU ESTE BOLNAV ASA ESTE EL. S-a nascut dormind, nu a invatat nimic nici de la viata nici din scoala iar comportamentul hiperkinetic (specific anumitor persoane) cred ca vine de la ceaiul de mac administrat de mama sa in copilarie (prin partea Dobrogei se practica acest obicei de catre femeile de la tara).
  • +1 (3 voturi)    
    Draga Crin (Miercuri, 28 noiembrie 2012, 10:20)

    cosminbut [utilizator]

    te rog sa ma slabesti cu argumentul majoritatii. chiar daca in ziua de azi toti avem drept de vot, trebuie sa recunoastem ca nu toti cetatenii au si discernamantul necesar a distinge graul de neghina. ori dumneata domnule antonescu impreuna cu plagiatorul si clica voastra, prin tot ceea ce faceti, reprezentati neghina in acest moment.
  • -1 (1 vot)    
    da recunoaste vreun nebun (Miercuri, 28 noiembrie 2012, 10:26)

    ggna [utilizator]

    ca este?
    Sigur ca-i sanatos...aveam vreo sansa daca era bolnav si s-ar fi putut trata...
  • +1 (3 voturi)    
    crin interimarul (Miercuri, 28 noiembrie 2012, 10:52)

    liviusmaximus [utilizator]

    si basescu il legitimeaza, cu aceste declaratii. uite asa ne-am pricopsit si cu becali, etc, etc.
    Crin e nul si nu merita discutat despre el...
  • +1 (5 voturi)    
    Nu sunt alegeri pentru Prim Ministru. (Miercuri, 28 noiembrie 2012, 11:20)

    Trojan.H [utilizator]

    Sunt alegeri parlamentare. Asadar poporul isi va exprima vointa in ce priveste alegerea legislativului si atit. Poporul nu voteaza primul ministru. Primul ministru este desemnat, conform Constitutiei, de catre seful statului. Punct.
  • 0 (2 voturi)    
    Baah!! (Miercuri, 28 noiembrie 2012, 13:35)

    aiureantramvai [utilizator]

    Te suspend, sa moara...motanul de somn!!!!