Antonescu: Vom decide zilele urmatoare daca Becali ramane in PNL, supunandu-se unor rigori

de Ionut Baias     HotNews.ro
Marţi, 29 ianuarie 2013, 0:26 Revista Presei | Radio TV

Crin Antonescu a declarat, luni seara, la Antena 3, ca in zilele urmatoare se va decide daca deputatul George Becali va ramane in partid, supunandu-se "unor rigori" ale liberalilor sau daca se va intoarce in PNG.

"Am facut o asociere politica intr-o anumita conjunctura cu domnul Becali si vom lamuri in zilele urmatoare daca domnia sa doreste sa ramana a la longue in PNL, supunandu-se unor rigori sau daca domnia sa redevine lider al unui partid care exista in Romania, din pozitia de parlamentar", sustine liderul liberal.

Declaratii Crin Antonescu:
  • Sunt perfect de acord cu dl Voiculescu, ca enunt general, pentru ca asta s-a mai intamplat.
  • Sunt de acord ca exista acest pericol, ca nu se poate coabita, ca ar fi catastrofal, ca o mana sa inceapa sa spele pe alta.
  • Ce spune dl voiculescu si sustin in totalitate este ca nu avem de a face si nu putem avea de a face cu coabitarea. E un termen pretios si nepotrivit. Si asa este si acordul de coabitare
  • Nu a fraternizat nimeni nici nu Traian Basescu nici cu oamenii regimului sau.
  • Nici altcineva dintre noi nu este in niciun fel de mana cu Traian Basescu
  • Intrebat care a fost ratiunea acordului de coabitare: Teama justificata pana la un punct de o noua criza politica, de devalorizarea leului.
  • Am convingerea ca Victor Ponta este la fel de anti-Basescu in ceea ce priveste datele regimului Basescu




















1967 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    fricaaaa (Marţi, 29 ianuarie 2013, 0:38)

    nimeni_altul [utilizator]

    Dar despre ce rigori sa fie vorba? Nu ii mai place adormitului portavocea? Sau mai degraba ii este teama sa nu spuna si de suma de bani primita o data cu intrarea ciobanului in PNL.
  • +1 (3 voturi)    
    Cacarul eco (Marţi, 29 ianuarie 2013, 0:45)

    Wanheda [utilizator]

    aparatorul animalelor (varani si berbeci in special).
    Ce frumos vorbeste el despre ele (animalele), Dl Varanul si Domnia Sa Jiji (berbecul luminii).
  • +3 (5 voturi)    
    Tare mi-ar (Marţi, 29 ianuarie 2013, 1:14)

    mihai_42 [utilizator]

    placea sa nu se inteleaga cu Becali ca apoi sa dea ala pe goarna cati bani le-a dat mascaricilor astora :)
  • +3 (5 voturi)    
    :) (Marţi, 29 ianuarie 2013, 1:23)

    Reshape [utilizator]

    Ce-ati facut, ma, ati vindut locul?? L-ati bagat pe Becali in parlament, i-ati luat banii si acum il lasati sa se duca in partidul lui?
    Acum problema e cine a luat banii; probabil ca nu partidul, ca ar fi trebuit sa apara la rubrica donatii.
    Ia ziceti, care sinteti membri PNL, ati primit si voi 2-3 euro? Sau postacii USL, s-a vazut ceva la salariu?
    Oricum ar fi asta se numeste tradare de tara: sa bagi un cioban in parlament poate fi la fel de grav cu a vinde arme la teroristi.
  • +5 (7 voturi)    
    OMG (Marţi, 29 ianuarie 2013, 1:42)

    kid_rahova [utilizator]

    voiculescu : culcat

    antonescu : yes my lord
  • 0 (2 voturi)    
    Compromisuri inacceptabile ! (Marţi, 29 ianuarie 2013, 9:18)

    gristero [utilizator]

    Cind l-ai primit in partid pe Gigel-Ciobanel,trebuia sa
    prevezi ca tu si intregul PNL va fi trebuit sa se supuna "rigorilor" lui si nu invers! Acum, dupa ce te-a "onorat"
    cu prezenta, vrei sa-l debarci ? Mai bine renunti la alti liberali ,mai putin valorosi decit Gigel-Ciobanel ( C.P. Tariceanu, Chiliman etc, ,iar pe el il pui presedintele
    COA a PNL )! Si apoi, cine va putea sa-l inlocuiasca pe Gigel in Comisia Juridica a C D ???
  • 0 (2 voturi)    
    :) (Marţi, 29 ianuarie 2013, 10:35)

    liviusmaximus [utilizator]

    sa vedeti discutii pe partea economica ce va avea oierul cu visatul-presedinte :)
    bai, dar chiar nu aveti limite !!!???
  • 0 (0 voturi)    
    Antonescu si Becali (Miercuri, 30 ianuarie 2013, 14:53)

    marga 2 [utilizator]

    Mai întî să întrebe Adormitu oile lui Becali dacă mai rămîne sau nu în PNL.Se pare cînd l-a primit în partid numai pe acestea le-a întrebat.