VIDEO Vlad Moisescu, PNL: Luni imi dau demisia din functia de vicepresedinte. Multi colegi sunt nemultumiti de Crin Antonescu, dar le e frica sa vorbeasca

de I.B.     HotNews.ro
Vineri, 1 februarie 2013, 22:31 Revista Presei | Radio TV

Vlad Moisescu
Foto: captura B1 TV
Liberalul Vlad Moisescu a anuntat, vineri, in emisiunea "Interviurile lui Cristoiu", de pe B1 TV, ca isi va demisia luni din functia de vicepresedinte al PNL, fiind nemultumit de modul de conducere al lui Crin Antonescu. "Luni, pe masa Biroului Permananent va fi demisia mea. Raman simplu membru, ca in '90", a spus politicianul.

Acesta a precizat ca mai multi colegi din PNL sunt nemultumiti de felul in care Anonescu actioneaza ca lider al formatiunii, insa nu au curajul sa vorbeasca.

"Din luna mai 2012 s-a intrat intr-un conflict, initiat de Chiliman, pe care il sustineam, cu domnul Antonescu. Destituirile au fost facute mereu inaintea alegerilor. Inainte de parlamentare, a aparut un alt conflict. Tariceanu a decis sa candideze in Sectorul 1, chiar in Colegiul lasat liber de Antonescu, ceea ce pe noi ne-a onorat si l-am sustinut, lucru care l-a infuriat si mai tare. Nu noi am generat conflictul, vina apartine domnului Antonescu. Saptamana asta, dupa 2 evenimente foarte grave. Toate astea ma fac sa-mi dau demisia. Luni, pe masa Biroului Permananent va fi demisia mea. Raman simplu membru, ca in '90. Sunt multi, dar nu au curajul sa vorbeasca. Baza traditiei liberale este vorbitul liber, dar in niciun caz teama", a spus Moisescu.




















Comentarii alese de moderator

  • usl este jucaria lui Felix (Sâmbătă, 2 februarie 2013, 10:32)
    visio [utilizator]

    si pnl-istii marionetele unui turnator ordinar; probabil ca fiecare liberal si-a dorit toata viata sa fie papusa unui felix; apropo, mai mult respect am pt becali decat pentru tunatori...







5704 vizualizari

  • +28 (30 voturi)    
    Respect (Vineri, 1 februarie 2013, 22:43)

    Cil [utilizator]

    Felicitari. Daca mai multi ca dumneavostra ar avea demnitate si ar face acest lucru poate PNL ar ajunge acolo unde ii este locul.
  • +22 (24 voturi)    
    Le ia Crin carnatu' de pe varza (Vineri, 1 februarie 2013, 22:44)

    Catch 22 [utilizator]

    Daca cineva indrazneste, e alungat de la ciolan? De ce sa te temi de Antonescu? Te poate face sa pierzi ceva? Ce sa pierzi? Hehe, intreb aiurea, stiu de ce fac politicienii politica: pentru banii nostri, desigur. Il superi pe Crin, te alunga si adio acces la afaceri de cumetrie, adio bani publici, lefuri mari si sporuri grase.
    • -2 (2 voturi)    
      Bine ma! (Sâmbătă, 2 februarie 2013, 3:27)

      kiddu [utilizator] i-a raspuns lui Catch 22

      Hai cerceteaza tu acolo ce afaceri are Moisescu ... Parca ai fi o cunostinta de a mea , tipa incontinuu "dosare , dosare.." ... cand toata lumea stie ca e ... idiot putin spus...
  • +24 (28 voturi)    
    Interesul (Vineri, 1 februarie 2013, 22:52)

    Daniels22026 [utilizator]

    Incaierarea actuala ma bucura enorm, dar nici un combatant USL-ist nu mai poate cistiga respectul meu. E mult prea tirziu pentru asta.

    Verticalitatea USL-istilor ar fi fost de apreciat in timpul loviturii de constitutie. Atunci as fi admirat interesul national care invinge interesul meschin de grup.
    • +13 (13 voturi)    
      corect (Vineri, 1 februarie 2013, 23:59)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      acum sunt doar suparati ca nu s-a impartit cum vor ei ciolanu
    • +11 (11 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 2 februarie 2013, 0:02)

      cetateanulsurmenat [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      Chiliman a fost cel care a tras un semnal de alarma atunci. Ulterior, a fost catalogat drept tradator de catre crinisti pentru scrisoarea deschisa adresata presedintelui interimar al PNL, Daniel Chitoiu. Din nefericire, se doreste inlaturarea oamenilor precum domnul Chiliman,
  • +10 (10 voturi)    
    va spun io (Vineri, 1 februarie 2013, 23:18)

    Angoasat [utilizator]

    de ce le e frica..pt ca fiecare a ciupit la vremea lui si s-a folosit de partid..partidele in ro functioneaza exact cum sunt organizatiile mafiote din cosa nostra,,de aia
    • -5 (5 voturi)    
      Fratee... (Sâmbătă, 2 februarie 2013, 3:25)

      kiddu [utilizator] i-a raspuns lui Angoasat

      Te-ai uitat prea mult la OTV sau pe Pro Cinema... Hai sa fim realisti , cauta tu la PNL S1 sa vezi ce "relatii mafiote" despre care debitezi tu gasesti. Uneori e bine sa iei pastile , mai prinzi un pic de net , mai arunci cu noroi in liberalii din garda veche! Felicitari , esti ...
  • +10 (10 voturi)    
    Da, a inceput degringolada !! (Vineri, 1 februarie 2013, 23:27)

    solar [utilizator]

    Era si de asteptat si multi dintre noi au prezis-o !! Declaratia, daca va fi insotita realmente de faptul anuntat, este o lovitura capitala in interiorul PNL!! intr-adevar , daca se acea in ara anului 2012 ar fi fost extraordinar de benefic pentru ROMANIA!! Acum doar , ne mai racoreste oleaa ....
  • +9 (9 voturi)    
    Era normal (Sâmbătă, 2 februarie 2013, 0:02)

    Ada.Matei [utilizator]

    In momentul suspendarii Curtii de Onoare si Arbitraj a PNL ar fi trebuit ca multi sa iasa sa spuna ca nu le convine. Cum sa suspenzi activitatea unei instante de judecata, oricare ar fi ea? Decat daca ai ceva murdar de facut in urmatoarea perioada!
  • +13 (13 voturi)    
    Primavara A-crina (Sâmbătă, 2 februarie 2013, 0:10)

    Wanheda [utilizator]

    Nu-l prinde vara pe Cacaru' la sefia PNL, o sa aiba parte de o Primavara Uslamica de Foc.
  • +16 (16 voturi)    
    dA (Sâmbătă, 2 februarie 2013, 0:34)

    Babilou [utilizator]

    Va dati seama la ce s-a ajuns in Ro: pana nici liberalii lui nu il mai suporta pe Antonescu....

    in farsit......
  • +5 (5 voturi)    
    Draga Vlad !! (Sâmbătă, 2 februarie 2013, 6:35)

    JohnBilco [anonim]

    Te stiu de cind erai copil mic in scutece..Vii dintro familie de MARE prestigiu in Romania : Adriana si Sorin Parintii ai mi-au fost prieteni din tinerete, OAMENI MINUNATI si fara pata !! in viata lor care a fosr din pacate scurta !! Au fost si ramin in admiratia mea cit mai traiesc in aceasta lume (putin nebuna !??). ea cunsut si pe tine dar mai putin..Nuam inteles niciodata ce aicautat in politica !!? erai un doctor cu calitati incontestabile, specializat si in USA , dar microbul politicii tea coplesit !! DAAA ai facut BINE in politica, ai o capacitatea intelectuala superioara si ti-ai folosit calitatile ( luate dela ambii parinti..) f bine si eficient ! Ai adus acest partid ( utimul din cele istorice) la victorii incredibile in Bucuresti si ai avut contributiimajore la succesele politice...Ai devenit coloana vertebrala a acestui mare partid (urmas al Bratienilor...!!?) pe care s-au bazat toate succsesle vs din Bucuresti si Romania..Ai avut colegi de calitate si luptatoripentru dreapta Romaneasca. Nu am inteles dece ?ati ales sa stati alaturi de Comunisti, dar evident ca nu a fost alegerea ta !!?
    Iti doesc ra ramaii ceiace ai ales adica simplu membru .ISTORIA vademonstra ca ai avut dreptate !
    Din indepartata Florida, iti ures sanatate si sperante !
    Cu stima John Bilco prieten cu Adrana si Sorin ( si Marina dela Chicago !)
  • +4 (4 voturi)    
    Cum adica sa demisionezi? (Sâmbătă, 2 februarie 2013, 9:36)

    Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator]

    Pai din geniala metoda de conducere a DICTATORULUI Antonescu inteleg ca nu exista reprosuri. Mazeta, te rog, explica-ne putin ce e cu aceste rautati din partea unor membrii PNL ca nu mai intelegem nimic. Poate fiindca ne-a "lovit" Ponta? Cine stie....
  • +1 (3 voturi)    
    un mic amanunt... (Sâmbătă, 2 februarie 2013, 10:24)

    toubib [utilizator]

    Intr-o lume normala apari la televizor dupa ce iti dai demisia. Parerea mea. Ganditi-va bine la ce zic inainte sa dati cu minusuri.
  • +4 (4 voturi)    
    usl este jucaria lui Felix (Sâmbătă, 2 februarie 2013, 10:32)

    visio [utilizator]

    si pnl-istii marionetele unui turnator ordinar; probabil ca fiecare liberal si-a dorit toata viata sa fie papusa unui felix; apropo, mai mult respect am pt becali decat pentru tunatori...
  • +5 (5 voturi)    
    democratia originala (Sâmbătă, 2 februarie 2013, 12:25)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    un partid care se crede liberal, e condus de unul care toata viata a fost angajat la stat.
    sa te cheme Liberal, iar prin ministrii din guvern, sa iei masuri de stinga, asta da demagogie.
    ar fi cazul sa scapati, de bugetarii din partid, astfel ramineti doar un partid vopsit, fara credibilitate in rindul celor care sunt intradevar de dreapta, si pe care voi, PNL, nu-i reprezentati deloc.
  • 0 (2 voturi)    
    Vlad Moisescu și PNL (Sâmbătă, 2 februarie 2013, 18:45)

    marga 2 [utilizator]

    Felicitări pentru acest domn Moisescu.
    Cred că cea mai bună soluție ar fi pentru țară,să ne reîntoarcem la monarhia constituțională.
    Mulți liberali au aceste convingeri și ar fi bine s-o promoveze.S-ar termina cu circul pentru alegerile prezidentiale ,am fi reprezentați de o familie regală ,care are legături de rudenie cu mai toate țările europene,care au în fruntea țării, case regale.
    In acest caz mă gîndesc la Prințul Paul,care are tot dreptul la tron și nu are pretenții bănești,pentru funcția de monarh.Este om de afaceri,bogat,nu are nevoie de retribuție .