Un nou episod din razboiul RTV-Antena 3 si PSD-PNL

VIDEO Sebastian Ghita, patronul RTV: Atacul lui S. R. Stanescu la adresa serviciilor de informatii romanesti, coordonat cu cel al trustului lui Voiculescu si al lui Ioan Nicolae, este de factura sovietica

de Corina Ionel     HotNews.ro
Luni, 11 februarie 2013, 21:08 Revista Presei | Radio TV

Sebastian Ghita, fondatorul Asesoft
Foto: Agerpres
Deputatul PSD Sebastian Ghita a raspuns luni, pentru B1TV, atacurilor senatorului PNL Sorin Rosca Stanescu care l-a acuzat pe patronul Romania TV ca este "ofiter acoperit" si coordoneaza campania de denigrare a PNL. Ghita, care detine functia de secretar al Comisiei parlamentare de control a SRI, a declarat ca atacul senatorului PNL "la adresa serviciilor de informatii romanesti este de factura sovietica." Deputatul PSD mai arata ca atacul lui Stanescu a aparut intr-o perioada in care atat trustul lui Dan Voiculescu, cat si fostul ofiter al securitatii Ioan Nicolae ataca serviciile de informatii din Romania.

Sebastian Ghita a transmis o declaratie realizatorului emisiunii Aktualitatea de la B1 in care afirma urmatoarele:

"Sorin Rosca Stanescu ramane un om duplicitar care foloseste metode securiste. Nu stiu exact raporturile sale cu securitatea ceausista, dar obiceiurile sale sunt aceleasi.

Atacul sau la adresa serviciilor de informatii romanesti este de factura sovietica.

Atacul a aparut intr-o saptamana in care trustul lui Voiculescu ataca si el serviciile de informatii ale Romaniei, partenerii lor din Statele Unite si credibilitatea lor, iar fostul ofiter al securitatii Ioan Nicolae, cunoscut colaborator al firmelor de gaze din Rusia, ataca in emisiuni platite eforturile Romaniei in domeniul exploatarii gazelor de sist si acuza si el SRI si SIE.

Mai curios este ce legatura este intre Voiculescu, Rosca Stanescu si Ioan Nicolae decat ce spune Rosca Stanescu.

Nici un serviciu de informatii care a implementat in functionarea sa valorile democratice si ale carui metode de lucru sunt validate prin mecanismele de cooperare si verificare cu partenerii externi nu isi poate permite sa formeze sau sa accepte infiltrari in cadrul comisiei parlamentare de verificare.

Rosca Stanescu vorbeste pentru a-si acoperi fapte penale si istorii mai vechi
".




Citeste mai multe despre   



















10210 vizualizari

  • +43 (47 voturi)    
    au inceput ? (Luni, 11 februarie 2013, 21:16)

    titiacs [utilizator]

    corbii sa-si scoata ochii intre ei ! super tara !
    • +1 (9 voturi)    
      m-am mirat cand l-am vazut pe Ghitza USL-ist (Marţi, 12 februarie 2013, 10:24)

      Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui titiacs

      De ce l-a luat Ponta in PSD?
      Hmmm, nu mi-a placut deloc.
      la fel ca Becali la PNL.
      M-am gandit: becali sponzorizeaza, campaniile electorale costa mult....mda.
      Ghitza? are o televiziune...a promis ca sprijina mediatic USL-ul....hmmm, poate ca asa l-a convins pe Ponta. Sa zicem....dar ce vedem?
      Ghitza ataca doar PNL-ul, urat, murdar, otvisic....
      Intzeleg.
      ce nu intzeleg este tacerea lui Ponta.
      Nu-i bine domnule prim, nu-i bine ....
      • +5 (9 voturi)    
        Pai PSD e cu ramura moderna, (Marţi, 12 februarie 2013, 10:41)

        Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

        .. tanara a serviciilor. PNL a ramas cu vechii informatori si veteranii din Dosarul Corbii..
        Stiti, baietii aia care-i chemasera pe cei din USLA sa apere Ministerul Fortelor Armate si apoi au deschis focul... asa ca nu ma mira ca au inceput sa se certe.
  • +45 (49 voturi)    
    batalia titanilor ?; (Luni, 11 februarie 2013, 21:41)

    nash pandelica [utilizator]

    sanchi, abureala.\
    foame mare, ciolanul mic.
    • +27 (29 voturi)    
      M-ai facut sa dau un zambet a la' Nelutu Iilici (Luni, 11 februarie 2013, 23:40)

      Ion B [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      Multumesc, mi-ai facut ziua.
  • -11 (47 voturi)    
    serengeti (Luni, 11 februarie 2013, 21:42)

    Mazeta [utilizator]

    Sezonul ploios a trecut de mult. Hrana este tot mai rară și mai slabă. Pe margine fostului lac, acum aproape secat, serviciile românești de informații își arată colții unele către altele, pregătindu-se de luptă.
    • +12 (22 voturi)    
      Ti-am dat plus (Luni, 11 februarie 2013, 22:44)

      Florin Cj [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Cred ca prima data cand ti-am dat un plus, dar ai fost amuzant.

      PS: Tocmai ai terminat de vizionat emisiunea Mari Pradatori pe Discovery? :)
    • +1 (3 voturi)    
      .. iar in mal e un crocodil... (Marţi, 12 februarie 2013, 10:42)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      .. cu solzii rosii....
  • +34 (38 voturi)    
    ******** (Luni, 11 februarie 2013, 21:52)

    Andradda [utilizator]

    Securistii PSD se cearta cu securistii PNL
    E clar ca de-aici nu va iesi nimic altceva decat o noua lege care ii va scoate basma curata si pe unii si pe altii.
    Frumos jucat!
  • +32 (38 voturi)    
    oau (Luni, 11 februarie 2013, 22:04)

    andimi [utilizator]

    oau, treaba se impute. Ghita nu vorbea fara acordul lui Ponta, asta e clar, iar magariile lui SRS au probabil ceva legatura cu interese de dincolo de Nistru (plus cu interesele penalilor de a nu intra la mititica). Practic, s-a ridicat mingea la fileu lui Crin, care daca ii va mai tolera mult pe SRS et co risca ruptura in USL. Interesant!
  • -24 (30 voturi)    
    Patronule, de ce nu explici (Luni, 11 februarie 2013, 22:16)

    Colonel [utilizator]

    Cum de a-ti preluat "stirile" alea scrise special pentru voi pe net ca sa arate lumii cat de neseriosi si manipulatori sunteti ?
    • +21 (25 voturi)    
      tov polkovnik, (Luni, 11 februarie 2013, 23:39)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Colonel

      ati primit pensia aia promisa ?
    • +21 (25 voturi)    
      Tu cum explici (Luni, 11 februarie 2013, 23:50)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui Colonel

      Tu cum explici ca nu "sti" sa "puii" cratima unde "tre-be"?
      • +7 (11 voturi)    
        inainte de revolutie... (Marţi, 12 februarie 2013, 10:45)

        Dianora [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

        .. gradatii de genul colonelului faceau studiile la fara-frecventa.
      • +3 (7 voturi)    
        O fi fost (Marţi, 12 februarie 2013, 10:50)

        Kappa [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

        facut colonel pe puncte ? Nu c-ar fi fost prea batrin. Poate la apelul bocancilor? Dar astia nu se mai fac asa acum.
        La cite greseli de gramatica face si la cum gindeste ar face bin sa se iscaleasca Mazeta sau Evoque sau Montesquieu da' sa lase armata-n pace.
      • +1 (3 voturi)    
        Io-mi explic ... (Miercuri, 13 februarie 2013, 8:00)

        Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

        ... prin faptul ca cine stie, posibil pt. el literele chirilice is mai la indemana, si gramatica romaneasca si aia ruseasca nu se prea aseamana.
  • +23 (29 voturi)    
    Wow! (Luni, 11 februarie 2013, 22:20)

    AliKimiku [utilizator]

    In sfarsit securistii se ataca intre ei. Era o problema de timp pana cand conflictul intre securistii batrani( Voiculescu, Stanescu, Nicolae, etc) si cei tineri(si inca nedesconspirati) va iesi la iveala. Si asta ne da sansa de a vedea cum si cine a furat tara vreme de 20 de ani.
  • +26 (30 voturi)    
    O vorba romaneasca... (Luni, 11 februarie 2013, 22:28)

    MaraZ. [utilizator]

    Apropos de patronii de televiziuni — pina mai ieri "in aceeasi barca", iar azi "in razboi" (desi nu si-au schimbat deviza: "Jos Basescu!") —, o vorba romanesca spune: "incurca-i drace!"
    Da, cind ii vezi cu ce se ocupa posturile lor TV, nu poti zice decit (exact) asa: "incurca-i drace!"
  • +15 (19 voturi)    
    bine mah ghitza (Luni, 11 februarie 2013, 22:41)

    Angoasat [utilizator]

    ce le-ai tras-o..esti tare, cu nuanta sa nu ne prindem..
  • -18 (28 voturi)    
    pai si d'artagnan? (Luni, 11 februarie 2013, 22:53)

    Montesquieu [utilizator]

    l-a uitat ghitza si pe al 4-lea securist de frunte, pe numele lui traian basescu
    • +7 (11 voturi)    
      ok (Marţi, 12 februarie 2013, 9:05)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      intr-un scandal din liota de securisti ai usl, in care nici unul din cei implicati direct nu il mentioneaza pe basescu, singurul lucru relevant pe care il gasesti, este ca si el a fost securist?

      nu-i asa ca si demisia lu' ratzinger era tot o aluzie pentru tiran?
  • +20 (24 voturi)    
    Nu mai intelege nimeni nimic (Luni, 11 februarie 2013, 23:35)

    Wanheda [utilizator]

    Din ce se intampla in Romania. Parca-s toti o gramada de vulturi hoitari care se cearta pe scheletul deja devorat de hiene si sacali.
  • +5 (15 voturi)    
    sovietic pe naiba... (Luni, 11 februarie 2013, 23:55)

    Anonim AntiBasescu [utilizator]

    As, eu zic ca-i tipic romanesc: cind golanul iteste nasul, arde-i una in ...grimasa....so to speak....
  • +9 (15 voturi)    
    Ce ciudat (Marţi, 12 februarie 2013, 8:11)

    Mao2 [utilizator]

    am ajuns sa tin cu PSD-ul (ma refer la razboiul PNL-PSD )...daca-mi spunea cineva asta acum o saptamana il credeam nebun...
    • -1 (1 vot)    
      Dac-ai ajuns sa tii cu PSD ... (Miercuri, 13 februarie 2013, 8:06)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui Mao2

      ... doar ca se cearta acuma cu PNL, rau ai ajuns.

      Politica celor ce conduc asa-zisa stanga romaneasca a fost din '89 si pana acuma constanta: fa partide mici gramada, specializate pe a acapara cate o categorie de electorat, si pe urma discrediteaza-le.

      PNL acuma e deja la faza de discreditare. Nu cred ca mai are mult si vine la rand si PC. Is curios insa cu ce mai ies in fata dupa aia. Nu de alta, dar lumea fiind scarbita de politica, sa faci partide mici si noi devine tot mai costisitor, si cele doua campanii electorale de anu' asta, criza, puscaria lu' Bombo, procesele lu' Voiculescu, toate au costat bani de i-au uscat. Pana acuma nici nu le-a iesit mare lucru cu vreo privatizare (si Oltchim si Hidroelectrica n-au iesit cum voiau ei), asa ca pe moment li se cam lipeste burta de spate.

      Exista o sursa de finantare, si de-aia ar trebui sa ne fie noua tuturor frica. Hint: banii ar urma sa vina din est ...
      • 0 (0 voturi)    
        cred ca deja ai (Miercuri, 13 februarie 2013, 11:37)

        Mao2 [utilizator] i-a raspuns lui Eu the first

        dat in paranoia....in primul rand ca PC-ul nu are nevoie sa fie discreditat (cel putin in fata oamenii normali la cap) iar bani nu prea mai sunt... nu se mai dau tunuri ca pe vremuri si a inceput sa le cam fie frica cu condamnarile astea din ultima vreme...privatizarile era si normal sa esueze atata timp cat pui in contract pastrarea locurilor de munca...investitorul vrea un profit si nu sa faca filantropie...