Mihai Stanisoara: Nu ma regasesc in proiectele propuse de Blaga, Udrea sau Macovei/ Blaga se referea la el probabil cand a spus ca partidul i-a oferit totul. Nu a respectat pe nimeni in partid/ Udrea e mai proaspata, Blaga mai uzat, motiunea lui Macovei nu exista

de Ionut Baias     HotNews.ro
Miercuri, 6 martie 2013, 22:56 Revista Presei | Radio TV

Mihai Stanisoara
Foto: Captura Realitatea TV
Mihai Stanisoara a declarat la "Jocuri de putere" de pe Realitatea TV ca a plecat din PDL fiindca lucrurile nu merg in directia dorita de el si ca nu se mai regaseste nici in proiectele de viitor propuse de candidatii la sefia partidului. "Raman un om de dreapta. Nu voi dezvalui discutiile din interiorul partidului [...] Nu am negociat cu nmeni din PSD", sustine Stanisoara.

Declaratii:

  • Daca ati putea vedea stenogramele sedintelor din PDL ati observa ca am criticat mereu in ultimii ani starea de lucruri din partid. Nu am sa dezvalui insa aceste lucruri si nu am sa lovesc in PDL
  • Nu ma regasesc in niciunul din proiectele politice pentru viitor promovate de catre cei care candideaza la sefia partidului
  • Am apreciat la Crin Antonescu apelul de la Congres ca toti cei care imbratiseaza valorile liberale si au anvergura politica sa vina alaturi de liberali
  • Nu am necogiat cu nimeni din PSD
  • Nu stiu cati oameni vor mai pleca din PDL
  • Nu sunt apropiat de serviciile secrete din Romania si de niciun serviciu secret strain
  • Videanu e un om cu suflet pentru partid spre deosebire de Berceanu
  • Am fost mason, dar am iesit din masonerie cand am intrat in partid. Nu are nicio legatura cu intrarea in PNL. Nu-i adevarat ca nu poti iesi din masonerie
  • Blaga se referea la el probabil cand a spus ca partidul i-a facut totul. "Sunt mai tradator eu care plec azi, cand partidul nu are niciun proiect- n-am tradat nimic ca nu e nimic de tradat-sau altii care stiu c anu pot oferi nicio solutie pentru acest partid dar aleg sa ramana in fruntea partidului.
  • Udrea e mai proaspata, mai vie si isi doreste mai mult sa castige. Blaga e uzat. Motiunea Monicai Macovei nu exista. Lupta se va da intre Blaga si Udrea
  • Elena Udrea are o viziune si o strategie clara de cariera personala, dar care nu se potriveste tot timpul cu programul partidului.
  • Asa-zisii reformisti au ramas mereu ca un ONG grefat pe partid. Nu au o sustinere insemnata in partid. Grupul intelectualilor este ca o grefa care nu s-a prins pe organism
  • Monica Macovei spune multe lucruri traznite in Parlamentul European, dar are si multe initiative bune.
  • Presedintele Romaniei in 2014 se va numi Crin Antonescu.




















2525 vizualizari

  • +13 (17 voturi)    
    Mai da prost e, nici sa minta nu stie (Miercuri, 6 martie 2013, 23:18)

    Cristiann80 [utilizator]

    Ce scuza penibila la Stanisoara, pai unde se regasete? In motiunea PNL-ului deventit un PC mai mare condus din umbra de Voiculescu? Nu i-ar fi rusine sa minta in asa hal, tradatorul, un om mic la caracter, un gunoi ca si Blaga!. Bine ca scapa PDL de lichele, asteptam sa plece si Blaga cu aghiotantii lui cat mai repede.
  • +13 (13 voturi)    
    Aha, se regaseste printre infractori (Miercuri, 6 martie 2013, 23:37)

    Wanheda [utilizator]

    Trebuie sa-si apere interesele omul....de aia si e cu fundu-n clor, la iRealitatea.
    • +4 (4 voturi)    
      Tipul e de coma! (Joi, 7 martie 2013, 11:05)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

      Am picat din greseala pe emisiune si m-am distrat ca la Divertis! La un moment dat Stani nu mai stia in ce partid e:"noi" era PDL, "ei" PNL; nu stia sa spuna daca a fost sau nu lovitura de stat in vara, dar a spus spre disperarea realizatorilor ca Basescu e patriot, Blaga uzat, terminat, iar Udrea proaspata venind tare pe turnanta. Intr-un cuvant a facut praf toata campania lui Felix ce-il incuraja pe buldog si a o prezenta pe Nuti ca o combinatie intre Mesalina si Cruela de Ville. Pe final, bietul Rares Bogdan, realizand ca si-a dat foc la valiza (aia de consilier in spe la Crin) l-a sfatuit sa se "recalibreze" ascultandu-i pe Fene, Hasotti &comp. Pe cuvant, a meritat toti banii; tipul ori si-a ars toate sinapsele ori e spion genial trimis de Base sa faca misto de liberali!
    • 0 (0 voturi)    
      AVETI NUME DE INFRACTORI DE LA PNL? (Vineri, 8 martie 2013, 11:41)

      dincannes [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

      Legea và interzice sà-i tàinuiti.
      (Mai este insà si calomnia...)
  • +13 (13 voturi)    
    Frica de Macovei (Miercuri, 6 martie 2013, 23:53)

    emigrant [utilizator]

    Motiunea lui MM exista si e foarte buna. Daca MM printr-o minune ia conducerea partidului Stanisoara si altii ca el sint out.
    Cristoiu la B1: Daca as putea vota la Conventie, as vota Monica Macovei.
    Ramine de vazut citi din PDL sint categoria Stanisoara. Mai cred ca Macovei va fi candidata Dreptei in 2014, inauntrul sau in afara PDL. O veste buna: presa cit de cit normala la cap pare sa o sustina. Dupa ultimele iesiri isterice ale lui Crin in fata jurnalistilor, e si de inteles.
    • 0 (2 voturi)    
      vorbesti aiurea (Joi, 7 martie 2013, 9:32)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui emigrant

      Stii, e chiar distractiv sa citesc comentariile de pe HN in care sariti in sus de dragostea pentru MM. Mai oameni buni, politicienii si toti oamenii de altfel, isi vad propriul interes. Stanisoara probabil vizeaza un post de ministru si, spre deosebire de altii care au plecat la alte partide, el chiar pare sa stie ce spune si sa aiba cat de cat niste argumente mai realiste.

      Si pentru cei care ii injurati, nu uitati ca PDL-ul a venit la putere cu oameni ca Petru Filip, Stanisoara sau Frunzaverde, nu cu reformistii, care desi sunt mult mai cinstiti, nu stiu sa produca rezultate imediate.
      • +2 (2 voturi)    
        Crezi ca ajunge asta ministru? (Joi, 7 martie 2013, 11:10)

        Dianora [utilizator] i-a raspuns lui hot news

        Pariez ca-i vor da cu "eject" liberalii dupa ce se servesc de el, ca de Becali. Visele lui Frunza verde ca va prelua PNL dupa Crin si va uni el dreapta sub doctrina francmasona, asta sunt, vise! Au avut liberalii masoni de grad mai inalt si de rit scotian etc. nu niste loji mai "rasaritene" si tot nu le-a iesit pasenta...
  • +5 (5 voturi)    
    Basescu patriot (Joi, 7 martie 2013, 0:04)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    In final, a mai spus ca Traian Basescu e patriot si ca vrea binele Romaniei.
    • 0 (0 voturi)    
      POATE VREA, DAR NU-I IESE (Vineri, 8 martie 2013, 11:44)

      dincannes [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      O fi nepriceput!
  • +4 (4 voturi)    
    Vanish la greu (Joi, 7 martie 2013, 0:36)

    Clop [utilizator]

    Sa declari public ca ai fost mason (dupa "marea confrerie secretoasa") si ca dupa ce ai intrat in politica nu mai esti, este foarte interesant. Basca porcarii de pe dealurile "puterii", care au fost si ei putin masoni, dar care si ei prefera sa pazeasca porcii. mioritici si tot dupa caste... De ce-ar fi asta o hiba?!

    Per total, fiecare alege sa stea in albia necesara sau noroiul pe care si-l doreste.
  • +4 (4 voturi)    
    Scroafa cocotata in copacul otravit sper (Joi, 7 martie 2013, 1:00)

    Clop [utilizator]

    Am vazut un video cu o conferinta de presa tupeista si transpirata. Crin este candidatul ideal pentru balaceanca lui Stanisoara, iar reciproca a devenit valabila.

    *Cu un pupincurism gen "in 2014 Crin" - care, daca este sa se intample cu oile din saivanul mioritic, ne va ofili destinele dintr-un scaun, sictir!... Si asa ti se face de lamaie cu camioanele si de limonada cu cisternele. Si de boccea!
  • +5 (5 voturi)    
    Un mason de 2 bani.... (Joi, 7 martie 2013, 1:25)

    alex1234 [utilizator]

    Un mason de 2 bani....si cu Puterea si cu Opozitia


    "Dandanache/Stanisoara: Asa ei, puicusorule, c-am întors-o cu politică. Aud? Ţe era de făcut? Aminteri dacă nu-mi dedea în gând asta, nu m-aledzeam... si nu merdzea de loc, neicusorule; fă-ţi idee! Familia mea de la patuzsopt (coborând cătră public) si eu, în toate Camerele, cu toate partidele, ca rumânul imparţial... si să remâi fără coledzi!"

    (I.L.Caragiale, O scrisoare pierduta, Actul IV, Scena III)
  • +4 (4 voturi)    
    Pai de ce nu a propus el un proiect politic... (Joi, 7 martie 2013, 2:07)

    Alius [utilizator]

    ..in care sa se regaseasca?

    Oricum, asteptam cu nerabdare mai multi PDL-isti care nu se mai regasesc in proiectele PDL: Blaga, Udrea, Boureanu, Berceanu...Hai ca nu e greu sa lingi unde ai scuipat, plus ca ai garantia furatului in liniste.
  • +4 (4 voturi)    
    daca motiunea Macovei nu exista (Joi, 7 martie 2013, 3:09)

    zaboo [utilizator]

    macar ne consolam ca exista onoarea ta, boierule!
  • +3 (3 voturi)    
    Oameni . . . (Joi, 7 martie 2013, 7:37)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . marunti, fara nici un pic de onoare si respect pentru propria persoana. Stanisoara, Frunzaverde si foarte foarte curand Blaga. Pot garanta!
  • -2 (6 voturi)    
    Sunteti (Joi, 7 martie 2013, 9:03)

    xrogo [utilizator]

    foarte consecventi,cand mai era la PDL il laudati,ii comentati luarile de pozitie,acum ca v-a intors spatele ce zoaie la gura voastra,ce jale-n portocalii,sari lume,ca-i gunoi,ca-i masonca-i dracu ca-i lacu.
    Ei uite asa se destrama sandramaua,erau uniti cand imparteau prada,acum se dezbina cand nu mai au acces la parandarat.
    • +3 (3 voturi)    
      Invers (Joi, 7 martie 2013, 9:35)

      Rntmpx [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Cand Stanisoara era la PDL il criticai, il faceai portocaliu si basist, ce zoaie la gura aveai! Azi, cand e la PNL, ce faci? Il aperi! Foarte consecvent esti.
    • +2 (2 voturi)    
      Sa-l stapaniti sanatosi! (Joi, 7 martie 2013, 11:13)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Ma voi distra in curand de marele proiect al dreptei facut de Frunzaverde, Placinta, Stanisoara, etc. Hai c-ati luat la "creme de la creme"... continuati baieti..