VIDEO Unul dintre actionarii CCSB, care facea sondaje pentru trustul Intact: Dan Voiculescu facea presiuni, imi dadea telefon si inregistra convorbirile mele

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 1 iunie 2013, 14:13 Revista Presei | Radio TV

Unul dintre actionarii institutului de sondare CCSB, Mihai Motoc, a declarat, la Romania TV, ca Voiculescu il suna si facea presiuni legate de rezultatele unor sondaje efectuate de catre institut, si sustine ca Voiculescu i-a inregistrat convorbirile cu el si alte persoane.  

Motoc este unul actionarii CCSB, detinand 18%, alaturi de Camelia Voiculescu-  67% si Mirel Palada - 15%, dupa cum a precizat la RTV vineri seara.

Motoc a declarat ca nu a cedat niciodata presiunilor lui Voiculescu, acest lucru finalizandu-se prin demisia sa din functia de director-general. "Am respectat intotdeauna meseria pe care o am. De aceea nu mai sunt administrator al companiei", a explicat Motoc. Reactia lui Voiculescu ar fi fost destul de neeleganta. "Un limbaj pe care nu pot sa-l reproduc la televiziune", a precizat Mihai Motoc.



Declaratiile lui Motoc la RTV:

  • Atat timp cat am fost in actionariatul aceste companii pana in ianuarie 2012 niciun partid nu a fost favorizat dar intr-adevar, si avand in vedere ca domnul Dan Voiculescu are o practica in a asculta si inregistra telefoane, aceste convorbiir cred ca exista si intr-adevar a facut presiuni.
  • Nu pot sa va spun un anumit gen de presiune. da, im dadea chiar personal telefon, dl Dan Voiculescu, am proba ca a inregistrat convorbirile cu mine si convorbirile mele cu terte persoane.
  • Saptamana viitoare voi face o dezvaluire legata de un om de afaceri foarte apropiat de familia voiculescu care mi-a cerut mie sa fac astfel de servicii.
  • Nu am inregistrarea eu, am proba ca am fost inregistrat. Proba mi-au oferit-o martorii afectati de aceste inregistrari
























5708 vizualizari

  • 0 (14 voturi)    
    sondarea sondorului (Sâmbătă, 1 iunie 2013, 14:53)

    Mazeta [utilizator]

    Din câte îmi aduc eu aminte, sondajele CCSB au fost foarte proaste, nici unul neanticipând victoria USL cu 70%. Deci, dacă Varanu l-a presat pe nenea Motoc să crească cifrele USL, i-a făcut un bine; dar dacă l-a silit să scadă procentele USL, atunci da, e nasol.
    • -12 (14 voturi)    
      Aiurea, ies la iveala infiltratii.... (Sâmbătă, 1 iunie 2013, 19:15)

      Cetateanul anonim [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Nenea asta lucreaza pentru servicii, a primit un ordin, un text sa-l invete pe de rost si se executa.
      Or sa curga stirile ca asta in zilele ce vin.
      Fel de fel de santajati de catrea Antene sau direct de Voiculescu.
      Daca nici asta nu arata a regie.....
      • 0 (2 voturi)    
        hahahaha (Sâmbătă, 1 iunie 2013, 20:12)

        gigel123 [utilizator] i-a raspuns lui Cetateanul anonim

        Postacii din beciurile latrina-3 ies la atac, asemenea sobolanilor panicati care simt ca li se scufunda corabia.
      • +2 (4 voturi)    
        Reflex pavlovian (Duminică, 2 iunie 2013, 8:01)

        Rasmus [utilizator] i-a raspuns lui Cetateanul anonim

        Mazeta, pareai mai inteligent cand postai contra Base, probabil ca primeai ce sa zici, acum poate gandesti cu capul tau.
        Din reflex, Base si serviciile. De ce nu ar fi un scenariu Ghita-Ponata?
        Este cea mai mare jigodie post decembrista si are foarte multi dusmani facuti prin felul de a fi asa ca pot fi altii care dau cu sapa la groapa lui.
        Vezi articolul lui Dan Tapalaga, Moartea elefantuli parca.
    • +2 (2 voturi)    
      super (Sâmbătă, 1 iunie 2013, 23:38)

      Zeroth [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Hai ca-i buna. Daca dai ordin sa masluiasca cifrele in crestere e ok, daca ceri sa fie falsificate in scadere...e nasol.
      Simplu fapt ca cerea masluirea rezultatelor banuiesc ca il accepti ca pe o normalitate.
  • +18 (24 voturi)    
    se strange latul (Sâmbătă, 1 iunie 2013, 16:14)

    timpul [utilizator]

    in jurul gatului varanului otravit. Heroina 3 va lasa o multime de narcomani in sevraj cand se va inchide. Anul asta, din cate stiu.
    • -13 (17 voturi)    
      intr-un fel, ai dreptate... (Sâmbătă, 1 iunie 2013, 19:02)

      Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui timpul

      Este foarte clar ca toate aceste "stiri" nu sunt intamplatoare....A fost declansata o operatiune care, in final, trebuie sa anihileze Antena 3.
      Voiculescu nu este atat de important, cat canalul sau de stiri.
      Bun, daca trebuie sa-l aducem la sapa de lemn, sa-l falimentam, sa-l bagam la puscarie (pe el si multi angajati ai lui) doar pentru a nu mai avea aceasta opozitie antibasista care a deranjat cam mult.....o sa o facem, nu-i asa?
      Am pus mana pe Realitatea si am dresat-o, am bagat bani puternici in B1 ca sa-l "motivam", am creeat RTV (mai tare ca OTV)..dar tot nu ajunge ca sa contracaram Antena.
      Asa ca trebuie sa o inchidem cumva.
      Facem dosare, nu conteaza cat de caraghioase, apar martori, nu conteaza cat de putin credibili si mirosind de la o posta a secu....asa stim noi sa facem politica.
      Ce, vi s-a urcat democratia la cap?
      • +2 (4 voturi)    
        Vrajitorul din G.A. Oz (Sâmbătă, 1 iunie 2013, 20:06)

        Malone_M [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

        Magicianule, eu nu zic ca n-oi avea dreptate, dar pentru emisiunile mizere, gretoase uneori, pentru stirile fabricate, pentru modul deformat in care sunt prezentate fapte, pentru partizanatul orbesc dus pana la extrem in favoarea doar anumitor persoane, ei bine pentru astea eu as fi multumit sa se schimbe odata ceva. Nu zic sa se desfiinteze ci doar sa lase odata subiectivismul asta grotesc. E valabil si in cazul celorlalte posturi TV pe care le-ai insirat mai sus dar fii sincer si recunoaste ca vehementa si uneori ura emanate din studiourile a3 sunt de departe peste nivelul suportabil. Nu e posibil ca zi de zi sa bati intr-o singura directie ignorand complet faptul ca "ai tai" fac exact aceleasi lucruri pentru care "ceilalti" sunt tocati zilnic. Precizez ca nu iubesc nici o tabara politica, nu dati va rog in mine cu epitete gen "pro-..." sau "pupin...".
      • 0 (2 voturi)    
        pentru Wizard (Sâmbătă, 1 iunie 2013, 21:37)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

        Nu te grabi . Vrei sa ne spui multe , dar din graba faci afirmati care CLAR sunt gresite. Asta pe langa toate celelalte care sunt doar niste supozitii. Si daca una din afirmatiile tale cade, cad toate supozitiile tale.
        Deci , ai dat-o in bara cu RTV ( RomaniaTV). Aici este patron Sebastian Ghita , parlamentar USL.
        • +1 (3 voturi)    
          nu, nu a dat in bara, Ghita este agent acoperit (Duminică, 2 iunie 2013, 22:57)

          Cetateanul anonim [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

          RTV este o televiziune condusa de servicii.
          Acceptarea lui Ghita pe listele PSD a fost o mare dezamagire dar si mirare.
          Pare ca a fost impus.
    • -11 (15 voturi)    
      da? (Sâmbătă, 1 iunie 2013, 19:13)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui timpul

      asa ati primit ordin, la serei, sa inchideti antenele anul asta? :)))
    • +1 (1 vot)    
      sa ii odihneasca... (Duminică, 2 iunie 2013, 11:20)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui timpul

      Sigur anul acesta, asa am citit in astre, vremea i-a cam trecut....

      Nu mai ramane decat sa urez impricinatilor alunecare usoara si multa, multa odihna...

      cele rele sa se duca!!!