Romania TV: Jurnalistii Antena 3, folositi ca grup de presiune; vedetele postului au fiecare cate un ministru repartizat

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 1 iunie 2013, 21:21 Revista Presei | Radio TV

Postul Romania TV a sustinut sambata seara, in cadrul unei emisiuni, ca jurnalistii postului Antena 3 sunt folositi de Dan Voiculescu drept grup de presiune asupra ministrilor din Guvern. Citand surse apropiate demnitarilor, dar si din interiorul Antenelor, RTV spune ca vedetele Antena 3 au fiecare cate un ministru sau om politic repartizat, asupra carora fac presiuni la comanda lui Voiculescu.

Potrivit Romania TV, scopul presiunilor este acela de a obtine diverse beneficii din partea celor vizati.

Astfel, sustine RTV, directorul Antenei 3, Mihai Gadea, i-ar avea repartizati pe liderii USL, Crin Antonescu si Victor Ponta, jurnalista Oana Stancu pe ministrul Dan Sova, Radu Tudor pe ministrii Mircea Dusa si Radu Stroe, Adrian Ursu pe ministrul Mihnea Costoiu, iar Sandra Stoicescu pe Mariana Campeanu si Rovana Plumb.

Ministrii Constantin Nita, Daniel Constantin si Maria Grapini ar fi fost repartizati Cameliei Buda, director in cadrul trustului.

RTV sustine de asemenea ca directorul Antena TV Group, Sorin Alexandrescu, arestat recent pentru santaj, s-ar fi ocupat de ministrul de Finante Daniel Chitoiu si de fostul sef al ANAF Serban Pop.




















7235 vizualizari

  • +20 (20 voturi)    
    Ireal (Sâmbătă, 1 iunie 2013, 21:52)

    nano2k [utilizator]

    Dar stiti ce? Nu m-ar mira sa fie chiar adevarat...
    • -10 (10 voturi)    
      vorbim de RTV ! Cine pune botu'? (Duminică, 2 iunie 2013, 0:42)

      Cetateanul anonim [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

      Post mai dubios ca asta nu exista !
      OTV era mic copil pe langa postul facut, la ordin, de ghitza.
      Astia sunt in stare sa zica orice, sa sustina orice, fara rusine sau frica de legi.
      pentru ca au in spate ceva, ceva "tare" , niste servicii secrete care au putere si asupra altor organisme (CNA, parchet, judecatori)...
      Stiu ca nu au ce sa pateasca si sunt rasplatiti bine.
      Cu astia veniti voi sa-mi spuneti de Antena ?
      Este clar pentru oricine ca este o campanie concertata, sustinuta, sincronizata.....
      De ce?
      Pentru ca pot !
      • +6 (6 voturi)    
        mda... (Duminică, 2 iunie 2013, 10:26)

        ctman [utilizator] i-a raspuns lui Cetateanul anonim

        dar intrebarea legitima este: daca e un sambure de adevar? Daca e o abureala nu-i bai dar daca e un pic de adevar e cotastrofa.
  • +28 (28 voturi)    
    Mai, (Sâmbătă, 1 iunie 2013, 21:52)

    adrian88000 [utilizator]

    da organizati sunt astia de la Antena3. Ca la Armata. Varanul a primit o educatie solida in cadrul Securitatii. Nu a uitat nimic. I-a intrat in sange .
  • +18 (18 voturi)    
    Fara rost ... (Sâmbătă, 1 iunie 2013, 21:59)

    mitg [utilizator]

    Daca lista nu-l are pe Mircea Badea si obsesia lui cu Basescu, n-are rost.
  • +20 (20 voturi)    
    Stroe executa orice ii cere Radu Tudor (Sâmbătă, 1 iunie 2013, 22:25)

    Gryphus [utilizator]

    s-a vazut de multe ori cum Radu Stroe (PNL) avea o atitudine SLUGARNICA cnad era chemat la raport in emisiunile lui Radu Tudor .

    i s-a cerut sa fie pedepsit un jandarm si in cateva zile respectivul era deja dat pe mana parchetului militar. cand Radu Tudor i-a spus lui Stroe sa faca ceva pt Schengen imediat s-a asezat in pozitia de drepti si a zis ca va cere vot in consiliul JAI
    • +9 (9 voturi)    
      Pe langa asta (Duminică, 2 iunie 2013, 6:30)

      Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Domnul Stroe are puteri supranaturale din cate-mi amintesc pentru ca trebuia sa plece la Bruxelles asa cum anunta Ponta si s-a intors de acolo dupa 10 minute direct in guvern !
  • +12 (12 voturi)    
    Sclavi (Duminică, 2 iunie 2013, 0:23)

    Pop1 [utilizator]

    Sunt sclavi fara coloana vertebrala.
    Sa privim cu indulgenta acesti ziaristi de la Antene, aceste personaje obsucre, mediocre, legate de cu legaturi de sange de catre Varan. Sunt oameni care si-au pierdut libertatea de expresie.

    Sunt personaje care isi traiesc viata terifiati ca optiunile lor in aceasta viata sunt limitate.

    A vorbi impotriva Varanului este egal cu sinuciderea profesionala.

    Iesirea din joc este supusa legilor Omerta.

    Sa traiesti ca o leguma a lui Voiculescu este tragedia suprema.

    Vae Victis!
    • +3 (3 voturi)    
      Specia se numeste nevertebrate (Duminică, 2 iunie 2013, 11:28)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Pop1

      .
  • -12 (14 voturi)    
    Și ce-i cu asta ? (Duminică, 2 iunie 2013, 1:55)

    Krokodilul Chichiricios [utilizator]

    Mi se pare normal ca niște jurnaliști de ȘTIRI să fie puși să urmărească niște persoane care produc știri. Dacă pot să le și influențeze- de ce nu ? Și hai să fim onești și să recunoaștem că ”influența” A3- de la căderea lui Boc și până la păstrarea lui Raed Arafat- a fost benefică.
    • +6 (6 voturi)    
      Benefica pentru cine? (Duminică, 2 iunie 2013, 9:57)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Krokodilul Chichiricios

      Ca pentru cei cu salarii si pensii mici, de mila carora plingeati voi pe la tv pe cind erati in opozitie, nu prea a fost.
      • -5 (7 voturi)    
        Pentru cine știe... (Duminică, 2 iunie 2013, 14:45)

        Krokodilul Chichiricios [utilizator] i-a raspuns lui ty

        Evident că nu pentru voi, dragi boci și boccii...
        • 0 (0 voturi)    
          Nu mai tin minte. (Luni, 3 iunie 2013, 0:55)

          Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui Krokodilul Chichiricios

          Parca PSD te baga la inaintare. S-a schimbat ceva de atunci? PNL ?
    • +5 (5 voturi)    
      Pentru cine ? (Duminică, 2 iunie 2013, 10:02)

      Andra99 [utilizator] i-a raspuns lui Krokodilul Chichiricios

      pentru cine a fost benefica ? In orice caz nu pentru tara !
      • -5 (7 voturi)    
        Hai, mă, nu mă-nnebuni.. (Duminică, 2 iunie 2013, 14:46)

        Krokodilul Chichiricios [utilizator] i-a raspuns lui Andra99

        Știi tu ce e bun pentru țară ? Aiurea.
    • +4 (4 voturi)    
      Pentru (Duminică, 2 iunie 2013, 10:30)

      Jar [utilizator] i-a raspuns lui Krokodilul Chichiricios

      cine,ma,a fost benefica....?
      • -3 (5 voturi)    
        Benedictina pentru benedictini (Duminică, 2 iunie 2013, 15:05)

        Krokodilul Chichiricios [utilizator] i-a raspuns lui Jar

        Vodca Grasowa pentru pinguini, rahatul de urs pentru varani și Lady Gaga pentru hipopotami.
  • +6 (6 voturi)    
    intrebare: (Duminică, 2 iunie 2013, 8:30)

    asspeeda [utilizator]

    de ce sunt "vedete" toate vagaboandele si toti vagabonzii care apar la tv si vorbesc urit,calomniaza,ameninta,jignesc,hulesc?sau de ce sunt numiti "oameni de afaceri"toti puscariabilii care au facut bani din santaj,extorcari,inselaciuni,furt,etc?cum adica,becali e "om de afaceri","finantator","latifundiar"?sau de ce sunt "analisti" acesti gainari care fac presiuni pe justitie,intimideaza,santajeaza,si spurca tot ce ating,chiar si cu vorba?presa isi face vreo vina dion prostirea si manipularea oamenilor prin aceste "impuneri" de apelative ,total nemeritate?