Elena Udrea la B1 Tv: Noua Constitutie, facuta pentru linistea lui Victor Ponta ca prim ministru, cu un Antonescu presedinte fara niciun fel de parghii

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 21 iunie 2013, 22:00 Revista Presei | Radio TV

O Constitutie cu mai putine atributii pentru seful statului "este facuta pentru linistea lui Victor Ponta ca prim ministru cu un Antonescu presedinte fara niciun fel de parghii", a declarat vineri seara Elena Udrea, la B1 Tv. Udrea a mai spus ca "Temperatura dintre PDL si Traian Basescu este dezghetata", adaugand ca cei care ar trebui sa faca primul pas spre o impacare cu seful statului sunt democrat-liberalii. Elena Udrea a mai declarat ca "M-am bucurat ca presedintele Basescu este de acord cu o femeie presedinte", adaugand ca, in opinia sa, vremurile in care o femeie poate fi presedinte in Romania nu sunt departe.

Cele mai importante declaratii ale Elenei Udrea:

Eu fac politica din credinta, din convingere.

Am o multime de optiuni in fata in cariera politica, nu plec din PDL.

Pe mine nu functia ma valideaza ca om politic.

Proiectul meu acum este de a recastiga Ministerul Dezvoltarii si Turismului si de a creste in credibilitate. Omul politic se valideaza prin increderea pe care o are in randul electoratului.

Probabil ca pe masura ce oamenii se vor lamuri in legatura cu lipsa de performante a actualei guvernari, opozitia va fi mai mediatizata. Am auzit critica aceasta ca "PDL nu face opozitie", mie mi se pare ca face. Poate nu toate aceste actiuni se vad in media. Poate trebuie gasita si formula de comunicare care sa nu poata fi ignorata de presa.

Dupa cum merg lucrurile, putine sanse sa avem Constitutie noua si regionalizare la sfarsitul anului.

Constitutia cu mai putine atributii pentru presedinte este facuta pentru linistea lui Victor Ponta ca prim ministru cu un Antonescu presedinte fara niciun fel de parghii.

Temperatura dintre PDL si Traian Basescu este dezghetata. Cei care ar trebui sa incerce o apropiere sunt cei din PDL.

M-am bucurat ca presedintele Basescu este de acord cu o femeie presedinte.

Nu cred ca divortul imi va afecta cariera politica.























880 vizualizari

  • -1 (5 voturi)    
    Doamna e la tembelopauză... (Vineri, 21 iunie 2013, 22:44)

    Krokodilul Chichiricios [utilizator]

    Să ”câștige” Ministerul Dezvoltării ? Să vină cavalerul chel s--o salveze din ghearele monstrului Ponto-Antonescian ?
    • -1 (1 vot)    
      Cu aceiasi eleganta te comporti cu (Sâmbătă, 22 iunie 2013, 13:13)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Krokodilul Chichiricios

      mama, sotia, fica?
      • 0 (0 voturi)    
        Din fericire, nu,.. (Luni, 24 iunie 2013, 17:08)

        Krokodilul Chichiricios [utilizator] i-a raspuns lui ty

        Am mamă, soție sau fiică în politici dând cu nasul prin diferite gafe...
  • +2 (6 voturi)    
    Subscriu (Vineri, 21 iunie 2013, 22:44)

    Cristiann80 [utilizator]

    Cata dreptate are Elena Udrea, in caz de va ajunge Kakarau presedinte (Doamne fereste-ne) pentru ca lui nici nu-i trebuie probleme pe cap si daca le-ar avea n-ar face fata! Ne-am lamurit cat a fost interimar, a fost perioada cand am ras cel mai tare de el, a fost un bufon in toata regula la Palat! Nu mai vrem iar ca ne rad si tarile subdezvoltate! revizuirea Constitutiei este o gluma proasta si sper ca cineva sa se trezeasca si sa opreasca aceasta poveste urata!
  • +2 (6 voturi)    
    Udrea for president ! (Vineri, 21 iunie 2013, 22:46)

    SWAMP [utilizator]

    O incantare Elena Udrea asta seara la B1 Tv ! O schimbare nu numai de look, dar si a prestatiei aproape fara cusur, iar ca sa faci fata unui vulpoi precum Cristoiu, nu e deloc usor ! Chiar la capcanele intinse cu subiecte delicate, fosta ministru a avut raspunsuri de politician matur si plin de intelepciune...daca Basescu mizeaza pe o femeie presedinte, aceea nu poate fi decat Elena Udrea, un simbol al femeilor-politician din Romania...asteptam ziua deciziei sale importante, dar am dori sa stim usor anticipat din partea carui partid va candida !!! This is the question !
    • +1 (1 vot)    
      Țărână la țărână... (Sâmbătă, 22 iunie 2013, 1:01)

      Krokodilul Chichiricios [utilizator] i-a raspuns lui SWAMP

      Sigur că gogoșarii ”vulpoi” a la dl.Cristoiu- merită o dna. Udrea. La fel cum B1 merită o Moni- și o Laura Andreșan. Cam ăsta e nivelul, poșeta în cap pusă de Moni, ”telectualitățile” dnei. Udrea povestite lui Cristoiu....Pe lângă ăștia, Sânzi și Salam sunt din cartea cu Arthur și Masa Rotundă...
  • -1 (3 voturi)    
    Udrea e folosita de USL ca sperietoare (Vineri, 21 iunie 2013, 23:14)

    Gryphus [utilizator]

    propaganda USL din "presa" o foloseste de Elena Udrea ca sperietoare pt alegatori...striga non-stop ca "Udrea va candida" desi Udrea NU si-a anuntat candidatura.

    propagandistii gen Mircea Badea sugereaza ca ca trebuie sa-l voteze romanii pe Crin ca nu cumva sa ajunga Udrea presedinte...chiar daca Crin e in halul in care e.

    se foloseste metoda din 2000 cand ser spunea: votati-l pe Iliescu sa nu ajunga presedinte Vadim
  • 0 (2 voturi)    
    misto! (Vineri, 21 iunie 2013, 23:23)

    laurentiucat [utilizator]

    super! beton! asta a divortat si acu e singuritza?