VIDEO Liviu Dragnea: Am trei ministri pe care i-as remania

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 19 octombrie 2013, 22:07 Revista Presei | Radio TV

Liviu Dragnea la Digi24
Foto: Captura video
Vicepremierul Liviu Dragnea a afirmat, raspunzand unei intrebari in cadrul unui interviu acordat Digi24, ca ar remania trei ministri din actualul guvern, fara insa a ii nominaliza.

Intrebat, in cadrul "testului de sinceritate" la emisiunea "Km 0" de la Digi24, pe cine ar remania in locul premierului, Dragnea a raspuns: "Am trei in minte. Trei ministri pe care i-as remania".

El nu a vrut sa precizeze cine sunt acestia.

In cadrul testului, Dragnea a fost intrebat care este cea mai mare problema a PNL, iar acesta a raspuns ca ar trebui sa fie mai "consecventi" in relatia cu PSD.

"PNL ar trebui sa fie mai stabili, mai consecventi in relatiile cu noi la nivel judetean, asta este ceea ce reproseaza colegii din judet. S-au asteptat la o relatie mult mai stransa".

























7466 vizualizari

  • +51 (51 voturi)    
    Cei trei sunt... (Sâmbătă, 19 octombrie 2013, 22:22)

    Lucian P. [utilizator]

    Ponta, Dragnea si restul.
    • -27 (37 voturi)    
      o completare (Sâmbătă, 19 octombrie 2013, 22:42)

      Rudolpph [utilizator] i-a raspuns lui Lucian P.

      Basescu, Parlamentul si Guvernul ;)
      • +20 (26 voturi)    
        pai (Sâmbătă, 19 octombrie 2013, 23:02)

        ws [utilizator] i-a raspuns lui Rudolpph

        basescu si parlamentul nu sunt ministri. greu cu logica, nu-i asa?

        ws
        • -10 (10 voturi)    
          asa este (Duminică, 20 octombrie 2013, 9:12)

          Rudolpph [utilizator] i-a raspuns lui ws

          dar, atat basescu, cat si parlamentul sunt tradatori
          • +4 (6 voturi)    
            cei 70%? (Duminică, 20 octombrie 2013, 10:45)

            foarte-curios [utilizator] i-a raspuns lui Rudolpph

            sunt tradatori cei pe care i-ai votat cu 70% din fiinta ta [nationala]? adica 70% din TINE [care unit vrei sa salvezi {ceva} ] este tradator? si nu-ti tragi ....[mangaieri]... in fata oglinzii?
            • -1 (5 voturi)    
              vorbiti in necunostinta de cauza (Duminică, 20 octombrie 2013, 13:07)

              Rudolpph [utilizator] i-a raspuns lui foarte-curios

              eu nu am votat
              nu am cu cine sa votez pentru ca toti sunt niste tradatori
              • +3 (3 voturi)    
                Nu ai votat? (Duminică, 20 octombrie 2013, 13:32)

                coldplayer211 [utilizator] i-a raspuns lui Rudolpph

                Stai in cusca si nu mai comenta. Ai lasat pe altii sa decida in locul tau
                • 0 (0 voturi)    
                  optiunea de a nu vota cu nimeni nu o am (Duminică, 20 octombrie 2013, 16:58)

                  Rudolpph [utilizator] i-a raspuns lui coldplayer211

                  Votul trebuie sa fie obligatoriu cu optiunea de a nu alege nul, iar voturile nule sa nu se imparta, ci daca se ajunge la un prag de 30% voturi nule, sa se aduca alti candidati, de preferat din afara sferei politice, adica tehnocrati, nu infractori ca Basescu, Nastase, Ponta, Antonescu si altii din gasca lor de securisti
              • +2 (2 voturi)    
                oare cum traiesti? (Duminică, 20 octombrie 2013, 15:38)

                foarte-curios [utilizator] i-a raspuns lui Rudolpph

                inconjurat de tradatori? inclusiv parintii, verii, copiii, vecinii?
                PS. cand toti din jur sunt altfel unii medici ar zice ca e paranoid.
                • 0 (0 voturi)    
                  iar daca si prietenii, si parintii nu voteaza? (Duminică, 20 octombrie 2013, 17:01)

                  Rudolpph [utilizator] i-a raspuns lui foarte-curios

                  paranoia sunt cei care zic de altii, doar prin faptul ca daca mergi la vot, nu inseamna ca este si o exprimarea reala a realitatii.
                  Mie nu mi-ar fi nici rusine, nici frica, ca votul sa fie public si inregistrat oficial, transparenta totala sau macar cu vot electronic, cu baza de date la SRI.
      • -10 (12 voturi)    
        o intrebare am (Duminică, 20 octombrie 2013, 9:11)

        Rudolpph [utilizator] i-a raspuns lui Rudolpph

        Daca acest tradator de neam, numit Presedinte al Romaniei, nu ar fi de acord cu vanzarea acestei tari, de ce nu face ceva ?!
        prin atributiile lui stiu ca se numara :
        1. Aprobarea de catre legi date de Guvernul Romaniei.
        Ori, se stie clar ca ultimele legi adoptate si aprobate de guvernul Poanta 1 si 2, sunt neconstitutionale. In acest timp, Presedintele Romaniei, Tradasaescu, este complice direct cu acesti infractori. Doar nu l-am numit eu Prim Ministru pe criminalul de ponta
    • 0 (0 voturi)    
      REALITATEA (Luni, 21 octombrie 2013, 13:25)

      ravi [utilizator] i-a raspuns lui Lucian P.

      Ponta, Dragnea si gata.
  • +27 (29 voturi)    
    PSD-ul isi recapata adevarata valoare ..nula ! (Sâmbătă, 19 octombrie 2013, 22:23)

    mirceacr [utilizator]

    incet si sigur, PSD-ul isi recapata imaginea si duhoarea inconfundabila cu care a fost blestemat de la nasterea FSN-ului !

    tupeu, asuprire, manipulare, aroganta, dictatura, coruptie, supunere, marlanie, inapoiere !!!

    pe zi ce trece isi recapata fortele devenind tot mai puternic si tot mai hotarat in a urma principiile lasate de mentorul sau suprem Ilici !

    ...din pacate cu permisiunea romanilor, a celor care l-au readus la viata prin votul dat la ultimele alegeri

    intrebarea este ?!! sunt decisi romanii acum sa se trezeasca ?!
    • -3 (5 voturi)    
      da-ne sfaturi (Duminică, 20 octombrie 2013, 10:01)

      tepes [utilizator] i-a raspuns lui mirceacr

      Domnule Mingeac dar care ar fi solutiile dv. la cele actuale.
      • +7 (7 voturi)    
        votul! (Duminică, 20 octombrie 2013, 10:47)

        foarte-curios [utilizator] i-a raspuns lui tepes

        votul treaz [adica ne-abtiguit cu ulei, tuica, zahar, orez sau imbatat cu dublarea pensiilor sau triplarea alocatiilor].
      • +1 (1 vot)    
        n-am cuvinte la o asemenea intrebare (Duminică, 20 octombrie 2013, 16:16)

        mirceacr [utilizator] i-a raspuns lui tepes

        nu sunt un intelept

        insa aveti intre a alege intre PSD/USL adika stanga reprezentata de personajele cunoscute si cutuma pro-indobitocire, ...sau altceva din oferta politica ;

        orice alegere, alta dect sustinerea actualei formule politice este net superioara si in favoarea Romaniei !

        a nu intelege nevoia de evolutie si felul in care se face educarea unei natii intarziate este un aspect

        a refuza indobitocirea si regresul este o datorie !
  • +39 (41 voturi)    
    intrebare (Sâmbătă, 19 octombrie 2013, 22:26)

    vercingetorix [utilizator]

    Cum se face ca Vosganian si-a dat demisia din guvern pentru ca senatul a respins solicitarea procurorului general al Parchetului ICCJ privind inceperea urmaririi penale impotriva lui Vosganian, iar Dragnea care e trimis in judecata pentru frauda inca e in functie?

    Undeva e o fractura in logica :)))
    • -7 (13 voturi)    
      simplu (Duminică, 20 octombrie 2013, 0:58)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui vercingetorix

      armeanul are bun simt
      • +17 (17 voturi)    
        nu are (Duminică, 20 octombrie 2013, 2:22)

        gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        daca avea bun simt nu cerea senatului sa nu aprobe cercetarea penala, vosganian a fost nevoit sa-si dea demisia pt ca asa i-au cerut ponta si antonescu, atlfel era tot acolo, stai tu linistit. iar pe vosganian l-am cunoscut personal acum vreo 15 ani si nu, nu are bun simt.
  • +35 (35 voturi)    
    adevarul (Sâmbătă, 19 octombrie 2013, 22:36)

    pragmatism [utilizator]

    Primul pe care l-as remania ar fi Ponta ... urmat chiar de Dragnea!!!
  • +17 (19 voturi)    
    Trei ministri in subteran, la cianuri (Sâmbătă, 19 octombrie 2013, 22:44)

    ionanc [utilizator]

    Duceti-va cu totii, in frunte cu psihopatul prim, in subteranele istoriei.
  • +16 (16 voturi)    
    HA! (Sâmbătă, 19 octombrie 2013, 22:49)

    nic1 [utilizator]

    ...i se citeste frica in ochi de justitie.
    • 0 (0 voturi)    
      Pe mine ma intriga (Luni, 21 octombrie 2013, 8:49)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui nic1

      faptul ca pe fetele lor nu se poate citi nimic, nici macar cinismul cu care-si bat joc de noi in fiecare zi...
  • +17 (19 voturi)    
    Asta da tupeu de parvenit politic!!! (Sâmbătă, 19 octombrie 2013, 22:57)

    Costello [utilizator]

    Chiar "ai" trei ministri?; ce tare esti dle Dragnea! Nu ma-ar mira daca ai lucrat cam tot asa si la referendum! Putina decenta cand te referi la guvern ar trebui sa- l ai! Te porti ca un proprietar de ministri! URAT!!!
    • +6 (6 voturi)    
      imi pare rau am dat - (Duminică, 20 octombrie 2013, 5:27)

      Ion B [utilizator] i-a raspuns lui Costello

      Din gresala... De acord cu tine. Da unui om slab putina putere si ai sa vezi in scurt timp transformarea.
  • +9 (9 voturi)    
    doar pm (Sâmbătă, 19 octombrie 2013, 23:24)

    liviusmaximus [utilizator]

    Doar ponta, restul vine de la sine
  • +15 (15 voturi)    
    si'a luat rudaru' avant ! (Duminică, 20 octombrie 2013, 0:01)

    nash pandelica [utilizator]

    s'a urcat scroafa in copac, si'acum taie si spanzura :))
    fereasca sfantu' sisoe, asta ar fi mai rau ca tonta.
    • -1 (1 vot)    
      usurel cu pianu (Duminică, 20 octombrie 2013, 10:08)

      tepes [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      Mai Octombrie acum si asta este tigan?
      • +2 (2 voturi)    
        e mai rau ca un simplu tigan (Duminică, 20 octombrie 2013, 13:51)

        rov [utilizator] i-a raspuns lui tepes

        e bulibasa!
      • +2 (2 voturi)    
        el nu (Duminică, 20 octombrie 2013, 18:06)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui tepes

        numai taca'so s'un frate al mamicii sale.
        pe sotie o cheama bombonica :)

        fizionomia il da de gol.
        apropos, rudarii nu vorbesc tiganeste, nu se considera tzigani, ba, zic ei, sunt urmasii dacilor.:)
  • +15 (15 voturi)    
    Am trei ministri pe care i-as remania (Duminică, 20 octombrie 2013, 0:19)

    micul [utilizator]

    Oooops , eu stiam de doi prim-ministrii , Victor si Ponta ! Nu stiam de al treilea , Dragnea !
  • +15 (15 voturi)    
    desigur (Duminică, 20 octombrie 2013, 0:59)

    srpc [utilizator]

    3 ministri, toti de la PNL! si daca se poate ca locurile alea sa fie apoi ocupate de baieti buni, d-ai nostri, ar fi grozav, este, Liviut tata?
  • +9 (9 voturi)    
    remaniaza, mama, remaniaza (Duminică, 20 octombrie 2013, 3:45)

    politic_incorect [utilizator]

    acuma pana poti, ca in curand o sa joci miuta cu colegu' de coalitie becali in curtea inchisorii si nu o sa mai ai ocazia...
  • +5 (5 voturi)    
    sinceritate (Duminică, 20 octombrie 2013, 7:32)

    dana_s [utilizator]

    Pai, si ce va retine ?
    Legati-i, luati-i in brate si dati-i afara !
  • +9 (9 voturi)    
    Dragna remaniza ministri ? (Duminică, 20 octombrie 2013, 8:37)

    Cujba Ion [utilizator]

    Cand o sa o faca oare ,inainte sau dupa ce iese din parnaie ?
  • +7 (7 voturi)    
    Pentru Dragnea Liviu (Duminică, 20 octombrie 2013, 9:48)

    adrian88000 [utilizator]

    Ai trei ministri ? Unde ii ti ?
    In dulap ?
    • +5 (5 voturi)    
      Dragnea e prim ministru (Duminică, 20 octombrie 2013, 11:15)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      Ponta e doar cu impresia artistica pe la tv si cu plimbarile, pe banii nostri si fara mandat, prin tari straine.
  • +5 (5 voturi)    
    L'etat c'est moi ! (Duminică, 20 octombrie 2013, 10:45)

    Fisherman [utilizator]

    Liviu Dragnea, Vice-PM al Romaniei, a comis un act ratat !
    Cand Dragnea a spus: "-Am niste ministri pe care i-as remania" a gandit exact ca Ludovic al XIV-lea: "-Statul sunt EU !"
    Este, pur si simplu, o postura de mascul alfa prin care incearca sa arate ca nu este afectat de spotul de lumina in care s-a expus prin managementul fraudei de la referendumul pentru suspendarea adevaratului Mascul Alfa din politica romaneasca.
    De rapiditatea cu care Justitia va da un verdict in aceasta speta depinde insanatosirea morala a spatiului public din Romania.
    Un intelept din Antichitatea Greaca - Arhimede este numele sau - a strigat "Noli turbare circulos meos" dar asta nu l-a salvat de la moarte.
    Desigur Arhimede a spus "μή μου τοὺς κύκλους τάραττε" dar martorul care a consemnat pt.posteritate acest avertisment era un centurion roman si doar invingatorii sunt luati in seama de Posteritate.
    Ar trebui si noi sa strigam azi: "Lasati Justitia sa functioneze !" si trebuie sa ne asiguram ca acest avertisment este inteles de cei care - exact ca si centurionul roman - in barbaria lor inconstienta, executa orbeste ordine care, prin consecintele lor, schimba vremelnic ordinea normala societatii umane, intarziindu-i dezvoltarea normala.
    Prezumtia de nevinovatie este calcaiul lui Ahile al Democratiei iar dusmanii ei stiu aceasta si se vor ascunde intotdeauna sub aceasta pelerina fermecata.
    Totusi, dupa ce Justitia demonstreaza, fara dubiu, vinovatia, constatam ca Democratia chiar este singura salvare a Umanitatii.
    Iar Vice-President Liviu Dragnea trebuie sa inteleaga ca Luis XIV a domnit din 1643 pana in 1715 dar a creat fundamentele Revolutiei din 1789. O Adevarata Revolutie ! Nu ca cea din 1989 din Romania...
    Adevarul poate umbla o vreme cu capul spart dar intotdeauna va reusi sa se impuna ca forta conducatoare a Realitatii.
    • +1 (1 vot)    
      Asa sunt politrucii (Duminică, 20 octombrie 2013, 13:42)

      coldplayer211 [utilizator] i-a raspuns lui Fisherman

      Toti, pe toti i-am auzit vorbind despre banul public, autoritatea de stat sau subordonati de parca ar fi proprietatea personala: Oprescu, Ponta, Dragnea, Antonescu - e timpul sa revenim la spanzuratul conducatorilor incompetenti
  • +5 (5 voturi)    
    nu cred (Duminică, 20 octombrie 2013, 12:52)

    silviust [utilizator]

    Nu par cuvintele lui, el ar fi spus "Am trei miniştri care i-aş remania. Decât."
    • +2 (2 voturi)    
      TAREEE !!! (Duminică, 20 octombrie 2013, 16:18)

      mirceacr [utilizator] i-a raspuns lui silviust

      adevarat grait !
  • -2 (4 voturi)    
    o alta intrebare (Duminică, 20 octombrie 2013, 13:15)

    Rudolpph [utilizator]

    Este adevarat, USL nu a mers decat pe distrugerea Romaniei.
    Dar PDL-ul ce a urmarit?!
    Timp de 2 mandate de presedinte al PDL, s-au aprobat legi neconstitutionale, legi abuzive si daunatoare.
    In concluzie, nu avem oameni politici care sa merite, din partea populatiei, sa conduca aceasta tara.
    Am avut parte doar de tradatori.
    Ce a construit PDL?
    Se lauda Presedintele T.B. ca el nu a vandut/privatizat nimic, ca el promoveazo produsele naturale.
    Or, din agricultura se castiga mult mai multi bani decat aurul din proiectul Rosia Montana sau cum s-o numi acum, ca am inteles ca in documente i s-a schimbat numele.
  • +1 (1 vot)    
    Scârba !!! (Duminică, 20 octombrie 2013, 17:33)

    SRA [utilizator]

    Asemenea indivizi produc SCARBA ROMANIEI !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Presupun... (Luni, 21 octombrie 2013, 8:41)

    John M. [utilizator]

    ca lista te include...