TVR 2 dedica "Duminica filmului romanesc" lui Mircea Diaconu, in plina controversa legata de respingerea candidaturii sale la alegerile europarlamentare

de I.R.     HotNews.ro
Duminică, 6 aprilie 2014, 16:48 Revista Presei | Radio TV

Mircea Diaconu
Foto: Agerpres
TVR 2 dedica pe 6 aprilie ciclul "Duminica filmului romanesc" actorului Mircea Diaconu, programand difuzarea a doua filme in care acesta a interpretat rolurile principale, anunta un comunicat al TVR2.

Este vorba de: „Mere roşii” (producţie din anul 1976, în regia lui Alexandru Tatos, care a fost difuzat de la ora 14.10) şi „Asfalt tango” (al doilea lungmetraj semnat de regizorul Nae Caranfil, de la ora 20.10).

Amintim ca Mircea Diaconu si-a depus candidatura ca independent la alegerile europarlamentare, care a fost respinsa de Biroul Electoral Central. Tribunalul Bucuresti a admis sambata contestatia acestuia, decizia insa nefiind definitiva.

Mircea Diaconu este sprijinit de postul de televiziune Antena 3, care a desfasurat o campanie pentru strangerea semnaturilor necesare depunerii candidaturii.

Citeste si:

Sute de pensionari au semnat vineri pentru candidatura lui Mircea Diaconu la europarlamentare: Este actor bun, cult. Si cei care nu sunt intelectuali, nu sunt prosti

Dan Voiculescu face un apel la strangerea de semnaturi la Teatrul Nottara pentru candidatura lui Mircea Diaconu la europarlamentare






















1982 vizualizari

  • +15 (21 voturi)    
    Spalati-l pe. tovarasul Diaconu ! (Duminică, 6 aprilie 2014, 17:22)

    Plagarus [utilizator]

    Vizionarea este obligatorie ?
    • 0 (0 voturi)    
      Diaconu e un actor bun (Duminică, 6 aprilie 2014, 19:14)

      florinhm [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      E un om care a reusit in domeniul lui si are un talent profesional indiscutabil. Ceea ce nu se poate spune despre 99% din politicienii romani. In plus, cred ca e mai curat decat marea lor majoritate.
    • 0 (0 voturi)    
      macar am scapat de chestia asta.... (Duminică, 6 aprilie 2014, 19:26)

      IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      .
  • +22 (28 voturi)    
    Reclama electorala (Duminică, 6 aprilie 2014, 17:23)

    Emiliom [utilizator]

    Daca tot ii fac reclama electorala, atunci sa difuzeze Filantropica", sa invatam de la stimabilul senator cum se cerseste in mod profesinist.
  • +10 (14 voturi)    
    Fasole... si mere rosii (Duminică, 6 aprilie 2014, 17:33)

    Niccck [utilizator]

    Da . Si zilele trecute am vazut cum a jucat in filmul "Cu mucii in fasole "
    Pe cine intereseaza chestiile astea ?
  • +11 (15 voturi)    
    Mîna'ntinsă... (Duminică, 6 aprilie 2014, 17:41)

    mono61 [utilizator]

    Stelian Tănase, propus de Crin Antonescu la şefia TVR, dedică o duminică de propagandă, la TVR, lui Mircea Diaconu, lăsat pe bună dreptate din braţe de Crin Antonescu, care s-a gîndit la Stelian Tănase, propus de Crin Antonescu la şefia TVR...
  • +16 (20 voturi)    
    Hai sictir tvr! (Duminică, 6 aprilie 2014, 18:05)

    triciupa [utilizator]

    Atat!
  • +1 (1 vot)    
    PENIBIL,PENIBIL,PENIBIL !!! (Luni, 7 aprilie 2014, 1:51)

    andreesanu [utilizator]

    Cind n-ai bun simt !,cind n-ai onoare!,cind lacomia iti i-a mintile,ajungi de risul curcilor,ce-i mai penibil decit sa-ti tavalesti urma de personalitate ,urma de demnitate prin mocirla vremii de dragul banului murdar !!!.