Victor Ponta, Mihai Gadea si lotul feminin de gimnastica, un "selfie" de poveste in platoul Antenei 3/ Premierul: Doamna Bitang si doamna Andronescu m-au convins: dublam premiile la gimnastica si la chimie

de I.B.     HotNews.ro
Luni, 19 mai 2014, 22:59 Revista Presei | Radio TV

Ponta, Gadea si lotul feminin de gimnastica
Foto: captura Antena 3
Mihai Gadea a avut ca invitati in platoul Antenei 3 pe componentele lotului feminin de gimnastica si pe antrenorii Belu si Bitang. Succesul emisiunii a fost intregit insa de prezenta domnului premier Victor Ponta si a candidatelor PSD la europarlamantare, Ecaterina Andronescu si Corina Cretu.

Seful guvernului a anuntat ca s-a lasat induplecat de doamnele Bitang si Andronescu si ca va dubla premiile gimnastelor, dar si pe ale olimpicilor de la chimie care au obtinut rezultate remarcabile la ultimul concurs. 

"Prin ordin al ministrului se dubleaza toate premierile. Se premiaza si antrenorii care au depistat sportivii si care au lucrat cu ei, coregrafii, medicii, asistente, maseuri. Faptul ca intreaga echipa este premiata cred ca este un gest corect, pentru ca in spatele oricarei fete care e acolo la sol, la barna, la paralele si obtine un rezultat extraordinar, dincolo de cei doi antrenori pe care ii stim toata tara si ii pretuim, cred ca este o echipa foarte mare care lucreaza zi de zi", a spus Ponta, citat de Mediafax.

Au urmat sfaturile si incurajariile de rigoare pentru gimnaste, urmate de discursul Corinei Cretu despre lupta cu extremistii britanici care sunt anti-imigrare.

Iar ca fericirea sa fie deplina, Mihai Gadea a propus sa faca un "selfie" de poveste cum "nu a mai vazut presa romaneasca", cu el purtator de aparat si lotul de gimnastica alaturi de premierul Ponta.

Din pacate, fiind un "selfie" greu de realizat, doamnele Cretu si Andronescu au fost nevoite sa ramana in afara cadrului.























7395 vizualizari

  • +41 (43 voturi)    
    NERUSINARE!!! (Luni, 19 mai 2014, 23:12)

    romania_curata [utilizator]

    Oare pana unde va merge NERUSINAREA mitomanului ponta si-a campionului de mancat kk gadea????
    • +36 (36 voturi)    
      Epoca de Aur s-a intors via Antena 3! (Luni, 19 mai 2014, 23:35)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui romania_curata

      Comunismul patrunde in Romania via Antena 3 si Romania TV, amandoua doua televiziuni conduse de niste borfasi penali care vor sa scape de puscaria care ii paste.
      Ponta face ce a invatat de la mentorul lui Ion Iliescu, ne umple de dezgust si de scarba, prezentandu-ne ce ne asteapta daca ajunge la Cotroceni, Doamne fereste! Ceea ce Ion Iliescu si Adrian Nastase au visat pentru Romania: comunismul cu fata umana! O facatura de democratie acoperita de o dictatura de ultima speta. Rusine tuturor care pun umarul la asa ceva. Pacat de acele fetite minore, bagate fara voia lor in haznaua mizerabila a politrucilor din PSD care manjesc tot ce e bun in Romania!
    • +2 (2 voturi)    
      cat timp latrinele tv vor avea telespectatori (Marţi, 20 mai 2014, 17:32)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui romania_curata

      e greu de acceptat, dar trebuie sa intelegeti cu totii ca nu obliga nimeni romanii sa se uita la posturile astea tv. imbecilizarea functioneaza doar pentru ca unii sunt deja predispusi...
  • +34 (34 voturi)    
    Daca le maresti din salariul tau, domnule,da, (Luni, 19 mai 2014, 23:16)

    abel [utilizator]

    sa zici ca le vei dubla premiile.Altfel .este meritul lor un castig mai mare si tara cu draga inima le-ar da bani indiferent de cine este premier , doar nu numai fotbalistii conteaza...
  • +32 (36 voturi)    
    ... (Luni, 19 mai 2014, 23:20)

    TopCat [utilizator]

    Mi-e scarba de Viorel, de P$D si de toate persoanele cu dizabilitati care vor pune stampila pe asa ceva.

    au reusit scarbele astea sa intineze si gimnastica
    • +9 (17 voturi)    
      NU te inteleg (Marţi, 20 mai 2014, 0:25)

      eek [utilizator] i-a raspuns lui TopCat

      Persoanele cu dizabilitati nu sunt oameni malefici ci (doar) au... dizabilitati. Ei nu pun stampile pe ce nu trebuie (doar pentru ca au o dizabilitate).

      95% din cei care voteaza ciuma rosie sunt sanatosi tun. Ai minus de la mine doar pt asta. In rest ai dreptate (in caz ca ai vrut sa zici ca-s prosti gramada ceea ce nu e o dizabilitate ci, evident, o normalitate in tara asta)
      • -2 (6 voturi)    
        la (Marţi, 20 mai 2014, 1:58)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui eek

        rindul matale ai minus de la mine pentru ca nu ai inteles nimic din comentariul lui topcat.
  • +32 (32 voturi)    
    urat (Luni, 19 mai 2014, 23:25)

    Ruhe [utilizator]

    iubesc sportul asta, le iubesc pe fete. Dar de-acum, de cate ori ma uit la ele (daca o sa ma mai uit) n-o sa le vad decat pozate cu Ponta. Urat, d-le Belu! Pe d-stra va cred, ca aveti ceva de castigat. Dar cu fetele astea ce-ati avut?
  • +32 (32 voturi)    
    copy-paste selfie (Luni, 19 mai 2014, 23:26)

    HaralambieHarpalete [utilizator]

    grețoșenii în serial, seară de seară, la antena 3. belu și bitang s-au faultat singuri apărând în compania unui loser precum ponta.
    • -13 (15 voturi)    
      Mi-e greu sa-i condamn pe Belu si Bitang (Luni, 19 mai 2014, 23:46)

      AliB [utilizator] i-a raspuns lui HaralambieHarpalete

      Fetele au muncit si s-a vazut. Acum trebuie recompesate cu bani. Si ca ele sa primeasca bani cineva tre' sa pupe niste papuci....
      • +6 (6 voturi)    
        Da, (Marţi, 20 mai 2014, 10:33)

        canuta [utilizator] i-a raspuns lui AliB

        dar nu trebuie sa-i si linga!
        Daca multumea in presa,intr-un interviu chiar si televizat,PM-ului,guvernului si platitorilor romani de taxe(cei care de fapt dau banii aceia) era OK!
        Dar sa-ti dai coate pe platou cu jegurile in campanie electorala si sa mai pui si copilele alea sa o faca,este chiar prea mult ! Jenant,domnilor antrenori ai echipei nationale!
  • +41 (41 voturi)    
    Ponta si gimnastica (Luni, 19 mai 2014, 23:36)

    ipolitic [utilizator]

    Paralel cu guvernarea, bârnă la economie.
    La sol, piruete și sărituri la muzica lui Voiculescu.
    Evoluție cam slabă.
    Ce să faci, antrenorul e plecat pe 4 ani.
  • +19 (19 voturi)    
    Uite! (Luni, 19 mai 2014, 23:56)

    Matrafirefox [utilizator]

    Niste gimnaste cu antrenorii si un plagiator! Natura moarta.
  • +22 (22 voturi)    
    Premier (Marţi, 20 mai 2014, 0:00)

    jochen [utilizator]

    Bula uitandu-se la aceasta emisiune il intreaba pe tatal lui:
    "Tata, daca si eu copiez, ajung premier?"
  • +15 (15 voturi)    
    "m-au convins" (Marţi, 20 mai 2014, 0:11)

    zapada reloaded [utilizator]

    de parca ar da, din buzunaru' lu' ma-sa.
    Nu discut ca vorba aia, e pe un platon de televiziune.
    am o ultima curiozitate, am inteles ca domnule VVP e in plina campanie, si cel mai probil o va tine pana la toamna...dar el cand mai guverneaza?
  • +17 (17 voturi)    
    Saracele tinere fete... (Marţi, 20 mai 2014, 0:13)

    eek [utilizator]

    ..sunt exploatate politic in ultimul hal.
    Violate pedofilic pana in adancurile sufletului, dar nu fizic ci moral.
    Le-au facut "gramada fara varf" pe aceste fete si se urca cu picioare pe ele, doar ca sa fie mai sus dpdv politic.

    Saracele tinere fete... habar nu au ce li se intampla. Si nimeni nu le zice... ba mai rau, proprii lor mentori le zambesc linistitor de parca totul ar fi ok...

    Bravo ciumei rosii, nu rateaza niciun moment sa murdareasca cu rahat tot ce-i valoros in tara asta...
  • +13 (13 voturi)    
    Nu inteleg (Marţi, 20 mai 2014, 0:31)

    methalman [utilizator]

    De ce accepta Dl Belu asemenea umiliri cand este cunoscut tuturor ce antrenor extraordinar e si cum se lupta zilnic pentru acest sport chiar daca sustinerea din partea statului este aproape de 0...
    • +1 (1 vot)    
      sportul formeaza cacaractere ! (Marţi, 20 mai 2014, 23:40)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui methalman

      daca aveau caracter, amtrenorii puteau amana prezenta in studioul latrina trei, alaturi de premier pana dupa data de 25 mai, dar sa ne reamintim cine este noul ministru al sportului, si pt. ce partid rosu candideaza...si inca ceva, de ce ar trebui sa sustina statul sportul ? doar nazistii si comunistii se foloseau de sportivi pt. propaganda sistemului politic.
  • +12 (12 voturi)    
    minciunele minciunele (Marţi, 20 mai 2014, 0:46)

    timp tamp [utilizator]

    Si premiantilor la NASA le-a promis bani sa mearga in SUA,dupa care pricopie, scula abramburicai a zis ca visteria ministerului e goala
  • +7 (7 voturi)    
    minciunele minciunele (Marţi, 20 mai 2014, 0:46)

    timp tamp [utilizator]

    Si premiantilor la NASA le-a promis bani sa mearga in SUA,dupa care pricopie, scula abramburicai a zis ca visteria ministerului e goala
  • +6 (6 voturi)    
    premiu (Marţi, 20 mai 2014, 7:31)

    arminius1 [utilizator]

    De ce nu primesc si ceilalti olimpici suma dublata?Cei care au castigat medalii la matematica,filozofie,etc,cu ce sunt mai prejos?
  • +6 (6 voturi)    
    Gimnastul minciunilor penibile, " doctorul" VVP (Marţi, 20 mai 2014, 7:50)

    Plagarus [utilizator]

    Rar mi-a fost dat să văd în postdecembrism un asemenea Cult al Personalităţii, cu atît mai absurd, cu cît cel pictat pe toate suprafețele e un puradel politic.
    Pe bulevardul principal al Buzăului, figura iresponsabilului vesel e plantată din metru-n metru.
    O pădure de Victor Ponta, deşi, din cîte ştim, la europarlamentare candidează nevasta lui Victor Ponta şi nu Victor Ponta.
    Întîlnim astfel o manevră aparte: Candidaţii PSD nu există. Există în schimb Partidul. Şi nici Partidul nu prea există. Există Victor Ponta! (apud Sanzi)
  • -8 (8 voturi)    
    Na,ca a scapat ocazia Basescu (Marţi, 20 mai 2014, 8:29)

    xrogo [utilizator]

    sa-i premieze el pe gimnasti,i-a luat Ponta fata!!!
  • +5 (5 voturi)    
    Unii (Marţi, 20 mai 2014, 9:30)

    doi si-un sfert [utilizator]

    sunt saraci dar au o minima demnitate, nu se lasa umiliti de catre "atotputernicii" momentului. Din pacate marea majoritate se comporta in genul lui Belu si Bitang.
    Care mai sunt valorile Romaniei (mai exista asa ceva)?
  • -7 (7 voturi)    
    . (Marţi, 20 mai 2014, 9:57)

    sandra.renetova [utilizator]

    Ma bucur ca Ponta s-a decis sa dubleze premiile. Sportul romanesc trebuie sustinut!
  • +5 (5 voturi)    
    Ponta vs Udrea (Marţi, 20 mai 2014, 10:31)

    Wladislav [utilizator]

    Jurnalul national posta cu manie proletara poze cu Udrea alergand la un marathon caritabil, imbracata cu un tricou pmp. Supararea mare era ca Udrea s-a facut ca a alergat numai ca sa fie filmata.
    In oglinda il avem pe Ponta pozand parinteste alaturi de lotul de gimnaste, apoi probabil alaturi de olimpici, apoi alaturi (cu familia) de cantareti, apoi alaturi de oierul faimos (tot cu familia). Plus poze de familie alaturi de gigantul Muresan cu care a jucat niste bashket.
    Maine il vom vedea pozand singur alaturi de Biden, pentru ca pozele facute de Biden la Cotroceni nu vor mai avea loc la TVR, Antene, si Romania TV.
    Si sa nu uitam zecile de panglici tricolore taiate de primul nostru ministru la orice cladire, wc, trotuar, la lumina dumnezeiasca a blitz-urilor,imbaiat de strigatele fericite ale localnicilor (mereu aceeasi): Sa ne traiesti, Maria Ta! Ciumetii din Deal va vor Presedinte!
  • +7 (7 voturi)    
    Rușinos (Marţi, 20 mai 2014, 10:43)

    CristianP [utilizator]

    Lotul de gimnastică s-a coborât ca valoare la nivelul ciobanului Ghiță. Mai rămâne să-l vedem cântând manele.
  • -6 (6 voturi)    
    . (Marţi, 20 mai 2014, 12:42)

    DeLove [anonim]

    Felicitari pentru performanta si pt cei care invita in emisiune astfel de echipe. Bravo!
  • -5 (5 voturi)    
    !!! (Marţi, 20 mai 2014, 14:39)

    Raluca.H [utilizator]

    Foarte frumos, pentru a avea cat mai multe performante trebuie sa și investim.