Mircea Diaconu: Tinta mea nu a fost sa fiu europarlamentar, dar nu am avut cui sa explic/ Despre prezidentiale: Nu ma gandesc la nimic acum, dar e intotdeauna o soarta

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 26 mai 2014, 22:36 Revista Presei | Radio TV

Mircea Diaconu
Foto: Agerpres
"Tinta mea nu a fost sa fiu europarlamentar ca nu e locul meu. Vroiam sa fiu pe liste acolo,in spatiul public, ca sa pot fi atacat de institutii si sa le demontez in acest mod acuzatiile. Dar nu am avut cui sa explic. Desi nu am vrut sa fiu europarlamentar, acum o sa-mi fac datoria cat mai bine acolo. Lumea vrea de la mine sa fiu un speaker acolo, sa fac un mic lobby pentru ei", a declarat europarlamentarul independent Mircea Diaconu la Romania TV.

Alte declaratii:
  • Am cheltuit in campanie 5.000 de lei pe care i-am pus intr-un cont: 1300 lei au fost afisele si cartile postale, motorina a fost 2500 de lei, iar restul cazarile. Oamenii m-au sprijinit si mi-a fost destul de greu uneori sa-i conving pe proprietarii pensiunilor ca sa le platesc cazarea
  • Nu e adevarat ca lumea m-a perceput ca pe un om antisistem si ca a fost unv ot negativ. Eu sunt un politician, pentru un sistem politic si am activat ca atare in PNL. Votul nu a fost negativ deoarece au fost oameni care au iesit dupa ani de zile la vot pentru mine.
  • Despre o posibila candidatura la prezidentiale: Nu ma gandesc la nimic acum, dar e intotdeauna o soarta. Daca tu faci bine un lucru ti se va da apoi un alt lucru si lumea vede ce ai facut si iti ofera mai mult























4593 vizualizari

  • +4 (8 voturi)    
    Nu pot sa spun decat huo (Luni, 26 mai 2014, 22:48)

    Maniu [utilizator]

    sorry.
    • +2 (2 voturi)    
      Lasa ca e bine: (Marţi, 27 mai 2014, 1:54)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      i-a tras-o prin ricoseu lu' Poanta.
  • +6 (10 voturi)    
    i auzi (Luni, 26 mai 2014, 22:50)

    verisoaraluifelix [utilizator]

    campania lui Diaconu a costat "numa" 5000" lei :)))) asta include si onorariul pentru angajatii A3 care i-au facut campanie atat in studio cat si in strada ?
  • +4 (8 voturi)    
    Din intelepciunea populara (Luni, 26 mai 2014, 22:52)

    TheRealGicaContra [utilizator]

    Daca-i dai prostului o scara, o va folosi doar ca sa coboare!
  • +2 (4 voturi)    
    Filantropica rules..... (Luni, 26 mai 2014, 22:57)

    LAL [utilizator]

    E filmul romanesc preferat de mine, ne arata in splendoarea realitatii crude si hilare. Nu imi vine sa cred ca il traiesc si in realitate. Bravo maestre! Bravo! Jucati exceptional!
  • +7 (11 voturi)    
    ................................... (Luni, 26 mai 2014, 23:03)

    ardeleanu_ion123 [utilizator]

    "Tinta mea nu a fost sa fiu europarlamentar ca nu e locul meu. "

    pai daca nu e locul tau, esti debil, prietene, de ramai acolo? Zi si mie, ce te tine?

    zdrastvuite tavarisci
  • +11 (13 voturi)    
    "Dar nu am avut cui sa explic." (Luni, 26 mai 2014, 23:12)

    ws [utilizator]

    adica in serile alea lungi cand manca materie maro alaturi de gadea, chirieac, nistorescu, tudor et co el vorbea de unul singur?

    nu il asculta nimeni?

    despre ce vorbeste omul asta?

    reagards,
    ws
  • +5 (7 voturi)    
    Mere Rosii (Luni, 26 mai 2014, 23:14)

    Niccck [utilizator]

    Ti-ai zis asa: cheltuiesc 5000 de lei , dar tinta mea nu este sa devin europarlamentar !
    Ba, da' cine te crede ?
    Apropo, iti angajezi si consoarta ca secretara de speaker-euroactorparlamentar ?
  • 0 (8 voturi)    
    In sfarsit (Luni, 26 mai 2014, 23:33)

    johnmibb [utilizator]

    In sfarsit am inteles de ce n-am fost la vot(desi mi-a lasat un gust amar faptul ca nu votasem)

    6,81% din 5.714.814 alegatori inseamna aprox. 390.000 voturi.

    Deci 389178 romani l-au votat pe acest papa lapte care spune ca n-a vrut sa fie europarlamentar si locul lui nu este acolo.

    Faptul ca n-a vrut, treaca mearga, dar ca "..... nu e locul meu" ce-o insemna pentru acei 389178 de romani care l-au votat?

    Cei care comenteaza ii rog sa plece de la premiza ca nu sunt nici basist,nici plagiator.

    "usl+pdl aceeasi mizerie" a ramas valabil.

    Multumesc !
    • +3 (3 voturi)    
      E bine ca in sfarsit.. (Marţi, 27 mai 2014, 1:51)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui johnmibb

      ...intelegi si tu ceva, mai ales dupa ce faci acel ceva. Se putea si mai rau: sa nu intelegi niciodata. Nu esti nici basist, nici plagiator.. esti asa unu' care nu prea intelege nici cand voteaza, nici cand nu voteaza, dar pluteste si el prin spatiu. Si mai arata cu degetul la altii.
  • +7 (9 voturi)    
    la antena 3 puteai sa explici (Luni, 26 mai 2014, 23:39)

    vladimir14 [utilizator]

    Cum e sa fi votat cu forta fara sa vrei si dupa aia sa incasezi un salariu baban de la UE.
    Pai daca nu vroiai doneaza salariul de la UE.
  • +7 (7 voturi)    
    mare (Marţi, 27 mai 2014, 0:12)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    inghesuiala, multe primate se viseaza presedinti.
  • +2 (2 voturi)    
    Jalnic om (Marţi, 27 mai 2014, 0:36)

    rov [utilizator]

    si mai e si muritor se pare. de ar fi sa cer un ajutor de la felix, acela ar fi sapunul si funia.
    RUSINE.
  • +2 (2 voturi)    
    Frumos mesaj pentru cei care l-au votat (Marţi, 27 mai 2014, 14:20)

    aac [utilizator]

    M-ați trimis cu forța la Bruxelles. Lol.