Derapaj major la Romania TV: Postul sustine ca Traian Basescu ar suferi de boala Parkinson si ca ar fi avut doua atacuri cerebrale. Dovezile RTV: imagini in care ii tremura usor mana stanga

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 15 octombrie 2014, 22:10 Revista Presei | Radio TV

Imaginile prezentate de Romania TV
Foto: Captura RomaniaTV
Romania TV a anuntat in aceasta seara, dupa ora 21.00, timp de peste jumatate de ora, ca vor arata imagini exclusive tinute ascunse pana acum cu Traian Basescu. La ora 22.00, postul a prezentat cateva imagini cu presedintele, din diverse aparitii publice, in care ei afirma ca se poate vedea cum ii tremura mana, acest lucru fiind un semn al bolii Parkinson.

Mai mult, ei sustin ca surse medicale au declarat ca ar fi suferit doua atacuri cerebrale si ca ar fi mers la Viena pentru un control medical.

Postul patronat de Sebastian Ghita nu a cerut pozitia presedintiei si a speculat fara a avea la baza un document medical.

Catalin Tolontan pe blogul sau: Expresia "Ca sa nu ma banuiti de ceva" tradeaza ce am invatat cind eram mici, va amintiti ca eram vinovati daca raceam si stateam acasa in loc sa mergem la scoala?! Eram culpabili ca ne dureau dintii, ca faceam hepatita sau ca ne operam de apendicita. Nu mai vorbim de entorse, de gilci sau de conjunctivite, alea erau 100% din vina noastra! In Romania, bolnavii sint banuiti de ceva adinc, de pacatul de a nu fi perfecti... E seara seringilor lungi, nimeni nu scapa nevindecat de aici, din clinica Romania TV.























13775 vizualizari

  • +25 (29 voturi)    
    ? (Miercuri, 15 octombrie 2014, 21:23)

    uzu [utilizator]

    clar, sursa e TNR ...
    • +24 (28 voturi)    
      Ne-ar interesa de ce sufera ghita cel... (Miercuri, 15 octombrie 2014, 22:06)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui uzu

      si al sau pupiloi pontacul ...lui, de unde alta rima?!?
      • +27 (27 voturi)    
        Nu e Parkinson ci "Tremor Esential" inofensiv (Miercuri, 15 octombrie 2014, 22:30)

        dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui rov

        "Foarte multe persoane se sperie la aparitia acestui simptom, asociindu-l cu boala Parkinson. Tremuratul mainilor atunci cand ridici o cana, esti foarte fericit, foarte suparat sau stresat nu indica insa aceasta boala, ci doar o afectiune inofensiva, numita tremor esential."
        Sursa: http://www.farmamed.ro/stiri_si_noutati_medicale/10_simptome_infricosatoare_dar_care_sunt_de_fapt_inofensive_.html
        • -14 (16 voturi)    
          Well .. se pare ca este sindromul JD ... (Joi, 16 octombrie 2014, 7:28)

          MiticaPalarierul [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

          We sau jwll .. se pare ca este sindromul JD ... sau JW ...

          ;-) JO Basescu prefera Jack Daniel's si Johnnie Walker ... cu etichete negre si pahare mari ...

          "Patria si Dreptul Meu!"
          .
      • -8 (14 voturi)    
        Am auzit din "surse sigure" ca ar avea (Joi, 16 octombrie 2014, 9:00)

        Kecske [utilizator] i-a raspuns lui rov

        "catusita acuta" datorata sindromului DNA si ca s-ar putea manifesta cit de curind.
    • +35 (39 voturi)    
      Ghita stie ca intra in puscarie! (Miercuri, 15 octombrie 2014, 23:06)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui uzu

      Ca sa se salveze, e in stare de orice. Incearca sa-l faca in toate felurile, vazand ca le da lovitura dupa lovitura. Sunt DISPERATI!!! Ponta scade in sondaje in dauna celorlalti care cresc. Traian Basescu este cel care il va face presedinte pe unul dintre candidatii dreptei!
      • +17 (19 voturi)    
        asa este..... (Joi, 16 octombrie 2014, 9:06)

        translativus [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        ......sunt niste bieti disperati care se agata de plagiator ca inecatii si se vor scufunda impreuna.

        Din ultimele sondaje, procentul celor care vor iesi sigur la vot depaseste 59% iar asta ii sperie cel mai tare.
        Cand poporul iese majoritar la vot, escrocherimea pierde iar zanganitul catuselor devine asurzitor.

        Vine vremea.....VINE !!!
  • +39 (47 voturi)    
    tremura (Miercuri, 15 octombrie 2014, 21:53)

    TeodorGligor [anonim]

    fac ei frisoane de cateva zile, mai ales Hrebe si tata-Sarbu..si atunci au impresia ca totul se clatina in jur...hai Base !
  • +32 (34 voturi)    
    Las' că s-a rugat Ponta pentru el (Miercuri, 15 octombrie 2014, 22:01)

    Kentt [utilizator]

    la moaştele sfinte.., sfântului coleg ofiţer acoperit Ghiţă. Sebastian Ghiţă.
  • -33 (49 voturi)    
    hmm.. (Miercuri, 15 octombrie 2014, 22:06)

    Mazeta [utilizator]

    Băsescu nu mai poate fi controlat. Mâine poate pleca în campanie electorală, poate declara război Bulgariei sau, la fel de bine, poate spune adevăruri uluitoare. Toți cei din politică, din ambasade și din presă sunt îngroziți. Urmează o lună foarte interesantă. Dacă va mai fi lăsat.
    • +27 (33 voturi)    
      Pentru tine urmeaza .. (Miercuri, 15 octombrie 2014, 22:50)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      o Luna noua, la care poti sa urli cat te tin plamanii.
    • +18 (26 voturi)    
      Nici pe tine nu te mai pot controla sefii tai! (Miercuri, 15 octombrie 2014, 23:21)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Ai innebunit de cand vezi zi de zi ca sansa de a mai presta munca de postac care nu te forta decat sa minti...Suntem alaturi de tine. Te lasam in pace, nu-ti mai raspundem la postarile tale idioate ca sa para ca ai dreptate...:)
    • -4 (16 voturi)    
      E clar (Miercuri, 15 octombrie 2014, 23:40)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      E clar. Americanii or sa trimita iar ambasador in Romania. Portarul singur nu mai face fata.
    • -14 (18 voturi)    
      mazeta (Miercuri, 15 octombrie 2014, 23:44)

      thatchme [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      e unul din PDL cu afinitati de USL si care e speriat chipurile ca Base mai candideaza si mai castiga o data presedentia. HAHAHAHAHA
    • +15 (19 voturi)    
      Baga mare mazetule (Miercuri, 15 octombrie 2014, 23:47)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      ca maine poimaine toti stapanii tai or sa ajunga la mititica....sa vad eu cin' te mai angajeaza, chiar si asa ieftin cum esti.
    • +19 (23 voturi)    
      n-are nimeni atata sange in instalatie (Miercuri, 15 octombrie 2014, 23:52)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      ca sa se puna ACUM cu el...gen destituire.
      In plus, pe cine unde apuca sterge pe jos cu ei.
      Aceia sunt intr-adevar ingroziti.
      (nu ma obosec sa-ti dau minusuri. Ma tem ca-ti creste solda)
  • +38 (40 voturi)    
    Absolut abject (Miercuri, 15 octombrie 2014, 22:17)

    ipolitic [utilizator]

    Am vazut in imaginile prezentate, cum Presedintele, cu dreapta strange mana unei sportive, in timp ce
    isi ridica mana "paralizata" si o prinde de umar.
    Unde e domnul Parkinson in imagine?
    Dar chiar daca ar fi adevarat:
    Ati auzit de Franklin Delano Roosevelt?
    Dar de Stephen Hawking?
    Ma repet, absolut abject.
    • -13 (15 voturi)    
      cam asha ceva... (Joi, 16 octombrie 2014, 0:41)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      Cam ca aia cu "sotia lui Antonescu, care a murit de cancer".
      Abject!
      • +10 (12 voturi)    
        tu n-ai inteles nimic (Joi, 16 octombrie 2014, 8:28)

        errine [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

        femeia aia, bolnava de cancer si cu copil mic, s-a aruncat pe geam pe cand ca barbatu-su umbla cu actuala nevasta pe la petreceri de partid. tot pnl-ul stie, de-aia nu s-a revoltat nimeni pe basescu cand a povestit. si saracu' antonescu, fiti bland cu el, suferea imens ca e nevasta bolnava, de-aia pleca frecvent de acasa si umbla cu colegele de partid...
  • +63 (67 voturi)    
    Base mai tare ca Chuck Norris :)) (Miercuri, 15 octombrie 2014, 22:29)

    ZeroAbsolut [utilizator]

    Facut si betiv, si chior, si nebun, si cu Parkinson, si cu atacuri cerebrale si tot reuseste sa ramana cumva mai coerent decat cea mai mare parte a politicienilor.
  • +31 (35 voturi)    
    ghita? (Miercuri, 15 octombrie 2014, 22:40)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Cum care ghita? Ala din servicii care are bani ,televiziune si influenta si e preten cu tonta..CNA nu exista
    • +30 (32 voturi)    
      Pai Ponta a blocat tot, nu numai CNA! (Miercuri, 15 octombrie 2014, 22:17)

      LiviuIordache [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

      CNA e ultima chiftea care s-a stricat si pute de ne ia nasul. Dar, daca ni se intimpla nenorocirea, ne ia viata, cu totul, cu familii cu tot.
      O scurta recapitulare cu neutralizarea tuturor institutiilor statului:
      1. Parlamentul - vacante peste vacante, platite la greu, evident, iar cind vine la munca e un decor de mucava, cu Ponta iesind din spatele unor usi, unde nu face decit sa astepte sa iasa televiziunile sa spuna el ce si cum, dupa care, la prima intrebare altfel: "acum vorbim despre parlament, asta o vorbim la guvern, hai, pa!"; ordonante de urgenta la greu, comisii de ancheta la comanda!
      2. Guvern: totul se intimpla in cele 5 minute cind vorbeste Ponta aiurea (ce a mai facut Basescu, ce i-a spus copilul, cum va face si va drege), eventual 5 minute la sfirsit; institutia purtatorului de cuvint desfiintata, nu am mai facut un punct separat.
      3. Avocatul poporului. Milogul, inca de pe vremea sindicalismului de hirtie creponata, Ciorbea s-a vindut si pe o fasole cu slaninuta si nu mai exista;
      4. Parchetul general, in fata caruia apare Nitu (cind prinde o rata de Ploiesti) sa ne spuna ca "se cerceteaza, e in lucru". Noroc cu DIICOT si DNA, ca au alti sefi si sunt independente, avind obiect de activitate definit prin lege, nu prin dispozitie de Nitu;
      5. CNA - nu face cvorumul, la ordin, ca sunt anuntate slugile sa se duca la piata, sa puna muraturi; acum nu merge din cauza punctului 1, ca nu pot fi alesi alti membri, in locul celor carora le-a expirat mandatul;
      6. Apropo de guvern: faceti un exercitiu, dati sectiilor poltice din televiziuni si ziare cite un pix si o foaie de hirtie pentru fiecare redactor si puneti-i sa scrie, fara nicio sursa de consultat, numele ministrilor - sunt convins ca nimeni nu-i poate spune, desi cu asta se ocupa, pe toti! Pina si Gabi Szabo nu mai exista, a terciuit-o Ponta si pe ea, a aneantizat-o, guvernul e el, in curind statul e el!
      Daca mai aveti de completat, poftiti la inventar!
      • -22 (26 voturi)    
        & (Miercuri, 15 octombrie 2014, 22:30)

        Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui LiviuIordache

        SIE a întors deja armele, iar SRI a primit recent un ultimatum.
  • +28 (32 voturi)    
    Aha! (Miercuri, 15 octombrie 2014, 22:54)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    Pai asa cum e, e mai tare ca prostul vostru!
    pompa e cleptoman, plagiator, securist... toate dovedit!
    Si este un bun roman!!!!!
    Ce natie de cretini a pus Dumnezeu pe locurile astea!
    • +3 (5 voturi)    
      Daca scriai "cre(s)tini" era de nota 10 cu (Joi, 16 octombrie 2014, 9:09)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

      felicitari. Asa, reusesti sa-i jignesti pe toti. Dar in rest cam ai dreptate.
  • +40 (42 voturi)    
    Mda! (Miercuri, 15 octombrie 2014, 23:06)

    Miscarea Focul Dacic [utilizator]

    Asa mai flăcăi!

    Dați tare cu tunurile mizeriei voastre bolșevice în Băsescu. Că poate reușiți, până la urmă să radicalizați dreapta și să treacă toată incorpore de partea lui.

    Eu unul, dacă mai continuați cu chestii din astea, dacă mai aud un „jurnalist” neghiob că îndeamnă la lichidarea acestui om ( care a făcut destul de multe lucruri bune pentru țară ) chiar că trec cu arme și bagaje de partea lui.

    Prin poziția voastră și a celor de la A3 în frunte, mai nou, cu un inconștient numit Radu Tudor, arătați cât de disperați sunteți/

    Tovarăși! De ce nu vreți să pricepeți că JUSTIȚIA LUCREAZĂ ȘI VA LUCRA CU SAU FĂRĂ BĂSESCU LA COTROCENI?
  • +22 (24 voturi)    
    Poate ii da una mortala Pisucului (Miercuri, 15 octombrie 2014, 23:50)

    Wanheda [utilizator]

    asa, din tremuratul ala; Ghita sa ia aminte, puscaria nu ii este interzisa, is acolo altii cu bani mai multi ca el.
  • +16 (16 voturi)    
    Derapaj ? (Joi, 16 octombrie 2014, 6:48)

    Dana Bob [anonim]

    La RTV in fiecare seara vezi derapaje!
    Nici OTV nu era asa!
    Pacat de jurnalistii de acolo!
    Aveam o oarecare stima si respect ptr : Corina Dragotescu , Catalin Striblea! Ma bucura ca sa retras Florin Iaru!
    • +11 (11 voturi)    
      Corina Dragotescu ? Esti sigur ca e (Joi, 16 octombrie 2014, 9:11)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui Dana Bob

      jurnalista ?
  • +15 (15 voturi)    
    si care-i treaba? (Joi, 16 octombrie 2014, 7:17)

    catelu [utilizator]

    Daca Basescu are parkinson, inseamna ca Ponta nu mai e plagiator, securist si fripturist?
    "Boul de Ghita" vine tot cu tehnicile astea de pe vremea Comintern-ului de discreditare a oponentilor? Nu-i mai invata nimic nou?!
  • -10 (10 voturi)    
    Pai la derapajul major al presedintelui (Joi, 16 octombrie 2014, 8:46)

    xrogo [utilizator]

    ce ne mai mira derapajul Romania TV?
  • +13 (13 voturi)    
    Basescu ! (Joi, 16 octombrie 2014, 9:18)

    astronaut [utilizator]

    poate suferii de orice , ca orice om ,dar nu de PROSTIE,
    ca altii , care se perinda pe la tembelizoare , ma intreb , cum sunt racolati , dupa ce criterii si de unde ii scoateti !