B1 TV nu mai difuzeaza sambata seara emisiunea "Sub semnul intrebarii" pe tema ofiterului acoperit

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 18 octombrie 2014, 12:38 Revista Presei | Radio TV

Postul de televiziune B1 TV anunta ca a anulat reluarea emisiunii "Sub semnul intrebarii" cu Robert Turcescu si Mihai Razvan Ungureanu, pe tema ofiterului acoperit, care era programata sambata seara, de la ora 21.00, "pentru a nu interfera cu campania electorala".

"Pentru a nu interfera cu campania electorala, B1 TV a decis anularea difuzarii in reluare a emisiunii "Sub semnul intrebarii", editia din 11 septembrie. Emisiunea respectiva, in care Robert Turcescu l-a avut invitat pe Mihai Razvan Ungureanu, poate fi insa urmarita integral pe site-ul b1.ro, la sectiunea Inregistrari. Temele dezbatute la acea data, in acea emisiune, pot pune intr-o noua lumina dezvaluirile recente din campania electorala actuala pe tema ofiterului acoperit din politica", a informat postul de stiri.

B1 TV a anuntat vineri seara intr-un comunicat ca va transmite sambata, de la ora 21.00, o emisiune document pe tema ofiterului acoperit: "Sub semnul intrebarii", cu Robert Turcescu si Mihai Razvan Ungureanu. Potrivit B1 TV, in editia din 11 septembrie a emisiunii "Sub semnul intrebarii", realizata de Robert Turcescu, in care invitat a fost Mihai Razvan Ungureanu, fostul director al SIE, "s-au spus multe lucruri care s-au petrecut de curand, ca un fel de profetie".
 
Postul de televiziune a revenit insa in cursul noptii cu un nou comunicat, anuntand faptul ca a anulat redifuzarea emisiunii si ca aceasta poate fi vizionata doar online.

























4166 vizualizari

  • +17 (19 voturi)    
    Le iasa deontologia pe nas.... ))) (Sâmbătă, 18 octombrie 2014, 13:26)

    Andradda [utilizator]

    I-auzi domne. Nu dam interviul, ca nu cumva sa-i deranjam pe cinstitii nostri candidati la prezidentiale.
    E cam cusuta cu ata alba pt ca e clar ca acel interviu ar fi atins o problema legata doar de Plagiator, fara nicio aluzie la ceilalti candidati.
    Oare de la cine au primit telefon? Oare cine le-a ordonat sa retraga emisiunea, la numai cateva ore dupa ce au anuntat difuzarea ei?
    • +10 (12 voturi)    
      se isca o alta intrebare.... (Sâmbătă, 18 octombrie 2014, 14:26)

      romania_curata [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

      oare cine-i santajistul bitv-ului si cu ce-i au la mana???
      santajistul acoperit sa fie totuna cu 'catindatul' acoperit?
  • +9 (13 voturi)    
    Turcescu, portavocea lui Basescu (Sâmbătă, 18 octombrie 2014, 13:38)

    transalpinarum [utilizator]

    Bine ca e online emisiunea, merita vazute cateva fragmente... micul Turcescu, portavocea lui Basescu, tot increaca schitze de scenarii despre Ponta SIEistu'. OK, Ponta o fi fost mare fripturist SIE, problema e cum o sa intre el la bulau pentru asta? Se pare ca legile sunt facute in asa fel ca nimeni nu poate sa deconspire nimic, cu toate ca se vorbeste cu subiect si predicat. Actualul teatru pare numai o lupta intre servicii, intrebarile sunt de fapt cine era la butoanele lui Turcescu? (acum stim de fapt), cine e la butoanene lui Basescu? Basescu himself :)). Dupa '90 Romania a fost condusa si devalizata de servicii, nu cred nici in ruptul capului in "modernizarea" serviciilor ca suntem noi in NATO, etc. Pai despre ce modernizare vorbim cand recentul fost sef SIE este dinozaurul securist Melescanu, hai s-avem rezon.
  • +15 (19 voturi)    
    B1 incet, incet (Sâmbătă, 18 octombrie 2014, 14:06)

    mopsu [utilizator]

    trece de partea hotilor, asta fiindca Basescu este pe punct de plecare.Rusinos...
    • +16 (18 voturi)    
      A trecut (Sâmbătă, 18 octombrie 2014, 15:19)

      Dana Bob [anonim] i-a raspuns lui mopsu

      Deja au trecut !
      Toti , cu arme si bagaje!
      Urmeaza Realitatea si Digi 24!
      • +1 (1 vot)    
        Digi a fost uselista de la inceput (Duminică, 19 octombrie 2014, 11:13)

        Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui Dana Bob

        Ma mir cit de greu le e unora sa observe evidenta. Dar asa se intimpla, cind te loveste repetat marfarul antenelor e greu sa-ti dai seama cind te calca pe cap motocicleta de la Digi24.
  • +3 (3 voturi)    
    Nu disperati! (Sâmbătă, 18 octombrie 2014, 16:05)

    soundtrack [utilizator]

    Se va 'intampla' punctul critic exact ca pe vremea impuscatului si apoi a sinucisului: chiar daca oamenii trec cu arme si bagaje la psd,unpr, sie, die, sri si alte pesteri, dragoste cu sila nu se poate.Intervine un fenomen de respingere tacit care se produce la vot. Sper.
    Mai umbla si alte 'agenturi' cu viteza gandului, internetului, piciorului si uite-asa ne vom mira de rezultate ca doar nu suntem de capul nostru!!!
  • +5 (5 voturi)    
    Dati procesul lui Caeusescu,sau "interfereaza"? (Sâmbătă, 18 octombrie 2014, 16:44)

    Plagarus [utilizator]

    La loc comanda si mars in formatzie !
  • +3 (5 voturi)    
    Cum adica B1tv a hotarat? (Sâmbătă, 18 octombrie 2014, 19:15)

    Andradda [utilizator]

    De ce nu isi asuma nimeni aceasta decizie?
    Cand spui ca "B1TV a decis" e ca si cum ai spune "nu-i treaba voastra ce facem noi."
    Ba e treaba noastra sa stim ca X sau Y sau X impreuna cu Y au luat aceasta hotarare! Pt ca , la fel ca in orice post de radio sau TV, privat sau de stat,, exista doar una , doua , maximum 3 persoana care decid : DA sau NU.
    Cine sunt acele persoane?
  • +1 (5 voturi)    
    Daca B1 continua cu astfel de atitudini ... (Sâmbătă, 18 octombrie 2014, 21:40)

    Herodot [utilizator]

    ... s-ar putea sa-i dau IGNORE... tot asa cum am dat IGNORE si Haznalelor... si sunt convins ca si alti telespectatori vor proceda la fel...