Victor Ponta: Romania nu este rupta decat in propaganda de pe Hotnews si Gandul

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 10 noiembrie 2014, 1:16 Revista Presei | Radio TV


Victor Ponta
Foto: AGERPRES
Premierul Victor Ponta a declarat, duminica seara, la Antena 3, ca "Romania nu este rupta decat in propaganda de pe Hotnews si Gandul". Ponta a facut aceasta afirmatie intr-un moment in care comenta votul din Ardeal si Banat, spunand ca "Nu tot Ardealul si Banatul au votat cu Iohannis. Un milion de oameni m-au votat. Este enorm. Am castigat in Hunedoara, Caras-Severin, in Maramures a fost diferenta de 100 de voturi. Romania nu este rupta decat in propaganda de pe Hotnews si Gandul."

Primul ministru a comentat protestele din tara si din diaspora, spunand ca "Nemultumirea celor din diaspora care au vrut sa voteze si nu au votat este legitima. Domnul Basescu,cel care scrie sa-l dam afara pe Corlatean, incercand sa-l ajute pe domnul Iohannis, cei de la ACL, au confiscat romanilor din diaspora aceasta tema si au transformat-o intr-o tema electorala. Este o pregatire a confiscarii acestei teme. Duminica viitoare, daca nu este un scor foarte mare, sa conteste alegerile. Este un plan ticalos conceput de domnul Basescu, in care domnul Iohannis joaca un rol. Ii asigur ca duminica viitoare nu o sa-si mai bata nimeni joc de votul lor, asa cum a fost in 2012."

Ponta a adaugat ca "Nu sunt de acord ca votul din diapora este bun si cel din tara este rau. Au fost facuti in toate felutrile romanii din tara. Ideea ca cei din afara sunt mai buni nu mi se pare corecta. Suntem toti romani si egali. Si ei trebuie sa respecte votul celor din tara. Am vazut cum este impratita Romania in doua. Nu tot Ardealul si Banatul au votat cu Iohannis. Un milion de oameni m-au votat. Este enorm. Am castigat in Hunedoara, Caras-Severin, in Maramures a fost diferenta de 100 de voturi. Romania nu este rupta decat in propaganda de pe Hotnews si Gandul."






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















6582 vizualizari

  • +22 (22 voturi)    
    Puie Monta (Luni, 10 noiembrie 2014, 1:15)

    CititorulComentator [utilizator]

    Aici pe Hotnews :) Dacă tot ne citiți!
    • +12 (12 voturi)    
      nu nu nu (Luni, 10 noiembrie 2014, 4:14)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

      in strada, in toata tara... sa vada toata lumea :D
      • +5 (7 voturi)    
        Haideti! (Luni, 10 noiembrie 2014, 9:37)

        StancuAlexandru [anonim] i-a raspuns lui Nevermind

        Pe ei, pe mama lor!!! (nu exista alta sansa pentru a scapa de ciuma asta decat in strada)
    • +3 (3 voturi)    
      si inapoi la scoala (Luni, 10 noiembrie 2014, 10:47)

      Gobelin [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

      nu stie "dottore" nici unde e Caras-Severin...
  • +16 (18 voturi)    
    da (Luni, 10 noiembrie 2014, 2:16)

    srpc [utilizator]

    ca ardelean 100% iti spun doar atat, albanez interlop spurcat: mars dincolo de Carpati, cu tot clanul tau.
    • +11 (13 voturi)    
      hei (Luni, 10 noiembrie 2014, 4:25)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      devine minge de ping pong, ca si eu ti-l trimit inapoi. Nu mai bine cadem la pace si-l trimitem in Ungaria?
      • +1 (1 vot)    
        in Rusia!! (Luni, 10 noiembrie 2014, 11:35)

        rares.d [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

        nu-i mai bine in rusia ca prin ungaria ma duc spre vest?
    • -2 (4 voturi)    
      da de unde (Luni, 10 noiembrie 2014, 10:00)

      tepes [utilizator] i-a raspuns lui srpc

      Ma sroc da viteaz esti tu, ,cit despre cuvintele folosite dovedeste schizofrenia care te macina.
  • +20 (22 voturi)    
    Nu e propaganda aici (Luni, 10 noiembrie 2014, 2:52)

    Mari.an [utilizator]

    Aici nu e propaganda.
    Aici e doar sila de minciuna, manipulare, pomana electorala, comunism si tradare nationala.
    Aici fiecare scrie ce gandeste (in afara celor platiti de tine, Ponta, sa dea cu minusul).
    Nu faci decat sa arunci din nou cu noroi (e adevarat, mai nuantat) in romanii din diaspora. Cei din afara au votat altfel decat vrei tu pentru ca nu sunt de acord cu tine. Tu ori esti orb, ori faci pe orbul, dar ar trebui sa intelegi ca imaginea pe care ti-o trimit cei de afara e mult mai reala decat cea pe care o auzi din tara. E ca atunci cand numai un XRay iti spune exact ce ai la plamani. Numai vazut din afara se vede foarte clar cat de bolnav e sistemul. Balacarindu-te printre maruntaie nu intelegi care e problema. Iar acum diaspora iti spune verde in fata: tu si PSD-ul tau sint problema, boala de care Romania va scapa pe 16 noiembrie 2014.

    Imi amintesc cum in 2004 Nastase avea aceeasi atitudine ca si tine. E adevarat ca tie iti ies mai bine socotelile acum decat iau iesit lui in 2004, dar asta si poate pentru ca ai fost ucenicul lui si ai invatat din greselile lui. Ai invatat, si foarte probabil ai si un dar natural (mai de graba patologic) pentru ca ai mintit mai mult decat el si o tii sus si tare ca tot tu ai dreptate. Asta spune multe despre democratia pe care vrei tu sa o construiesti. Ca sa nu mai vorbim ca nu anunti niciodata ce vrei sa faci cu tara asta. Te prezinti mereu in fata noastra cu inca o galeata de noroi pregatita sa arunci in orice directie simti pe moment ca e nevoie sa-ti aduci contributia la mizeria morala a politicii romanesti.
    • -6 (6 voturi)    
      propaganda nu subiectivism da (Luni, 10 noiembrie 2014, 10:08)

      tepes [utilizator] i-a raspuns lui Mari.an

      Trist nu este ce scrii amice Marean ci pt ca tu chiar crezi ce spui.Sa nu vezi realitatea decit dintr-o dunga este un inceput de talibanism schizofrenic.Priveste cu luare aminte in jurul tau dar cu mare atentie si ai sa te convingi.
      • +2 (2 voturi)    
        hmmm (Luni, 10 noiembrie 2014, 11:27)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui tepes

        Tu ai invatat un cuvant nou, schizofrenie, si-l folosesti in toate comentariile? Daca tot folosesti cuvinte smechere, vezi si ce inseamna "proiectie" in domeniu.
      • 0 (0 voturi)    
        Ce e mai bine? (Luni, 10 noiembrie 2014, 17:24)

        Mari.an [utilizator] i-a raspuns lui tepes

        @tepes: N-ai dreptate deloc.
        De fapt, te caracterizezi pe tine si pe cei care-l voteaza pe Ponta, caci nu poti spune ca voi vedeti realitatea. Pentru voi realitatea este bine ascunsa de Ponta, prin minciunile lui.
        Ar trebui sa va fie frica de o victorie a lui Ponta, pentru ca abia cand va fi el presedinte va va durea prostia.
  • +6 (8 voturi)    
    Un Plan B (Luni, 10 noiembrie 2014, 3:27)

    Orizont [utilizator]

    Trebuie sa avem un Plan B, cu Ponta si PSD nu poti sa stii ce se v-a intimpla, daca pica Hotnews, noi ce ne facem? Are Hotnews username pe facebook? Am gasit unul dar nu stiu daca e oficial.
    • +4 (4 voturi)    
      Facebook oficial HotNews (Luni, 10 noiembrie 2014, 7:35)

      CititorulComentator [utilizator] i-a raspuns lui Orizont

      https://www.facebook.com/www.hotnews.ro
  • +9 (9 voturi)    
    Viorele tu te-ai rupt in "doctorate "neortodoxe (Luni, 10 noiembrie 2014, 3:56)

    Plagarus [utilizator]

    Cate stie Baby Clownul asta gregar ?
  • +11 (11 voturi)    
    Mai bine (Luni, 10 noiembrie 2014, 5:25)

    Kepler [utilizator]

    ti-ar rupe romanii adevarati (din tara si diaspora) limba ta mincinoasa. Cu tine, Romania se intoarce spre un comunism camuflat de cea mai joasa speta.
  • +10 (10 voturi)    
    Romania este rupta tare. (Luni, 10 noiembrie 2014, 5:37)

    OctavianOktavus [utilizator]

    Romania este rupta tare de tot dle. Plagiatorevici. Pe de o parte sunt romanii care isi doresc o tara cu un sistem sanatos, unde respectaul pentru munca, respectarea cuvantului dat, respectul fata de aproapele sa nu fie doar cuvinte goale ci sa reprezinte valori morale definitorii pentru Romania si de cealalta parte sunt romanii pentru care minciuna, clevetirea, invidia, hotia sunt unelte pe care le manuiesc fara nicio remuscare pentru atingerea obiectivelor lor. Dumneavostra din care categorie faceti parte dle?
  • +7 (9 voturi)    
    la vot (Luni, 10 noiembrie 2014, 8:25)

    zigot [utilizator]

    amintiti-va ca acest domn a mintit continuu de cand guverneaza(un fel de a zice)
    il intereseaza numai functia sa si sa ii apere pe coruptii care ii asigura scaunul;
    amintiti-va cum a aruncat cu pomeni in ultima perioada:
    profesori, medici, ajutoare, biserici ,etc dar ca nu a organizat corespunzator alegerile in exterior, nu a realizat locuri de munca, investitii, ce mai, nimic trainic, ci NUMAI INTERESUL PROPRIU
    atentie! banii aruncati acum vor fi platiti tot de noi, rapid
    • -4 (4 voturi)    
      vizigot (Luni, 10 noiembrie 2014, 10:21)

      tepes [utilizator] i-a raspuns lui zigot

      Ma tu esti bolnav,,de minciuni si dezinformari,ai uitat sa-i mentionezi pe pensionari si bugetari dar si 500 de mii de copii pe ei unde i-ai lasat.
      • +3 (3 voturi)    
        Ironie... (Luni, 10 noiembrie 2014, 11:07)

        J.C.Denton [utilizator] i-a raspuns lui tepes

        Tu nu realizezi ca numele luat drept nickname, pentru postarile tale lesinate, apartine unui domnitor care i-ar fi tras in teapa pe aia pe care ii aperi!
  • +5 (5 voturi)    
    Mda (Luni, 10 noiembrie 2014, 10:03)

    electron [utilizator]

    Din pacata este rupta. Este o ruptura economica, sociala si in modul de a gandi. Problema este ca politicienii cultiva aceasta ruptura, sau nu fac nimic ca sa nu mai fie aceasta prapastie.
    Am vazut toti harta votului, am vazut weekendul asta protestele, Datele economice le stim , se stie si unde sunt judetele cu cei mai multi asistati social, probleme cu somajul, etc.
    Romania este rupta in doua este ca va place ca nu, si este asa de mult timp.
    Transilvania merge cu o viteza si restul tara merge cu frana de mana trasa
  • +4 (4 voturi)    
    Haha, patetic Ponta asta (Luni, 10 noiembrie 2014, 10:38)

    _CK_ [utilizator]

    Cum ataca el tot ce nu-i convine, tot ce nu poate controla.

    El are impresia ca cei de la Hotnews scriu aici numai minciuni gogonate (asa cum este el obisnuit sa spuna).

    Cei de la Hotnews scriu destul de logic, cu subiect si predicat. Mesajul este clar, bazat pe surse (nu pe abureli). Iar cititorii au un IQ suficient cat sa discearna daca un articol este credibil sau nu. Dar pe Ponta il deranjeaza astfel de cititori. El si-ar dori sa fie pupat in fund, iar ce spune el sa fie litera de lege, icoana la care se inchina babele Antenei 3.

    Faptul ca FOARTE MULTI PSD-isti sunt luati ZILNIC de DNA, iar HotNews scrie despre ei (iar Antena 3 nu), il deranjeaza pe Victor Ponta. Ii strica "imaginea". Faptul ca face multe gafe si conduce guvernul ca un incompetent, nu-i da de gandit. Pe el il deranjeaza ca Hotnews scrie despre asta.

    Abia astept sa merg la vot !
  • +4 (4 voturi)    
    Votez PONTA (Luni, 10 noiembrie 2014, 13:53)

    Gotal [utilizator]

    Gata. M-am hotarat. Il votez pe Ponta. De ce? Simplu. 1. E roman get-beget. Adica este arhetipul romanului simplu. Prost si hot. Si doar asa e perceput romanul in afara tarii. Daca peste jumatate de populatie e asa, inseamna ca noi restul suntem cei anormali. 2. E ortodox. Si noi, ortodocsii, vom intra primii pe poarta Raiului. Parca asa a zis Dumnezeu. Ce ne trebuie noua politicieni protestanti sau catolici, cum sunt in restul Europei? Parlamentarii ortodocsi fac cele mai multe pentru tara lor. Ar trebui chiar sa exportam cativa. Noua ne merge bine, de ce sa nu ajutam si pe altii? 3. E mandru. Nu asta ne invatau in comunism, ce mari si tari am fost noi de-a lungul istoriei? 4. Are doctorat. Deci a citit si scris mult omul. 5. E presedintele care uneste. Deci in viitor iar ne vom unii cu URSS-ul.
    Concluzia: cum naiba sa nu il votez pe Ponta?!