Mihai Gadea: As vrea sa ma opresc o clipa din toti acesti 10 ani de nebunie sa-l ascult pe Klaus Iohannis sa vad daca exista si posibilitatea de constructie

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 19 noiembrie 2014, 3:20 Revista Presei | Radio TV

Mihai Gadea a fost mult mai conciliant marti seara cu presedintele ales, dupa ce Antena 3 a desfasurat un adevarat linsaj mediatic la adresa lui Klaus Iohannis, afirmand ca isi doreste sa vada daca exista posibilitatea de constructie din partea sefului PNL.

"As vrea sa ma opresc o clipa din toti acesti 10 ani de nebunie sa-l ascult pe Klaus Iohannis sa vad daca exista si posibilitatea de constructie", a spus Gadea, la finalul unei emisiuni care a contrastat puternic cu tonul dinaintea alegerilor.

Acesta a sustinut ca "e de facut curatenie, de deschis ferestrele la Cotroceni, sa iasa aerul inchis" pentru a vedea incotro vrea Klaus Iohannis sa duca tara.

"Daca vrea sa o duca intr-o directie buna vreau sa fiu unul care sa contribuie", a sustinut el.

"Poate ca Romania are o sansa, poate ca unii o vad, poate ca unii nu o vad. Este foarte important daca aceasta sansa va fi fructificata de presedintele ales, daca va alege un  nou drum", a continuat el.

Si votul din diaspora e tratat total diferit: de la acuzatiile din ziua alegerilor ca diaspora fraudeaza votul, acum Gadea se declara de acord cu demisia lui Teodor Melescanu pentru faptul ca romanii nu au putut vota in strainatate.

Mugur Ciuvica a ramas consecvent si a sustinut ca Iohannis "va fi un presedinte dependent de sistemul securisto-mafiot creat de Traian Basescu", care l-a facut presedinte.




















14907 vizualizari

  • +26 (28 voturi)    
    Asteptam momentul in care... (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 3:29)

    Alius [utilizator]

    ..la emisiunile lui Gadea o sa inceapa injuraturile la adresa lui Tonta, si, de ce nu, la adresa lui Ciuvica.
    • +22 (22 voturi)    
      Nu m-ar mira, smerenie de limax arivist (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 3:52)

      Excelsior [utilizator] i-a raspuns lui Alius

      Dupa tot raul facut de Latrina3 Romaniei trebuie sa ai nu gros dar blindat obrazul ca sa mai iesi in public.
      Ce au facut Gadea, Badea si altii de teapa lor nu numai ca intrece inchipuirea unui om normal dar e un rau la fel de mare facut tarii cat un Iliescu2.
    • +7 (7 voturi)    
      a3 (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 8:18)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui Alius

      speranta mea in legatura cu antena 3 si gasca de acolo, e ca telespectatorii lor fideli (macar cei ce au un pic de materie cenusie) sa inteleaga cat de mult au fost mintiti in "toti acesti 10 ani de nebunie ".si as mai vrea sa vad atunci niste reactii civilizate dar ferme din partea lor.si in final transformarea acestui post gaunos in unul de nisa la care nu se mai uita aproape nimeni.
      • +7 (7 voturi)    
        pupincurismul in toata splendoarea.. (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 10:22)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

        Gadea e debusolat. Cauta un nou stapan. I se usuca buzele..
        Guvern nou > conducere ANAF schimbata > 60 milioane EUR recuperate de la Voiculescu & co.. De asta se teme Gadea.
      • +5 (5 voturi)    
        iti garantez ca nu! (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 11:40)

        hot news [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

        Am pe nevasta si soacra telespectatoare neclintite ale Latrinei, si acum ne compatimesc pe noi ratacitii care l-am votat pe STRAIN, ca o sa fie dezastru pentru Roamnia, tot poporul va plinge si va regreta pe Varan si pe Tonta!
        • +1 (1 vot)    
          Aouleu saracu' de tine (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 22:05)

          Je2 [utilizator] i-a raspuns lui hot news

          Du-le la exorcist.
    • +2 (2 voturi)    
      De ce te-ai oprit? (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 10:10)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui Alius

      Si la adresa lui Dan Voiculescu, nu?!
    • +4 (4 voturi)    
      pai si telespectatorii? (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 10:18)

      derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui Alius

      cu cetatenii aia maturi si responsabili pe care i-au scos la spatzir acum vreo 2 luni sa apere independenta justitiei, drepturile omului si poponetzul lui Felix, cu ei ce se fac?

      ca daca-i lasau in legea lor aia il votau pe Suleyman, asa i-au prostit cu Ponta de umbla toti acum cu distonocalmu' in buzunar;

      crezi ca poti sa-l iei asa abrupt pe "tatucul care ne da noua pensii" la flegme din prima?
    • +4 (4 voturi)    
      eu astept ca ciuvica (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 13:46)

      amanda13 [utilizator] i-a raspuns lui Alius

      sa-l critice si sa-l injure pe Ciuvica si Gadea pe satrapul Gadea. Nu m-ar mira la gradul de dementa de acolo :))))
  • +24 (24 voturi)    
    No-no-no, sluga maiastra (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 3:38)

    Wanheda [utilizator]

    Nu ajunge sa bagi coada intre picioare si sa te guduri.
    Blestemele oamenilor or sa te ajunga oricum. O sa bantui strazile ca aurolacii, caci nu o sa mai pupi loc de munca nicaieri puisor, nici tu nici restul slehtei de neispraviti de la A3.
    Oricate regrete ati avea nu or sa stearga 10 ani de mizerie, propaganda crunta si dezinformare din partea voastra. De fapt eu nici oameni nu va consider, sunteti niste jivine fara constiinta.
    DOWNTRRODEN va doresc sa ajungeti.
  • +20 (20 voturi)    
    nu stiu de ce , dar de cite ori.. (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 3:41)

    exilatul [utilizator]

    aud sau citesc de javrele de la ant 3 ma apuca scirba...oare de ce..o sa consult un medic..
  • +17 (17 voturi)    
    Jeguri cu 100 de fetze (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 3:50)

    Fane Babanu [utilizator]

    Patronul Varan e la parnaie cu Nastase si multi altii urmeaza. Pontacul Pinochio a pierdut alegerile. Badea isi ia bataie. Astia au impresia ca daca pupa in dos dupa ce au injurat, instigat si plagiat le sunt iertate greselile. Mama lor de jeguri
  • +19 (19 voturi)    
    Tu ai construit ceva,lichea ordinara ?? (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 4:06)

    gica43 [utilizator]

    Da ai "construit"-ura si laturi !!!
  • +6 (6 voturi)    
    se cauta hartie igienica (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 5:49)

    barba-neagra [utilizator]

    Scaderea semnificativa a audientei Antenei 3 si RTV i-a indemnat pe corifei sa schimbe putin macazul, macar temporar si fara vlaga. Au ramas in brate cu telespectatorii pensionari si cu cei care au terminat liceul. Au fost un pic bulversati de rapiditatea cu care PSD si acolitii politici au raspuns cererii lui Iohannis (nimic umilitor, nu?), dar au inteles strategia lui Ponta de a nu infuria si mai mult "strada". Ceva asemanator s-a produs in iarna lui 2012 cand Boc a plecat de la guvernare, desi atunci "strada" a insemnat o palida manifestare a catorva zeci de pensionari plantati in pietele catorva orase.
    Grandomania lui Ponta a primit o lovitura grea, dovada fiind vacanta de o saptamana "cu familia", taman cand guvernul trebuie sa iasa cu bugetul pe 2015. Tipic pentru un dandy in trening care nu are nicio treaba cu economia tarii.
  • +3 (3 voturi)    
    Mai aveti telespectatori? (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 6:44)

    constan [utilizator]

    Deschideti ferestrele aruncati Anteena si tineti-va bine si voi de ea si dupa aceea poate se mai aeriseste si Media.Voi stiti ce-s alea RUSINE si ONOARE?
  • +2 (2 voturi)    
    10 de de nebunie... (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 7:42)

    trigger [utilizator]

    multi inainte!

    saracu' de tine!
    Ma intreb cum de mai rezisisti.
    Mergi mai gadeo la un doctor...ceva, poate mai ai sanse.
    Sau cere ajutor de la telespectatori.
  • +2 (2 voturi)    
    Gâdeo (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 7:58)

    CititorulComentator [utilizator]

    Poate te oprești de tot...păcat de tine că de capabil ești...
  • +4 (4 voturi)    
    chiar ma intrebam (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 7:59)

    derblauereiter [utilizator]

    ce-or mai fi facand telespectatorii A3 si RTV zilele astea; deocamdata cred ca sunt pe Rudotel;

    dar nu poti sa-i tii pe etnobotanice o vesnicie, trebuie sa le inventezi un circ nou ca astia asa traiesc ei cu spume la gura de 10 ani, asa e metabolismul lor reglat;

    Gadea, Badea, Cretuleasca, Ciutacu, DD trebuie s-o puna de-un brainstorming, sa vina cu ceva ca se duce naibii audienta si nici cashflowul nu cred ca sta prea grozav;

    apropo de cashflow, cred ca si "finantatorii" sunt putin deprimati zilele astea, probabil regreta ca n-au jucat la bingo toate zecile de milioane de euroi pe care i-au investit in Ponta.
  • +2 (2 voturi)    
    " gindea o moaca pe siret " (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 8:01)

    mnicku [utilizator]

    licheaua tot lichea , ca si lupul degeaba isi vopseste parul.
  • +3 (3 voturi)    
    Da Ponta ce construia? (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 8:05)

    vali47 [utilizator]

    Gadea nu la intrebat niciodata pe Ponta ce vrea sa construiasca.Toate discutiile lui Gadea cu Ponta au fost fiere si venin in capul celor care indrazneau sa spuna ca nu-i bine ce face Ponta.Brusc Gadea a devenit preocupat de ce vrea sa construiasca Iohannis.Gandesc ca vrea sa-i pregateasca lui Ponta,dispozitivele care sa saboteze ce face Iohannis.Alceva nu stie Gadea.Asta stie,asta face.demoleaza,insulta,sare gardul si se pretinde in curtea lui.Asa la invatat mamica lui.O lichea.Gadea,nu mamica lui,care a vrut sa fie mare.Si bun,dar a iesit altceva.
  • +3 (3 voturi)    
    - (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 8:05)

    BelaAradi [anonim]

    Problema lui Gadea e una majora acuma numai ajunge la dosul varanului nicicum si incepe sa linga orice :))))
  • +3 (3 voturi)    
    gadea (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 8:12)

    MihailNica [anonim]

    mercenarii nu au mormant ! mor si gata.....
  • +3 (3 voturi)    
    Gadea si Liberalii (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 8:32)

    MirceaGeorgescu [anonim]

    Pentru tine a fost nebunie, pentru mine, un studiu. Cum innebuneste un pastor ratat, pentru bani. Manifestarea evolutiei bolii, merita un Oscar, inmanat de V.C. Tudor!
  • +3 (3 voturi)    
    Ce bine ! (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 9:07)

    Atlant [utilizator]

    Ce bine-ar fi sa te opresti de tot ! Sa dai si antenna jos de pe casa...!
  • +3 (3 voturi)    
    Nume predestinat nume de sluga !!! (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 9:21)

    andreesanu [utilizator]

    Gade,ce-ar fi sa dispari macar cit iti sta stapinul la racoare.
    Esti de balamuc,nu ai scapare,nu-i leac la boala ta,ne lasi ???.
  • +3 (3 voturi)    
    Ati "muncit"degeaba?Ce fac cu creierul meu spalat? (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 9:22)

    Plagarus [utilizator]

    10 ani am plans pt. lupta voastra "dreapta" si.... directia puscarie pt.hocheistul Voiculescu Dan ?
    Obosit, m-am dezmanipulat de voi si m-am lasat ademenit de media online care ma va spala cu acordul meu 10 ani de acum incolo !
    Nu disperati,continuati lupta pana la capatul puterilor voastre si tineti aproape de tovarasii din PSD &PC caci au mare nevoie de sustinerea voastra !
  • +6 (6 voturi)    
    dar nu e nevoie (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 9:31)

    arthur_l [utilizator]

    dar nu e nevoie gadea.

    chiar nimeni nu are nevoie de ajutorul tau

    poti continua, inca 100 de ani. chiar te rugam sa continui sa il faci pe iohannis basist

    te rugam mult sa continui. il ai alaturi pe prietenul tau drag ciuvica, pe altul ursu, pe badea, pe firea.

    doar nu vrei acum sa te schimbi si sa ii pupi dosul lui basescu si lui iohnnis pentru ca iohannis stii bine ca e basist chiar tu ai insisitat si chiar ai crezut asta pana si dupa alegeri.
  • +3 (3 voturi)    
    da... (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 10:02)

    Reshape [utilizator]

    Așa au procedat si cu Băsescu, la început. S-au dat bine pe lângă el până când i-a zis ala lu' Ciutacu că însuși patronul lui are interese obscure (remember? "ce vă uitați la mine cu ochi mari și blânzi?"). Apoi a zis-o si pe aia cu soluția imorală si atunci s-a rupt firul, au urmat 8 ani de presă de canal.
    Oricum, se vede clar că oamenii ăștia sunt niște mercenari ce scriu la comandă. Nu m-am uitat la emisiunea lu' Badea Mircea dar pe Facebook si la el se constată o îndulcire a tonului.
  • +2 (2 voturi)    
    Luminita de la capatul tunelului (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 10:08)

    Moll Flanders [anonim]

    Dupa cistigarea alegerilor pe valul de revolta iscat de magariile pesediste, lui voiculescu i s-a indepartat perspectiva eliberarii din puscarie cu viteza luminii. Luminita de la capatul tunelului s-a micsorat pina la un punct cu tenta maronie.
    Printre aliatii de conjunctura aflati la putere acum bintuie o teama cumplita. Este prima data in 25 de ani cind le este cu adevarat frica. Au vazut ce se poate declansa cind apesi prea tare pe grumazul sclavilor care trudesc pentru a le umfla lor buzunarele. De aici atitudinea foarte impaciuitoare a lui ponta, a pesedeului si a cateilor de la antena3.
    gidea et comp. nu sint coplesiti de vreo frica napraznica personala. Este doar comanda patronului puscarias care mai are un proces in derulare, asa ca deocamdata este la mila noilor veniti.
    Toata lumea stie ca starea asta nu va dura.
    Nu va trece mult timp pina cind entuziasmul va trece, pesedeii se vor simti in siguranta si vor incerca din nou sa schimbe constitutua pentru a limita prerogativele presedintelui pentru ca au pierdut postul, vor face tot felul de miscari ca sa domine justitia si sa-si scoata leprele din puscarii. antena 3 va reveni la latraturile pe care le stim deja de ani buni.
    Singura speranta pe care o am este ca justitia sprijinita de un presedinte care a promis independenta ei si avind suport si din exterior sa continue procesul de curatare interna si in zona politica si afaceri.
    Clasa politica romineasca nu se va reforma prea curind. Sint prea prinsi de legaturile lor in ale coruptiei iar tinerii partidelor care se ridica acum nu ne dau sperante de bine ci dimpotriva.
    Asa ca singura posibilitate de a-i tine in friu este frica de puscarie iar la nivel guvernamental sint constringerile din exterior. Aceste constringeri vor fi din ce in ce mai accentuate pentru ca SUA si UE dupa ce au pierdut o buna bucata din flancul de est al Uniunii prin Ungaria, Bulgaria si in buna masura Cehia, nu-si mai permit sa piarda si Romania.
  • +3 (3 voturi)    
    Eu astept... (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 10:13)

    oh [utilizator]

    Pocairea pocaitului Gadea. Si ca sa fiu si malitios putin... ia sa il vedem ca se boteaza si asta la ortodoxie, ca sa fie nediscriminare. Ce , numai lui KJ sa i se ceara? PAi cum vrea Gadea sa fie pomenit de bine pt ca vrea binele tarii? Mama lui de fariseu si de prefacut! :)
  • +4 (4 voturi)    
    Stimate dle Tuca ( Gadea) (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 10:25)

    Absurdistanul [utilizator]

    nu aveti incredere in noul presedinte, si e opinia Dvs?
    dar mareele de oameni care s-au bucurat sincer, le-ati vazut?
    sau postul Dvs nu si-a permis sa le vada, din motive care tin de cresterea si dezvolatarea vietii pisicilor de casa/cusca?

    eu cred ca opinia Dvs e minoritara si trebuie sa respectati majoritatea!

    credeti-ma, motanul e in cusca, va puteti exprima liber!
    ( asta daca nu stiti Dvs ceva in plus si aveti de ce sa va fie teama de montan)
  • +4 (4 voturi)    
    După 10 ani de nebunie ? (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 10:32)

    Fisherman [utilizator]

    Păi, Mihai Gâdea, măi fățarnicule, despre ce nebunie vorbești ?
    A ta ? A lui Băsescu ? A lui Boc & Udrea & Co ?
    A românilor ?

    Apoi, măi fățarnicule, explică-ne mai întâi, ce înțelegi tu prin construcție ?

    Am impresia, măi fățarnicule, că tu vrei doar să te retragi nițel pentru o ”pauză de cafea” pentru că încă nu știi de unde să-l apuci pe neamț. Așa-i, mă ?

    Eu îți sugerez, Mihăiță, să-ți iei un concediu pe perioadă nedeterminată.
    S-ar putea ca următoarea ”construcție” să nu o poți ridica ci, doamne ferește, să te înnebunească de tot !

    Pentru că ai vorbi în pustiu. Mai mult de 62% din populația cu drept de vot a României a închis canalul tău.
  • +5 (5 voturi)    
    Buna idee ! (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 10:43)

    adrian88000 [utilizator]

    Sa te opresti, dar nu" o clipa".
    Sa te opresti pentru 20 de ani !
  • +3 (3 voturi)    
    Pai da.. (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 13:45)

    Ceauceau [utilizator]

    Spune-mi ce post TV urmaresti ca sa-ti spun cat te duce capul.....cam asa e si cu antenele astea cu subiecte de 'senzatie' .Totusi ce rol joaca CNA?