Victor Ponta la Antena 3: Vreau sa raman premier pana in 2016. / Cei 10 ani de vrajba vor fi inlocuiti de normalitate

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 12 ianuarie 2015, 22:20 Revista Presei | Radio TV

Victor Ponta
Foto: captura Antena 3
Premierul Victor Ponta a declarat, luni seara, la Antena 3, ca vrea sa ramana premier pana in 2016, explicand ca "Eu am o responsabilitate. Mi s-ar fi parut ca e o tradare din partea mea fata de cei care ne-au votat in 2012. In 2015-2016 am ca obiectiv sa termin mandatul de premier de aproape 5 ani, spunand ca dupa mandatul meu niciun leu din pensie nu s-a taiat." Ponta a mai spus, in emisiunea "Sinteza zilei" moderata de Mihai Gadea, ca "Cei 10 ani de vrajba vor fi inlocuiti cu normalitate."

Ponta a mai spus, in emisiune, ca Traian Basescu nu a raspuns inca Regiei Autonome Administrația Protocolului de Stat (RA-APPS) in privinta resedintei de protocol in care va locui dupa terminarea mandatului. RA-APPS i-a propus lui Traian Basescu 7 locuinte din care fostul presedinte trebuie sa aleaga una.

Ponta despre retrocedari ilegale si dosarul Bica: "Nu comentez dosare aflate pe rol, m-am invatat minte. S-au retrocedat ilegal cladiri, terenuri, paduri. Cred ca mai sunt multe asemenea cauze si as vrea sa recuperam banii. Sunt convins ca anchetele vor dovedi vinovatia fiecaruia."

"Orice prim-ministru se erodeaza fata de momentul in care vine in functie. Vreau sa ma schimb si sa fiu mai bun decat in 2016. Domnului Iohannis ii urez sa fie presedintele care uneste (sloganul lui Victor Ponta in campania pentru prezidentiale - n.red.)", a mai afirmat Victor Ponta.




















3337 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    Da, o sa ramai premier urmatorii 30 ani (Luni, 12 ianuarie 2015, 22:36)

    Un Nene [utilizator]

    La Jilava.
    • 0 (0 voturi)    
      are si motive (Marţi, 13 ianuarie 2015, 17:37)

      Gheorghescu [utilizator] i-a raspuns lui Un Nene

      Rompetrol, Petrom, plagiatul.
      Dar cum e cu "legitimitatea"? Cand Base era jos in sondaje, nu mai avea legitimitate. Cand Tonto a pierdut alegerile, are "responsabiltate"...
  • +10 (10 voturi)    
    premier... (Luni, 12 ianuarie 2015, 22:42)

    sareta [utilizator]

    Eu nu vreau !
  • +7 (7 voturi)    
    Deci.. (Luni, 12 ianuarie 2015, 22:48)

    Alius [utilizator]

    ..10 ani de normalitate cu "omul lui Basescu" (aka Iohannis), sau cu "basismul" (asa cum anunta Tonta tema de campanie electorala: "Jos cu regimul lui Basescu").
  • +10 (10 voturi)    
    S-a învățat minte din părți. (Luni, 12 ianuarie 2015, 22:49)

    mitg [utilizator]

    NIMENI din clasa politică din România nu se va învăța minte ... decât dacă scoatem ghilotina de la naftalină!
  • +12 (12 voturi)    
    mai draga... (Luni, 12 ianuarie 2015, 22:59)

    nash pandelica [utilizator]

    dottore, nu pensiile, esti confuz, dupa zdrobeala.
    in vremea ta s'au taiat alocatiile.
  • +11 (11 voturi)    
    micky micky (Luni, 12 ianuarie 2015, 23:30)

    oho [utilizator]

    asta inca traieste in alte emisfere:

    mai neica, ti-am zis-o de enspe mii de ori...si cel mai apasat la ultimele alegeri: DEMISIA!!!
    Tu nu reprezinti pe nimeni.....Plagiator Mincinos!!!!

    asta-i un fel de Berlusconi, dar varianta extrem de proasta: "imi du legi si ordanante dupa bunul plac"...no ofence, dar just a reminder: berlusconi dupa ani si ani de dat legi dupa bunul plac a fost si el condamnat...asa ca mai bine ti-ai alege alte modele in viata, nu de-alte nastase mioritic sau berlucio international ....
  • +11 (11 voturi)    
    Basescu! (Luni, 12 ianuarie 2015, 23:48)

    VaseaV [utilizator]

    Cat se mai poate hrani Pinochio din bradu' Basescu ? Ce rotofei s-a facut, numai bun te pus la protap ..
  • +12 (12 voturi)    
    Ha ! Ha ! Ha ! (Luni, 12 ianuarie 2015, 23:51)

    Badea Ioan [utilizator]

    Ba-I "copy-paste " !!! Cine te-a oprit pina acum ????
    Mizerabil /Imputit ????????
    In 2016 o sa fi probabil la "Poarta Alba !!!"
    Advice: Pregateste-ti sapunul !!!!!
  • +10 (10 voturi)    
    NORMALITATE (Marţi, 13 ianuarie 2015, 0:05)

    xolv [utilizator]

    =liniste pentru hoti. Asta va doriti
  • +11 (11 voturi)    
    pleacaaaaaaaaaaaaaa (Marţi, 13 ianuarie 2015, 0:09)

    oxxxxxyyyyya [utilizator]

    nu te mai suportam
  • +7 (7 voturi)    
    Catastrophy Cat (Marţi, 13 ianuarie 2015, 3:47)

    Wanheda [utilizator]

    Dispari.
  • +7 (7 voturi)    
    Micul Viorel este chiar corodat nu numai erodat (Marţi, 13 ianuarie 2015, 4:24)

    Plagarus [utilizator]

    Grupul infractional organizat format din Victor Ponta, Liviu Dragnea, Titus Corlatean si Bogdan Stanoevici", se arata intr-un comunicat remis Ziare.com sub titlul "dupa ce PSD a brevetat mai multe metode de furat voturi, la primul tur al alegerilor prezidentiale a furat insusi dreptul de vot".

    Gandire "sanatoasa " de doftor :
    " Năstase este condamnat politic şi victimă a regimului Băsescu, situaţie ca a Iuliei Timoşenko
    Adrian Năstase este un condamnat politic şi o victimă a regimului Băsescu, în condiţiile în care preşedintele Traian Băsescu a instituit din 2005 prin Macovei şi Morar, principalii săi colaboratori, un sistem, inclusiv prin dosare penale, împotriva adversarilor politici, afirma premierul Ponta.Viorel !!?