Elena Udrea: George Maior mi-a spus de existenta fotografiilor cu Bica la Paris inainte ca acestea sa apara

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 7 februarie 2015, 20:19 Revista Presei | Radio TV

Elena Udrea la B1 TV
Foto: Captura B1TV
Elena Udrea a declarat sambata seara, in emisiunea X Press difuzata de B1 TV, ca stia despre existenta fotografiilor cu ea si fosta sefa DIICOT Alina Bica surprinse la Paris, inainte ca acestea sa fie date publicitatii, de la fostul director SRI George Maior, care aflase la randul sau de la generalul Florian Coldea, actualul sef interimar al SRI.

Intrebata daca stia, in timpul campaniei prezidentiale din toamna trecuta, despre existenta acelor fotografii, Udrea a raspuns: "Da, mi se spusese ca exista acele fotografii".

"Mi-a spus dl Maior, care aflase de la dl Coldea. Eu am recunoscut, logic, am zis 'Da, am fost cu dna Bica la Paris, dar nu e nimic ilegal, penal in asta'. Mi-a spus intamplator, cred ca pur si simplu aflase ca exista acele fotografii si mi-a spus de ele", a declarat Elena Udrea.

Dintre declaratiile Elenei Udrea:

  • Traim un moment important pentru Romania. Cred ca dezbaterea ar trebui sa fie despre cum se exercita puterea in aceasta tara in acest moment
  • Justitia trebuie sa ancheteze daca exista vreo suspiciune sau acuzatie, eu trebuie sa dau raspunsuri la acuzatiile care mi se aduc
  • Dar de la aceasta normalitate, pe care, nu numai ca o recunosc, o sustin, la ceea ce se intampla in ultimele luni, un atac crescendo cu tinta Elena Udrea...
  • Eu am fost tinta dosarului Microsoft, cand a aparut, prin intermediul fostului sot, fara ca eu sa fiu mentionata in acel dosar
  • E o strategie care are ca tinta reducerea la tacere a Elenei Udrea
  • Toate suspiciunile si acuzatiile trebuie lamurite
  • Nu stiu care e legatura dintre retinerea lui Tudor Breazu (retinut sambata de DNA, n.r.) si dosarul Gala Bute
  • (Cand ati primit informatia, pontul, sau ati avut revelatia ca generalul SRI Florian Coldea se afla in spatele acestui atac la dvs?) Undeva in toamna, avand unele informatii, indicii si punand lucrurile cap la cap, am inteles ca este o strategie de continuare a exercitarii puterii la varful SRI, dl Coldea fiind totusi de 10 ani la SRI
  • (In campanie, dupa ce au aparut acele fotografii cu Bica la Paris, cand?) La inceputul campaniei electorale. Da, mi se spusese ca exista acele fotografii. Mi-a spus dl Maior, care aflase de la dl Coldea
  • Eu am recunoscut, logic, am zis 'Da, am fost cu dna Bica la Paris, dar nu e nimic ilegal, penal in asta'
  • (Cum, in ce context v-a spus?) Mi-a spus intamplator, cred ca pur si simplu aflase ca exista acele fotografii si mi-a spus de ele
  • Fotografiile au fost folosite impotriva mea in campanie. Ele au aparut in joia dinaintea votului. Pe toate analizele sociologice care au urmat s-a vazut ca au contat in minus in campania mea electorala
  • Nu stiu cine a facut fotografiile. Problema e ca acolo apare un mail cu numele meu, trebuie denuntat acest lucru, oricine se poate trezi sa foloseasca acea adresa
  • Cand mi-am dat seama ce va urma, am inceput sa scriu (prezinta niste notite, n.r.). Am scris despre cum se intamplau lucrurile, cine ce mi-a spus. Prima este din 4 noiembrie, ora 24.00. Sunt vreo 50-60 de pagini scrise, apar si numele unor oameni care tac acum
  • Am vrut sa se stie, in ideea ca, daca nu apucam sa spun, lucrurile acestea sa ajunga la urechile oamenilor si sa se dezbata
  • Multe dintre lucrurile pe care le-am scris aici le-am trecut in denuntul pe care l-am formulat
  • Nu spun ca dosarele mele sunt politice, ca ma urmareste Iohannis, Ponta, spun ca un om care detine secretele tuturor de aproape 10 ani are capacitatea sa produca aceste deviatii de la democratie
  • (V-ati mai intalniti si cu alte persoane din serviciile secrete in afara de Maior si Coldea?) Da, m-am mai intalnit cu unii pe la evenimente
  • (Dl Coldea v-a amenintat vreodata direct?) Niciodata

Despre acuzatiile la adresa unor jurnalisti, comentatori, analisti

Udrea prezinta un dosar pe care l-ar fi primit de la Oreste
Foto: Captura B1TV
  • Sunt multi la televizor care nu au caderea sa ma judece. Dl Oreste m-a jignit, m-a facut in toate felurile, cum ca as minti. Am un document, dl Oreste mi-a lasat acest document, care contine si un biletel, exact asa l-am primit (prezinta un dosar la care este atasat un biletel galben, pe care scrie: "Profesorul" - II - anexe justificative * 10.000)
  • Dl Oreste mi-a adus un dosar legat de niste fapte din trustul Intact. Profesorul este Dan Voiculescu. Dupa ce mi-a dat acel document, a venit cu aceasta solicitare financiara - 10.000 de... presupun euro
  • Mi-a adus documente despre ce se intampla in Intact, despre niste jurnalisti cu bani ce ieseau de acolo s.a.m.d. Si asta a fost prima parte. Mi-a mai adus documente legate de o doamna senator apropiata de trustul Intact, despre firma Crescent, despre schema financiara prin care Voiculescu a luat terenurile ICA
  • Pentru ca nu i-am dat bani, dl Oreste s-a suparat pe mine
  • Mai am patru martori la mine la birou, patru secretare, care pot proba cum au decurs discutiile cu dl Oreste, care insista sa ii dau un raspuns
  • (Aveti martori ca Oreste a venit la dvs la birou) Suta la suta
  • (Ce ati facut cu acele documente?) I le-am dat presedintelui, care le-a dat mai departe la DNA























17331 vizualizari

  • +17 (57 voturi)    
    ai dreptul sa zici nimic.... (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 20:42)

    dadan [utilizator]

    tot ce spui pote fi, si va fi folosit impotriva ta.... incep sa cred ca fata asta il jongla pe Base si pe cei de la SRI pe degete... sau cel putin asa credea ea... se credea puternica... si ii placeau banii si opulenta... tot ma intreb de ce draq nu a putut Base sa o sustina pe Macovei in locul papagalei asteia ? fiinta asta in cadere o sa faca mari pagube...
    • -15 (47 voturi)    
      Ai ascultat-o pe Macovei vreodata? (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 21:08)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui dadan

      Macovei a fost aruncata de Blaga ca Udrea sa ia cat mai putine voturi ca sa nu negocieze idiotul de Iohannis cu Basescu turul doi. Macovei nu e om politic. Este un purtator de mesaj, nimic mai mult. Repeta la nesfarsit aceeasi banda. Ce face Macovei face Antena 3, Voiculescu, Rizea, Ponta, PSD si PNL.
      • +19 (33 voturi)    
        Si Udrea ce este? (Duminică, 8 februarie 2015, 0:22)

        Alius [anonim] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Om politic? Care e mesajul ei? Ea ce a tot repetat? Vai de capul vostru!
        • +3 (7 voturi)    
          nu despre asta vorbim doamna (Duminică, 8 februarie 2015, 6:13)

          eric@ [anonim] i-a raspuns lui Alius

          Dezbaterea este despre CORUPTIE, despre cat ati furat, Dvs stimata doamna si sotul Dvs si acolitii Dvs!
          Asta in timp ce noua Dl Basescu ne impunea masuri dure de austeritate si TVA de 24%, ca NU sunt bani!
          Asta in timp ca Dvs si Cocosul Dvs si acolitii Dvs furau sutele de milioane de Euro de care vorbesc acum ABIA procurorii DNA in cele 3(TREI!) megadosare(INCA , e posibil sa mai apara si altele!) insotite de 3(TREI!) cereri de arestare preventiva!
          Dvs doamna Udrea sunteti copia perfecta a Dlui Traian Basescu, a zis bine ca Dumnealui v-a format, vad aceeasi ipocrizie, minciuna si sfidare pe care le-am vazut timp de 10 ani la Traian Basescu!
          Multumim Domnului ca nu ati ajuns Presedinte, multumim DNA ca abia acum in sfarsit, dupa plecarea lui Traian Basescu de la Cotroceni(mai bine mai tarziu decat niciodata) si probabil ca va vom vedea curand cu catuse la manute!
          Ce credeti Dvs stimata doamna Udrea ca vor zice cand va vor vedea cu catuse:
          - bugatarii Romaniei multi cu salarii amarate si rate la bancile care le dadusera credite cu buletinul? carora in minunata luna Mai 2019(in toiul matrapazlacurilor Dvs!) Traian Basescu le taia salariile cu 25%, ca NU sunt bani?
          - pensionarii Romaniei carora tot atunci Traian Basescu le-a anuntat taierea pensiilor cu 15% ca NU sunt bani!
          - bolnavii de cancer din Romania nevoiti sa-si cumpere singuri medicamentele pentru care NU existau bani pentru medicamente in vremea guvernului Boc, va duceti aminte, nu?
          - mamicile copiilor din satucurile patriei dragi care-si trimit copilasii la scoli cu WCul in curte, ca NU sunt bani de scoli moderne?
          - pensionarii umiliti cu pensii de mizerie pentru ca NU sunt bani?
          - salariatii din Romania cu salarii de mizerie, ultimii in UE pentru ca NU sunt bani?
          - bolnavii din spitalele Romaniei care stau sa cada si care se imbolnavesc de mizeria si conditiile mizerabile din spitalele-ruina ale Roamniei ca NU sunt bani pentru spitale moderneca la AKH Viena unde s-a tratat Dl Basescu!
      • -7 (33 voturi)    
        Deci Basescu colecta inf. despre Voiculescu nu DNA (Duminică, 8 februarie 2015, 0:54)

        dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        In citatul de mai jos, Elena Udrea recunoaste ca atit ea cit si Traian Basescu erau implicati in colectarea de informatii referitoare la diverse smecherii ale lui Dan Voiculescu, un inamic personal al fostului presedinte.

        Avem asadar dovada directa ca cei doi incercau tot posibilul pentru ca patronul Antenelor sa ajunga la puscarie, amestecindu-se in ancheta DNA si facind presiuni asupra acestei institutii, lucru ce reprezinta o imixtiune clara a sefului statului, a puterii executive, in justitie.

        Citat Elena Udrea (de pe Hotnews):
        "Dl Oreste mi-a adus un dosar legat de niste fapte din trustul Intact. Profesorul este Dan Voiculescu. Dupa ce mi-a dat acel document, a venit cu aceasta solicitare financiara - 10.000 de... presupun euro

        Mi-a adus documente despre ce se intampla in Intact, despre niste jurnalisti cu bani ce ieseau de acolo s.a.m.d. Si asta a fost prima parte. Mi-a mai adus documente legate de o doamna senator apropiata de trustul Intact, despre firma Crescent, despre schema financiara prin care Voiculescu a luat terenurile ICA

        (Ce ati facut cu acele documente?) I le-am dat presedintelui, care le-a dat mai departe la DNA"
        • +2 (14 voturi)    
          Ai ajuns sa-l aperi pe Voiculescu? (Duminică, 8 februarie 2015, 7:28)

          Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

          Tie nu ti-e rusine sa mai stai in tara asta? Pleaca in Rusia!
        • +1 (11 voturi)    
          Daca mai trebuia (Duminică, 8 februarie 2015, 10:17)

          xrogo [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

          dovedit ca procesul lui Voiculescu e politic,acum nu mai trebuie,s-a adeverit acest lucru din gurita pupilei lui Basescu!!!
        • +4 (4 voturi)    
          E grav (Duminică, 8 februarie 2015, 13:40)

          Gino [anonim] i-a raspuns lui dumitrica

          Exact faceau politie politica Udrea si Basescu...mai ales Udrea de ce venea x si y
          la Ea cu asfel de acte...pt. ca se stia ca face trafic de influenta. Avea dreptul Maior sa vorbesca de faptul ca a fost fotografiata la Paris inainte sa
          apara in presa aceste dezvaluiri .....? In ce calitate a fost informata Udrea de catre Maior...
          era seful lui Maior ...Udrea....Udrea in cazul asta
          era cumva presedintele tarii.Deci sefu SRI isi bea cafeua cu Udrea....de 9 ani ...? sau doar in campania electorala de partea lui Udrea implicat...? Dar cu 2 zile in urma declara ca Maior la sustinut pe Ponta....Deci de fapt seful SRI Maior dadea informatii la cine plateste cafeua....asta am inteles ...? Un bilet galben cu o cifra 10.000...care poate insemna si 10.000 m2.....10.000 angajati....10.000 membri de partid....10.000 vaci....10.000 khw...etc....Tipa asta va face 10 ani de puscarie....caci precum Voiculescu si-a facut multi dusmani.....si fiind implicata in multe combinatii....altora ca sa nu mai dea pe goarna o infunda mai rau.Basescu incerca sa faca trocul salvarea lui si a lui fratesu...contra puscarie Udrea.
      • +2 (8 voturi)    
        Omule, delirezi! (Duminică, 8 februarie 2015, 8:41)

        triciupa [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        "Ce face Macovei, face antena 3"??? Asadar dupa tine Macovei se ocupa cu executii pubilce, santaj, apara coruptii, ataca justitia, improasca dejectii si cultiva ura? Mon Dieu, asta e prea de tot!
        Inteleg ca despartirea de Basescu poate fi deconcertanta dar e doar o chestiune de forma, nu de fond. In esenta si Macovei si Basescu cred in aceleasi valori, in cele pe care le aparam si noi
      • +1 (9 voturi)    
        Confuzie gorosolana!! Banda Macovei are un (Duminică, 8 februarie 2015, 9:53)

        Ion [anonim] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        mesaj diametral opus de benzile Antena 3, Voiculescu, Rizea, Ponta, PSD si PNL.

        Macovei vrea sa lumineze poporul restul, sa-l indobitoceasca!!

        Monica Macovei este o "rara avis" pe care fauna politica din jungla romaneasca ar devora-o !! Asta spune mult!
    • -3 (21 voturi)    
      o sa faca... (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 21:17)

      lili [anonim] i-a raspuns lui dadan

      Una mare de tot, numita Traian Basescu!
      Simpla chestiune de timp!!!
      • -5 (5 voturi)    
        Nu-l mai bagati pe Basescu (Duminică, 8 februarie 2015, 11:24)

        Maniu [utilizator] i-a raspuns lui lili

        in rest cam sunt de accord cu ce scrieti numai ca nu are legatura cu plescoianca,
        • +1 (3 voturi)    
          "mari pagube"... (Duminică, 8 februarie 2015, 13:10)

          lili [anonim] i-a raspuns lui Maniu

          Cred ca nu ati inteles ce-am spus.
          Am raspuns postarii de sus care zicea ca " fiinta asta in cadere o sa faca mari pagube".
          Si eu am spus ca "o sa faca o paguba mare de tot, numita Traian Basescu" !
    • +11 (35 voturi)    
      base (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 21:28)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui dadan

      a sustinut'o pe udrea pt. ca s'a implicat in pmp, s'a desprins de blaga, blaga care devenise principalul dujman al lui base.
      dovada, s'a atasat cu arme si bagaje la usl.
      tradarea lui blaga s'a vazut de la ziua cu marsul politzailor la cotrocesti, cu lozinci, cu sepile aruncate in piata viktoria.

      monica macovei a ramas langa blaga.
      si este, inca, in noul usl, chiar daca o face pe dizidenta.
      monica este cea care l'a parasit pe base.
      • +11 (31 voturi)    
        Ce tampenii debitezi! (Duminică, 8 februarie 2015, 0:14)

        Alius [anonim] i-a raspuns lui nash pandelica

        Adica Udrea "a ramas langa Basescu". Nu, nene pandelica, Udrea s-a folosit de Basescu, nu a ramas langa el. S-a folosit de el si de altii (inclusiv barbat-su) sa ajunga acolo unde nu putea sa ajunga datorita culturii, inteligentei, caracterului si pregatirii ei. O oportunista. Prietena lu' Tonta. In ce cercuri cu oameni de rahat se invartea, s-a umplut si ea de rahat.
        • 0 (0 voturi)    
          eu cred ca Udrea e o piesa dintr-un puzzle (Duminică, 8 februarie 2015, 6:32)

          derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui Alius

          cred ca o grupare mafiota constituita de pe vremea lui Iliescu si care in timpul lui Nastase a ajuns sa "joace la mare" - adica pe sute de milioane tepuite de la stat pe diverse filiere - si-a asigurat "continuitatea" dupa alegerile din 2004, printre altele, prin infiltrarea lui Udrea in asternuturile & anturajul lui Basescu;

          in sinteza cred ca aceasta grupare s-a folosit 10 ani si de Udrea, si de Basescu, si de Maior dar si de o retea intreaga de functionari de stat de la judecatori CCR, magistrati si parlamentari, la oameni din servicii, politisti etc. ca sa continue mafiotismul inceput in anii '90 si eventual sa-l extinda;

          cand s-a facut transferul de putere spre Ponta si USL a fost evident ca "reteaua" a trecut ca unsa in partea cealalta; daca Ponta ar fi ajuns presedinte n-am niciun dubiu ca Udrea, Maior, Cocos, Niro, Gabi Oprea etc. s-ar fi reasezat in puzzle la modul cel mai natural;

          nu cred nici macar ca Johannis ar fi strain de mecanismul asta dar deocamdata sper ca a luat decizia salutara pe care si Basescu a luat-o la un moment dat, sa "defecteze" din retea si sa joace pe mana lui.

          PS: n-am niciun dubiu ca jafurile din Microsoft, ANRP. EADS etc. s-au facut sub protectia serviciilor dar nu stiu de ce mi se pare mie ca vizitele pe care Cocos le facea saptamanal la SRI le facea la Maior si nu la Coldea.
        • +1 (1 vot)    
          domu' alius cepa (Duminică, 8 februarie 2015, 12:12)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Alius

          io am zis inca din timpurile campaniilor dnei nutzi ca, politic, este tonta in fusta, iar tonta este udrea in nadragi.

          dar, ref. la vina sa, deja ai condamnat'o, inainte sa se poata apara.
          da, a recunoscut ea insasi, aseara, ca este un om politic, ca toti ceilalti si a facut politica cum se face in Romania.
          deci, ca si tonta, kkrau, blaga, videanul, orban, iohanis, mru, hrebenciuca, etc.

          daca a furat, sau a facut ceva illegal, va raspunde in justitie.
    • +4 (30 voturi)    
      te grabesti cu concluziile (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 21:37)

      demaGOGU [anonim] i-a raspuns lui dadan

      a fost placerea lui Zeus sa moara pe mana doamnei.
    • +9 (25 voturi)    
      Nu cred... (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 22:39)

      Primula [utilizator] i-a raspuns lui dadan

      ,,,ca Traian Basescu este omul care sa poata fi jonglat. Tot ce se petrece acum, deconspirarea retelelor mafiote este opera lui. Sper ca acest process de curatenie a vietii noastre politice si economice sa fie continuat de Iohannis. Cred ca Traian Basescu stia de la inceput ce e cu Udrea. Poate ca uneori, cand stii de unde vine pericolu,l e mai bine sa stii toate miscarile adversarului, intrand in jocul "iscoadelor" care se cred puternice cat timp nu sunt descoperite. Siretenia de a obtine beneficii indirect, astfel incat sa nu planeze suspiciunea si asupra ta, a facut-o pe Elena Udrea sa se creada puternica. Acum vedem cat de puternica a fost!
  • -13 (49 voturi)    
    Bravo Maior, bravo Udrea! (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 20:57)

    Cristiann80 [utilizator]

    Este clar ca vor sa o execute pe Udrea, este clar ca cei din jurul sau sunt haituiti., este clar ca multi cedeaza de frica deoarece tot ce vedem arata ca inchizitia spaniola.
    De aste, sper, ca Parlamentul maine sa gandeasca inainte de a vota. Pentru ca executia Elenei Udrea este una clara si daca mai vor sa lupte ea pentur ei cu atata curaj, sa-i lase libertatea. Numai asa poate duce aceasta batalie pana la capat.
    • +6 (38 voturi)    
      tupeu nesimtit versus curaj clamat (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 21:06)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      Pai lenutza ta poate sa faca exact ce sfatuia popos si superior pe altii: sa-si dea demisia si sa renunte la imunitate. Sau de fapt e numai gura de ea si licuriciul ei nu mai este la butoane?
    • +2 (44 voturi)    
      Bravo Coldea, bravo Kovesi! (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 21:14)

      Alo? [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      Asta-i indemnul potrivit.
    • +8 (24 voturi)    
      saraca... (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 22:00)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      si sedusa si abandonata..si nu de unul..de doi : un cocos si un marinar..
      • +2 (6 voturi)    
        ce diferenta este ?! (Duminică, 8 februarie 2015, 10:25)

        lili [anonim] i-a raspuns lui exilatul

        Intre asistentele TV ridicate mai alaltaieri de politisti si dna Udrea care a urcat pe scara sociala datorita bogatiei lui Cocos si pe cea politica datorita protectiei lui Traian Basescu?!
        Dna Udrea ar fi vandut azi carnati de Plescoi in pietele Buzaului daca penalul Cocos plin de bani nu o lua de nevasta!
        Care-i diferenta?!
        Nici una, madam Udrea s-a folosit de banii unuia si de puterea altuia !
        Asa fac si asistentele saltate de politisti!
        La puscarie cu ea!
    • +2 (4 voturi)    
      urat, urat..... urat.......!!!!!! (Duminică, 8 februarie 2015, 10:27)

      nova [anonim] i-a raspuns lui Cristiann80

      Am inceput sa inteleg asa. Prima pisica I s-a aratat cu Basescu cu arestarea (inscenarea) fratelui. Acolo sunt denunturi. Incep sa curga denunturi impotriva lui Udrea. Se vor incepe nenumarate dosare penale impotriva lui Udrea pe baza de denunturi. SRI-ul printr-o mana de oameni a inceput santajul. Kovesi din slabiciune pentru Coldea marseaza la greu. Complicat. Cred ca prin Bica si udrea se vrea obtinerea de sentinte mici pentru toti care denunta si vor sa ramana cu banii. Curat murder. Va iesii ceva foarte urat. Daca le marge urmatorul este Basescu. Daca-l agata SRI-ul castiga si va lucra in liniste in continuare in stil mafiot. Daca nu, avem sansa se se curate institutiile. Partea cea mai proasta este ca SRI-ul si-a arvunit si judecatori asa ca nu va mai lasati amagiti de functionarea justitiei. Aceasta se face pe sarite si numai asa cum vrea SRI. Pentru noi inseamna ori la bal ori la spital.
  • -5 (43 voturi)    
    nu, nu !!! (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 21:15)

    lili [anonim]

    Dezbaterea este despre CORUPTIE, despre cat ati furat, Dvs stimata doamna si sotul Dvs si acolitii Dvs!
    Asta in timp ce noua Dl Basescu ne impunea masuri dure de austeritate si TVA de 24%, ca NU sunt bani!
    Asta in timp ca Dvs si Cocosul Dvs si acolitii Dvs furau sutele de milioane de Euro de care vorbesc acum ABIA procurorii DNA in cele 3(TREI!) megadosare(INCA , e posibil sa mai apara si altele!) insotite de 3(TREI!) cereri de arestare preventiva!
    Dvs doamna Udrea sunteti copia perfecta a Dlui Traian Basescu, a zis bine ca Dumnealui v-a format, vad aceeasi ipocrizie, minciuna si sfidare pe care le-am vazut timp de 10 ani la Traian Basescu!
    Multumim Domnului ca nu ati ajuns Presedinte, multumim DNA ca abia acum in sfarsit, dupa plecarea lui Traian Basescu de la Cotroceni(mai bine mai tarziu decat niciodata) si probabil ca va vom vedea curand cu catuse la manute!
    Ce credeti Dvs stimata doamna Udrea ca vor zice cand va vor vedea cu catuse:
    - bugatarii Romaniei multi cu salarii amarate si rate la bancile care le dadusera credite cu buletinul? carora in minunata luna Mai 2019(in toiul matrapazlacurilor Dvs!) Traian Basescu le taia salariile cu 25%, ca NU sunt bani?
    - pensionarii Romaniei carora tot atunci Traian Basescu le-a anuntat taierea pensiilor cu 15% ca NU sunt bani!
    - bolnavii de cancer din Romania nevoiti sa-si cumpere singuri medicamentele pentru care NU existau bani pentru medicamente in vremea guvernului Boc, va duceti aminte, nu?
    - mamicile copiilor din satucurile patriei dragi care-si trimit copilasii la scoli cu WCul in curte, ca NU sunt bani de scoli moderne?
    - pensionarii umiliti cu pensii de mizerie pentru ca NU sunt bani?
    - salariatii din Romania cu salarii de mizerie, ultimii in UE pentru ca NU sunt bani?
    - bolnavii din spitalele Romaniei care stau sa cada si care se imbolnavesc de mizeria si conditiile mizerabile din spitalele-ruina ale Roamniei ca NU sunt bani pentru spitale moderneca la AKH Viena unde s-a tratat Dl Basescu!
    La puscarie, asta zic!!
  • -5 (7 voturi)    
    o inexactitate (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 21:25)

    nash pandelica [utilizator]

    udrea a spus ca a aflat de niste poze de la maior, dar maior nu i'a spus c'ar fi de la coldea.
    a fost intrebata da ca maior le avea de la coldea, l'a care n'a dat un raspuns concret. a spus cam ca nu maior nu i'a spus de unde.
    • 0 (0 voturi)    
      nu e nicio inexactitate, am vazut emisiunea (Duminică, 8 februarie 2015, 6:46)

      derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      Udrea a spus f. clar:

      in primele zile din campania electorala, inaintea aparitiei pozelor pe net, Udrea s-a intalnit "intamplator" cu Maior care i-a spus ca stie de la Coldea ca exista poze cu ea si Bica din escapada de la Paris;

      sunt sigur ca exista inregistrarea emisiunii pe net, verific-o.

      cred ca ar trebui s-o verifice si procurorii si comisia aia din parlament care se ocupa de SRI, ca poate d-nul Maior era in deplina legalitate cand transmitea informatiile astea si noi nu ne dam seama.
  • +8 (22 voturi)    
    Deci (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 22:22)

    andreitr [utilizator]

    Generalul Coldea e de vina ca Udrea ascunde lucruri ilegale...Ca daca ar fi legale nu vad de ce i-ar fi frica....
  • +7 (31 voturi)    
    Cam trista doamna UDREA (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 22:26)

    CICEROnescu [utilizator]

    Trasa la fata, abatuta. Unde-i zambetul impertinent si batjocoritor de pana acum ?

    Zdrumm .. Zdrumm ... Se aud lanturile.
    • -1 (5 voturi)    
      l-a pastrat pentru puscarie! (Duminică, 8 februarie 2015, 8:06)

      lili [anonim] i-a raspuns lui CICEROnescu

      O sa "zambeasca" acolo multi ani....
  • +8 (28 voturi)    
    Neconvingator! (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 22:32)

    Primula [utilizator]

    Am fost o posibila votanta a Elenei Udrea. In pofida cancanurilor aparute in presa pe marginea unor presupuse relatii cu presedintele, eu chiar eram gata-gata sa o votez in primul tur. Dar mi-am schimbat optiunea in urma vizitei la Paris cu Bica.
    Mi-e greu sa inteleg in ce calitate se intalnea Udrea si cu prietenii, si cu adversarii presedintelui, primea informatii sau facea loby pe langa unii si pe langa altii. Ca simplu membru al pdl, ca parlamentar, ca ofiter acoperit sau descoperit al SRI, ca infiltrat al unei alte puteri pe langa institutiile statului roman? Ea a facut jocurile cuiva, ale cui? Traian Basescu stia ce este cu ea? Era tolerata sau o folosea si el drept curea de transmisie pentru a-si deruta adversarii. Degeaba vine Udrea acum si se dezvinovateste, Sau se intreaba de ce nu a fost arestata Bica mai devreme. Simplu? Pentru ca DNA sa aiba timp sa adune toate probele si sa fie descoperita toata reteaua infractionala.
    • -3 (5 voturi)    
      ma mir... (Duminică, 8 februarie 2015, 7:58)

      lili [anonim] i-a raspuns lui Primula

      Dupa cum scrieti, va intreb sincer: de ce ati fi votat-o, Dvs, doamna?!
      Ati crezut o clipa macar in bazaconiile ei cu "Buna pentru Romania" ?!
      Ce-a facut, doamna, pentru Romania aceasta persoana, fost ministru si parlamentar inca?!
      Ce-a FACUT?!
      O clipa NU am crezut, am spus mereu ca dna Udrea este pe chipul si infatisarea dlui Basescu: minte, este corupta pana-n maduva oaselor, unsa cu toate alifiile si nu are scrupule, asta-i prototipul omului periculos !
      P-asta ati fi votat-o, doamna ?!
      Uitati-va ce face acum, uitati-va la mocirla din varful statului roman in care traiau astia, asta le trebuie tuturor celor care si-au alaturat chiar si numele de persoana ei, ii trage acum in mocirla prin dezvaluirile ei si inca n-a spus tot, s-a oprit din dezvaluiri, dar cred ca muuuulti politicieni tremura la gandul ca cine stie cu cei are la mana dna Udrea!!
      La puscarie cu ea si cu toti acolitii ei hoti!!
    • -2 (4 voturi)    
      dar am si eu o intrebare pt tine (Duminică, 8 februarie 2015, 11:27)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui Primula

      Cum ai ajuns fan si posibil votant Udrea ? Exact lucrurile de care e acuzata au fost spuse acum 3-4 ani la televizor. Dezbatute pe toate partile, dezbatute in parlament (atunci cand a invins comisiile parlamentare prin diverse "inregistrari" aparute brusc in presa).

      Sau faci parte din categoria celor care nu cred nimic rau despre cel din partidul lui, daca el zice ca presa minte ? Ei bine, poftim, presa nu a mintit. Toate jegurile astea facute de Udrea si spuse de Udrea au fost expuse ani intregi la A3. Voi acum le descoperiti. Mi-e mila de voi.
  • -6 (28 voturi)    
    situatie in oglinda (?) (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 22:37)

    EllenaS [utilizator]

    Elenei Udrea ii este frica sa nu pateasca exact ce au patit Adrian Nastase si Dan Voiculesu: sa fie judecata si condamnata apriori de societatea civila. Aici eu ii inteleg teama. Numai ca nu mai suntem pe vremea "Ducai"-Basescu! As vrea sa-i spun sa stea linistita! Va avea parte de o judecata dreapta!
  • +6 (28 voturi)    
    E obsedata... (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 22:48)

    Fanfan la tulipe [utilizator]

    Mai d-na, toata ziua buna ziua, Coldea in sus, Coldea in jos, parca el ar avea trei cereri de arestare...In loc sa arunci fumigene si sa ataci institutiile anticoruptie pe care pana mai ieri le aparai, mai bine ti-ai vedea de propriile dosare penale....Nu cred ca asta e solutia cea mai buna pentru tine, sa te legi de altii ca sa distragi atentia de la propria persoana...Mai mult, ai devenit deja ridicola, penibila...
    • 0 (4 voturi)    
      Nu stiti nic lol (Duminică, 8 februarie 2015, 10:20)

      IonCreanga1 [anonim] i-a raspuns lui Fanfan la tulipe

      Ma tu daca ar fi trebuit sa fii judecat ca ai furat o gaina sa presupunem , de la politie vei primit un informativ prin care vei anuntat si ca trebuie sa te prezinti la politie pentru a da explicatii dupa care vei sti daca trebuie sa te prezinti la tribunal ori vei plati numai o amenda Acum eu nu vad ce treaba mai are Coldea sa o judece Ala face parte din SRI care se ocupa de cazurile in care cineva poate spiona statul Roman si ii poate aduce pagube , si mai este si DNA-ul care intervine in forta daca este cazul Eu inteleg ca va-ti saturat sa o vedeti pe Udrea la televizor si ca nu puteti intelege nimic din ce se intampla Ea face doar o asa numita presiune politica pentru asi apara persoana proprie in fata gigantului inamic si interesele tari din care face parte Acum trebuie inteles ca este in favoarea tuturor ceea ce face pentru a nu ma trezi intr-o zi cu vreo 10 mascati la usa pentru a ma ridica pentru ca nu am avut postura de somn dorita si pentru ca in cel mai fericit caz de a ma imbogati sa poata trege si ei foloase Si gata acum
  • +6 (28 voturi)    
    Parere... (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 22:54)

    Fanfan la tulipe [utilizator]

    D-na Udrea a vrut sa joace pe carti mari si nu i-a iesit pasenta...A crezut ca in tara asta poate face orice, poate strange averi prin acte de coruptie si sifonarea banilor publici, fara sa se lege nimeni de ea...Uite ca nu e chiar asa...Iar comportamentul sau este cel al unei fiare haituite, care nu mai are pic de luciditate si actioneaza doar din instinctul de autoaparare...
  • -1 (7 voturi)    
    nu mai este nimic de spus (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 23:07)

    IonCreanga1 [anonim]

    Soarta in este pusa in mana cui am lasat-o ce importanta mai are ca oricum nu am avut nimic de pierdut si nici nu voi avea nimic de castigat
    • +10 (14 voturi)    
      Sa gandim pozitiv! (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 23:43)

      Primula [utilizator] i-a raspuns lui IonCreanga1

      Ceea ce se intampla acum e in cel mai rau caz un avertisment pentru cei tentati sa-si mai bage gherutele si apoi mana pana-n umar in banii statului. Pentru cei care nu aproba nimic fara spaga. Pentru cei certati cu legea. Cred ca vom vedea luni, cand parlamentarii vor vota (sau nu!) pentru arestarea Elenei Udrea! Grea zi pentru "alesii" nostri...
      • +1 (1 vot)    
        apoi frate (Duminică, 8 februarie 2015, 15:26)

        IonCreanga1 [anonim] i-a raspuns lui Primula

        la ce te mai astepti ca totul este pe fata Abia respir pentru ca muncesc si Duminica si acum astepti sa mai vedem un vot pozitiv De la cine
  • +20 (34 voturi)    
    SRI a inceput sa bage comentarii... (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 23:54)

    TDragos [utilizator]

    Personal cred ca Udrea si-a bagat mana in borcanul cu miere si o sa plateasca...dar sunt sigur ca SRI si cu oamenii lor precum Ghita, Verestoy etc. au spart deja multe borcane cu miere.

    Acum este o lupta intre gasti din SRI...deja unii au picat ...Bilteanu & Co...

    Presa si clasa politica sunt pline de "recruti"...si dupa revolutie fostii securiti s-au imbogatit...Voiculescu, ioan Niculae etc.

    Nu fiti naivi...cred ca blonda spune si multe adevaruri...
  • -4 (28 voturi)    
    O natie de tampiti. (Sâmbătă, 7 februarie 2015, 23:58)

    Ion [anonim]

    Aia suntem.

    N-ajunge ca am secretat la conducerea tarii o panarama care a avut putere cvasi absoluta timp de 10 ani.

    Ne mai si uitam in gura ei in ceasul al 12-lea.

    O tara are conducatorii care-i merita.

    Facem level up cam o data la 20-30 ani. Asta in conditii nedistruptive gen comunisti etc.

    Aste e. Atata putem...
  • +7 (17 voturi)    
    Chiar asa greu? (Duminică, 8 februarie 2015, 0:00)

    Hohey [utilizator]

    Cred ca Basescu a negociat o perioada de liniste, probabil cu Coldea si posibil cu Laura Codruta. Madame Udrea, posibil sa fi incercat acelasi lucru, dar nu i-a iesit. Posibil ca mr Coldea sa-i fi promis ceva, dar nu s-a tinut de promisiune. Asa ca acum incerca sa-l ia cu ea la mititica.

    Oricum...din dezvaluirile din ultimele luni, reiese cu suficienta claritate ca politicienii nostri au ca prim scop ciordeala. Banii circula fara restrictii (sau principii) de la un partid la altul, in functie de interese si de puterea acumulata la un moment dat. Daca PMP-ul lui Udrea ar fi luat peste PDL la europarlamentare, probabil am fi avut "noul" PNL format cu PMP-ul, iar acum in locul duo-ului Udrea/Cocos ar fi fost Blaga/Macovei...
    • -2 (4 voturi)    
      cam pe-acolo... (Duminică, 8 februarie 2015, 8:04)

      lili [anonim] i-a raspuns lui Hohey

      Fura toti, o adunatura de penali si la "noul" PNL...
      Probabil ca in curand vor ajunge pe la DNA alde Ioan Oltean, Blaga, Roberta Anastase si alte figuri portocalii, dna Udrea trage dupa ea tot ce poate....
      Senzationalul ar fi sa-l traga si pe Traian Basescu, daca ar lua un 10 ani de puscarie, de exemplu, nu ?!!
  • +14 (22 voturi)    
    E Udrea (Duminică, 8 februarie 2015, 0:09)

    Raceanu [utilizator]

    Nu am fost de fata cand a primit bani ,iar daca i-a primit nu i-a impartit cu mine , asa ca spre deosebire de altii , nu stiu daca este vinovata sau nu , asta o va stabili instanta de judecata .Insa denunturile ei trebuiesc anchetate fiindca semnaleaza lucruri grava pentru un stat democratic .Ramane de vazut cum vor evolua lucrurile deoarece frica , indiferenta si lasitatea il situeaza pe om de partea celor multi , chiar daca se incalca dreptatea si adevarul .
  • 0 (0 voturi)    
    LA BRUTARIE ! (Duminică, 8 februarie 2015, 2:52)

    ELENA GABRIELA UDREA [anonim]

    acolo unde ti-e locu'. n-am avut nicio clipa senzatia ca poti sa mergi in alta parte.
  • +1 (1 vot)    
    Neavănd somn (Duminică, 8 februarie 2015, 4:57)

    banateanul. [utilizator]

    am ascultat si după miezul nopţii interviul .(la B1 in reluare)Si pot spune că ascultam cu o oarecare atenţie.Si după toate astea impresia mea este.......aceasta doamna ,nu stiu daca merita aceasta titulatura,invărtinduse din 2004in politică si urcănd cu o viteză apreciabilă în vărful piramidei, sa obisnuit rapid să fie o persoana cu influenţă !Consilier de stat si seful biroului de presedinte în 2005,de unde pleacă cu scandal invocănd si atunci presiune asupra ei din cauza soţului.Un alt scandal biletul roz .Parcările Dali,si multe altele. Infine .după esecul din toamna anului 2014, dupa ce a pierdut toată influeţa, nusi mai găseste locul si a îceput să arunce cu......,in stanga si indreapta ,invocănd că este înconjurată numai de dusmani ,si cel mai mare ar fi Coldea dela SRI. Eu yic ca degeaba A picat prea brusc si prea adînc de pe acea SCARA !
  • +1 (1 vot)    
    Golgota marturisirilor! (Duminică, 8 februarie 2015, 5:31)

    hotnewsfil [utilizator]

    In primii ani '50, securitatea - cainele de paza, bratul de fier -, nu avea odihna : ii 'rezolva' la foc continuu pe cei suspecti ca ar fi "dusmani ai partidului".
    Cand cadea napasta pe un cetatean ca ar fi un astfel de "dusman", il treceau prin malaxorul marturisirilor (al depozitiilor). Pe unii dintre suspecti, - mai speriosi -, securistii ii rezolvau in doi timpi si trei miscari : bietii oameni "marturiseau" si despre laptele supt, isi asumau orice invinuire - la comanda -, scriau ce li se cerea despre "reteaua de suspecti" imaginara din care faceau parte.
    Marturisirile se storceau mai greu de la cei mai caposi, care nu-si marturiseau "vinovatia".
    Truditorii securisti aveau mai mult de lucru cu ei pana sa-i faca sa inceapa sa vorbeasca ce trebuia anchetatorului ca sa-si incheie rapid dosarul.
    Un astfel de capos, dupa ce a scapat din chinul marturisirilor, ii povestea unui amic : 'm-au batut trei zile ca sa vorbesc si, apoi, trei zile ca sa tac'.
    Trebue sa avem intelegere si mila fata de bietii securisti anchetatori - bratul de otel al partidului. Nu le era usor nici lor sa isi duca la indeplinire sarcina de serviciu, sa curete tara de dusmani ai partidului (ei ziceau ca o curata de "dusmanii poporului").
    Venind la oile noastre, este grea Golgota marturisirilor, aceea la al carui capat se afla Traian Basescu. Multi dintre cei care marturiscsc (se spovedesc) - cei mai multi - se pliaza mai repede pe imperativul momentului. : spun ce trebue si scapa usor, pe un drum incalcit, la capatul caruia ies spalati de pacate. Ei recunosc ca au facut si 'nefacute', ca stiu ei bine din ce retea fac parte (aceea care duce catre Basescu)
    Cu unii suspecti, vreo doi trei, lucrurile merg mai greu, refuza sa spuna ce trebue. Exista ac si pentru cojocul lor : vor fi trecuti prin malaxoare mai sofisticate, care sa-i fragezeasca vreo trei zile, ca sa inceapa sa vorbeasca, dupa care malaxoarele vor fi setate pe regim greu, sase zile, ca sa faca 'ciocul mic' marturisitorii prea limbuti.
  • +2 (4 voturi)    
    Sa anlizam la rece! (Duminică, 8 februarie 2015, 7:27)

    claudiu istrate [anonim]

    1. ca DNA si justitia isi fac treaba este meritul urias al lui Traian Basescu, care si-a asumat riscul ca apropriati ai lui si chiar el insusi sa ajunga la judecata;
    2. Ministeriatul E. Udrea a fost tinta Guvernului Ponta prin zeci de controale, mai ales la proiecte europene, la Gala Bute etc. De ce oare n-a fost gasit nimic?
    3.. Acum e clar ca a existat o actiune concertata a DNA, pe mai multe dosare, cu sprijinul unor delatori, dar ramane sa vedem daca acuzatiile se sustin si in instanta.
    4. Problema este nerabdarea unora de a o vedea, fie si pentru o clipa, arestata. Chiar si Parlamentul se intruneste astazi, duminica, pentru asta! Cam multa ura si invidie la adresa unei femei-politician, care stie sa lupte. Sa nu uitam ca este avocat, ca are biletele si caietele, ca stie multe, despre multi si ca, in disperarea ei, va trage pe multi dupa ea.
    5. Sa lasam justitia sa-si faca datoria.
  • -2 (2 voturi)    
    punct si de la capat (Duminică, 8 februarie 2015, 7:44)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    strategii lui Iohannis stiu ca nu se poate "punct si de la capat" fara demolarea lui Basescu.

    Asa ca, avem Udreagate.

    In continuare cred ca tinta este Basescu.
  • -1 (1 vot)    
    blonda (Duminică, 8 februarie 2015, 10:03)

    sopirla [anonim]

    Pai Macovei arata ca Udrea?
  • +1 (3 voturi)    
    O legenda calpa (Duminică, 8 februarie 2015, 11:38)

    n.dumiritu [anonim]

    Udrea se pricepe la spus istorii cu sens. Ne spune noua, civililor, insistent si prin toate mijloacele, ca jocul politic democratic este atent controlat si influentat de fac totum-ul Coldea, general in SRI. Povestea este plauzibila - tot ea ne explica, daca nu ne-am prins deja - pentru ca toti politicienii au schelete in dulapuri (ilustrarea cu Grebla vine la fix). In noi, civilii, s-a stirnit teama aia veche, ca sintem monitorizati, fisati, dosariati de o structura care face selectiv politie politica. Sau care, poate, face mai mult: intretine o iluzie de joc democratic in spatele careia are grija ca sa-i fie aprobate bugetele cerute, sa aduca fara opozitie modificari in legislatie potrivit interesului sau, sa protejeze diverse/diversi afaceri/afaceristi. In activitatea asta, cu urmarire si fisare, ar fi prinsa o parte importanta a organizatiei. Or, d-na Udrea spune ca SRI este bun, face ce e bun, Maior a fost bun, doar Coldea s-a apucat sa manipuleze. D-na Udrea deschide cu intentie o discutie totusi necesara despre rolul SRI (si al serviciilor de info, in general) in societate, dar o ucide caricaturizind-o drept o lupta personala a ei cu Coldea. De ce o miza atit de mare pe Coldea? Ambitia sau instinctul de supravietuire ale lui Coldea sint nemasurat de mari, iar orice suspiciune atent plasata in preajma lui ii poate periclita pozitia? Cum de nu a putut negocia Udrea cu o asemenea masina de calculat oportunitati si pericole, ea descriindu-se pe sine ca o initiata in aranjamente, oportunitati si afaceri subterane? De fapt, aici este o parte a raspunsului: Udrea a urzit ea insasi la o legenda - aceea ca este conectata la toti centrii de putere, mai mult, ca poate influenta toti centrii de putere. Si-a facut drum pina la virf folosindu-se de aceasta legenda, care in atmosfera de troc generalizat suna foarte plauzibil. Aceeasi plasa de momeli n-a functionat la Coldea, care probabil i-a ris in nas si care a asteptat iesirea in mod onorabil a lui Basescu din scena.
    • +2 (2 voturi)    
      Twin Peaks (Duminică, 8 februarie 2015, 13:10)

      n.dumiritu [anonim] i-a raspuns lui n.dumiritu

      Mai tineti minte scenele din serialul "Twin Peaks" in care uneori, in mijlocul intrigii si al actiunii, se opreau toti brusc pentru ca trecea prin cadru o femeie cu un bustean sub brat. Citeunul intreba "Cine este femeia asta?", iar raspunsul venea, cu un parfum de mister, "E femeia care tine un jurnal"?
  • +3 (5 voturi)    
    Cucoana, degeaba zbieri (Duminică, 8 februarie 2015, 12:31)

    BobMuller [utilizator]

    ai comis niste infractiuni grave si nu ai decenta macar sa recunosti, sa nu mai incerci sa prostesti lumea.

    Toata mafia politica striga din rarunchi cand intra la parnaie ca ala a facut si celalalt a dres...
  • 0 (2 voturi)    
    Mana cu care se amesteca rahatul (Duminică, 8 februarie 2015, 13:19)

    totoreanf [anonim]

    Udrea este folosita de Basescu sa rupa securitatea si clanurile de acolo (Poate ea nu isi da seama). Basescu nu mai putea sa le faca ceva celor de la securitate din diverse motive dar stia ca Elena Udrea nu se va lasa pana nu ii antreneaza pe toti in propria cadere. Asta mi-ar placea sa cred ca se intampla. Base stia ca in final se vor lega de Udrea dar mai stia ca Udrea nu va tacea si ii pareste pe toti la DNA. Udrea este bomba bagata de Base in fundul Securitatii. Daca vor aparea dezvaluiri extraordinare cu securistii care sunt peste tot, un fel de wikileaks, atunci sa stiti ca este de la Base. Binenteles ca poporul va trebui atunci sa se rascoale si sa ii "ghilotineze" pe toti securistii vinovati asa cum trebuia facut in 89. Dar poporul se urneste greu, multi romani traiesc in simbioza cu acesti securisti, care le tin spatele la tot felul de traficuri ilicite, de la cele cu tigarile pana la cele cu fructe.... Asa ca nu se va intampla nimic. Chiar daca vor cadea cateva capete, hidara securisto mafiota mai are multe capete care cresc la loc. Singurul lucru care ne scapa ar fi votul Nesecret!!! si obligatoriu - pe internet - vizibil de catre toti, adica sa stiu eu cu cine a votat vecinul, cu cine a votat Base etc.Asa sa stii daca au votat mortii sau daca votul meu a fost schimbat. Dar asta nu e posibil, ca cica ar fi prea riscant.Oare??De ce trebuie sa fie votul secrest? Riscant pentru ce? Sa continuam la nesfarsit aceeasi parodie a hotiilor? Daca am folosi la votare internetul nesecret, s-ar putea lua hotarari rapide in functie de ce vrea poporul. In Austria se face referendum de 2- 3 ori pe an pe orice . problemea mai importanta!!! Chiar daca la inceput poporul nu ar sii ce e bine pentru el, in timp ar invata!!! Poporul trebuie antrenat in decizie fiindca avem instrumentele care sa faca asta repede si bine!!! INTERNETUL!!! Vot nesecret, vizibil, obligatoriu si pe internet!!! Adio fraude!!! Se baga cineva?
  • +1 (3 voturi)    
    Halal panarama... ! (Duminică, 8 februarie 2015, 15:17)

    TRABI [utilizator]

    Măi fratilor , o fi adevărat ce a scris TeOreste despre tantea asta ?
    Nu-mi vine sa cred ca ne-a "dres" trburile tarii ... !
    Oricum , de-acum ----->.La față papușă - mai jos matușă ......zât , miroase parchetu' la zdup ..