VIDEO Sebastian Ghita raspunde acuzatiilor Elenei Udrea: Nu a venit niciun ban de la Dorin Cocos sau de la vreo firma a dansului la Romania TV

de I.C.     HotNews.ro
Duminică, 15 februarie 2015, 9:49 Revista Presei | Radio TV

Deputatul Sebastian Ghita a declarat intr-un interviu difuzat sambata seara de B1TV, ca nu a primit niciun ban de la omul de afaceri Dorin Cocos, fostul sot al Elenei Udrea. Parlamentarul a fost intrebat de realizatorul emisiunii Dan Andronic daca a luat 500.000 de euro de la Cocos pentru Romania TV, tranzactia fiind intermediata de sful interimar al SRI Florin Coldea, precum sustine Elena Udrea.



"Evident nu, pentru ca nici la Realitatea, nici la Romania TV, se poate verifica de orice institutie a statului. Nu exista niciun ban depus cash, de la mine sau de la altcineva din buzunar, la firma. Toti banii au venit extrem de public si de open prin conturi bancare. Deci se poate stii in orice moment, orice ban a ajuns in televiziune. In mod evident nu vine nici de la Dorin Cosos vreun ban si nici de la vreo firma a dansului, sa nu incercam sa-i pacalim pe oameni. Nu mi s-a parut ca a avut vreodata interesul sa plateasca televiziuni si daca va aduceti bine aminte nu a fost un favorit al televiziunilor si un favorizat. Nici dansul, nici familia dansului, nici familia politica. Isi pierde notorietatea conflictul intre Realitatea TV, Romania TV", a declarat Sebastian Ghita, potrivit Evenimentul Zilei.

Elena Udrea a declarat pe data de 30 ianuarie intr-un interviu acordat HotNews.ro ca Dorin Cocos, "la solicitarea domnului Coldea a dus 500.000 de euro lui Sebastian Ghita, in cash, pentru a-si finanta televiziunea, RTV."




















2740 vizualizari

  • +23 (23 voturi)    
    De ce are voie să se numească România? (Duminică, 15 februarie 2015, 10:04)

    vali47 [utilizator]

    De ce își permite d-l Ghiță să numească tembeliziunea lui România,târând în acest fel numele tării în în micile lui răfuieli(mafiote)de denigrare a opozanților și pupă-n cour a amicilor?Numai asta și ne arată că nu are rușine și respect față de România și români.
    • +13 (15 voturi)    
      Justitie, linsaj,amenitari,santaje se fac la tv (Duminică, 15 februarie 2015, 11:55)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui vali47

      Ghita ne crede naivi ca cei care se uita la televiziunea lui si la Haznaua 3?
      Astepta cineva sa vina Ghita acoperitul si sa recunasca public faptul ca aprimit bani de la Cocos?
      Incredibil cat de mizerabil poate fi acest securist odios. A transformat tv sa in Haznaua 3, acum isi regleaza conturile cu cei care au indranit sa-l demaste si ameninta pe cei care vor dori sa spuna ceva. Priviti acele cateva isterice angajate la el. Tipa, dau din maini, li se ingroasa venele pe gat de zici ca acum crapa, pana si pe Dana Grecu o intrec.
      Astazi, Ghita este cel mai odios si periculos mogul, are parghii, contracte multe cu statul date de Ponta, acoperire de la servicii. In acest caza prostimea nu se va putea vindeca, deoarece linsajul mediatic, dezinformarea, minciuna au fost preluate de Romania tv. Suntem o natie fara salvare. Se guverneaza la tv, se face justitie la tv, se amenita, santajeaza la tv. Iar Iohannis este inexistent, se teme, este la mana mafie din televiziuni, altfel il zdrobesc ssi pe el. Le-ar fi si usor.
      Intreb daca nu va ingrijorati de ceea ce se intampal la cele doua tv si daca nu ar trebui ca noi cei inteligenti nar trebui sa facem ceva!
      • -2 (6 voturi)    
        nu doar de la Ponta (Duminică, 15 februarie 2015, 12:56)

        Dodel540 [utilizator] i-a raspuns lui Cristi

        Legat de contractele statului cu Ghita. Ele nu au inceput in perioada Ponta ci mai degraba in perioada Udrea-Boc. Fara acea perioada si acele favoruri , dl Ghita nici nu ar fi contat astazi in camarila lui Ponta
  • +12 (12 voturi)    
    Poate (Duminică, 15 februarie 2015, 10:34)

    evoque [utilizator]

    nu in scripte, dar in punga?.............cine stie.....
  • +6 (8 voturi)    
    Da,da.... (Duminică, 15 februarie 2015, 11:22)

    polonyca [utilizator]

    ........... si marmota......
  • +10 (12 voturi)    
    de ce (Duminică, 15 februarie 2015, 11:22)

    IonCreanga1 [anonim]

    De ce se mai fac astfel de stiri Dupa cum se vede ca sant vinovati
    • +7 (7 voturi)    
      Cum, de ce? (Duminică, 15 februarie 2015, 12:18)

      marki [utilizator] i-a raspuns lui IonCreanga1

      Să se dea poporului circ. Să uite de pâine... :)
  • +3 (7 voturi)    
    L-a vizitat pe Cocos in arest? (Duminică, 15 februarie 2015, 12:02)

    cenzuratul [utilizator]

    Pentru cine a vazut emisiunea: a fost intrebat daca a fost in vizita la Cocos, in arest, cum spunea Udrea si ce a raspuns?
    • +7 (7 voturi)    
      Ce importanta are ? (Duminică, 15 februarie 2015, 12:26)

      danduta [utilizator] i-a raspuns lui cenzuratul

      A spus ca a trimis mailul si ca n-a primit 500.000.
      Dar 499.000 ?
      A fost intrebat ?
      • 0 (0 voturi)    
        A fost sau nu in vizita? (Duminică, 15 februarie 2015, 19:41)

        Asesoft Ion [anonim] i-a raspuns lui danduta

        Pai are importanta, copilu'...mare importanta...problema pe care ti-o pui tu devine caduca , fiindca daca a fost e clar ca a primit lovelele...eu am urmarit emisiunea si nu-mi aduc aminte sa-l fi intrebat de infractor asta...
    • +6 (6 voturi)    
      pt. Dan Andronic (Duminică, 15 februarie 2015, 13:41)

      roman, diaspora [anonim] i-a raspuns lui cenzuratul

      Emisia a fost de 3 ori intrerupta (dovada puterii serviciilor?), inregistrarea emisiunii are doar 11:19 min.
      Ni se ascunde ceva? Oare de ce??? A impus Ghita asta?
    • +1 (1 vot)    
      Cu siguranta l-a vizitat... (Duminică, 15 februarie 2015, 19:34)

      Guiţă Asesoft [anonim] i-a raspuns lui cenzuratul

      Pai tu crezi ca Elena Udrea era nebuna sa arunce vorbele astea inutil? Culmea este ca Dan Andronic nu i-a pus exact intrebarea asta lui Guiţă, daca a fost sau nu in vizita la Dorin Cocos in timp ce acesta era in arest !!! Si mai straniu este ca regulile prevad ca vizitele le pot face doar avocatii si membri ai familiei celui afla in arest...daca baschetbalistul penal si supermilionar a facut asta inseamna ca se da de gol si ca cârdaşia intre el si generalul de paie Coldea este cat se poate de reala...se leaga ordinariie...
  • +12 (12 voturi)    
    hahaha (Duminică, 15 februarie 2015, 12:29)

    nash pandelica [utilizator]

    iete, dracie ! cand tot romanu' s'astepta sa recunoasca !