Atanasiu la RFI: Vrem sa facem o noua majoritate parlamentara pana pe 30 iunie

de I.C.     HotNews.ro
Luni, 23 martie 2015, 12:28 Revista Presei | Radio TV

Teodor Atanasiu
Foto: AGERPRES
Motiunea de cenzura a Opozitiei va fi depusa in aceasta sesiune parlamentara, imediat dupa formarea unei noi majoritati. Declaratia a fost facuta la RFI de vicepresedintele PNL, Teodor Atanasiu.

Cand va fi formata o noua majoritate parlamentara? "Speram s-o facem pana la jumatatea anului. Este vorba de aceasta sesiune parlamentara in care dorim sa depunem si o motiune de cenzura, prin care sa pice Guvernul Ponta. De aceea, toate demersurile noastre sunt indreptate spre crearea unei majoritati parlamentare pana la sfarsitul acestei sesiuni parlamentare, care se intampla la 30 iunie", spune Teodor Atanasiu.

Continuarea pe www.rfi.ro.






















883 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    De ce oare am impresia (Luni, 23 martie 2015, 12:50)

    OmulNou [utilizator]

    ca va fi o majoritate ce va include membri PCR, pardon, P$D?
  • +1 (1 vot)    
    alo, democratia?! (Luni, 23 martie 2015, 13:20)

    VW_Bora [utilizator]

    majoritatile parlamentare "se fac" sau rezulta in urma unor alegeri democratice???
    • 0 (0 voturi)    
      putin cate putin (Marţi, 24 martie 2015, 13:35)

      putin cate putin [anonim] i-a raspuns lui VW_Bora

      antidemocratice, care e altceva decat nedemocratice.
  • 0 (0 voturi)    
    Parca Pastele (Luni, 23 martie 2015, 13:59)

    xrogo [utilizator]

    era ultimul termen,pana si Marele basescu si-a dat cu parerea fata de acest termen!!!
  • 0 (0 voturi)    
    A vrea nu-i destul,de 4 luni vreti asta !!! (Luni, 23 martie 2015, 15:18)

    andreesanu [utilizator]

    PNLle nici dupa ce v-ati unit cu praful de pe toba PDLlui tot n-ati prins ceva sange in instalatie,virtute -ioc
    tot o fissssssssiti tot o aminati chestia asta cu zvirlitul lui Ponta in strada.
    Tot gasca de bagabonti si puscariabili este mai unita macar de frica DNA !!!.
  • 0 (0 voturi)    
    cand o amanati pentru august ? (Luni, 23 martie 2015, 16:05)

    Cornel Augustin [anonim]

    Mie sa-mi spune-ti cand o amanati pentru august. E vacanta parlamentara atunci, nu?
    Interpartinica, nu?
    • 0 (0 voturi)    
      traiasca usl-ul (Marţi, 24 martie 2015, 13:32)

      andrei [anonim] i-a raspuns lui Cornel Augustin

      traiasca usl-ul bine mersi si restu e teatru.
      pentru ca stim cu totii ca usl = pcr.
      ca si iohanis doar a fost membru pcr ca si basescu.
      puneri in scena pentru fraieri.
      asa e: interpartinic = pcr.
  • 0 (0 voturi)    
    Intrebare pt. dl. Atanasiu (Luni, 23 martie 2015, 20:34)

    T Paraipan [anonim]

    Cu tze ma cu tze o faceti?
  • 0 (0 voturi)    
    Management la pas (Marţi, 24 martie 2015, 15:38)

    Heinz [anonim]

    Domnule prezident aus Rumanien, la dvs. managementul la pas ineamna sa ne ducesti cu preshul luna de luna? Mai e o saptamana si e aprile. Eu consider ca daca pana pe 1 Aprilie nu cade Tontalescu pe 1 Aprilie chiar va fi o victorie a minciunii.
    Am anuntat din timp ca sa ne pregatim pentru marea sarbatoare.
  • 0 (0 voturi)    
    Management la pas (Miercuri, 1 aprilie 2015, 11:53)

    Novak Djokovic [anonim]