Ruxandra Dragomir, la B1 TV: O tii inchisa pe Elena Udrea, o umilesti in ultimul hal, poate, poate va face un denunt impotriva lui Traian Basescu, dar nu va face acest lucru

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 4 mai 2015, 22:49 Revista Presei | Radio TV

Ruxandra Dragomir la XPress
Foto: captura B1 TV
Ruxandra Dragomir a declarat luni in cadrul emisiunii "XPress" de pe B1 TV ca Elena Udrea imparte celula cu inca trei detinute si ca in penitenciar conditiile sunt inumane, insa personalul inchisorii nu ii este ostil acesteia. "Eu nu gasesc decat doua argumente: o tii inchisa pe Elena Udrea, o umilesti in ultimul hal, poate, poate va spune ceva sau va face un denunt impotriva lui Traian Basescu. Toata lumea se asteapta ca Elena Udrea sa spuna ceva despre Traian Basescu", a declarat prietena Elenei Udrea.

Declaratii Ruxandra Dragomir:


  • Sta cu alte trei colege si singurul lucru care ar fi mai bun acolo este faptul ca are o camera mai mare, in rest conditiile sunt inumane, as putea spune. Iar faptul ca am putut sa comunicam printr-un geam de sticla, prin telefon, mi-a dat o senzatie cumplita. In momentul in care ajungi acolo si te consideri nevinovat, totul pare un abuz.
  • Elena nu beneficiaza de prezumtia de nevinovatie si este practic condamnata inainte de a fi judecata.
  • Nu pot sa spun ce personalul ii este ostil Elenei, dimpotriva. Personalul s-a comportat foarte frumos
  • Eu nu gasesc decat doua argumente: o tii inchisa pe Elena Udrea, o umilesti in ultimul hal, poate, poate va spune ceva sau va face un denunt impotriva lui Traian Basescu. Nu este numai parerea mea.
  • Toata lumea se asteapta ca Elena Udrea sa spuna ceva despre Traian Basescu. Eu nu cred ca va face acest lucru si nu cred ca are ce sa spuna despre Traian Basescu.
  • Al doilea motiv este ca Elena Udrea a avut curajul sa devoaleze un sistem care functioneaza defectuos, care poate este corupt, care are lacune despre care nu se vorbeste























6446 vizualizari

  • -2 (40 voturi)    
    Abuz? (Luni, 4 mai 2015, 23:02)

    mihai [anonim]

    Abuz e fata de noi cei care platim taxe si impozite. Dar nu va e rusine. A acumulat analfabeta asta o avere de 3 milioane de euro. Dar chiar v-ati pierdut mintile?

    Ponta macar stim ca ne minte, o stie chiar si el. Dar Base e cu adevarat special, ne minte mai bine ca David Copperfield.
    • +7 (21 voturi)    
      zau.....bai....... (Luni, 4 mai 2015, 23:39)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      de unde ai tu informatiile astea .......de la vreo sedinta uselista ??.....nu-i nimic, vedeti voi razboi din 2016......tradatorilor...tara e in impas si voi va razboiti cu basescu.....nesimtiti ordinari.
    • -3 (17 voturi)    
      dupa minusurile pe care.. (Marţi, 5 mai 2015, 0:35)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      le ai , se vede ca nu numai plagiatorul escroc are prostii lui...mai este unul...ma refer la marinar si taranca lui blonda...
      • +2 (4 voturi)    
        esti rau..:))) (Marţi, 5 mai 2015, 9:18)

        Ivanhoe [anonim] i-a raspuns lui exilatul

        nu e niciuna blonda. toate sunt satene la origine.
        inclusiv aia a moldoveanului de la iasi.

        ar trebui facuta o lista cu toate amantele la toti primarii,prefectii,sefii de consilii,toate ministerele si toti ministrii si secretarii de stat ca sa stim sa le protejam...este?
  • +4 (10 voturi)    
    revizuire atitudine de la un corupt cam rar (Luni, 4 mai 2015, 23:47)

    vigni [anonim]

    care e problema de fond? cine sau cu cine va cheltui milioanele de euro? Sa fim seriosi ca milioane de euro nu se fac prin afaceri cinstite in 2-3 ani de nici un business, cred ca si mafiile de droguri ar fi invidioase pe asemena sume.
    Si ce a facut pt oameni in acest timp? pt. scoli, spitale, puscarii, case de copii si batrani?
    - poporul asta e tare iertator, la alte natii ar fi caalcat-o in picioare, asa ca e bine pazita tot pe banii contribuabililor
    • 0 (2 voturi)    
      numai prostii (Marţi, 5 mai 2015, 10:32)

      Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui vigni

      da, Elena Udrea a facut scoli, spitale, case de copii si batrani, drumuri, partii de ski...

      numai ca nu este bine sa se stie...pentru ca naivi ca tine sa poate inghiti prostiile de la tv
      • 0 (2 voturi)    
        Interesat (Marţi, 5 mai 2015, 11:17)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

        As fi foarte interesat de partea cu spitalele (si nu e vorba numai de EU aici). Dupa stiinta mea, statul roman a fost incapabil sa construiasca MACAR UN SINGUR SPITAL MAI DE DOAMNE-AJUTA IN ULTIMII 25 DE ANI. Tot ce-avem, bun-rau, mostenim de la comunisti si de la aia dinaintea lor, ca sa fie clar.
        Daca dvs. stiti altfel, va rog sa ma luminati. Iar daca a fost construit "pe vremea" d-nei Udrea, cu atat mai bine - eu stiu ca pe vremea aia se inchideau, nu se construiau spitale, dar poate ma insel.
        In alta ordine de idei - si, din nou, nu e vorba doar de d-na Udrea - personalizam aiurea-n tramvai. X a facut asta, Y a facut aia.
        N-au facut pe banii si munca lor si oricum n-au facut nimic din ceea ce nu era oricum in fisa postului (si, de cele mai multe ori, au facut mult mai putin decat ar fi trebuit sau ar fi putut).
        Ma uit in fiecare zi cu sila la placa aia de pe Pasajul Basarab - inceput de Basescu, terminat de Oprescu (saracu' Videanu, pentru el n-a mai fost loc pe placa...). A facut si gaina un ou si pe urma cotcodaceste toata ziua prin ograda... Ce sa zic, n-au trebuit decat trei primari, sapte ani si un sfert de miliard de euro (de patru ori mai mult decat proiectul initial) ca sa faca un prapadit de pasaj...
        Trebuie sa le fim etern recunoscatori ca si-au facut treaba, cu chiu, cu vai??? In loc sa ce, sa piarda banii publici la poker, sau ce??? Sa le fim recunoscatori ca n-au furat chiar atat de mult cat ar fi putut s-o faca???
  • +7 (9 voturi)    
    Fraza cheie: (Luni, 4 mai 2015, 23:50)

    marki [utilizator]

    „Eu nu cred ca va face acest lucru (...)”
    (Care explică multe, multe...)
  • +1 (17 voturi)    
    b1: daca nu e basescu e dragomir... (Marţi, 5 mai 2015, 0:13)

    Fanfan la tulipe [utilizator]

    Astia fac cu schimbul, praspatul pensionar devenit trompeta coruptilor si cu pitipoanca fosta tenismena - purtatoarea de vorbe a lui nuti udrea...
  • +5 (7 voturi)    
    B1 TV (Marţi, 5 mai 2015, 0:40)

    Andrei Cosmovici [anonim]

    De când au plecat cei doi de la B1TV, sorry, nu mai deschid B1. Doar pe-aici ce voi mai afla una alta, eventual.
  • 0 (4 voturi)    
    "curaj"??! (Marţi, 5 mai 2015, 10:36)

    lili [anonim]

    Vai ce mai "curaj" ?!
    A apucat-o "curajul" asta abia dupa ce-a ajuns in arestul DNA!!
    Cat timp DNA nu s-a atins de ea, E Udrea a laudat zi de zi "sistemul" de pana in 2014, pana la plecarea de la Cotroceni a lui T Basescu, "sistem" din care ea a facut parte la cel mai inalt varf!
    Sila!
    E Udrea a furat cat au vrut muschii ei sub protectia caracatitei portocalii iar acum plateste!
    La Targsor, alaturi de detinutele patriei!
    Nu mai scapa, pregatiti-va sa o vizitati ani de zile la Targsor, pensia o va prinde acolo!
    Pacat de ea, foamea de bani i-a distrus viata, Cocosul ei corupt avea avere, numai ca E Udrea nu i-a ajuns, au furat cot la cot, acum amandoi se pregatesc de ani grei de puscarie!
    • 0 (0 voturi)    
      daca n-ai furat, ai dat spaga....tot aia e. (Marţi, 5 mai 2015, 19:02)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui lili

      nu mai te de rotunda, pt.ca inca nu te-a descoperit......te asteapta elena si pe tine la targsor...ai uitat spaga pt. pct. de pensie....ha?
  • 0 (0 voturi)    
    HA HA (Marţi, 5 mai 2015, 23:34)

    Mirat [anonim]

    Citezi un postac anterior: "- poporul asta e tare iertator" HA-HA-HA, "la alte natii ar fi caalcat-o in picioare"
    Ha-Ha-Ha, chinezii sunt destui de bravi, au fost si mai bravi candva... pe timpul lui Mao! d-na Udrea inca
    nu a fost judecata si nici condamnata si deja sta incarcerat! Multa toleranta, deci.