Basescu, intrebat de ce a candidat Victor Ponta la alegerile prezidentiale: "De prost"

de Ionut Baias     HotNews.ro
Miercuri, 29 iulie 2015, 22:18 Revista Presei | Radio TV

Fostul presedinte Traian Basescu a declarat miercuri, in cadrul emisiunii "Ultimul cuvant" de pe B1 TV, intrebat de ce a candidat Victor Ponta la alegerile prezidentiale ca premierul a facut acest lucru "de prost".

"Pot sa rezum intr-un cuvant? De prost. Ponta a intrat erodat, a intrat cu mincinos, a intrat cu RAFO, a intrat cu Oltchimul. Klaus Iohannis a venit ca floarea de colt din Sibiu. Eu eram o umbra, de ce sa te bati cu umbrele?!", a spus Traian Basescu.
























3170 vizualizari

  • +12 (14 voturi)    
    Punctul pe I (Miercuri, 29 iulie 2015, 22:33)

    rov [utilizator]

    Asta e base...:))
  • +6 (8 voturi)    
    Pentru ca ii umbriti pe toti, domnule Presedinte! (Miercuri, 29 iulie 2015, 22:37)

    EdwardEugene [utilizator]

    E simplu...
  • +2 (16 voturi)    
    dar (Miercuri, 29 iulie 2015, 23:14)

    miculescu-rucar [utilizator]

    domnisoara eba,de ce a candidat la europarlamentare?
    • +1 (5 voturi)    
      voiculescu mai prinde 10 ani de parnaie (Miercuri, 29 iulie 2015, 23:44)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

      iar ilici va fi viitorul visinescu, ca tot e pe langa subiect...
    • -2 (2 voturi)    
      Ea a castigat (Joi, 30 iulie 2015, 9:12)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

      Deci de isteata. pontacul a candidat si a pierdut deci prost. Simplu chiar pentru zona rucar.
      • +1 (3 voturi)    
        Deci dupa tine asa e normal, (Joi, 30 iulie 2015, 9:41)

        xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        ca proasta si agramata aia de Eba sa castige iar Ponta ,oricum la 1000 ani distanta de Eba sa piarda,faina gandire,misto logica!!!
      • -1 (1 vot)    
        tu (Joi, 30 iulie 2015, 11:44)

        miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

        chiar crezi sau te prefaci?
    • +1 (3 voturi)    
      Ei,ce intrebare, (Joi, 30 iulie 2015, 9:39)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

      pentru ca a avut un tata destept!!!
  • +8 (12 voturi)    
    DA,DA, DA ! (Miercuri, 29 iulie 2015, 23:22)

    solar [utilizator]

    Cui nu-i place limbajul/stilul direct al Basescului ,n-are decat sa- si imgineze unul mai cosmetizat . Dar adevarul tot s-a spus ! INTREG!!
  • +2 (6 voturi)    
    Raspunsul dat de Base este f. (Joi, 30 iulie 2015, 7:38)

    Aron Deleanu [anonim]

    corect.
  • +3 (3 voturi)    
    gotta ... (Joi, 30 iulie 2015, 11:19)

    dana eugenia [anonim]

    ... luv him !
    are cuvintele la el. si argumentele. :)