Alina Gorghiu: Fostul fotbalist Pavel Badea va fi cel mai probabil candidatul PNL la primaria Craiova

de Red. Stiri     HotNews.ro
Marţi, 18 august 2015, 22:53 Revista Presei | Radio TV

Pavel Badea
Foto: Facebook- Pavel Badea
Alina Gorghiu a anuntat marti seara la B1 TV ca fostul fotbalist Pavel Badea va fi cel mai probabil candidatul PNL la primaria Craiova.

Sondajele arata ca este foarte popular si ca distanta intre Pavel badea si lia olguta vasilescu e foarte mica, a mai spus Alina Gorghiu.

Co-presedintele PNL a mai spus ca asteapta pina la finalul saptaminii sa vada daca Emil Boc este "trup si suflet" alaturi de PNL pentru a decide daca acesta e viitorul candidat al partidului la primaria Cluj.

Pavel Badea (48 de ani) este un fost fotbalist emblematic pentru Universitatea Craiova, echipa cu care a cistigat campionatul si cupa Romaniei in sezonul 1990-1991. Badea a si antrenat pentru o scurta perioada echipa din Banie.
























1779 vizualizari

  • 0 (6 voturi)    
    La cum arata azi Craiova (Marţi, 18 august 2015, 23:11)

    rov [utilizator]

    Un actor sau un scriitor nu ar prinde la publicul in curs accentuat de manelire.
    Decat o corupta si obtuza cu gandul la Bacus...mai bine un Pavel cinstit.
    Si tinand cont de valorile din pnl, Badea este chiar un erudit...
    • 0 (0 voturi)    
      rov (Miercuri, 19 august 2015, 15:42)

      axdxb [anonim] i-a raspuns lui rov

      ce anume nu-ti place la infatisarea de acum a Craiovei?

      ii cunosti personal pe toti din pnl? le-ai testat cunostintele?
  • +2 (4 voturi)    
    asa e cand alegi cu inima si nu cu mintea (Marţi, 18 august 2015, 23:20)

    artistul000 [anonim]

    pui fotbalisti la primarie... sa nu te astepti la proiecte sociale si infrastructura ... eventual la multe goluri ... in buget

    tulai doamne ce batuti in cap sunt oamenii astia... cand se vor trezi si ei si vor alege pe cineva capabil??
    • 0 (0 voturi)    
      fotbalisti la primarie (Miercuri, 19 august 2015, 15:44)

      zxcv [utilizator] i-a raspuns lui artistul000

      stati linistit, n-o sa fie primar
  • +2 (4 voturi)    
    wtf? (Marţi, 18 august 2015, 23:34)

    NewLevel [anonim]

    Ba, mai terminati odata cu populismele astea gretoase ca ati indobitocit tara de tot!
  • +2 (4 voturi)    
    , (Marţi, 18 august 2015, 23:54)

    Andu101 [utilizator]

    fenomenala oltenia asta. numai caractere. daca nu ar fi trist ar fi chiar de ras ce primar au acum. cu ce votati, oltenilor? numai cu capul nu.
    • +1 (1 vot)    
      R: doi olteni sapau o groapa, (Miercuri, 19 august 2015, 0:17)

      mita43 [anonim] i-a raspuns lui Andu101

      cu pamintul ce sa faca? Mai sapara inca o groapa...
    • 0 (0 voturi)    
      de acord, fenomenala (Miercuri, 19 august 2015, 15:45)

      zxcv [utilizator] i-a raspuns lui Andu101

      avem un primar foarte bun
  • +1 (1 vot)    
    nu nu!!! (Miercuri, 19 august 2015, 0:12)

    marius [anonim]

    pe Lutu trebuia sa il propuna...... sau daca il nominalizau pe Balaci castiga din primul tur!!! ::)))
  • 0 (0 voturi)    
    eu cred (Miercuri, 19 august 2015, 0:32)

    DanOprea [utilizator]

    ca oltenii ar vota un om
    dar daca nu au pe cine...cineva ii prosteste
    sint din bv cu bunici din bv si sj
  • +1 (1 vot)    
    vai de noi cu astia... (Miercuri, 19 august 2015, 1:22)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    Stimata Alina Gorghiu, imi pare rau, dar nu faci nici 2 bani ! Te indoiesti de Boc...dar mergi cu un fotbalist la Primaria Craiovei ! Vai de tarisoara asta... Regret ca am crezut in voi ca veti face vreo branza !
    • 0 (0 voturi)    
      problema e ca nu avem cu cine (Miercuri, 19 august 2015, 11:00)

      Hans Metter [utilizator] i-a raspuns lui Zero_Kelvin

      asta e marea tragedie
      • 0 (0 voturi)    
        ete na ! (Duminică, 30 august 2015, 18:40)

        Zero_Kelvin [utilizator] i-a raspuns lui Hans Metter

        "nu avem cu cine"...
        cine noi, romanii sau voi penelistii, fii mai explicit !