Traian Basescu: Lui Busoi nu-i dau nicio sansa la Primarie. Nicusor Dan s-ar putea sa castige, sprijinit de o forta politica consistenta

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 4 ianuarie 2016, 0:10 Revista Presei | Radio TV

Traian Basescu
Foto: Agerpres
Presedintele Miscarii Populare, Traian Basescu, a declarat, duminica seara, intr-o emisiune la B1 Tv, ca propunerea PNL pentru Primaria Bucurestiului, Cristian Busoi, nu are nicio sansa, in timp ce Nicusor Dan, un potential contracandidat al acestuia, ar putea castiga alegerile, daca va fi sprijinit de o "forta politica consistenta", potrivit Agerpres. 

"In ceea ce-l priveste pe Busoi, nu-i dau nicio sansa, oricate eforturi politice si nepolitice s-ar face pentru castigarea alegerile de catre Busoi. In ceea ce-l priveste pe Nicusor Dan, daca va avea o forta politica care sa-l sprijine, o forta consistenta, s-ar putea sa poata castiga, dar deocamdata e prematur", a declarat Basescu duminica la B1 TV. 

Fostul sef al statului a amintit ca PNL are deja primar la Bucuresti: "Liberalii au acum primar. Nu stiu de ce Iohannis nu l-a luat pe primarul liberal in functie al Capitalei sa mearga cu el ca sa-i arate Bucurestiul, ca sunt convins ca nu-l cunoaste, e sibian, e cum eram eu in 1991, cand am venit de la Constanta, nu cunosteam Bucurestiul", a spus Traian Basescu. 












Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO Abandonat la 3 luni intr-un spital din Giurgiu, Max a fost adoptat de un cuplu australian. De ce vrea acum sa vina in Romania

Un tanar roman, abandonat pe cand era bebelus intr-un spital din Giurgiu, se aventureaza, de la capatul lumii, din Australia, in calatoria vietii.
3057 vizualizari
  • -5 (5 voturi)    
    hohoho (Luni, 4 ianuarie 2016, 1:04)

    ..13 [utilizator]

    Parca vad pe altul mai bun ca si Busoi dar si de cat Dan Nicusor!
    • 0 (0 voturi)    
      Firea (Luni, 4 ianuarie 2016, 19:22)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui ..13

      doar nu ti-o fi rusine cu ea?
  • +2 (12 voturi)    
    Oracolul II vorbeste.... (Luni, 4 ianuarie 2016, 1:24)

    jas [utilizator]

    Bucurestenii sunt prea tarani - in majoritate - ca sa-l voteze pe Nicusor Dan. Pacat.
    • +1 (5 voturi)    
      relax (Luni, 4 ianuarie 2016, 5:33)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui jas

      o sa-l voteze aia cu cerneala proaspata pe buletin, care-si fac deja consatenii tarani. Pentru ca eco, feng shui si turmo-trendy.
    • +5 (5 voturi)    
      boss (Luni, 4 ianuarie 2016, 6:24)

      toxx [utilizator] i-a raspuns lui jas

      daca punem la socoteala cati de la tara au venit in Bucuresti in ultimii 15 ani ,s-ar putea sa ai o surpriza. bineinteles, acum a fi taran e un lucru cat se poate de normal si respectat, dar a fi "taran" e cu totul altceva.

      nu stiu daca stai sa faci un sondaj pe strazile din Bucuresti, cred ca doar 3 din 10 oameni intre 20 si 35 de ani sunt nascuti in Bucuresti si cu parinti sau/si bunici nascuti tot in Bucuresti.

      Asa ca, pana sa dai cu parul, pune mana pe o statistica intai, si s-ar putea ca tot ai tai sa voteze prost...
  • -2 (2 voturi)    
    Pareri . (Luni, 4 ianuarie 2016, 13:59)

    Marx [anonim]

    Dupa ce am vazut pe la televiziuni si dupa comentariile din presa , cred ca Busoi Cristian si Nicusor Dan sunt de acelasi calibru . Adica , mic . Oricare , nu cred ca are anvergura unui primar adevarat pentru o capitala . Primul , are tinichele politice destule iar al doilea , semne de intrebare in dispute de tip santaj imobiliar cu diferite firme , actiune mascata de abordarea oengista gen Gica contra pe teme de conservare a patrimoniului , mare parte format din cocioabe . In concluzie , mai vedeti si altii .
  • -3 (3 voturi)    
    Punct de vedere.... (Luni, 4 ianuarie 2016, 14:12)

    adriana anghel [anonim]

    Poate i ar sta mai bine fostului presedinte sa si vada de treaba pentru ca in perioada cat a fost primar general nu a facut nimic pentru bucuresteni. Mai mult de atat acum, in urma toata lumea sa pricepe sa ...arate cu degetul catre altii...mai bine si ar vedea barna din ochi si apoi paiul din ochii oamenilor pe care nu i cunoaste.....Politica nu se mai face pe genunchi sau jucand table pe ...mare......putin mai multa decenta nu ar strica nimanui...totusi.