Dragnea: Nu-mi doresc ca Ciolos sa mai fie la Palatul Victoria in 2017 sau cel putin nu ca premier

de I.C.     HotNews.ro
Miercuri, 10 februarie 2016, 22:10 Revista Presei | Radio TV

Liderul PSD, Liviu Dragnea, a declarat miercuri ca nu-si doreste ca Dacian Ciolos sa mai fie la Palatul Victoria dupa alegerile parlamentare sau cel putin nu in functia de premier, precizand ca urmareste "cu mare atentie" activitatea Guvernului.

Liviu Dragnea a fost provocat sa isi spuna parerea despre viitorul politic al actualilor lideri, dupa alegerile parlamentare care vor avea loc la sfarsitul anului. "Nu-mi doresc sa mai fie la Palatul Victoria sau cel putin nu-mi mai doresc sa fie in functia de prim-ministru. La anul, cred ca va fi intr-o institutie internationala, in Europa sau in SUA", a spus presedintele PSD despre premierul Dacian Ciolos, la Romania TV.

El a mai sustinut ca nu vede niciun viitor politic pentru copresedintii PNL, Alina Gorghiu si Vasile Blaga. In acelasi timp, liderul PSD considera ca fostul presedinte Traian Basescu se va retrage. "Cred ca o sa-i treaca joaca asta de-a politica", a comentat social-democratul.

Despre fostul premier Victor Ponta, Dragnea a spus ca il vede din nou in Parlamentul Romaniei "dar poate nu numai", fara sa dea alte detalii.




















1973 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    Nu vreau sa mai vad "oameni" (Miercuri, 10 februarie 2016, 22:19)

    rov [utilizator]

    ca dragnea, niciodata in politica.
    Daca aveam un ciolos in anii 90 eram azi ca Elvetia...
  • +6 (6 voturi)    
    Ce coincidenta! (Miercuri, 10 februarie 2016, 22:26)

    mitg [utilizator]

    Si eu am o dorinta.
    Imi doresc sa dispari.
    Se indeplineste?
  • +4 (4 voturi)    
    Ei uite că nici eu nu-mi doresc ca PSD (Miercuri, 10 februarie 2016, 22:27)

    Mariicaialbastri [utilizator]

    să-l dea pe urmașul lui Cioloș la Palatul Victoria.
    În schimb îmi doresc ca ICCJ să-i dea lui Dragnea 3 ani cu executare!
  • +4 (4 voturi)    
    Da cine esti tu? (Miercuri, 10 februarie 2016, 22:36)

    Andradda [utilizator]

    Sa ma scuze Doamna ma-ta, dle Dragnea, dar la ora actuala matale esti un inculpat penal, condamnat intr-o prima instanta pt fraudarea voturilor romanilor, cea mai groaznica infractiune intr-un stat democrat!
    Cum iti permiti sa mai faci ceea ce faci?
    Chiar nu ti-e rusine?
    Chiar deloc?
  • +3 (3 voturi)    
    Eu nu-mi doresc ca Dragnea sa mai stea mult in li (Miercuri, 10 februarie 2016, 22:39)

    Nick85 [utilizator]

    Eu nu-mi doresc ca Dragnea sa mai stea mult in libertate. No, fiecare cu dorintele lui.
  • +3 (3 voturi)    
    Pai se poate? (Miercuri, 10 februarie 2016, 22:51)

    Fraier cu geaca de piele de vaca [utilizator]

    Ciolos va fi intr-o institutie internationala, iar tu in puscarie...
  • +2 (2 voturi)    
    Nici noi nu-l mai dorim pe Dragnea ,la PSD ! (Miercuri, 10 februarie 2016, 23:00)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    ....
  • +3 (3 voturi)    
    :) (Miercuri, 10 februarie 2016, 23:02)

    Soljenitin [utilizator]

    Sa plece toti si sa ramana "decat" pesedeaua, nu-i asa? Ce frumos ar fi, nu-i asa?

    Puscaria sa te manance, ba defaimatule!
  • +3 (3 voturi)    
    Atentie, Dragnea prezice...pana la un punct ! (Miercuri, 10 februarie 2016, 23:11)

    Susufler0 [utilizator]

    Liviut, dar tu in 2017 unde te vezi ? Sau dintr-odata s-a intunecat globul de cristal in care priveai ?