Liviu Dragnea, intrebat de ce a sters comentariile negative de pe Facebook: Erau masti sub care se puteau ascunde postaci/ Vreau sa mai fac modificari la lege

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 14 februarie 2016, 23:57 Revista Presei | Radio TV

Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a sustinut ca a sters comentariile negative de pe pagina sa de Facebook, legate de legea defaimarii sociale, al carei initiator este, pentru ca erau de ''o violenta si vulgaritate rar intalnite'', iar multi dintre comentatori ar fi putut fi postaci.

"Am fost intrebat de ce le-am sters (comentariile de pe pagina de Facebook). Erau comentarii de o violenta si vulgaritate rar intalnite. Multe nume erau masti sub care se puteau ascunde postaci. Un asa-zis dialog cu oameni care injurau nu facea serviciu nimanui. O parte dintre ei nu erau informati", a afirmat Dragnea la B1Tv, potrivit Mediafax.

El s-a declarat gata sa scoata din textul legii pe care a initiat-o definitia defaimarii: ''Din pacate, din cauza unei manipulari profesionale facute de cei de la PNL, cei care s-au enervat primind informatiile false au ajuns sa posteze si sa aiba reactii fara sa citeasca legea si modificarile sale in comisia juridica'', a mai afirmat presedintele PSD.

Adrian Moraru, director adjunct al Institutului pentru Politici Publice, a afirmat sambata ca liderul PSD, Liviu Dragnea, a sters mii de comentarii si a blocat utilizatorii de Facekook care au comentat pe pagina sa pe tema legii defaimarii.

"Liviu Dragnea este mult mult mai agresiv in a combate orice parere contrara cu a lui chiar si prin comparatie cu Victor Ponta. Sa ma explic: nu numai ca a sters mii si mii de comenturi la postarea despre legea aia aberanta, dar a dat ban tuturor celor care au indraznit sa comenteze. Dupa cum se poate vedea nu mai pot sa postez pe pagina sa, nici sa dau like la vreun comentariu. Asta nu s-a intamplat cu Victor Ponta desi comentariile de atunci erau mai incomode", a afirmat Moraru pe pagina sa de Facebook.

Potrivit directorului adjunct al IPP, comentariul pentru care a fost blocat pe pagina liderului PSD a fost: "E grea politica la Bucuresti. Nu se compara cu cea de la Alexandria".













Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, perla a coroanei Marinei americane, s-a stricat in Canalul Panama

USS Zumwalt, nava militara invizibila de ultima generatie, "perla a coroanei" Marinei americane, s-a stricat in canalul Panama, acolo unde se gasea in drum spre baza navala din San Diego, a anuntat Marina Statelor Unite.
3732 vizualizari
  • +25 (25 voturi)    
    Lord Of Teleorman (Luni, 15 februarie 2016, 0:09)

    un domn [utilizator]

    e inspaimantat ca Brutaria vine spre el.. el fuge de Brutarie...
  • +26 (26 voturi)    
    ... (Luni, 15 februarie 2016, 0:11)

    Soljenitin [utilizator]

    Ce nu a inteles gunoiul de dragnea este ca nu mai poate impune cenzura cand i se scoala lui. Astfel de tentative vor fi intotdeauna contrate.
  • +19 (19 voturi)    
    hehe...! (Luni, 15 februarie 2016, 1:40)

    Codruta N [utilizator]

    Pai STIE Dragnea cum e cu "postacii" - doar plateste si el, de-ai lui, pentru Partid! :P
  • +27 (27 voturi)    
    spune Dragnea: (Luni, 15 februarie 2016, 2:43)

    math_2 [utilizator]

    "O parte din comentatori nu erau informati" iar altii erau "postaci". In concluzie nu ne intereseaza parerea lor.

    Pentru noi conteaza exclusiv parerea PROSTACILOR care voteaza PSD fiind totdeauna informati si dotati cu stampile si galeti.
    • +6 (6 voturi)    
      concluzie (Luni, 15 februarie 2016, 8:03)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui math_2

      a la dragnea : orice critica e a unui "postac".
      curat murdar coane dragneo.
      • -1 (3 voturi)    
        pai asa-i la toti ;) (Luni, 15 februarie 2016, 11:08)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        Nici la Base sau la Oprea sau la Udrea nu era altfel - imediat ce ajung "sus", nu isi mai imagineaza ca pot fi si criticati "pe bune", toti cei care-i critica sunt, adeca, "postaci" in mintea lor ;)
        Daca ei platesc pentru a fi laudati si pentru a fi criticati ceilalti, nu-i mai duce mintea ca exista si oameni care isi exprima opiniile si fara a fi platiti!
  • +7 (7 voturi)    
    Curios (Luni, 15 februarie 2016, 5:19)

    CititorulComentator [utilizator]

    Cum la vot, mastile sunt binevenite, in special cei cu masca eternitatii.
  • +7 (7 voturi)    
    Cred ca,mai degraba,...... (Luni, 15 februarie 2016, 5:23)

    gigiN [utilizator]

    ...dragnea a devenit paranoic,ceea ce este un semn...bun-pentru noi !!!
  • +8 (8 voturi)    
    masca esti tu (Luni, 15 februarie 2016, 7:15)

    Francisc 1 [utilizator]

    stai deghizat in democrat si plangi pe umarul discriminatilor ( desi avem institutie speciala pentru ei) in speranta ca cenzurezi internetul , stii ce ... nu ai sa reusesti ,trogloditule!
  • +7 (7 voturi)    
    cine il ... (Luni, 15 februarie 2016, 9:20)

    astronaut [utilizator]

    cunoaste pe acest individ stie cat este de razbunator ,
    ranchiunos si cu un orizont limitat , precum caii cu ochelari , nu suporata sa fie contrazis isi rupe hainele de pe el daca un subaltern are tupeul sa nu execute ceea ce a poruncit el ! dar vad ca il sustine CRISTOIU da, da
    cel cu demisia de la... si il sustine pentru ca lui ii plac neocomunisti precum DRACNEA , lansand ideea ca PNL- ul este izolat , de cine nea Cristoiu de Tradiceanu,de gheneralul izmana , de comunistul Dracnea ,mai nea , mai cugeta nitel !!
  • +5 (5 voturi)    
    Banalitatea Raului (Luni, 15 februarie 2016, 10:00)

    Trojan.H [utilizator]

    Oare acest teleormanean ne "electrocuteaza" avind in spate o "autoritate" sau este el insusi? Inclin sa cred a doua varianta.
  • +3 (3 voturi)    
    Cea mai buna modificare la aceasta propunere (Luni, 15 februarie 2016, 10:23)

    Inna100 [utilizator]

    .... "legislativa" este anularea ei in intregime. Nu mai vrem cenzura, nu mai vrem pumni in gura!!
  • +3 (3 voturi)    
    bla-bla-bla ... (Luni, 15 februarie 2016, 10:44)

    dagenia [utilizator]

    mi-e teama de oglinda pusa in fata ... apoi putin bla-bla-bla .... si eu am oameni care sunt postaci, si iar bla-bla-bla-bla....

    eu am semnat cu contul de FB, care contine numele intreg si e activ de ceva vreme .... si am fost "banned" ... deci povestile cu postaci si "neidentificati" sunt exact asta - POVESTI !
  • +1 (1 vot)    
    postaci?? (Luni, 15 februarie 2016, 12:03)

    vodatepes [utilizator]

    Stai draga Dragnea ca daca iti dau astia 1 an cu executare sa vezi cumangajezi tu postaci sa scrie tot ce faci tu dincolo de grati.Asa ca nu strica sa te acomodezi cu postaci inca de acum.